Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Czy na szkielety i inne szkieleto-podobne stworzenia najlepiej skutkuje broń obuchowa (lepiej pozostałe typy)? I czy ogień lepiej na nie skutkuje niż pozostałe żywioły? Pytam, bo po długiej przerwie wracam do baldura,a nie pamiętam jak to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu potrzebuję Waszej pomocy, bo mam kolejny problem, a raczej kilka by ciągle się was nie pytać o jakieś pierdoły:
1.Po powrocie z Candleceep do WB jestem poszukiwany, poddaję się, uciekam z więzienia, więc jestem poszukiwany i ciągle atakuą mnie te dupki z zakonu, za każdymn jest ich coraz to więcej czasami nie zdąże spacyfikować jednego patrolu a już pojawia się drugi. Jest to strasznie wkurzające (szczególnie ten ich zamęt, czy inne ogłupienie). Czy jest jakiś sposób by uniknąć tych ciagłych pogoni?

2. Jaki jest sposób na zabezpieczenie się przed ogłupieniem, wiem że są mikstury klarowności umysłu ale jest ich stosunkowo niewiele, a odnosze wrażenie, ze dla wrogich magów rzucenie zamętu jest jakimś obywatelskim obowiązkiem.

3.Nie zdołałem znależć gospody pod jakimśtam jesiotrem (?), wie ktoś gdzie ona jest? (swoją troga po kiego czorta jest tyle gospód we Wrotach?)

4. Aha jeszcze jedno, podczas pierwszej gry (z której straciłem sejwy) znalazłem bransolety łucznictwa (no chyba że mi się coś przywidziało), teraz nie mam pojęcia gdzie się one znajdowały.

To by było na tyle, jak na razie ;) mam nadzieję, że nie zatruwam Wam zbytnio życia :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Miałam przynieść, jako dowód "unieszkodliwienia" Bassilusa jego święty symbol. Tylko, że on nic takiego przy sobie nie miał (?!). Jestem w kropce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie walcz z nimi tylko uciekaj. Jak będziesz ich zabijał to spadnie reputacja i będą się pojawiać ciągle nowe oddziały. Jeśli pojedyńcze jednostki Płomiennej Pięści dają się we znaki to korzystaj z płaszcza Algernona (Algernon jest w gospodzie Feldeposta w Beregoście).

4. Pamiętasz Vaxa - najszybszego miotacza strzałek na Wybrzeżu Mieczy? ;) To właśnie on posiada owe bransolety. Stoi ze swoim kumplem gdzieś w Chmurnych Szczytach, na południe od Nashkel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę uwierzyć w zniknięcie przedmiotu :P, no ale powiedzmy, że różne rzeczy dzieją się graczom. ;P

Otwórz plik baldur.ini i pod linią [Game Options] wpisz Cheats=1
Wciśnij CTRL+TAB i wpisz CLUAConsole:CreateItem("misc04")
W ekwipunku pojawi się święty symbol Bassilusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 13:47, Albatross napisał:

1. Nie walcz z nimi tylko uciekaj. Jak będziesz ich zabijał to spadnie reputacja i będą się
pojawiać ciągle nowe oddziały. Jeśli pojedyńcze jednostki Płomiennej Pięści dają się we znaki
to korzystaj z płaszcza Algernona (Algernon jest w gospodzie Feldeposta w Beregoście).

4. Pamiętasz Vaxa - najszybszego miotacza strzałek na Wybrzeżu Mieczy? ;) To właśnie on posiada
owe bransolety. Stoi ze swoim kumplem gdzieś w Chmurnych Szczytach, na południe od Nashkel.

Ja w tej sytuacji poruszałam się po WB kanałami. Na pojedyńcze jednostki dobra też jest różdżka uśpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 14:04, Albatross napisał:

Jakoś nie mogę uwierzyć w zniknięcie przedmiotu :P/.../

A pamiętasz przypadek, o którym pisałem? Że w księdze czarów Xana są czary, tylko ich zapamiętać nie może? Winą za to obarczam dodatek NTotSC. Wprowadzając jednocześnie zniesienie limitu doświadczenia i podnosząc limit poziomów do 50 coś jeszcze namieszał... Ja eksportowałem swoje postacie wiele, wiele razy, nie dochodząc do połowy gry (najpierw byłem słaby w samym BG, bo nie opanowałem sterowania, potem NTotSC zwiększył stopień trudności) i teraz wiem, warto zwiększać poziom postaci do 40. Potem ilość ataków na rundę spada, czary giną (u niektórych), tylko zdrowie rośnie. Coś tam jest niedopracowane...ale nie wiem co, bo za słaby jestem...Zresztą, mój paladyn, zanim awansuje do 41, to reszta postaci dojdzie do 20 poziomu, może i wyżej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A teraz fanfary....... Sarevok gryzie piach. Po raz piewszy przeszedłem grę.
Mam pytanko, czy ktoś przechodził Baldura korzystając z TuTu? Ponieważ nie wiem jak rozpocząć gre w OzWM? Czy wogóle za pomocą TuTu jest to możliwe, na mapie jest widoczna wieża durlanga i broda kogośtam ;) Do wieży mogę wejśc, natomiast to tej drugiej lokacji już nie, możecie mi coś proadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 15:33, KrzysztofMarek napisał:

A pamiętasz przypadek, o którym pisałem?

Tak pamiętam i zmieniam zdanie. Baldur faktycznie jest nieprzewidywalny. Zresztą teraz mi się przypomniało, że sam miałem jazde ze znikaniem i duplikowaniem przedmiotów, tyle, że to działo się podczas gry multiplayer.

A co do leveli. W BG1 poziom 40. jest IMO niemożliwy do zdobycia, a co dopiero 50. Nawet grając jedną postacią. No chyba, że przejdziesz całą grę kilkakrotnie tą samą postacią. Ale wierz mi, że zdobywajac maksimum doświadczenia uwzględniając górny limit użyty przez twórców czyli 161.000 expa osiągasz wojownikiem 8 level i jesteś w tedy w stanie (jeśli masz odpowiedni ekwipunek) samotnie wybić 90% populacji wybrzeża mieczy ;) Gra na tym i wyższym levelu staje się za łatwa...
Ale zaraz. Czytam Twój post jeszcze raz i teraz wnioskuję, że błąd Xana spowodowany był niedopracowaniem przez twórców postaci wysokopoziomowych. Czyli udało Ci się zdobyć aż tak wysoki level. Wow, respekt :]

boogie85 --> OzWM powinieneś rozpocząć przed finałową walką, niezależnie czy w TuTu czy w zwykłej grze. Żeby dojść do Brody Ulgotha należy udać się na lokację z mostem prowadzącym do Wrót Baldura i skierować się na północ (no chyba, że w TuTu jest jakoś inaczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 16:33, Albatross napisał:

boogie85 --> OzWM powinieneś rozpocząć przed finałową walką, niezależnie czy w TuTu czy
w zwykłej grze. Żeby dojść do Brody Ulgotha należy udać się na lokację z mostem prowadzącym
do Wrót Baldura i skierować się na północ (no chyba, że w TuTu jest jakoś inaczej).

Dzieki za info, bo nie wiedziałem jak się dostać o rzeczonej brody. Takie pytanko dostać tam sie można od monentu wejścia do Wrót Baldura czy może zależy to od jakiegos wydarzenia/questa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 16:33, Albatross napisał:

>/.../
Ale zaraz. Czytam Twój post jeszcze raz i teraz wnioskuję, że błąd Xana spowodowany był niedopracowaniem
przez twórców postaci wysokopoziomowych. Czyli udało Ci się zdobyć aż tak wysoki level. Wow,
respekt :]

Niezpełnie. Teraz gram Paladynem eksportowanym chyba kilkanaście razy, przedtem wojownikiem, też kilkanaście razy eksportowanym, którymi rzeczywiście nabiłem wysokie lewele i parametry, korzystając z grimuarów. Postacie towarzyszące są słabsze, ale szybciej awansują; poprzednio Xan miał niski poziom, ale ja już miałem wysoki i mnie się najbardziej obrywało. Chodzi mi o to, że to dodatek NTotSC tak zmienia coś w ustawieniach, że czasem niektóre rzeczy się mieszają, niektóre rzeczy zamieniają się na inne, a bywają skutki nieprzewidywalne, tak jak u mnie z księgą czarów Xan''a. O ile rozpoznałem dodatek NTotSC, to nie powinna zniknąć możliwość zapamiętywania czarów, zanim Xan nie przekroczy 40 poziomu, co jest raczej niemożliwe (moja postać może, bo ją mogę eksportować i zacząć z tym pozomem grę od nowa). Tymczasem możliwość zapamiętywania czarów przez Xana zniknęła wcześniej, może nawet wcale jej nie było, a zauważyłem to dopiero po odprawieniu Dynaheir i wyjściu z kopalni. Za Dynaheir poszedł Minsc... a i tak całą Wieżę Durlaga przeszedłem...
Być może stało się tak dlatego, że najpierw wgrywałem małe dodatki, pozwalające na wzrost poziomu do 50 i dający maksymalny przyrost zdrowia na lewel a dopiero potem NTotSC podczas gdy NTotSC ma już te dodatki zintegrowane.
Teraz się wnerwiłem, eksportowałem postać, pierwszej trójce z drużyny podniosłem poziomy i umiejętności do tego poziomu, co osiągnęli wcześniej i co miałem na sejwie i zaczynam od nowa od Gospody Pomocnej Dłoni. Może to trochę nie fair, ale w końcu ile razy mam się męczyć od nowa dlatego, że coś w grze się skopało. I tak będę miał mnóstwo roboty...
A wie ktoś, dlaczego Paladyn nie może być dwuklasowcem? To niesprawiedliwe! Chciałbym mieć paladyna na 38 poziomie w połączeniu z wojownikiem na 40 (albo odwrotnie). Wtedy bym wymiatał ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 14:04, Albatross napisał:

Jakoś nie mogę uwierzyć w zniknięcie przedmiotu :P, no ale powiedzmy, że różne rzeczy dzieją
się graczom. ;P


Mało tego! Nawet teraz, gdy już mam ten symbol - dzięki Tobie zresztą :D - nic to nie dało, bo w świątyni zostałam potraktowana tak, jakbym go nie miała :( Naprawdę nic nie rozumiem - wczytywałam kilka razy stan sprzed walki z Bassilusem i za każdym razem nie miał swojego świętego symbolu. Sprawdziłam dziennik i mam tam dwa wpisy dotyczące tego zadania - 1) to, co ogłaszał herold, 2) to, co mi powiedzieli w świątyni. Może czegoś brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 19:44, Łukol napisał:

> /.../> Mało tego! /.../

Przedtem potraktowałem to jako pomyłkę, ale po przeczytaniu Twojego posta wydaje się, że zniknął mi pierścień z inwentarza którejs z postaci. To była któraś z kolei gra, pamiętam, że wsród łupów miałem jakiś dobry pierścień i pamiętałem, żeby go nie sprzedać a potem go nie było. Wtedy myślałem, że sprzedałem go przez pomyłkę, teraz sądzę, że jednak zginął. Tyle gier, a jednak jakoś to utkwiło mi w pamięci.
Nawet w Diablo II trafiały się przemioty, które znikały przy próbie wzięcia z podłogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 21:16, Albatross napisał:

Ważne pytanie, grasz z modami czy bez? ;) Jak z modami to jakimi? Co wprowadzają?


Aktualnie gram z OzWM. NTotSC odinstalowałam, bo miałam trochę problemów z wczytywaniem lokacji i to, co się da chcę przejść bez tego moda. I muszę Ci powiedzieć, że wcześniej zawsze grałam z BG i OzWM i nigdy jeszcze coś takiego się nie zdarzyło (?). Jedyna różnica, że teraz mam lepszy komputer i Win XP, dla którego ta gra nie była projektowana, ale nie sądzę, żeby to miało w tym przypadku jakiekolwiek znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn odinstalowałaś NTotSC gdy już byłaś w trakcie gry i tę grę kontynuujesz?

Hmm, możesz przesłać mi sejwa? Z chęcią przeanalizuję ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować