Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Geez, ale mam problem :D

Nie wiem jaką postać sobie zrobić :)

Od zawsze grałem magiem w Sage BG. Chyba z 5 czy 6 razy przeszedłem i tylko raz było to łowcą, tak to zawsze magiem.

Zrobiłem paladyna, pograłem chwile i eee... no dobra, ale jak ja będę romans z Viconią prowadził w BG2? ;p Palaek człowiek z drowem? Fuj!

Zaraz chyba wyląduję z pól-elfem kapłan/mag ><

Eh... a może jakimś figtherem pograć dla odmiany...

Niby złodziej może być radosny i tak to chyba będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 15:11, Karharot napisał:

Zagrać sobie w BG2 z chociażby częściową grafiką z jedynki? To by było ciekawe :) Zastanawiam
się tylko w jakim stopniu udało im się przywrócić oryginalny wygląd bo z tego co wiem
engine BG1 nie poradziłby sobie z częścią animacji z BG2...

Ale to działa w drugą stronę - umieszcza elementy z BG1 w BG2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Grałem już nie raz ale teraz nie mogę przyłączyć Minsca do drużyny. Mówi mi że nie podoba mu się mój ton. Co jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 20:53, Lucas01 napisał:

Mam problem. Grałem już nie raz ale teraz nie mogę przyłączyć Minsca do drużyny. Mówi
mi że nie podoba mu się mój ton. Co jest ??

Prawdopodobnie masz za niską reputację. Odwiedź świątynię i wrzuć datki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 21:01, Vel_Grozny napisał:

> Mam problem. Grałem już nie raz ale teraz nie mogę przyłączyć Minsca do drużyny.
Mówi
> mi że nie podoba mu się mój ton. Co jest ??
Prawdopodobnie masz za niską reputację. Odwiedź świątynię i wrzuć datki :)


Reputacja 12. Tak samo mam z Xanem w kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy że jeśli masz wyjątkowo niską charyzmę to niektóre postacie też nie chcą się przyłączyć, ile ta cecha wynosi u Twojej postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 21:05, Lucas01 napisał:

Reputacja 12. Tak samo mam z Xanem w kopalni.

A charyzma? W jedynce się liczyło. Jak masz wyjątkowo niską i np. modyfikator -4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 21:14, Vel_Grozny napisał:

> Reputacja 12. Tak samo mam z Xanem w kopalni.
A charyzma? W jedynce się liczyło. Jak masz wyjątkowo niską i np. modyfikator -4...


Charyzme mam 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do Beregostu i na piętrze gospody ukradnij Algernonowi jego płaszcz - daje on noszącej go postaci +2 do Charyzmy, załóż go i zobacz czy Minsc zgodzi się do Ciebie przyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 21:17, Karharot napisał:

Udaj się do Beregostu i na piętrze gospody ukradnij Algernonowi jego płaszcz - daje on
noszącej go postaci +2 do Charyzmy, załóż go i zobacz czy Minsc zgodzi się do Ciebie
przyłączyć.


Wrzuciłem imoen jako postać do gadania i udało się minsca przyłączyć. Czyli to pewnie wina charyzmy.
Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie podejście było dobre (pokonałem tego Mulaheya) ale do tego czasu znudziła mi się gra wojownikami, w grach ogółem.
Pytanie chyba proste ale dla laika systemu D&D już nie bardzo.
Czym się kierować przy tworzeniu klasy posługującej się łukiem (lub ewentualnie innymi broniami dystansowymi, gdyby jednak łuk okazał się słabszy)?
I tak lekko offtopowo, czy podobne porady można użyć w grach z serii Icewind Dale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 22:00, SpecShadow napisał:

Ostatnie podejście było dobre (pokonałem tego Mulaheya) ale do tego czasu znudziła mi
się gra wojownikami, w grach ogółem.
Pytanie chyba proste ale dla laika systemu D&D już nie bardzo.
Czym się kierować przy tworzeniu klasy posługującej się łukiem (lub ewentualnie innymi
broniami dystansowymi, gdyby jednak łuk okazał się słabszy)?
I tak lekko offtopowo, czy podobne porady można użyć w grach z serii Icewind Dale?


Zręczność z głównych statystyk, potem biegłość a przy przedmiotach trako.


I tak jak najbardziej można w IWD1. IWD2 już jest oparta na 3 D&D, więc IWD bliżej do NWN. IWD1, BG Saga masz na 2 D&D i tu zasady są mniej więcej takie same, w BG2 jest chyba 2.5 wersja D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 22:00, SpecShadow napisał:

Czym się kierować przy tworzeniu klasy posługującej się łukiem (lub ewentualnie innymi broniami dystansowymi, gdyby jednak łuk okazał się słabszy)?

Tym samym czym kierowałbyś się dla typowego wojownika - najważniejsze są siła, zręczność i kondycja, poza tym musisz rozwijać specjalizację w wybranej broni. W BG 1 wykształcenie prawdziwego łucznika jest właściwie niemożliwe, dopiero w BG 2 pojawia się Łucznik jako podklasa Łowcy posiadająca bonusy do walki bronią dystansową, jeśli chciałbyś zagrać nim w BG 1 musiałbyś zainstalować sobie BGT lub BG Tutu (polecam ten pierwszy) aby połączyć obydwie części i uruchomić je na silniku i z zasadami dwójki.

Dnia 29.06.2010 o 22:00, SpecShadow napisał:

I tak lekko offtopowo, czy podobne porady można użyć w grach z serii Icewind Dale?

Nie pamiętam, w IWD grałem dawno i już nie kojarzę czy były tam takie same zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BG a IWD - były one wydawane w kolejności BG1, IWD1, BG2, IWD2. Wszystkie są oparte na Dungeons & Dragons, jednak tylko BG1 i IWD1 są na tych samych zasadach. Jak jeszcze zmiany pomiędzy BG1 a BG2 nie są znaczące i szybko można się znaleźć, tak w postęp w IWD2 jest duży.
Wracając do BG: dla łucznika jest ważna zręczność ponieważ wpływa ona na szanse trafienia z broni dystanowej. W drugiej kolejności dla łucznika liczą siła i kondycja. Jak parę razy przelosujesz to będziesz mógł wszystkie 3 ustawić na 18. Specjalizacja w broniach - wybierasz sobie tą broń dystansową, którą chcesz się posługiwać najczęściej. Jeśli zostaną Ci jakieś dodatkowe punkty, to nie większego znaczenia jak je rozdasz (chyba że na tyle dużo by wbić charyzmę na 18, to będziesz miał taniej w sklepach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupio się przyznać, ale pierwszy raz przechodzę jedyneczkę... Mam dylemat, kogo mieć w drużynie Kagaina + Edwina, czy Minsc + Dynaheir ... I ewentualnie kim zastąpić można Khalida & Jaheira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 22:46, Assurubalit napisał:

Głupio się przyznać, ale pierwszy raz przechodzę jedyneczkę... Mam dylemat, kogo mieć
w drużynie Kagaina + Edwina, czy Minsc + Dynaheir ... I ewentualnie kim zastąpić można
Khalida & Jaheira

Zdecydowanie ta pierwsza para, ale pamiętaj, że to złe charaktery. Jeśli chodzi o Khalida i Jaheirę. To jeśli wybierasz Kagaina i Edwina i ogólnie masz złowrogi team to ja bym zalecał Viconię (niezła kapłanka) oraz moją ulubioną złą wojaczkę Shar-Teel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 23:14, HiroshiTakubo napisał:

> Głupio się przyznać, ale pierwszy raz przechodzę jedyneczkę... Mam dylemat, kogo
mieć
> w drużynie Kagaina + Edwina, czy Minsc + Dynaheir ... I ewentualnie kim zastąpić
można
> Khalida & Jaheira
Zdecydowanie ta pierwsza para, ale pamiętaj, że to złe charaktery. Jeśli chodzi o Khalida
i Jaheirę. To jeśli wybierasz Kagaina i Edwina i ogólnie masz złowrogi team to ja bym
zalecał Viconię (niezła kapłanka) oraz moją ulubioną złą wojaczkę Shar-Teel :D


Ach no tak, team mieszany może nie wyjść.. 4 dobrych, 2 złych.. hmm.. wybuchowy miks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 10:20, Assurubalit napisał:

Ach no tak, team mieszany może nie wyjść.. 4 dobrych, 2 złych.. hmm.. wybuchowy miks?

Zasadniczo lepiej trzmac drużynę jednocharakterową - nie dość ze mniejsza szansa na wystąpienie konfliktów (jeśli masz za długo team jaheira-kalid +montaron-xzar w końcu zaczynają się tłuc i nie przestają aż jedna strona nie padnie) to jeszcze łatwiej ich utrzymać - wiesz jaki poziom reputacji trzymać :)

Zasadniczo grałem dwoma drużynami najczęściej:
1)Dobro-neutralna
-Imoen
-Khalid
-Jaheira
-Dynaheir
-Xan

2)Zła
-Xzar
-Montaron
-Viconia
-Edwin
-Kagain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 10:20, Assurubalit napisał:

Ach no tak, team mieszany może nie wyjść.. 4 dobrych, 2 złych.. hmm.. wybuchowy miks?

Gra jest przesłodzona odrobinę i jak dla mnie granie złymi postaciami to ciekawsza opcja choć trudniejsza.
W pierwszej części jest jeszcze o tyle łatwiej, że jest duży wybór postaci, które można przyłączyć. W BG2 NPCów jest bardzo mało, być może nawet za mało, co mogło być jednym z czynników, że BG1 przeszedłem coś koło 20 razy, a część drugą co najmniej dwa razy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować