Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt podsumowuje 2006 rok

194 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2007 o 12:24, Gofer31 napisał:

Kurcze...Wszystko fajnie, ale jak przeczytalem to:
"Choć premiera odbędzie się równolegle na całym świecie, to właśnie nasz rodzimy rynek ma dla
nas szczególne znaczenie, co podkreślimy m.in. jakością wydania polskiej wersji gry"...To sie
troche zdziwilem...Rownolegle na calym swiecie znaczy: W ten sam dzien!?


Równoległa premiera ma całkiem różne definicje. Od takiej bardzo ścisłej (ten sam dzień) do takiej luźniejszej, w mniej więcej tym samym terminie. Czyli powiedzmy wszystkie wersje wychodzą w przeciągu 1-4 tygodni. Wiedźmin raczej bedzie bliżej tej drugiej wersji niż tej pierwszej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 12:24, Gofer31 napisał:

Kurcze...Wszystko fajnie, ale jak przeczytalem to:
"Choć premiera odbędzie się równolegle na całym świecie, to właśnie nasz rodzimy rynek ma dla
nas szczególne znaczenie, co podkreślimy m.in. jakością wydania polskiej wersji gry"...To sie
troche zdziwilem...Rownolegle na calym swiecie znaczy: W ten sam dzien!?


Równoległa premiera wbrew pozorom jest całkiem swobodnie interpretowana, od rozumienia sensu stricte, czyli w ten sam dzień, po mniej więcej podobny okres, załóżmy 4 tygodni, czyli, że wszystkie wersje wychodzą mniej więcej w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2007 o 22:02, Ali G napisał:

hmm dziwne bo ja juz dwa tygodnie dobijam sie na ten adres gracze@cdprojekt.com i juz piata
proba i nic :/


Hmmm, pierwszy raz widzę taki adres, ale nie wszystkie znam. Może spróbuj formularza?
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 12:19, Cambrinus napisał:

"Choć premiera odbędzie się równolegle na całym świecie"
-> czyli jednak premiera europejska (wiosna) zostaje przesunięta (w Ameryce premiera została
zapowiedziana na jesień)?


Tak naprawdę, to w tej chwili jest to konsultowane z Atari i sami dokładnie nie wiemy jaka zapadnie decyzja. Jak tylko będzie jakaś potwierdzona informacja oczywiście o tym poinformujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2007 o 13:26, Vh napisał:

A ja generalnie tak się zastanawiam, czy CDP ma w planach zrobienie czegoś dla graczy preferujących
rozgrywki on-line i wcale nie mam tu na myśli WoW, GW czy innego czasopożeracza, a Warcafta
3, NFS:C, AoE 3 i inne interesujace plaformy do rozgrywek multiplayerowych.

Pole do popisu jest spore.


W tym roku będzie się w temacie sporo działo. Pierwsze efekty już naprawdę niedługo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 13:40, Sashh napisał:

Jedyna zmiana jaką bym widział, to możliwość wyboru angielskiej wersji językowej. Zrezygnowałem
z wielu gier właśnie przez ten brak. Dark Messiah to imo dobry kierunek, oby więcej dwujęzycznych
wersji.


Bardzo się staramy oferować taką możliwość. Jednak to w bardzo dużym stopniu zależy od zachodnich partnerów, którzy bardzo obawiają się reeksportu. Gry u nas kosztują często o połowę taniej niż w innych krajach unii, a firmy ,międzynarodowe (takie jak Electroworld, Media Markt mają dobry wgląd w różnice cen). Niemnniej nigdy się coś takiego nie stało, więc to trochę obawy na wyrost, zwłaszcza, że mamy polskie pudełka i instrukcje. Bariera trudna do pokonania. Niemniej lęk jest i nie często przez to nie udaje się tego zrobić. Niemniej nie spoczniemy w staraniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2007 o 14:01, Abi Dalzim napisał:

mieć tylko nadzieje, że w tym roku firma położy szczególny nacisk na jakość tłumaczeń


Kładzie i kłaść będzie. Taka już nasza rola. Mam nadzieję, że będzie to widoczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do pomocy technicznej :)
Ostatnio bardzo często mnie męczą Settlersmaniacy problemami technicznymi, na 70% udaje mi się strzelić dobrze wspomagając się niemieckojęzycznym forum. Jednak czasem są takie akcje, że po prostu nic nie wiem i kropka. W takiej sytuacji odsyłam Waszych klijentów do Pomocy Technicznej gram.pl :)
Jednak niestety użytkownicy w potrzebie nie otrzymują odpowiedzi na zadane przez nich pytania :(
Nie chcę się tutaj zbytnio narzucać, ale w imieniu graczy w potrzebie zadam takie pytanko :)
Dało by się coś z tym zrobić? ;) Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ostatnim dowodem na brak odpowiedzi ze strony Pomocy jest ten post :( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9949&pid=242

Pozdrawiam
K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cały czas się słyszy że Atari ma problemy finansowe (chodź straty podobno są coraz mniejsze) czy CDP nie obawia się że nagle Atari zrezygnuje z wydania gry bo nie będzie miało kasy na promocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:09, Mike napisał:

Hmmm, pierwszy raz widzę taki adres, ale nie wszystkie znam. Może spróbuj formularza?
M.


Przeczytaj koncowke tego newsa http://www.gram.pl/news.asp?id=2391 ;]

formularze ? phi nie dziekuje jeszcze NIGDY nie otrzymalem odpowiedzi po zlozeniu pytania w formularzu na Waszej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 19:06, Mr Black napisał:

Co z tego, że sprzedaliście dużo gier w ładnych opakowaniach i z mnóstwem gadżetów, skoro wasze
polonizacje zeszły na psy? Że wymienię choćby Gothica 3, HoM&M 5, NWN i sporo innych głośnych
tytułów... Jak dla mnie ten rok był najgorszym rokiem (pod względem jakości polskich wersji
wydawanych przez was gier) od bardzo dawna... a właściwie to od momentu waszego powstania.


Myślę, że trochę przesadzasz (przeszłość zawsze się trochę wybiela;). Ale oczywiście jakość zamierzamy podciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:14, Mike napisał:

Bardzo się staramy oferować taką możliwość. Jednak to w bardzo dużym stopniu zależy od zachodnich
partnerów, którzy bardzo obawiają się reeksportu. Gry u nas kosztują często o połowę taniej
niż w innych krajach unii, a firmy ,międzynarodowe (takie jak Electroworld, Media Markt mają
dobry wgląd w różnice cen). (...) Niemniej nie spoczniemy w staraniach...

Dzękuję bardzo za tą informację - też jestem za, więcej takich gier jak Dark Messiah. Wiadomo, że opłaca się kupować taniej innym krajom jeśli produkty są taniej nawet o połowę ale można by też zaprzestać takiej polityki i tak jak w supermarketach sprzedawać tylko 10kg cukru na osobę :P ale wiadomo to jest biznes i każdy chce zarobić niemniej dziękuję raz jeszcze i doceniam to, że przynajmniej coś się w tym kierunku dzieję i otrzymujemy takie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2007 o 15:37, moonman napisał:

wlasnie, duza sprzedaz HoMMV to raczej nie zasluga CDP


Jednak to nasza zasługa. Mimo bugów, Homm5 PL ma sporo mocnych stron. Sprzedaż premierowych gier konkurencji jest na ogół na sporo niższym poziomie.

Dnia 14.02.2007 o 15:37, moonman napisał:

a teraz do goscia ze zdjecia: juz Ci jeden palec połamali za porysowane płytki latające luzem
w pudełku - tak więc staraj się bo jak jeszcze raz kupię od was grę i będzie w srodku porysowana
luzem walajaca sie plyta - to Ci nie tylko palec obetne


Sorry, ale swój pociąg do obcinania będziesz musiał realizować gdzie indziej i z kimś kto podziela twoje zainteresowania;) ...ale oczywiście uwagę przyjmujemy i przekażemy (wraz z oryginalnym postem:) do firmy GM Records, która zaimuje się pakowaniem i konfekcjonowaniem gier na nasze zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2007 o 14:23, Quatre napisał:

Mam nadzieję, że za 3 lata tez będziecie prowadzić szybką ekspansję połączoną z popytem na
nowych pracowników - wtedy dostanę (miejmy nadzieję) dyplom, więc walę od razu do Was :D


Zapraszamy. Jak tak dalej pójdzie to zawsze będziemy prowadzić jakieś nabory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 14:03, Nikt634 napisał:

A ja tak podsumowuje rok 2006 Cd-Projekt :

Gry coraz droższe (z 99 na 119 ) mniej promocji ( kiedy była ostatnio promocjia gier za 1 zł??)
coraz więcej głupich konkursów ! TO jest moja Opinia!!!! I prosze jej nie kasowac co juz sie
zdarzało na newsach na gram.pl ... wolnoś słowa rules!!!!


Oczywiście, że rulez:)

Gry nie drożeją wciąż od lat kosztują w przedziale 99.90-129.90. Powiem więcej w wyniku ostrzejszej konkurencji na rynku, zarówno wśród sklepów internetowych jak i zwykłych realne ceny gier znacząco spadły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:20, Ali G napisał:

> Hmmm, pierwszy raz widzę taki adres, ale nie wszystkie znam. Może spróbuj formularza?

> M.

Przeczytaj koncowke tego newsa http://www.gram.pl/news.asp?id=2391 ;]

formularze ? phi nie dziekuje jeszcze NIGDY nie otrzymalem odpowiedzi po zlozeniu pytania w
formularzu na Waszej stronie...


Kurcze to musisz być naprawdę wyjątkowym przypadkiem. Na pewno wysyłałeś?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:18, Kamil.i.Maciek napisał:

Ja mam pytanie co do pomocy technicznej :)
Ostatnio bardzo często mnie męczą Settlersmaniacy problemami technicznymi, na 70% udaje mi
się strzelić dobrze wspomagając się niemieckojęzycznym forum. Jednak czasem są takie akcje,
że po prostu nic nie wiem i kropka. W takiej sytuacji odsyłam Waszych klijentów do Pomocy Technicznej
gram.pl :)
Jednak niestety użytkownicy w potrzebie nie otrzymują odpowiedzi na zadane przez nich pytania


Nie tylko dało by się zrobić, ale wręcz trzeba. Jutro rozpoznam co i jak. Ciekawe gdzie leży problem...
(chłopaki z pomocy twierdzą, że odpowiadają na bieżąco i nie mam powodu im nie ufać). Hmmm...

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:40, Mike napisał:

Nie tylko dało by się zrobić, ale wręcz trzeba. Jutro rozpoznam co i jak. Ciekawe gdzie leży problem...

Wielkie dzięki, trzymam Cię za słowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:38, Mike napisał:

Kurcze to musisz być naprawdę wyjątkowym przypadkiem. Na pewno wysyłałeś?;)


wlasnie, ja zawsze otrzymuje maila zwrotnego, ze zgloszenie zostalo przyjete i w ciagu 48h dostane odpowiedz...

tylko, ze odpowiedzi sie nie doczekalem... pamietam, ze w sprawie H5 srebrna edycja - pisalem 3 razy i ZERO odpowiedzi.. jestem wyjatkowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:38, Mike napisał:

Kurcze to musisz być naprawdę wyjątkowym przypadkiem. Na pewno wysyłałeś?;)


A moze gmail wyslal przez pomykle do Cenegi ? ;]

wlasnie gracze@cdprojekt.com bym moim jedynym kontaktem z Wami ;]

teraz bede musial zawalczyc znow bo nie dostalem kody do wpln-ow do mojego WOW BC EK i wypelnie sobie ten formularz ,ale znajac zycie predzej wygram w totka niz dostane odpowiedz :/ taka prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować