Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt podsumowuje 2006 rok

194 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2007 o 22:51, Ali G napisał:

wlasnie gracze@cdprojekt.com bym moim jedynym kontaktem z Wami ;]


:O to ja tu jestem sporo czasu i pierwszy raz widzę, że taki adres istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:34, Mike napisał:

> Mam nadzieję, że za 3 lata tez będziecie prowadzić szybką ekspansję połączoną z popytem
na
> nowych pracowników - wtedy dostanę (miejmy nadzieję) dyplom, więc walę od razu do Was
:D
Zapraszamy. Jak tak dalej pójdzie to zawsze będziemy prowadzić jakieś nabory:)


No to w takim razie 3mam kciuki za CDP - mojego przyszłego pracodawcę :D Nawet więcej, wezmę sprawy we własne ręce i jutro lecę kupić kilka tytułów z repertuaru CD Projekt --> większy popyt na Wasze gry = więcej miejsc pracy u Was ^_^ Namówię też babcię, aby zasponsorowała kilka kolejnych, będę argumentować, że dzięki temu będę miał pracę :]

BTW: nieźle się Mike naczytałeś i naodpisywałeś w tym temacie :D A widzę, że tempo też masz niezłe - średnio jeden post na 1 - 2 minuty :) Powinieneś zmienić ksywkę na SpeedyMike ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyników i życze sukcesów w przyszłości. Mam nadzieje, że Wiedźmin stanie się hitem światowym i ten czas oczekiwania zostanie w pełni wynagrodzony. Liczę iż będzie grą wysokiej jakości, dopracowaną i RPG-iem bardzo dobrym conajmniej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz... poczytalem Twoje odpowiedzi i tak mi sie kilka uwag nasunelo:

1. Wiedzmin moze i jest robiony w "standardowym" czasie jak to ujales, ale skoro wzielo sie stary silnik, to raczej wielkiej rewolucji sie tym nie zrobi... a przeciez w tak zwanym miedzyczasie pojawil sie NWN2... Cud, czy jak? Przeciez mieli tyle samo czasu co Wy... fakt, ze Oni robote spaprali, bo wydale BETE, ale i Wy tez z lokalizacja sie nie polisaliscie.

2. Wlasnie lokalizacje... Nie dosc, ze maja bardzo wiele bledow, to jeszcze uniemozliwiaja granie na serwerach zagranicznych, bo nie ma patchy (vide NWN2)

3. Chcialbym (i nie tylko ja) zebyscie wydawali osobno wersje Eng i wersje PL, albo obie w jednym pudelku, bo przez to, ze mamy Wasze "Profesjonalne" polskie wersje jezykowe, sa tylko same problemy, a i gry traca na klimacie... A tak kazdy mialby wybor, a nie musial ogladac to coscie zbroili, mimo iz w dobrej zapewne wierze, aby to przecietny Kowalski mogl gre kupic, bo jest tansza i cos z niej zrozumial, bo po angielsku nie rozumie ani slowa... Jednakze takie dziwne pytanko mi sie nasunelo: Ile osob u Was w CDP nie zna w ogole angielskiego? Mysle, ze zero i bardzo podobny procent jest wsrod graczy, bo ktos kto gra od paru lat, nauczyl sie chociaz podstaw tego jezyka, na tyle, aby w gierki grac, bo nie wymgaja wielkiej wiedzy w zakresie gramatyki, lingwistyki, fonologii, a tylko slownictwa :-)

4. Moglibyscie zrobic cos z tymi wPLNami, bo nie sposob ich wydac, gdyz za malo mozna ich uzyc, a przeciez nie zbankrutujecie, bo jak sie "wyprztykamy" z wPLNow, to bedziemy musieli normalnie kupowac ;-P

To tak z grubsza tyle ;-P
Pozdrawiam

P.S. Uwazam, ze to wcale nie byl udany rok dla CD-Projektu i jesli nic nie zmienicie to bedzie tylko gorzej, bo juz EA Was wyprzedza o kilka dystansow wersjami wielojezycznymi, a i Cenega doskonale sobie radzi i jakos moze wydwac gry w wersji Eng w takiej samej cenie jak PL (np WarHammer: MoCh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może ściąganie z Cenegi byłoby fee dla Was, ale zrobić tak jak oni, 2 wersje językowe na 1 płycie i podczas instalacji wybór, to byłoby coś świetnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi sie przypomnialo, ze ostatnio tez nie dostaje odpowiedzi z formularza... a wysylalem pare razy i nic... potwierdzenie przychodzi i milczycie jak grob :-/

A co do Wiedzmina PL/Eng to i tak jestem przekonany, ze Eng wersja bedzie lepsza od PL ;-D

Tak sie jeszcze zastanowilem i faktycznie ten rok byl najgorszy w Waszym wykonaniu, bo choc byly glosne tytuly, to lokalizacja bardzo nieudolna je zepsuliscie... i chyba nie musze wymieniac po raz kolejny tych samych tytulow gier...

Szkoda, bo pare lat temu uwazalem Was za najlepszego dystrybutora w Polsce... a teraz? Chyba za najgorszego, ale nic nie poradze, ze zgarneliscie spora czesc rynku i najlepsze gry wydajecie, psujac je po drodze :-/ Bardzo szkoda... Oby to sie juz wkrotce zmienilo... bo o ile kiedys jak slyszalem, ze CDP wydaje gre to sie cieszylem, a teraz dziekuje Bogu, jak sie dowiaduje, ze gre wydaje Cenega np lub EA Polska ;-P Po prostu przeraza mnie wizja "Pelnej Profesjonalnej Wersji Jezykowej", bo po NWN2 widac, ze:
1. Ani nie jest pelna, bo wiele tekstow zostawiliscie po Eng
2. Profesjonalna to chyba jest smiech na sali i pusto w krzeslach, bo problemy z patchami, i setki bledow, zle tlumaczenia atutow itp itd...
Kiedys to najwiekszym Waszym problemem lokalizacyjnym bylo kilka literowek, a teraz na nie nikt nie zwraca uwagi, bo innych bledow sa tysiace ;-P
Zajeliscie sie jakimis gramsajtami zamiast zajac sie tym co powinnicie czyli dobra i profesjonalna dystrybucja gier... i taka jest niestety smutna prawda :-/

Pozdrawiam raz jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:34, Mike napisał:

Jednak to nasza zasługa. Mimo bugów, Homm5 PL ma sporo mocnych stron. Sprzedaż premierowych
gier konkurencji jest na ogół na sporo niższym poziomie.


Tylko, że Heroes of Might and Magic to marka sama w sobie. I jeśli ktoś kupował gry z tej serii wcześniej to 5 część również kupił. Z tego co kojarze to Heroes of Might and Magic IV w roku debiutu rozszedł się w ponad 40k egzemplarzy. A HoMM V było jedno z bardziej reklamowanych gier (kampania reklamowa na gram.pl została rozpoczęta przecież już we grudniu) do tego prasa + telewizja. Porównując te gry H V zanotował 45% wzrost sprzedaży w stosunku do H IV (oczywiście to porówninie troch wirtualne). Niemniej jednak warto się zastanowić czy 45% to dużo czy też nie? Biorąc pod uwaę długość kampani reklamowej (ta była o wiele bardziej rozbudowana niż w przypadku H IV) + czynnik komputeryzacji społeczeństwa, gdyż ten jest na wiele wyższym poziomie niż 4 lata temu.

Jeśli chodzi o mocne strony HoMM 5 EK to z cało odpowiedzialnością jest nią drewniany kufer. Samej gry a raczej beta wersji nie można uznać za mocną strone. HoMM 5 jest moim zdaniem doskonałym przypadkiem, tego, że źle się dzieje na rynku gier komputerowych. Wydawane obecnie gry mają wiecej błędów niż kilka lat temu w niektórych przypadkach są zupełnie nie grywalne. Oczywiście grywalność to kwestia subiektywnej oceny i po sobie mogę powiedzieć, że kilka lat temu miałem wyższy stopień akceptacji zbugowania gier niż w obecnej chwili (widać czynnik czasu jest tu dość istotny, gdyż obecnie umiarkowanie mi się uśmiecha "granie" w gre która może w każdej chwili uniemożliwić kontynuowanie rozgrywki)
Zastanawia mnie jak długo potrwa ten stan, że gry w premierowych wydaniach to na dobro sprawe beta-wersje. Producent po kilku miesiacach wydaje patche, które sprawiają, że mamy "pełno wersje". Potem podobna akcja z dodatkiem...
Pewnie kiedyś nastąpi punkt wrzenia, że gracze powiedzą nie dla tego typu procedur (optymista ze mnie;()

Czy po tej wypowiedzi przestaje być moderatorem?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogratulowalbym ale wedlug mnie ten rok to byl najgorszy jak dotad przynajmniej dla graczy ;/

-ogromne wpadki przy flagowych tytulach(i to nie jednym czy dwoch ale niemalze wszystkich)
-usmiercenie tanich serii(niby wciaz zyja tylko jakos od dawna nic sie tam nie dzieje...)
-pomoc techniczna nie odpowiada na maile(zaden z tych, ktore wyslalem a jak widze nie jestem odosobnionym przypadkiem)
-kiepskie promocje(gdzie sie podzialy znizki 50% czy gra za 1zl?) i skopanie lezacego pomyslu wPLN(kiedys gracze zbierali je by potem kupic wlasnie cos w takiej mega promocji, dzis zbiera sie tej kasy na potege i NIC sie nie da z nia zrobic. Powtarzam NIC*.)
-gadzety podupadly(chociaz tyle dorbze, ze zwieksozno ilsoc wPLN jaka mozna uzyc wiec * ma tu pewne zastosowanie)kiedys bylo tego wiecej a miano pomysl rozwijac...
-konkursy z ladnymi nagrodami ale dla malej ilosci graczy(ludzie na pewno woleliby wiecej konkursow gdzie wygrana sa np jakies znizki czy gry tansze ale za to duza ilosc wygranych niz konkurs z laptopem gdzie wygra 1 na xxxxxx userow)

Pamietam jak jeszcze pare lat temu np z okazji swiat CDP udostepnial zarejestrowanym graczom darmowa gre do sciagniecia z netu. Pomysl byl na prawde fajny. Nawet gdyby to byla jakas niskobudzetowka czy cos starego ale jednak...

Co do Wiedźmina to moze sie myle ale gry produkowane na zachodzie chyba kosztuja wiecej tworcow niz np u nas. Stad chyba tak dobre ceny np Eartha, Painkillera czy tez roznych gier zza wschodniej granicy. Teraz jak rozumiem nie mam co sie spodziewac aby w Polsce sprzedawano go za mniej jak 100zl(liczylem na 69,90 np)szkoda i dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 22:11, Mike napisał:

W tym roku będzie się w temacie sporo działo. Pierwsze efekty już naprawdę niedługo...

a da się współpracować? :)
Mogę przesłać CV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i zycze dalszych sukcesow.
A i mam takie pytanie do CDP czy jest mozliwe zebyscie wydawali gry z serii Star warsy przynajmniej kotora 3 jak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok 2006 był chyba pierwszym rokiem kiedy gry byly wydawane w takim tempie i takiej cenie że nienadążał człowiek kupować ich:)I bardzo dobrze.Najlepszy plus to że niektóre gry niedługi czas po premierze ukazywały się w tańszych wydaniach.Oby tak dalej a niedługo aby kupić grę nie będe musiał wychodzić z domu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 15:37, moonman napisał:

a teraz do goscia ze zdjecia: juz Ci jeden palec połamali za porysowane płytki latające luzem
w pudełku - tak więc staraj się bo jak jeszcze raz kupię od was grę i będzie w srodku porysowana
luzem walajaca sie plyta - to Ci nie tylko palec obetne


Jakkolwiek twoja "groźba" jest absurdalna, mimo wszystko nie jest to styl rozmów jakiego byśmy sobie tu życzyli.
O wybijaniu zębów czy łamaniu palców możesz porozmawiać z kolegami, jeśli ten poziom dyskusji obowiązuje w twoim środowisku.
Dodatkowo to nie jest twoja pierwsza kara.
Otrzymujesz degrad -2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak sobie czytam tego naewsa i dochodzę do wniosku, że 58000 to jednak trochę mało jest... :( Ja wiem, że Polska to nie Zachód ani USA, gdzie niektóre gry mogą sprzedawać się codziennie w tylu egzemplarzach, co Heroes. Co nie zmienia faktu, że niecałe 60 tysięcy wrażenia nie robi. Z drugiej strony można z tego wywnioskować, że coraz mniej ludzi kupuje pirackie wersje gier. No bo przecież Heroes pojawił się chyba jakiś miesiąc (może mnie lub więcej - nie pamiętam; ale opóźnienie i tak było) po premierze światowej, więc piraci z pewnością mieli wiele czasu na zdobycie gry. :/ Chociaż i tak pewnie ten, co chciał sobie Heroesa (i inne gry też) ściągnąć i tak to zrobił... :/
Cóż, mogę tylko mieć nadzieję, że w tym roku nie będzie aż tylu opóźnień, lokalizacje były lepsze, gry tańsze :P i żeby udało Wam się sprzedać jeszcze więcej produktów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 11:27, Lailonn napisał:

-usmiercenie tanich serii(niby wciaz zyja tylko jakos od dawna nic sie tam nie dzieje...)

Trzeba poczekać. Myślę, że za jakiś czas trafią tam gry, które dziś kosztują 59-79 zł. Z reguły dość szybko się to działo, więc możliwe, że dalej tak będzie.

Dnia 15.02.2007 o 11:27, Lailonn napisał:

-kiepskie promocje(gdzie sie podzialy znizki 50% czy gra za 1zl?) i skopanie lezacego pomyslu
wPLN(kiedys gracze zbierali je by potem kupic wlasnie cos w takiej mega promocji, dzis zbiera
sie tej kasy na potege i NIC sie nie da z nia zrobic. Powtarzam NIC*.)

Zgodzę się z większością twoich uwag, zwłaszcza z powyższą. Nawet osoba, która jak ja nie kupuje wielu gier ma ich nagromadzoną masę i nie ma co z tym zrobić. W dodatku obniżyli limit wykorzystania wPLN na jedną grę. Przykład? Weźmy grę Dawn of War. Oba dodatki kosztowały 59zł na początku. Do Winter Assault można było użyć 18 wpln, dzięki czemu nie tylko pokrywały się koszty wysyłki, ale jeszcze kilka złotych się oszczędziło. W przypadku kosztującego tyle samo Dark Crusade można było już wykorzystać tylko 13 (czyli jedynie dostawa się pokrywała). Fakt, że ci co mieli zarejestrowany poprzedni dodatek mogli wykorzystać żeton za 10 wpln, ale przecież nie każdy jak ja musiał to mieć. To tylko jeden z wielu przykładów. Ogólnie grom za 59 zł obniżyli wpln z 18 do 13, w przypadku niektórych droższych tytułów również to zmniejszyli. To je śmieszne, bo nic to nie daje, skoro niektóre sklepy mają obniżki dla każdego, i często wychodzi taniej niż na gram.pl Powinni albo zmienić limity, albo zrobić jakieś inne promocje, aby coś z tymi wpln można było zrobić. A tak wydaje się ich niewiele, a otrzymuje się znacznie więcej, tyle tylko, że nie ma co z nimi robić :)

Dnia 15.02.2007 o 11:27, Lailonn napisał:

Co do Wiedźmina to moze sie myle ale gry produkowane na zachodzie chyba kosztuja wiecej tworcow
niz np u nas. Stad chyba tak dobre ceny np Eartha, Painkillera czy tez roznych gier zza wschodniej
granicy. Teraz jak rozumiem nie mam co sie spodziewac aby w Polsce sprzedawano go za mniej
jak 100zl(liczylem na 69,90 np)szkoda i dziwne...

Kto wie, może zmieszczą się do 99 zł. Nigdy nic nie wiadomo. Zresztą to, czy gra będzie warta swojej ceny ostatecznie pokaże jej jakość, a obecnie trudno to stwierdzić. Zwłaszcza, że gra tak długo powstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wPLNow to dokladnie tak jest, ze czesto wiecej "zarobie" kupujac gre niz wydam przy jej zakupie... i tym sposobem odkad sa wPLNy zarobilem ich calkiem sporo, a mialem juz sporo na starcie... i wcale nie maleja, wiec to jest totalnie bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować