Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Czy warto uczyć się języków obcych??

56 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2005 o 22:52, lajt napisał:

- niemiecki? jak ktoś chce nauczyś się gadać z np. koniem to to samo ;] pozdr


No bez przesady. :)cPrzecież w Niemczech, Austrii i Szwajcarii zarobki są o wiele większe i opłaca się jeździć tam do pracy. Znając język żaden Niemiec cię nie wykiwa.

Angielskiego nie wymieniam bo to standard i bardzo często się przydaje. Jak dla mnie bardzo użytecznym językiem jest hiszpański. W miarę łatwo się go uczy, w mówieniu też nie sprawia problemów - tylko jak hiszpańskojęzyczni zaczynają zbyt szybko nawijać to trzeba się naprawdę mocno natrudzić żeby cokolwiek zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że warto, bo przynajmniej można się "porozumiec z komputerm gdzie w Bios''ach i innych komponentach komputra jest wykorzystywany język obcy(język angielski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Oczywiście, że warto. Nie trzeba chyba nawet wypisywac zalet, umiejetność posługiwania się, jezykami obcymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto??? jest to dla mnie pytanie retoryczne :) jak znasz język to nie masz barier w porozumiewaniu się z ludzmi z innych krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 14:05, Pan_Sza napisał:

Musisz, ewentualnie możesz pomidory sprzedawać....


Jak będę sprzedawać pomidory w obcojęzycznym kraju to też muszę znać język obcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku warto a jak bedzie gorzej w Polsce bedziesz musial pojechac do Irlandi albo innego kraju i nie bedziesz mogl sie dogadac warto chociaz znac podstawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 14:09, hunter22 napisał:

Jak będę sprzedawać pomidory w obcojęzycznym kraju to też muszę znać język obcy :P


30 słów: kilogram, 10k, siatkę?, tak, świeże, nie, to nie pleśń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 14:09, hunter22 napisał:

Jak będę sprzedawać pomidory w obcojęzycznym kraju to też muszę znać język obcy :P


Śmiejesz się ?
Jak byłem w Niemczech i Belgii to taka stara babka na stragania na targowisku znała nagielski.... i to nie jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto chyba zakładać oddzielnego tematu, więc zapytam tutaj. Otóż chciałbym się podszkolić trochę w angielskim, prywatnie, wszelkie kursy nie wchodzą na razie w grę. Angielski znam powyżej poziomu gimnazjalnego (miałem głównie 5 i 6). Jaka byłaby dla mnie najlepsza literatura do nauki w domu? Proszę o konkretne tytuły, najlepiej takie które ułątwią mi zdanie w przyszłości FCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto chyba zakładać oddzielnego tematu, więc zapytam tutaj. Otóż chciałbym się podszkolić trochę w angielskim, prywatnie, wszelkie kursy nie wchodzą na razie w grę. Angielski znam powyżej poziomu gimnazjalnego (miałem głównie 5 i 6). Jaka byłaby dla mnie najlepsza literatura do nauki w domu? Proszę o konkretne tytuły, najlepiej takie które ułątwią mi zdanie w przyszłości FCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomość języka to 50% większa szansa zatrudnbienia, szczególnie w takich filarach jak: zarządzanie i marketing, stosunki międzynarodowe, konsulting itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Skoro kurs nie wchodzi w gre to cięzko Ci będzie coś doradzić. Spróbuj skoczyć do jakiejś księgarni lingwistycznej i spytać sie, na pewno coś Ci konkretnie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inglisz dobry , Dojczalnt be i tyle. Angielskiego popieram się uczyć bo większość się na Nim opiera. Szkoda jedynie że nie od razu nie uczą Angielskiego i byłby jeden na świecie uniwersalny język a nie że w Polsce Polski mamy itd. Tylko utrudniają i więcej nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować