Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 14:20, M S 13 napisał:

Aha i jeszce jakby mi ktoś wytłumaczył jak przez Pidgina podłączyć się do GG to byłbym
bardzo wdzięczny ;)

Nie wiem jak to jest w Pidginie, ale ponieważ Pidgin to taki GAIM na sterydach, to pewnie jest podobnie jak w GAIMie.
Czyli wchodzisz w ustawienia, wybierasz odpowiedni protokół (GG w tym przypadku), wpisujesz w pole swój numer i hasło. I to cała filozofia. Później możesz sobie zaimportować kontakty i tego typu bzdety jak w normalnym GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 14:20, M S 13 napisał:

Aha i jeszce jakby mi ktoś wytłumaczył jak przez Pidgina podłączyć się do GG to byłbym
bardzo wdzięczny ;)

Bardzo podobnie jak pisze Kejt, z tym, że nie wchodzisz w ustawienia, a w Konta->Manage (albo od razu w oknie Pidgina naciskasz CTRL+A). Później Dodaj, wybierasz protokół GaduGadu, w polu identyfikator wpisujesz swój numer, później podajesz hasło i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 13:52, M S 13 napisał:

Ponawiam pytanie bo znów zaginęło. Jak obsługiwać Wine i PlayOnLinux? Jak gra się w gry
poprzez nie? Normalnie się instaluje? A potem co i jak? Jak i z czym to się je?

Na moim gramsajcie jest link do opisu, jak zainstalować na najnowszym wine directx. Na POL instalacja wygląda mniej więcej tak: odpalasz POL, wybierasz instaluj, wybierasz z listy grę, którą chcesz zainstalować ( nie czarujmy się, wine i POL nie obsługują wszystkich gier spod Windowsa, tylko niektóre, ale taki WoW, Warcraft III czy GTA III bez problemu zadziałają) wkładasz płytkę i działa. Mi pod wine dobrze działa Ghost Master ( no, prawdę powiedziawszy to jedyna gra, w którą gram ostatnio), HoM&M III i Fallout 2. A GHost Master pod Windowsem nie chce mi działać. Ale jak jeste przede wszystkim graczem, to w sumie Linux nie jest dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zaktualizować Ubuntu 7.10 do 8.04 poprzez pobranie i instalacje podczas pracy bezpośrednio na Ubuntu 7.10 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobić więc pytam tutaj. Mam problem z czymś takim.
Jest pewnien przełącznik, który zmienia windows na linuxa lub dowolny inny system operacyjny ( to jest już potwierdzone). Sęk w tym że nie wiem jak skonfigurować dokońca kompa żeby dało się przełączyć tym przełącznikiem.
pozdrawiam,
ps. prosze o pilną pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 20:08, Taikun napisał:

Można zaktualizować Ubuntu 7.10 do 8.04 poprzez pobranie i instalacje podczas pracy bezpośrednio
na Ubuntu 7.10 ?


W menedżerze aktualizacji masz taką opcję jak "Aktualizuj do wersji 8.04 LTS". O to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 20:20, rob006 napisał:

> Można zaktualizować Ubuntu 7.10 do 8.04 poprzez pobranie i instalacje podczas pracy
bezpośrednio
> na Ubuntu 7.10 ?

W menedżerze aktualizacji masz taką opcję jak "Aktualizuj do wersji 8.04 LTS". O to chodzi?


Taaa ... właśnie sam na to wpadłem :) nie sądziłem że po wyjściu 8.04 w menadżerze pojawi się opcja z aktualizacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nazywa się to bootmanager, a system wybiera się podczas uruchamiania kompa (zainstaluje ci się razem z Linuksem). No chyba że chodzi ci o stworzenie w systemie drugiego, wirtualnego komputera (wtedy będzie potrzebny specjalny program, np xen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto moze mi opisac polecenie do rozpakowywania plikow ?
a drugie to polecenie to konfiguraji karty sieciowej , model karty to ETH2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 12:49, Logan10 napisał:

Kto moze mi opisac polecenie do rozpakowywania plikow ?

tar xjvf archiwum.tar.bz2
tar xzvf archiwum.tar.gz

Co oznaczają poszczególne litery dostarczy Ci man tar.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 13:06, Treant napisał:

> Kto moze mi opisac polecenie do rozpakowywania plikow ?
tar xjvf archiwum.tar.bz2
tar xzvf archiwum.tar.gz

Co oznaczają poszczególne litery dostarczy Ci man tar.



nie wiem ale ja znam komedy
do bz2
tar -jxvf nazwa.tar.bz2
a do gz
tar -zxvf nazwa.tar.gz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 21:01, Logan10 napisał:

Czy jest taka odmiana linuxa jak kubuntu ?

bracie jest ok 20 roznych dystrybucji
wiem jedynie o ubuntu.Czym wogóle się różnią

Dnia 16.05.2008 o 21:01, Logan10 napisał:

jeśli tyle ich jest ?

róznica miedzy niemi jest w obsłudze np. ubunto jest mniej skaplikowana niz slackware ktorego polecam


a nie wie ktos czy sa duze roznice miedzy 12 a 12.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 21:01, Logan10 napisał:

Czy jest taka odmiana linuxa jak kubuntu ? wiem jedynie o ubuntu.Czym wogóle się różnią
jeśli tyle ich jest ?

Kubuntu rózni się od ubuntu tym że jako podstawowy interfejs graficzny wykorzystano KDE a nie GNOME. Zaś dystrybucję różnią się głównie dołączonym oprogramowaniem oraz domyślną konfiguracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dużych różnic tylko drobne poprawki, zawsze tak jest, czy są duże róznice między winampem 7.1 czy 7.2 ? nie a czy są duże róznice między winampem 7.2 a winapmem 8.1 ? :) pytanie troche podchodzące pod retoryczne :)
pozdrawiam
ps. trzeba samemu dedukować niektóre rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa!

No cóż ciekawie zacząłem, nie? :) Dobra, ale do rzeczy. Znalazłem odpowiedniego Linuksa, który daje radę na moim sprzęcie. Jest nim openSUSE. Już miałem go zainstalować, ale pojawił się problem - nie ma internetu... Próbowałem to jakoś konfigurować, etc. Niestety na nic. Z tego co zauważyłem to nawet dioda się nie świeci (pod Windą działa wszystko OK).

Moje pytanie - czy da się coś z tym zrobić? Problem dotyczy tym razem płyty głównej, a dokładniej zintegrowanej karty sieciowej.

A i jeszcze jedno - przed ładowaniem systemu Windows (tego paska niebieskiego) ładuje mi się jakiś inny pasek (czarne tło, pasek szary). Nie wiem na ile moje przemyślenia są słuszne, ale czy może on właśnie odpowiadać za internet i inne takie tam?

PS. Moja płyta to Foxconn P35A-S, grafa to 8800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego szarego paska to normalne jest i raczej nie am wiele wspólnego z karta sieciową, bo ja mam swoją wyłączoną, a też pasek jest.
Możliwe także, że inne dystrybucje Linuksa nie chciały się odpalić bo wykrzaczały się na tej karcie, wiem, że może nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale chyba warto wyłączyć ja w biosie i kupić jakąś sprawdzoną pod pci do której są otwarte sterowniki ogólnodostępne i cieszyć się ;] koszt jakieś 20 zł, więcej do chyba w mckaczorze się zostawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mogę! Kupiłem wydajnego kompa i teraz muszę się "cofnąć".... Co do tej karty to niestety problem jest, ale Susek włącza się normalnie - full rozdziałka, tylko neta brak....

Z tego co patrzyłem (nie wiem czy to jakaś reguła, czy przypadek) to systemy oparte na Debianie, np. Ubuntu w ogóle nie startują, natomiast inne chodzą, ale mają problemy, np. Mandriva - grafa, Susek - net.

Chodzi mi o tego neta - czym to może być spowodowane? Nie wiem - jak nic się nie uda zrobić to poczekam te 28 dni na wersję 11...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować