Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Używałem mnóstwo skanów z antywirusów.
M.in. : Spaybot, Avast, NOD 32, Antyvir DATA 2009, MKS VIR on line, Combofix, twój z linka, Panda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 22:49, TetraGramaton napisał:

Używałem mnóstwo skanów z antywirusów.
M.in. : Spaybot, Avast, NOD 32, Antyvir DATA 2009, MKS VIR on line, Combofix, twój z
linka, Panda.


A jaki masz na kompie? Bo chyba nie wszystkie co podałeś?

Spybot, avast, nod, panda... darmowe badziewia (nod jak zaplacisz to jest dobry :P). Jeśli miałeś kilka naraz na kompie to wiadomo czemu nie wykrywa wirusów, jak są dwa antywiry na raz to już się gryzą i ochrony nie zapewniają.

Mam tego malwara co ci linka dałem, jednego antyspywara i AVG najnowsze darmowe. Od kiedy taką kombinację przyjąłem nie martwię się o wirusy :)

Wywal z kompa wszystkie antywiry i inne. Zostaw malwara i ściągnij AVG. I wiesz: instalka, aktualizacja i pełny skan (AVG jest po polsku i tak trzeba ustawić "wolne" skanowanie - wolne czyli dokładne). Daje 70% że to pomoże. Po skanie AVG zrób ponowny skan malwarem ze zaktualizowaną bazą danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 06:50, hunter22 napisał:

> Używałem mnóstwo skanów z antywirusów.
> M.in. : Spaybot, Avast, NOD 32, Antyvir DATA 2009, MKS VIR on line, Combofix, twój
z
> linka, Panda.

A jaki masz na kompie? Bo chyba nie wszystkie co podałeś?

Zawsze miałem jeden. Skan a potem unistal i następny program.

Dnia 31.03.2009 o 06:50, hunter22 napisał:

na raz to już się gryzą i ochrony nie zapewniają.

Już wcześniej wiedziałem o takich specyfikacjach.

Dnia 31.03.2009 o 06:50, hunter22 napisał:

Wywal z kompa wszystkie antywiry i inne. Zostaw malwara i ściągnij AVG. I wiesz: instalka,
aktualizacja i pełny skan (AVG jest po polsku i tak trzeba ustawić "wolne" skanowanie
- wolne czyli dokładne). Daje 70% że to pomoże. Po skanie AVG zrób ponowny skan malwarem
ze zaktualizowaną bazą danych ;)

Oczywiście z innej partycji...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 09:30, TetraGramaton napisał:

Zawsze miałem jeden. Skan a potem unistal i następny program.


A sprzątnałeś dokładnie po tych co usuwałeś? Nieraz zostawi ci antywir jakiś folder czy coś :P

Dnia 31.03.2009 o 09:30, TetraGramaton napisał:

Już wcześniej wiedziałem o takich specyfikacjach.


No to się cieszę ;)

Dnia 31.03.2009 o 09:30, TetraGramaton napisał:

Oczywiście z innej partycji...


Raczej tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszło ale padły mi stery te które mam na screenie i nie może mi system znaleźć modemu ;/.
Żeby z tobą pisać przechodzę na inne partycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sypware doctor z modułem anti virus wykrył:

HeurEngine.packed.themida.rga

Czy to jest trojan?

Jak zalecano mi podałem to kwarantannie i usunięciu

Proszę o szybko odpowiedź (pewną odpowiedź) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój komputer wykrył mi po włączeniu go jakiś niby trojan co się nazywa ''BDS/Agent.ahwn.

Znajduje się w folderze: C:\Program Files\Common Files\Akamai\rswin_3536.dll

W opisie tego wirusa(?) (w programie Aviry nie znalazłem żadnego opisu, więc nie wiem czy to jest groźne). W procesach nie ma żadnego nieznanego procesu, hijack this też nic nie wykazuje. Znalazłem coś w necie, że ten syf to jakiś plik z torrentów czy coś, a ja żadnego torrenta nie ściągałem :/

Jakiś pomysł?

PS: nie mogę usunąć ręcznie tego folderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Zawsze przy instalacji gier które tu kupuję zastanawiam się czy mogę je zarazić jakimiś wirusami z mojego kompa? Teraz już nie mam żadnych problemów, ale kiedyś zawirusowało mi kompa. Czy na płytach z których instalowałem gry mogą być jakieś wirusy, czy to nie możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, mam problem - mianowicie ostatnio strasznie zaczął mi wariować kursor. Nie wiem czy to wina myszki (raczej nie) czy mam jakiegoś wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 21:03, Quinti napisał:

Ludziska, mam problem - mianowicie ostatnio strasznie zaczął mi wariować kursor. Nie
wiem czy to wina myszki (raczej nie) czy mam jakiegoś wirusa.


Jeśli masz myszkę laserową bezprzewodową, to spróbuj Reconnecta, jeśli kulklową przewodową, to wyczyść rolki. Jeśli jest to laserowa przewodowa, to zmień myszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 21:14, Kolumbiadek napisał:

> Ludziska, mam problem - mianowicie ostatnio strasznie zaczął mi wariować kursor.
Nie
> wiem czy to wina myszki (raczej nie) czy mam jakiegoś wirusa.

Jeśli masz myszkę laserową bezprzewodową, to spróbuj Reconnecta, jeśli kulklową przewodową,
to wyczyść rolki. Jeśli jest to laserowa przewodowa, to zmień myszkę.

Acha dzięki, bo mi coś jakby rolka myszy wariuje itp. I zawsze lepiej chuchać na zimne nie? (Laserowa przewodowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że mam kompa zainfekowanego wirusem sality. Można go jakoś usunąć czy jedynym rozwiązaniem jest format?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 23:04, Seqiu napisał:

Podejrzewam że mam kompa zainfekowanego wirusem sality. Można go jakoś usunąć czy jedynym
rozwiązaniem jest format?


Istnieje program do usuwania Win32/Sality Remover, jednak nic nie wiem o skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2009 o 23:07, Mysterum napisał:

Istnieje program do usuwania Win32/Sality Remover, jednak nic nie wiem o skuteczności.

Niestety program jest nieskuteczny. Jedynym rozwiązaniem pozostaje chyba format. I tutaj mam jeszcze jedno pytanie. Wystarczy że wyczyszczę dysk C, czy musze także formatować pozostałe partycje z filmami i muzyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 23:27, Seqiu napisał:


> Istnieje program do usuwania Win32/Sality Remover, jednak nic nie wiem o
skuteczności.
Niestety program jest nieskuteczny. Jedynym rozwiązaniem pozostaje chyba format. I tutaj
mam jeszcze jedno pytanie. Wystarczy że wyczyszczę dysk C, czy musze także formatować
pozostałe partycje z filmami i muzyką?


Wirus ciągle się mnoży, więc myślę, że istnieje możliwość zainfekowania pozostałych partycji. Sam zrobiłbym format wszystkich partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 23:04, Seqiu napisał:

Podejrzewam że mam kompa zainfekowanego wirusem sality. Można go jakoś usunąć czy jedynym
rozwiązaniem jest format?


Na pewno to sality? Najlepszy i najskuteczniejszy jest format w takim przypadku... programami to można tylko próbować rozwiązać problem. Masz pecha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 10:42, Kakarotto napisał:

Na pewno to sality? Najlepszy i najskuteczniejszy jest format w takim przypadku... programami
to można tylko próbować rozwiązać problem. Masz pecha :P

Ale w internecie na forach wyczytałem że ten wirus atakuje pliki z rozszerzeniem exe i jakimś tam jeszcze. Podobno muzyka i filmy są bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować