Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2013 o 22:30, maniekk napisał:

Możesz coś bliżej powiedzieć o Syncu? jestem coraz bliżej przeniesienia konta, bo mBank
to już chyba sobie żarty robi.

Mam mniej więcej od roku. Korzystam sporo głównie poprzez robienie przelewów przez internet i wypłacanie kasy z bankomatów. Jeszcze ani razu nie zapłaciłem ani grosza za nic tak samo jak za założenie konta.
Jeśli otrzymujesz regularne wpłaty na konto (np.stypendium) to masz cashback 5% od transakcji internetowych przeprowadzonych za pośrednictwem PayU (ale chyba tylko za kupowanie na allegro).
Nie wiem jedynie jak jest z wpłatami we wpłatomatach bo nigdy nie korzystałem z tej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Co myslicie?
Od poczatku:
Mialem konto w PKO. jakies tam dla mlodziezy.
Placilem 3 zł, pozniej podniesli do ponad 8.
Nie wiem dlaczego ale mi zablokowali, tak wiec chrzanic to i chcialbym zmienic.

Mysle o tej ofercie, http://sync.allegro.pl/
Moglibyscie mi to jakos przedstawic? Czy jest jakis haczyk? Niedawno skonczylem te 18 lat i sobie pomyslalem, ze moze wlasnie to? Wole sie upewnic by pozniej nie zaplacic jakiejs sumy sporej
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się w wirtualnym oddziale synca, czy jest możliwość przelewania sobie na konto pieniędzy przez Alior Bank, nie ma możliwości, tzn. jest ale opłata jak gdziekolwiek indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest to normalne tak? ;)
http://www.sync.pl/

Ogolnie chce miec dostep online do konta by przelewac pieniadze czy tez sprawdzic stan konta.
Zamierzam troszke ruszyc ''biznesowo'' i potrzeba konta.
Mialem to Ipko ale nie dzialalo dziadostwo.

Dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem komunikat "Nie otwarto rachunku'' czy jakos tak.
A napewno bylo, bo sam pracownik banku aktywowal, niby...
Sprawdzic stan konta moglem tylko w bankomacie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:24, Graszcz napisał:

Dlaczego w Alior Sync mam kasę na koncie, saldo dodatnie, ale wolne środki 0 PLN?


Sprawdź może w kwocie zablokowanej, czy coś ci tam nie wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od ponad 3 lat posiadam konto w Allior Banku , ale ostatnie podwyżki opłat za kartę i utrzymanie konta sprawiły, że szuakm tańszej alternatywy. Zależy mi na jak najmniejszych opłatach i możliwośći płacenia kartą przez internet. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Potrzebuję karty płatniczej online. Mam konto w ING i znalazłem tam zakładkę karta wirtualna. To jest ta sama karta, którą mogę płacić np. na Amazanie lub PSN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak najprawdopodobniej jest to karta do płatności internetowych.
Aczkolwiek w internecie możesz płacić tez kartą debetowa [tą której używasz do wypłacania środków z bankomatu, zakupów w sklepie] jeśli jest to karta imienna wypukła.
Możesz wystąpić o wydanie takiej karty bankomatowej [imiennej, wypukłej z obsługą płatności internetowych + opcjonalnie z systemem płatności zbliżeniowych] zależnie od banku może cie to nie kosztować nic lub kosztować jednorazowo 15-35zł [ja za wydanie swojej w Aliorze płaciłem 15zł, potem kolejne karty gdy termin ważności 1szej wygasł były darmowe]

Btw bardzo wiele zwykłych płaskich kart imiennych też działa w internecie. Mam konto w Aliorze i Millenium, o ile kartę z Aliora brałem konkretną "multizadaniową" o tyle w millenium o nic nie występowałem tylko wziąłem standardowa plaska imienna i tez w necie mogę nią płacić. Jeśli masz kartę debetową z ING - sprawdź, może nic nie będziesz musiał dodatkowo załatwiać [chyba, ze sprawdziłeś przed napisaniem posta oczywiście]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki za odpowiedź. Ostatnio przysłali mi nową kartę, mimo, iż poprzednia nie straciła jeszcze ważności. Jeszcze jej nie rozkminiałem, więc jest szansa, że jest tak jak piszesz. Rozumiem, że wtedy bank automatycznie zamienia waluty w razie zakupu w zagranicznym sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w Banku Zachodnim mając konto <30 i kartę do niego, trzeba było co najmniej raz w miesiącu dokonać "transakcji bezgotówkowej", innymi słowy, zapłacić za coś kartą, żeby bank nie potrącał 5 złotych z konta. Od 1 grudnia trzeba będzie takich transakcji wykonać co najmniej 5 w miesiącu, żeby tych 5 złotych nie zabrali. Nóż mi się w kieszeni otwiera, bo już do tej pory to było dla mnie uciążliwe, a teraz chyba będę sobie musiał poszukać innego banku, bo karta od czasu do czasu się jednak przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować