• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.03.2007 o 16:44, Akashi napisał:

Raczej nie, podobny problem mam osobiście na laptopie aczkolwiek można to obejść używając w
sterownikach antylisingu, ten problem faktycznie występuje ale na kartach graficznych zintegrowanych.
Jakbyś mógł powiedzieć jakie masz stery jeszcze.

Podaje screena zeby niczego nie przeoczyc z mojej strony

20070307181113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja nie wiem czemu ale nie czyta mi plyty z grą. Gra z soundtrackiem i inne działają a płyta z grą nie. Jakieś sugestie czy mam jechać na wymianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytanko z innej beczki. Albo mi się wydaje, lub wzrok mam zepsuty. Albo na screenach zamieszczanych przy okazji Tygodnia z JE, jest zupełnie inna czcionka niż podczas gry jako takiej. Czy ktoś też to zauważył? Czy jest możliwość zmiany tej czcionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.03.2007 o 18:49, badwolfus napisał:

A no i zapomniałem dodać, na innych komputerach gra też nie czyta płyty, i mam odtwarzacz dvd
firmy LG

Ja mam dwa napędy firmy LG. Jeden czyta płytę bez problemów a drugi wcale. Może coś jest nie tak z niektórymi napędami? Chodziarz to chyba mało prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.03.2007 o 12:10, Akashi napisał:

Niestety ale otrzymaliśmy wersje ocenzurowaną, już zgłosiliśmy prośbę o patcha do gry, jak
tylko się on pojawi dostępny on będzie do pobrania z naszej strony.

Za utrudnienia najmocniej przepraszamy.


Jeżeli już zgłosiliście prośbę o patcha to dalczego goście na forum Bioware twierdzą, że to wy zażyczyliście sobie wersji ocenzurowanej, i ponieważ była to wasza decyzja, oni nie będą mogli tego naprawić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jedynie co mogę powiedzieć to to, że nasza lokalizacja napisała Producentowi by była z przemocą (cyt "Full Gore" -było napisane) ... takiego maila otrzymali od nas....nie wiem jaką odpowiedz otrzymaliśmy aczkolwiek z tego co wiem, że taką wersje będziemy mieć.
Nie jestem pewien w 100% ale wersje Bete którą otrzymaliśmy do testów była bez cenzury... aczkolwiek tu mogę się mylić.

Nie zmienia to faktu, że o taką poprawkę wystąpiła LC.

Z tego co nam wiadomo producent gry zablokował abntylising na kartach radeon, ten sam problem maja także użytkownicy innych wersji językowych gry, na razie nic nie wiadomo na temat poprawki.
Proponowałbym zrobić 2 czynności by uruchomić antylising w grze (oczywiście jeśli mamy mocną kartę :)

1. można wymusić filtrowanie w sterownikach catalyst control center i ustawić sobie by zawsze było x 2; x4; x6
2. w folderze gdzie zainstalowana jest gra macie plik Jade Empire.ini w nim możecie zmodyfikować wartości filtrowania.

Proponowałbym wam także podesłać do nasz formularze zgłoszeniowe z dxdiagiem byśmy mogli sprawdzić na podobnych konfiguracjach czym spowodowane jest zablokowanie tej opcji w konfiguratorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tamten problem mam już rozwiązany, jednak teraz mam inny . Otóż gdy znajduję to ciało spalonego człowieka po rozmowie kamera ustawia mi się na ziemie i nic się wtedy nie da zrobić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.03.2007 o 21:00, tab16 napisał:

Jeżeli już zgłosiliście prośbę o patcha to dalczego goście na forum Bioware twierdzą, że to
wy zażyczyliście sobie wersji ocenzurowanej, i ponieważ była to wasza decyzja, oni nie będą
mogli tego naprawić???


BioWare współpracuje z całym swiatem przy wydaniu Jade Empire Edycja Specjalna - i to prawdopodobnie to zwykła pomyłka.
Dziś otrzymaliśmy informację, ze najbliższy polski patch naprawi tą małą niedogodność - miejmy wiec nadzieję, że tak bedzie. Cały czas kontaktujemy się w tej i jeszcze w kilku innych kwestiach z BioWare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to ja mam pytanie, bo tez posiadam naped LG. Czy gra na nim nie zadziała? Bo po tych pytaniach zaczale msie martwic i zastanawiac nad ewentualnym zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

CDP ,a gdzie napisy w filmikach np. "pijany mistrz / pantoflarz " wypowiada krotka bo krotka kwestie ,ale jest ;] podczas gdy wali sie ta jaskinia gdy zabijamy "Matke" ?

Nie chcialo sie ? Czy moze to wina ahh jakze niedobrego Bioware ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

oj przepraszam ;]
jednak jest opcja tylko za chiny ludowe nie pomyslal bym ze trzeba wejsc w "dodatkowe informacje" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam takiego kłopota, że podczas walki i gdy postacie uzywają ataków specjalnych gra strasznie się zacina i z 30 FPS spadają do około 7. Podczas normalnej przechadzki nic się nie dzieje.
Mam Athlon 2400+, 512 RAMu Radeona 9550, 128Mb ramu, wszystko co się da ustawione na minimum.
Nie wiem już czy to wina tego RAMu, czy poprostu walka jest tak zbugowana?! Tylko ja mam taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2007 o 17:27, Pitkin napisał:

Mam Athlon 2400+, 512 RAMu Radeona 9550, 128Mb ramu, wszystko co się da ustawione na minimum...

Po prostu, twój sprzęt do najmocniejszych nie należy i nie generuje tyle FPSów, co w przypadku przechadzki. To normalne, że w trakcie bitew dzieje się najwięcej, przez co procesor, karta graficzna i RAM muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości (obrotów). Nawet jeżeli grasz na minimalnych ustawieniach ten problem cię nie ominie i gra najnormalniej w świecie będzie się ciąć. Jeżeli wyjdą (jakiekolwiek) patche, czy tweaki poprawiające działanie gry będzie można wtedy optymalizować ją na różnych konfiguracjach, ale teraz pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mogę kupić tą grę i spokojnie sobie pograć? Czy JE podzieli los NWN2PL, bo już przeczytałem o poprawkach i dziwnych pomyłkach, więc automatycznie się okopałem i wsadziłem pieniążki z powrotem do portfelika. Bo widzę że powoli się zaczyna: Beta była taka, siaka, my prosiliśmy, taką dostaliśmy, to oni nam taką przysłali, a tamci na forum że oni taką chcieli, itd. itp. Przepraszam za to co napisałem i mam nadzieję że się mylę !!!

To jak? Mogę to spokojnie kupić? CDP, zainstaluję i spokojnie ukończę grę? Zakładając że mój sprzęt jest taki jak trzeba, bo wszystko mi działa i nie posiadam Radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2007 o 18:52, Black Ajgor napisał:

Mogę kupić tą grę i spokojnie sobie pograć? Czy JE podzieli los NWN2PL, bo już przeczytałem
o poprawkach i dziwnych pomyłkach, więc automatycznie się okopałem i wsadziłem pieniążki z
powrotem do portfelika. Bo widzę że powoli się zaczyna: Beta była taka, siaka, my prosiliśmy,
taką dostaliśmy, to oni nam taką przysłali, a tamci na forum że oni taką chcieli, itd. itp.
Przepraszam za to co napisałem i mam nadzieję że się mylę !!!

To jak? Mogę to spokojnie kupić? CDP, zainstaluję i spokojnie ukończę grę? Zakładając że mój
sprzęt jest taki jak trzeba, bo wszystko mi działa i nie posiadam Radeona.


Grę ukończysz bez problemu, jeśli nie masz napędu, który jej nie odczyta. Tyle że ukończysz ją z cenzurą. Ta, miejmy nadzieję, zniknie wraz z pojawieniem sie patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Słuchajcie mam problem
W momencie gdy odpalam płytkę (pierwszy raz) i ma pojawić sie ekran konfiguracyjny wyskakuje mi prosty windowsowki błąd w stylu : "Aplikacja wykonała nieprawidłową pracę i zostanie zamknięta"

Bajer polega na tym ze mam wszystko co potrzebne Laptop dwurdzeniowy procesor 1,8Gh, GeForce Go 7300 i 1GB RAMu - zrobiłem mu nawet test zgodności sprzętu i było cacy.
BTW: mam nowego DirectX, sterowniki do kart i nawet oryginalnego windowsa ze wszystkimi service packami!

Nie wiem czy to może być kwestia płyty? Może ktoś miał taki problem byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2007 o 21:59, Khem napisał:

Słuchajcie mam problem
W momencie gdy odpalam płytkę (pierwszy raz) i ma pojawić sie ekran konfiguracyjny wyskakuje
mi prosty windowsowki błąd w stylu : "Aplikacja wykonała nieprawidłową pracę i zostanie
zamknięta"


Bajer polega na tym ze mam wszystko co potrzebne Laptop dwurdzeniowy procesor 1,8Gh, GeForce
Go 7300 i 1GB RAMu - zrobiłem mu nawet test zgodności sprzętu i było cacy.
BTW: mam nowego DirectX, sterowniki do kart i nawet oryginalnego windowsa ze wszystkimi service
packami!

Nie wiem czy to może być kwestia płyty? Może ktoś miał taki problem byłbym wdzięczny za pomoc.



Ok odkryłem problem! Jeśli chodzi o laptopy to wygląda na to że z niektórymi kartami grafiki ma problem z wykryciem sterownika dlatego wyrzuca ten mały błędzik który jednak nie pozwala grac. Aby to obejśc wystarczy że klikając na skrót Jade Empire i klikniesz właściwości tam w zakładce "Zgodność" zaznacz opcję "Wyłącz kompozycje wizualne" nie zmieni to wyglądu gry tylko wygląd okna do ustawień wstępnych i proszę! Gra rusza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować