Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2006 o 13:39, Zauri napisał:

ja wam powiem ze w lodzkim empku jest taki pakiecic scarface+total overdose tylko nie pamietam
za ile

a w któym z empików ?
coś jeszcze jest ciekawego ? np.: NWN2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 13:41, Evil Khan napisał:

a w któym z empików ?
coś jeszcze jest ciekawego ? np.: NWN2 ?


w manufakturze i sa obowizkowo wszystkie premierowe gry np. dodatek do HoMM 5, xpand rally extreme a NWN 2 nie widzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2006 o 13:37, DragonLord napisał:

Nowe gry raczej w promocji nie uświadczysz, ale kiedyś złowiłem tam dodatek do NWN SotU za
25 zeta, gdy wciąż "oficjalnie" kosztował 50-60zł. Ale fakt - w MM mają więcej promocji.


Tez to zlowilem, tyle tylko, ze kiedy Empik mial ta cene, to gry juz dawno nie bylo w sklepach, a CDP wlasnie stracil prawo do dystrybucji. Po prostu Empik sie przestraszyl, ze za dlugo przetrzymali cene 79zl i zostana z reka w nocniku. A sporo wczesniej ten dodatek byl na Wirtusie za ~20zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecany raport z otwarcia MM w Kaliszu. Oblivion sztuk 4 :), LockOn szt.1, nagrywarka DVD szt. też 1, Civ4 i CoD2 dla PioMrexa zostały zakupione :) Otwarcie o 7:00, o 7:15 do sklepu wejść się prawie nie dało. Od 7:20 ("szwagier" wysępił koszyk od kogoś kto pod pachą niósł telewizor) do 9:00 kompletowana była zawartość koszyka (odtwarzaczy mp3 po 89,- już nie było). Czas oczekiwania w kolejce 4,5 godziny. Oczywiście reglamentacja. Po jednej sztuce towaru z gazetki na osobę, więc trzeba było prosić współtowarzyszy niedoli, o to by wzięli na swój paragon część towaru. Ale za ładny uśmiech do pani kasjerki dwa obliviony przeszły na jednym :) O 13:30 szczęśliwie już w domu. Zmęczony ale usatysfakcjonowany z zakupów. Mogliby częściej takie otwarcia robić :) A co do kolokwium z algebry - hmmm.... mam nadzieję że zaliczę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 00:44, VuLgAtUs napisał:

Obiecany raport z otwarcia MM w Kaliszu. Oblivion sztuk 4 :), LockOn szt.1, nagrywarka DVD
szt. też 1, Civ4 i CoD2 dla PioMrexa zostały zakupione :) Otwarcie o 7:00, o 7:15 do sklepu
wejść się prawie nie dało. Od 7:20 ("szwagier" wysępił koszyk od kogoś kto pod pachą niósł
telewizor) do 9:00 kompletowana była zawartość koszyka (odtwarzaczy mp3 po 89,- już nie było).
Czas oczekiwania w kolejce 4,5 godziny. Oczywiście reglamentacja. Po jednej sztuce towaru z
gazetki na osobę, więc trzeba było prosić współtowarzyszy niedoli, o to by wzięli na swój paragon
część towaru. Ale za ładny uśmiech do pani kasjerki dwa obliviony przeszły na jednym :) O 13:30
szczęśliwie już w domu.


Ja sobie zakupiłem tylko Call of Duty 2,Obliviona już nie było,ale i tak bym nie kupił,bo nie poszedłby u mnie:P, najbardziej mnie wkurzyło to,że Call of Duty 1 + dodatek za 44 zł,gdyby był za 30 to bym go sobie też zagarnął,a tak nie dałem rady,bo z kumplami byłem i tylko 60 zł wziąłem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 08:24, Kryszek napisał:

Ja sobie zakupiłem tylko Call of Duty 2,Obliviona już nie było,ale i tak bym nie kupił,bo nie
poszedłby u mnie:P, najbardziej mnie wkurzyło to,że Call of Duty 1 + dodatek za 44 zł,gdyby
był za 30 to bym go sobie też zagarnął,a tak nie dałem rady,bo z kumplami byłem i tylko 60
zł wziąłem:P


To kumple nie mogli Ci pozyczyć tych 15 zeta?
Ja tam 3 Obliviony na aległo wystawię jeden będzie dla mnie, no chyba, że dojdę do wniosku, że nie będe w niego grał to może wystawię Obliviona z Morrowindem+Dodatki + Gothic + Gothic II w premierowych edycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:29, VuLgAtUs napisał:

> Ja sobie zakupiłem tylko Call of Duty 2,Obliviona już nie było,ale i tak bym nie kupił,bo
nie
> poszedłby u mnie:P, najbardziej mnie wkurzyło to,że Call of Duty 1 + dodatek za 44 zł,gdyby

> był za 30 to bym go sobie też zagarnął,a tak nie dałem rady,bo z kumplami byłem i tylko
60
> zł wziąłem:P

To kumple nie mogli Ci pozyczyć tych 15 zeta?
Ja tam 3 Obliviony na aległo wystawię jeden będzie dla mnie, no chyba, że dojdę do wniosku,
że nie będe w niego grał to może wystawię Obliviona z Morrowindem+Dodatki + Gothic + Gothic
II w premierowych edycjach.


To jak w koncu, kupiles te gry dla kogos na zamowienie, czy na handel? A jesli na handel, to po co sie tym chwalisz na forum dla graczy? Tu ludzie w gry graja, a nie handluja grami. Takie akcje to zwykla spekulacja, nic dziwnego ze MM naklada ograniczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 13:30, BuckRogersXXV napisał:

To jak w koncu, kupiles te gry dla kogos na zamowienie, czy na handel? A jesli na handel, to
po co sie tym chwalisz na forum dla graczy? Tu ludzie w gry graja, a nie handluja grami. Takie
akcje to zwykla spekulacja, nic dziwnego ze MM naklada ograniczenia


Nie spekulacja tylko arbitraż. Civ4 i CoD2 dla kogoś reszta dla mnie. A poza tym nie żyjemy w czasdach komuny i takie sztuczne ograniczenia na ilośc towarów, które mogę zakupić wydają mi się co najmniej dziwne, a spotykam się z tym już nie pierwszy raz. Kogo to obchodzi ile chcę kupic danego towaru. mam pieniądze to kupuję i nikomu nic do tego czy kupię 1 sztukę czy 100. Ale trochę zboczyliśmy z tematu, więc ewentualną dalszą dyskusję możemy poprowadzić poza tym wątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, wie ktos jaka jest sytuacja z NWN2 w duzych sieciach (MM, Saturn itd)? na gram.pl jest za 100zl ale dzisiaj to mi raczej nie dostarcza ;) a weekend sie konczy, brakuje rpg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 14:06, VuLgAtUs napisał:

Nie spekulacja tylko arbitraż. Civ4 i CoD2 dla kogoś reszta dla mnie. A poza tym nie żyjemy
w czasdach komuny i takie sztuczne ograniczenia na ilośc towarów, które mogę zakupić wydają
mi się co najmniej dziwne, a spotykam się z tym już nie pierwszy raz. Kogo to obchodzi ile
chcę kupic danego towaru. mam pieniądze to kupuję i nikomu nic do tego czy kupię 1 sztukę czy
100. Ale trochę zboczyliśmy z tematu, więc ewentualną dalszą dyskusję możemy poprowadzić poza
tym wątkiem.


I tu sie mylisz. Ograniczenia sa wprowadzane po to, aby oddzielic pazernych hurtownikow od zwyklego klienta - detalisty. W koncu duze sklepy wprowadzaja takie promocje po to, aby zwabic do siebie wiecej klientow, a nie po to, zebys Ty sie "nachapal" i zarabial na ich koszt. I mylisz sie, ze nikogo to nie obchodzi: obchodzi i to bardzo, zwlaszcza Urzad Skarbowy. Od sprzedazy towaru kupionego przez tzw. klienta koncowego i odsprzedanego przed uplywem 1/2 roku nalezy sie Panstwu podatek - w przypadku gier jest to chyba co najmniej 25%. Poza tym sprzedaz ponad jednej sztuki danego towaru jest traktowana przez urzedy skarbowe jako dzialalnosc handlowa i z tego tytulu urzedy domagaja sie rowniez rejestracji dzialanosci i wniesienia stosownych oplat.
Masz racje, nie zyjemy w czasach komuny. Ale w dzisiejszych czasach dla prywatnych hurotwnikow sa specjalne kanaly sprzedazy, tzw. hurtowej. Jedynym wymogiem jest prowadzenie dzialalnosci gospodarczej, dlatego, ze Panstwo pobiera od handlu okreslone oplaty - od sprzedazy dla klienta koncowego jest to np. podatek VAT liczony od wartosci transakcji. Jesli odsprzedajesz te gry po cenie zakupu - to w zasadzie jest ok, jesli drozej - to Panstwo jest stratne na VAcie. A Panstwo nie lubi byc stratne.

Krotko mowiac: glupio robisz, ze chwalisz sie taka dzialalnoscia w internecie. Tutaj nic nie ginie, nadal sa dostepne maile sprzed 20. lat... A ludzie sie moga wkurzyc, ze przez Ciebie stracili okazje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 11:09, BuckRogersXXV napisał:

I tu sie mylisz. Ograniczenia sa wprowadzane po to, aby oddzielic pazernych hurtownikow od
zwyklego klienta - detalisty.


Akurat według mnie to sprzedającemu jest wszystko jedno czy za towar dostanie kasę od jednego hurtownika, czo od kilku, czy kilkudziesięciu klientów detalicznych. Zważywszy na to, że jest to jedyny Media Markt w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, to nie sądzę, żeby zabrakło klientów, tak samo jak nie wydaje mi się, żeby tych kilku niezadowolonych z powodu braku obliviona więcej do MM nie przyszło. A nawet jeśli to market raczej stratny z tego powodu nie będzie. Znacznie więcej markety przeznaczają na towar ukradziony, zniszczony, czy "zużyty" na półce.

Dnia 10.12.2006 o 11:09, BuckRogersXXV napisał:

W koncu duze sklepy wprowadzaja takie promocje po to, aby zwabic do siebie wiecej klientow, a nie po to, zebys Ty sie "nachapal" i zarabial na ich koszt.


Nie przesadzałbym z tymi promocjami. Taka jak teraz trafia się tylko raz. Na otwarcie sklepu. Większość następnych to tylko chwyt marketingowy. Jeżeli dobrze poszukać, to zazwyczaj znajdzie się kilka sklepów internetowych, choć nie tylko, gdzie ten sam towar będzie bez promocji tańszy od tego w "promocji" w MM. Takie sieci nastawione są na zysk. I nawet jak obniżą cenę jednego towaru, to odbiją sobie na innym.
Poza tym jak inaczej wytłumaczyć fakt, że najpierw wpuszczono do sklepu tych, którzy kupowali na raty, jak nie chęcią zysku. W kóncu płacąc na raty płaci się nawet do kilkudziesięciu procent więcej. Więc niemówiłbym o takim wielkim "sercu" marketów czy sieci handlowych.

Dnia 10.12.2006 o 11:09, BuckRogersXXV napisał:

I mylisz sie, ze nikogo to nie obchodzi: obchodzi i to bardzo, zwlaszcza Urzad Skarbowy. Od sprzedazy
towaru kupionego przez tzw. klienta koncowego i odsprzedanego przed uplywem 1/2 roku nalezy
sie Panstwu podatek - w przypadku gier jest to chyba co najmniej 25%. Poza tym sprzedaz ponad
jednej sztuki danego towaru jest traktowana przez urzedy skarbowe jako dzialalnosc handlowa
i z tego tytulu urzedy domagaja sie rowniez rejestracji dzialanosci i wniesienia stosownych
oplat.


Akurat tego jak rozliczam sie z fiskusem nie wiesz, a wiedz, że rozliczam się już od kilku lat i staram rozliczać się uczciwie, bo kontrola skarbówki nie jest mi potrzebna. Tylko, że jak zwykle wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, a jak już pada chociażby cień podejrzeń co do uczciwości kogokolwiek, to wyrok jest wydany, bo na pewno ten ktoś jest winny. Przykład z trochę innej beczki, ale dobrze obrazujący sytucję. Rzekome ojcostwo posła Łyżwińskiego. Zanim odbyły sie testy DNA, został "zaocznie" skazany przez opozycję i zapewne większą część społeczeństwa, a co się okazało? To nie on jest ojcem. Nie jestem sympatykiem Samoobrony i daleko mi do bycia adwokatem posłów tej i innych partii, ale o ile wiem to w naszej konstytucji jest zapis o domniemaniu niewinności i dopóki komuś nie udowodni się winy nie można go skazać.

Dnia 10.12.2006 o 11:09, BuckRogersXXV napisał:

Masz racje, nie zyjemy w czasach komuny. Ale w dzisiejszych czasach dla prywatnych hurotwnikow
sa specjalne kanaly sprzedazy, tzw. hurtowej. Jedynym wymogiem jest prowadzenie dzialalnosci
gospodarczej, dlatego, ze Panstwo pobiera od handlu okreslone oplaty - od sprzedazy dla klienta
koncowego jest to np. podatek VAT liczony od wartosci transakcji. Jesli odsprzedajesz te gry
po cenie zakupu - to w zasadzie jest ok, jesli drozej - to Panstwo jest stratne na VAcie. A
Panstwo nie lubi byc stratne.


Dopóki handlarz, ma kwity na zakup towaru, to nie ma znaczenia czy towar kupi w tesco, w hurtowni, Media, na bazarze, czy u producenta. Swego czasu pracowałem w tesco na kasie i normalne było, że ktoś kupował tonę cukru czy 2600 przecierów pomidorowych, później szedł po fakturę. Nie wydaje mi się, żeby ktoś potrzebował takich ilości na użytek własny.

Dnia 10.12.2006 o 11:09, BuckRogersXXV napisał:

Krotko mowiac: glupio robisz, ze chwalisz sie taka dzialalnoscia w internecie. Tutaj nic nie
ginie, nadal sa dostepne maile sprzed 20. lat... A ludzie sie moga wkurzyc, ze przez Ciebie
stracili okazje...


Akurat kilka niezadowolonych osób, których i tak nie znamnie jest dla mnie problemem. Ktoś kiedyś mądrze powiedział: "Rób tak, aby Tobie było dobrze w życiu". Jakbym miał zawsze myśleć o innych, a nie o sobie, to nie zaszedłbym daleko w życiu. I żeby odeprzeć nasuwający się od razu zarzut, o bliskich mi osobach myślę, bo ich szczęście jest jednoczesnie moim szczęściem. Tak samo jak pomagam tym, którzy tej pomocy wymagają. Ale akurat to, że ktoś nie kupił Obliviona, bo ja kupiłem 4 mało mnie obchodzi, tak samo jak nie przejąłbym się faktem, że ja nie kupiłem bo ktoś inny je zgarnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2006 o 12:21, VuLgAtUs napisał:

Tak samo jak pomagam tym, którzy tej pomocy wymagają. Ale akurat to, że ktoś nie kupił Obliviona,
bo ja kupiłem 4 mało mnie obchodzi, tak samo jak nie przejąłbym się faktem, że ja nie kupiłem
bo ktoś inny je zgarnął.


To napisz po prostu, ze masz wszystkich w d... i oczekujesz, ze ludzie beda Cie za to podziwiac. Bedzie krocej i blizsze prawdy.

Wybacz, ale na kasie w Tesco to Ty sie duzo nie nauczysz...
Na marginesie: nie wiem, jak jest w Twojej okolicy, ale jak w Warszawie zobaczylem, jacy ludzi siedza za kasami w Tesco, to sie az przestraszylem- Tesco chyba placi po 100 zl/miesiac, skoro tylko takich pracownikow znalezli... Radze dokladnie sprawdzac kazda pozycje na rachunku z Tesco.

Naprawde, Twoja filozofia zyciowa nie ma zadnego znaczenia wobez obowiazujacych przepisow. Jak chcesz kupic w detalu 10 gier, bo np. lubisz sie w nich tarzac, to Twoja sprawa. Ale jesli chcesz to odsprzedawac dalej, to musisz placic podatki. Wlasnie po to , aby Ci sie nie oplacalo omijanie oficjalnych kanalow sprzedazy. A jak chcesz wiedziec, co o takim wykupywaniu towaru sadzi Media Markt, to ich po prostu zapytaj. Z tego, co widzialem w Warszawie, to w MM raczej przestrzegaja takich ograniczen ilosciowych. Zwlaszcza, ze towar na promocje sprowadzaja doslownie w kilku sztukach na sklep, wlasnie jako wabik na klientow. I inwestycje.

Mam nadzieje, ze ludzie, ktorzy przy kasach przepuszczaja takich "hurtownikow", zostana zwolnieni w pierwszej kolejnosci...

p.s. pociesz sie, ze nie jestes jedyny taki "przedsiebiorczy" na tym forum. Jest tu pare osob, ktore np. obstawiaja wszystkie promocje typu "gra za zlotowke", a potem handluja tym na allegro - czasem jeszcze po drodze wyciagajac "wirtualne pieniadze" z pudelek. I oni tez sie z tym kiedys nie kryli na tym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 11:09, BuckRogersXXV napisał:

towaru kupionego przez tzw. klienta koncowego i odsprzedanego przed uplywem 1/2 roku nalezy
sie Panstwu podatek - w przypadku gier jest to chyba co najmniej 25%. Poza tym sprzedaz ponad
jednej sztuki danego towaru jest traktowana przez urzedy skarbowe jako dzialalnosc handlowa
i z tego tytulu urzedy domagaja sie rowniez rejestracji dzialanosci i wniesienia stosownych
oplat.


Cholercia to w takim razie wszyscy z działu używki jak i połowa allegro powinni iść do pierdla za oszustwa podatkowe. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2006 o 15:02, maniekk napisał:

Cholercia to w takim razie wszyscy z działu używki jak i połowa allegro powinni iść do pierdla
za oszustwa podatkowe. :P


co do allegro, to w zasadzie tak. Tyle, ze obowiazek oplaty podatku od sprzedazy spada w rownej czesci na obie strony transakcji, czyli zarowno kupujacy, jak i sprzedajacy moga taki podatek oplacic. Zreszta urzad skarbowy juz poluje na allegro, na razie tylko na transakcje powyzej 1000zl, ale jeszcze wszystko przed nami, dopiero zaczeli ;).
A uzywki to raczej gry uzywane, sprzedawane ponizej ceny detalicznej. Jesli jeszcze sa starsze, niz pol roku i bez folii, to mozesz spac spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 10:17, mike91 napisał:


> Oblivion - 29,90
> Call of Duty 2 - 29,90
> Commandos Strike Force 29,90
> Civilization IV - 29,90
> Blazing Angels - 29,90
> Rome Total War: Barbarian invasion - 29,90
>

WooW WoooW! ale gry! ale ceny! normalnie obek , Civ4 i CoD2 za 30 złociszy okazja niesamowita
a jesszcze KK za 10 zł . MM mógł by zrobić taką promocje w całej polsce :)


tak samo bylo na otwarciu saturna w galerii krakowskiej. pech chcial, ze mialem przy sobie tylko stowke... ale obka za 3 dyszki dorwalem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować