Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2006 o 10:55, BuckRogersXXV napisał:

To napisz po prostu, ze masz wszystkich w d... i oczekujesz, ze ludzie beda Cie za to podziwiac.
Bedzie krocej i blizsze prawdy.


A gdzie napisałem, że wszystkich mam w d...? Ale wybacz, żebym się przejmował wszystkimi.

Dnia 12.12.2006 o 10:55, BuckRogersXXV napisał:

Wybacz, ale na kasie w Tesco to Ty sie duzo nie nauczysz...
Na marginesie: nie wiem, jak jest w Twojej okolicy, ale jak w Warszawie zobaczylem, jacy ludzi
siedza za kasami w Tesco, to sie az przestraszylem- Tesco chyba placi po 100 zl/miesiac, skoro
tylko takich pracownikow znalezli... Radze dokladnie sprawdzac kazda pozycje na rachunku z
Tesco.


Może i nauczę się niewiele, ale jak koś potrzebuje pieniędzy, to nawet na kasę do Tesco pójdzie. Ale wyobraź sobie, ze kasa tesco to nie jest szczyt moich ambicji. A skoro nie znasz tych ludzi siedzących na kasach to ich nie osądzaj, bo możesz kogoś niesprawiedliwie osądzić. Fakt nie płacą wiele, ale dla niektórych jest to jedyne źródło utrzymania. Może akurat masz tyle szczęście, że nie musisz pracować w Tesco na kasie, ale to jeszcze nie powód żeby poniżać tych, którzy to robią.

Dnia 12.12.2006 o 10:55, BuckRogersXXV napisał:

Naprawde, Twoja filozofia zyciowa nie ma zadnego znaczenia wobez obowiazujacych przepisow.
Jak chcesz kupic w detalu 10 gier, bo np. lubisz sie w nich tarzac, to Twoja sprawa. Ale jesli
chcesz to odsprzedawac dalej, to musisz placic podatki. Wlasnie po to , aby Ci sie nie oplacalo
omijanie oficjalnych kanalow sprzedazy.


A zakup w media nie jest oficjalnym kanałem sprzedaży? Skoro wystawiają wszystkie dokumenty o chyba jednak jest. Nie ma znaczenia gdzie kupię towar do dalszej odsprzedaży, dopóki mam wszystkie rachunki i faktury. I jak już wspomnialem, nie wiesz w jaki sposób rozliczam się z fiskusem, więc nie wyciągaj pochopnych wniosków.

>A jak chcesz wiedziec, co o takim wykupywaniu towaru

Dnia 12.12.2006 o 10:55, BuckRogersXXV napisał:

sadzi Media Markt, to ich po prostu zapytaj. Z tego, co widzialem w Warszawie, to w MM raczej
przestrzegaja takich ograniczen ilosciowych. Zwlaszcza, ze towar na promocje sprowadzaja doslownie
w kilku sztukach na sklep, wlasnie jako wabik na klientow. I inwestycje.


A ja nadal nie widze sensu takiego ograniczenia. Co za problem zrobic kurs kilka razy i po jednej sztuce kupić. Market i tak zarobi i tak zarobi. A o dbaniu o klienta w marketach coś wiem. Pierwsze czego dowiadujesz się na szkoleniu, to : "Traktuj każdego klienta jak potencjalnego złodzieja."

Dnia 12.12.2006 o 10:55, BuckRogersXXV napisał:

Mam nadzieje, ze ludzie, ktorzy przy kasach przepuszczaja takich "hurtownikow", zostana zwolnieni
w pierwszej kolejnosci...


A ja mam nadzieję, że za każdym razem, gdy będziesz próbował kupić kilka sztuk jakiegokolwiek towaru, dowiesz się że przysługuje Ci tylko jedna sztuka.

Dnia 12.12.2006 o 10:55, BuckRogersXXV napisał:

p.s. pociesz sie, ze nie jestes jedyny taki "przedsiebiorczy" na tym forum. Jest tu pare osob,
ktore np. obstawiaja wszystkie promocje typu "gra za zlotowke", a potem handluja tym na allegro
- czasem jeszcze po drodze wyciagajac "wirtualne pieniadze" z pudelek. I oni tez sie z tym
kiedys nie kryli na tym forum...


A może jesteś po prostu jednym z tych, którzy Obliviona nie kupili, bo brakło i zazdrość Cię zżera?

Jak dla mnie dalsza dyskusja nie ma sensu. Ja wiem swoje Ty wiesz swoje i raczej nie przekonamy się do zmiany zdania. Wątek też nie dotyczy przedmiotu naszego sporu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2006 o 15:52, VuLgAtUs napisał:

A gdzie napisałem, że wszystkich mam w d...? Ale wybacz, żebym się przejmował wszystkimi.


To po co o tym piszesz? Oczekujesz wyrazow podziwu?

Dnia 13.12.2006 o 15:52, VuLgAtUs napisał:

Może i nauczę się niewiele, ale jak koś potrzebuje pieniędzy, to nawet na kasę do Tesco pójdzie. Ale wyobraź sobie, ze kasa tesco to nie jest szczyt moich ambicji.


Chyba sie nie rozumiemy. Ja twierdze, ze doswiadczenie z kasy w Tesco ogranicza sie do obslugi kasy, a Ty zaslaniasz sie dorazna potrzeba zyciowa. Co ma jedno do drugiego?

>A skoro nie znasz tych ludzi

Dnia 13.12.2006 o 15:52, VuLgAtUs napisał:

siedzących na kasach to ich nie osądzaj, bo możesz kogoś niesprawiedliwie osądzić. Fakt nie
płacą wiele, ale dla niektórych jest to jedyne źródło utrzymania. Może akurat masz tyle szczęście,
że nie musisz pracować w Tesco na kasie, ale to jeszcze nie powód żeby poniżać tych, którzy
to robią.


A kogo ja ponizam? Skoro widze na kasie czlowieka z widocznym Down''em, innego zarosnietego znanego pijaczka, ktory ledwo widzi na oczy i kobiete, ktora za kazdym razem albo nabija mi za wysoki rachunek, albo oddaje jako reszte wszystkie pieniadze, jakie jej zaplacilem - to chyba mam prawo wyrazic niepokoj? Ci ludzie tez musza jesc i gdzies pracowac, ale praca na kasie wymaga okreslonych kwalifikacji i ich bledy beda obciazac klientow.

Dnia 13.12.2006 o 15:52, VuLgAtUs napisał:

A zakup w media nie jest oficjalnym kanałem sprzedaży? Skoro wystawiają wszystkie dokumenty
o chyba jednak jest. Nie ma znaczenia gdzie kupię towar do dalszej odsprzedaży, dopóki mam
wszystkie rachunki i faktury. I jak już wspomnialem, nie wiesz w jaki sposób rozliczam się
z fiskusem, więc nie wyciągaj pochopnych wniosków.


Jest oficjalnym kanalem sprzedazy dla klienta detalicznego, tzw. koncowego, nie do dalszej odsprzedazy. Faktury sa tu dla osob, ktore kupuja sprzet na firme i chca odliczyc VAT, po wprowadzeniu tego sprzetu na stan do srodkow trwalych w firmie.

Dnia 13.12.2006 o 15:52, VuLgAtUs napisał:

A ja nadal nie widze sensu takiego ograniczenia. Co za problem zrobic kurs kilka razy i po
jednej sztuce kupić. Market i tak zarobi i tak zarobi. A o dbaniu o klienta w marketach coś
wiem. Pierwsze czego dowiadujesz się na szkoleniu, to : "Traktuj każdego klienta jak potencjalnego
złodzieja."


Nadal opierasz sie na doswiadczeniu z kasy w Tesco. Na poziomie menedzerskim ta zasada przybiera postac: "traktuj kazdego klienta jak zrodlo gotowki. Twoja w tym glowa, aby te gotowke z niego wyciagnac". Po to sa promocje, aby tych klientow sciagnac do sklepu. Sklep/dostawca doplaca do promocji, aby sprzedac wiecej towaru. W zyciu sie nie zgodzi, abys Ty mu podbieral klientow.

Dnia 13.12.2006 o 15:52, VuLgAtUs napisał:

A ja mam nadzieję, że za każdym razem, gdy będziesz próbował kupić kilka sztuk jakiegokolwiek
towaru, dowiesz się że przysługuje Ci tylko jedna sztuka.


Tu daje znac o sobie Twoja zwykla zlosliwosc. Nie ma problemu, kupuj nawet 1000 Oblivionow, ale za SRP. W cenie promocyjnej to sklep decyduje, ile mozesz kupic.

Dnia 13.12.2006 o 15:52, VuLgAtUs napisał:

A może jesteś po prostu jednym z tych, którzy Obliviona nie kupili, bo brakło i zazdrość Cię
zżera?


Z cala pewnoscia. Za przejazd z Warszawy do Kalisza moge swobodnie kupic Obliviona w pierwszym lepszym sklepie i jeszcze bede na plusie ;). To nie zazdrosc, tylko cos innego... Uczciwosc?

Dnia 13.12.2006 o 15:52, VuLgAtUs napisał:

Jak dla mnie dalsza dyskusja nie ma sensu. Ja wiem swoje Ty wiesz swoje i raczej nie przekonamy
się do zmiany zdania. Wątek też nie dotyczy przedmiotu naszego sporu...


Ja sie wcale nie spieram, nie chce Cie przekonywac do niczego. Wyrazam tylko swoj poglad. To Ty zaczales off-top, bo to nie jest temat "Spekulanci i ich ''sukcesy''", tylko "Promocje, Okazje, Wyprzedaze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 16:42, BuckRogersXXV napisał:

Tu daje znac o sobie Twoja zwykla zlosliwosc. Nie ma problemu, kupuj nawet 1000 Oblivionow,
ale za SRP. W cenie promocyjnej to sklep decyduje, ile mozesz kupic.


Tu mnie faktycznie trochę poniosło. Przepraszam.

Jednak, twierdzenie, że powinno się w pierwszej kolejności zwolnić tych, którzy sprzedali więcej niż jedną promocyjną sztukę jakiegoś towaru wydało mi się przesadzone. Są większe przewinienia za które kasjerzy powinni być zwalniani w pierwszej kolejności. Jeden nawet sam podałeś.

Co do osób pracujących na kasie w Tesco, w którym robisz zakupy, to jest to co najmniej dziwne. Przynajmniej przypadek tej pani, o której wspomniałeś. Ale zakończmy już tego off-topa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 19:05, Gregory171 napisał:

> Widziałem w MM "Pasję" na VHS za 6,99zł. Myślę, że się opłaca.
chyba niewiele drożej jest na dvd w Vivie


W Vivoe jest za 15 zł, a ruaj masz ponad 2 razy taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 16:42, BuckRogersXXV napisał:

Jest oficjalnym kanalem sprzedazy dla klienta detalicznego, tzw. koncowego, nie do dalszej
odsprzedazy. Faktury sa tu dla osob, ktore kupuja sprzet na firme i chca odliczyc VAT, po wprowadzeniu
tego sprzetu na stan do srodkow trwalych w firmie.

trochę się zagalopowałeś - nie ma żadnego mechanizmu, który zabroniłby późniejszej odsprzedaży :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2006 o 17:03, VuLgAtUs napisał:

Tu mnie faktycznie trochę poniosło. Przepraszam.


ale ja sie wcale nie gniewam :)

Dnia 13.12.2006 o 17:03, VuLgAtUs napisał:


Dnia 13.12.2006 o 17:03, VuLgAtUs napisał:

Przynajmniej przypadek tej pani, o której wspomniałeś.


Sam sie zdziwilem. Naprawde, wiele takich marketow odwiedzalem, ale nigdzie nie bylo az tak dziwnie przy kasach...

Dnia 13.12.2006 o 17:03, VuLgAtUs napisał:

Ale zakończmy już tego off-topa.


OK.
No hard feelings


@penny
takim mechanizmem jest opodatkowanie. Jesli zaplacisz odpowiednie podatki, mozesz odsprzedawac. Tyle, ze pewnie Ci sie nie bedzie juz oplacalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 17:56, BuckRogersXXV napisał:

@penny
takim mechanizmem jest opodatkowanie. Jesli zaplacisz odpowiednie podatki, mozesz odsprzedawac.
Tyle, ze pewnie Ci sie nie bedzie juz oplacalo...

podatki niczego ci nie zabraniają. musisz je po prostu zapłacić. to czy ci się będzie opłacać czy nie to już twoja sprawa. pamiętaj, że podatek zapłacisz od różnicy, która będzie dla ciebie przychodem a nie od całej ceny, ponieważ cena zakupu będzie dla ciebie kosztem, który nie jest opodatkowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pierwszy raz w życiu byłem w Biedronce i co widzę przy kasie? THPS 4, Driver, Tribes Zemsta i chyba jakieś Atomówki. Wszystko w kartonowych pudełkach i za 9,90 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 22:05, maniekk napisał:

W Extra Grze jest Heros IV z dwoma dodatkami po polsku za 19,99zl. Piszą, że to złota edycja.

Promocja to to raczej nie jest, wyprzedażą też trudno to nazwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 22:08, PioMrex napisał:

> W Extra Grze jest Heros IV z dwoma dodatkami po polsku za 19,99zl. Piszą, że to złota
edycja.
Promocja to to raczej nie jest, wyprzedażą też trudno to nazwać...

Czy ja wiem. Złotej pudełkowej dawno nie widziałem, więc może resztki już wyprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 21:48, diablolod napisał:

mam pytanko... czy po tej niedzieli bedzie otwarty empik?? watpie ale dla pewnosci sie zapytam...


wiem, że ciężko uwierzyć, ale my w korporacji też mamy czasem wolne, więc 25 i 26 pozamykane empiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 22:44, wonski85 napisał:

> mam pytanko... czy po tej niedzieli bedzie otwarty empik?? watpie ale dla pewnosci sie
zapytam...

wiem, że ciężko uwierzyć, ale my w korporacji też mamy czasem wolne, więc 25 i 26 pozamykane
empiki :)


hehe... ale ja glupi... mi ie wydawalo ze Empik bedzie zamkniety od dzisiaj do stycznia :P tak jak my wolne w szkolach mamy...no to thx... poprostu nie mial kto mnie zawiesc wczoraj do empika zebym se Prince of Persia Warrior Within kupil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam problem w faring, na dzień dobry wita mnie ork mówiąc, ze jestem poszukiwana za morderstwo, nie moge się wykpić ani go przekupic:( atakuje mnie a wraz z nim wszyscy najemnicy, co mam zrobic??
prosze o pomoc bo utknełam przez to w grze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować