AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2012 o 12:30, Budo napisał:

/.../

Mursaaci są dobrem @_@


*_*

Mnie wciąż ciekawi, czemu Rata Sum to akronim do Mursaat, sami Mursaaci też mi się podobają (szczególnie, jak giną :>).
W discuss na gw2wiki ktoś twierdzi, że mogą oni mieć związek z Klakatakalotrikorikiem (w książce Glint chce śmierci Mursaatów, a ona zacięcie mu się przeciwstawiała), ale według mnie to raczej trochę przestrzelony pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 12:07, Outlander-pro napisał:

Mursaaci byli świetni, zaiste, tak samo jak ich koflikt z Seerami. Wątek aż się prosi
o rozwinięcie :)
Mursaatów nawet nie postrzegałem nigdy jako "tych złych gości". Ostatecznie próbowali
zapobiec uwolnieniu Destroyerów przez gracza, który był manipulowany, zatem ... ;)


Destroyerów? O Matko... Mursaaci obawiali się tytanów, jedynej siły mogącej ich zniszczyć, zaś Destroyerzy to armia Primordusa, o której pewnie nawet Mursaaci nie wiedzieli (zwłaszcza, że Destroyerzy panoszą się po Tyrii dopiero kilka lat po zamknięciu Wrót Komalie, kiedy to zginęło najwięcej z ówczesnych Mursaatów).
Co do Mursaatów jako "dobrych" zgodzić się nie mogę. Fakt, że starali się ocalić własną rasę przed zagładą, ale wykorzystywali w tym celu inne rasy, co jest nie fajne. Seer to też rasa której nie można jednoznacznie wskazać na dobrą czy złą wobec ludzi, w końcu wykorzystali ich po to by im pomóc uwolnić tytanów, którzy są przeciw wszystkim. Bardziej chcieli się odegrać Mursaatom za przegraną wojnę i praktycznemu wyginięciu Seer.

@ Azra
Akronim imho zupełnie przypadkowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych, którzy kupili pre-purchase na gram.pl miały być rozsyłane maile w maju odnośnie pudełek... ktoś wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 18:08, ThaiaLightbringer napisał:

Do tych, którzy kupili pre-purchase na gram.pl miały być rozsyłane maile w maju odnośnie
pudełek... ktoś wie coś na ten temat?


Jeśli komuś zależy na boxie to polecam zapytać w wątku poświęconym sklepowi. Jeśli o mnie chodzi to dostałem pudełko z kodem aktywacyjnym, więc chyba wsio gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 18:10, Ash napisał:

> Do tych, którzy kupili pre-purchase na gram.pl miały być rozsyłane maile w maju
odnośnie
> pudełek... ktoś wie coś na ten temat?

Jeśli komuś zależy na boxie to polecam zapytać w wątku poświęconym sklepowi. Jeśli o
mnie chodzi to dostałem pudełko z kodem aktywacyjnym, więc chyba wsio gra.

Biorąc pod uwagę, że na gramie kupiłem GW2 tylko i wyłącznie dla pudełka, to niestety dla mnie nie gra, ale dziękuję za odpowiedź Szerszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 18:20, ThaiaLightbringer napisał:

Biorąc pod uwagę, że na gramie kupiłem GW2 tylko i wyłącznie dla pudełka, to niestety
dla mnie nie gra, ale dziękuję za odpowiedź Szerszu.


To dziwne, chyba że nie do końca rozumiem. Nie dostałeś pudełka z kodem? Czy chodzi ci o pudełko z instrukcją + płytą? Jeśli to drugie to pytanie kieruj do sklepu, jeśli to pierwsze, to chyba zostałeś porobiony jak Saul D''Alessio nieopodal Demetry.

PS. Moja narzeczona dostała pre-order Diablo 3 kupiony w gramie kilka dni po premierze gry, więc nie liczyłbym na profesjonalizm. Bardziej na łzy rozpaczy lub gromki pełen irytacji śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 18:04, Ash napisał:

Destroyerów? O Matko... Mursaaci obawiali się tytanów, jedynej siły mogącej ich zniszczyć



Domyśliłem się, że chodzi o tytanów.

Thaia---> zapewne mają poślizg, nie zaszkodzi zapytać w konsulacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 18:04, Ash napisał:

Destroyerów? O Matko...

Oczywiście chodziło mi o Tytanów, czego można się było domyślić :) Dawno nie grałem, dlatego mi się pomieszało i nie pamiętam szczegółów.

Dnia 02.06.2012 o 18:04, Ash napisał:

Co do Mursaatów jako "dobrych" zgodzić się nie mogę. Fakt, że starali się ocalić własną
rasę przed zagładą, ale wykorzystywali w tym celu inne rasy, co jest nie fajne.

Masz na myśli podporządkowanie sobie ludzi z Kryty (Biała Opończa)? E tam, nie uważałbym tego za jakiś zły czyn - ot, potężna rasa pod płaszczykiem bóstw niejako pomogła zaprowadzić pewien porządek w Krycie. I pilnowali wrót Komalie, bo wyjście Tytanów to nikomu by nie pomogło (chyba że Abaddonowi, ale to inna historia). A że przypadkiem w proroctwie było o śmierci ich rasy - ostatecznie wszyscy by zginęli. Ale sam konflikt pomiędzy Mursaatami i Seerami to inna historia i nie znamy szczegółów, zatem ciężko coś o tym mówić.

Dnia 02.06.2012 o 18:04, Ash napisał:


@ Azra
Akronim imho zupełnie przypadkowy...

Zważ na to, że zanim wyszło GW:EN było mówione że tajemne miasto Mursaatów znajduje się gdzieś głęboko w dżungli, niedaleko rzeki ... przypadkowo tam właśnie jest Rata Sum. Myślę, że to zamierzona aluzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 21:23, Outlander-pro napisał:

> @ Azra
> Akronim imho zupełnie przypadkowy...
Zważ na to, że zanim wyszło GW:EN było mówione że tajemne miasto Mursaatów znajduje się
gdzieś głęboko w dżungli, niedaleko rzeki ... przypadkowo tam właśnie jest Rata Sum.
Myślę, że to zamierzona aluzja :)

Niezła teroia spiskowa. Skoro mursaaci są niewidoczni, a w GW2 nie ma już "chosen 8" to musrsaaci mogi cały czas żyć sobie obok asurów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 21:23, Outlander-pro napisał:

Masz na myśli podporządkowanie sobie ludzi z Kryty (Biała Opończa)? E tam, nie uważałbym
tego za jakiś zły czyn - ot, potężna rasa pod płaszczykiem bóstw niejako pomogła zaprowadzić
pewien porządek w Krycie.


Dobra. A potężna rasa charrów zapragnęła odzyskać zagarnięte kilkaset lat temu ziemię przez ludzi, paląc, mordując, niewoląc, rasę ludzi. Cel uświęca środki? Mursaaci ratowali swoją rasę, co nie znaczy, że byli dobrzy.

Dnia 02.06.2012 o 21:23, Outlander-pro napisał:

I pilnowali wrót Komalie, bo wyjście Tytanów to nikomu by nie
pomogło (chyba że Abaddonowi, ale to inna historia).


Im to już wcale. To tak jakby ludzie poświęcali dusze Mursaatów w celu zasilenia Wrót Komalie, żeby tytani tam pozostali.

Dnia 02.06.2012 o 21:23, Outlander-pro napisał:

A że przypadkiem w proroctwie było
o śmierci ich rasy - ostatecznie wszyscy by zginęli. Ale sam konflikt pomiędzy Mursaatami
i Seerami to inna historia i nie znamy szczegółów, zatem ciężko coś o tym mówić.


Wiemy, że wygrali tą wojnę Mursaaci, i wiemy że Seerowie poznali metody walki z nimi, lecz za późno. Można się domyślić jednak, że ludzie byli jedynie pionkami w grze, nawet po wojnie Seerów i Mursaatów. Po co pokonanym Seerom było wypuszczenie tytanów z Foundry of Failed Creation?

Dnia 02.06.2012 o 21:23, Outlander-pro napisał:

> @ Azra
> Akronim imho zupełnie przypadkowy...
Zważ na to, że zanim wyszło GW:EN było mówione że tajemne miasto Mursaatów znajduje się
gdzieś głęboko w dżungli, niedaleko rzeki ... przypadkowo tam właśnie jest Rata Sum.
Myślę, że to zamierzona aluzja :)


Pewnie coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.arena.net/blog/the-big-beta-weekend-preview
Już wiadomo co zobaczymy w weekend. Tak w skrócie dla leniwych:
- wbrew początkowym zapowiedziom zostaną zachowane istniejąc e postacie na kontach. Można kontynuować przygodę.
- dla postaci +35 lvl dung Ascalonian Catacombs w trybie explorable;
- nowy teren do zwiedzania, Gendarran Fields - dla postaci 25-35 lvl;
- dla majsterkowiczów Mystic Forge w Lion Arch;
- rozbudowane WvWvW (dodano nowe miejsca gdzie można zebrać oklep);
- po raz pierwszy tryb Automated PvP Tournament;
- zmiany nastąpiły w systemie walki;
- nowy system overflowów ma zapobiegać problemom ze znalezieniem się i wspólną grą;
- poprawiono czat;
- zmiany w interfejsie i skillach;
- sprzedaż gemów "objęła" nowa kompania handlowa, dostaniemy po 500 gemów żeby poszaleć z zakupami;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Te gemy w GW 2 to jakaś nowa waluta? I jak z tą kasą jest? Liczona w tysiącach np. 5kk to jest się bogaty jak w GW "1" ,czy może jak w WoW np. 10k to jest nawet coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 16:55, BartexooN napisał:

/.../
Te gemy w GW 2 to jakaś nowa waluta? I jak z tą kasą jest? Liczona w tysiącach np. 5kk
to jest się bogaty jak w GW "1" ,czy może jak w WoW np. 10k to jest nawet coś?


Za gemy można kupować itemy ze sklepu, takie jak przyśpieszacze nabijania XP, kluczyki do skrzynek wypadających z mobków itp. Gemy można kupować zarówno za pieniądze z gry jak i realne.
W GW2 walutą są miedziaki, srebro i złoto. W czasie poprzedniej bety w ciągu 2-3 dni dawało się uzbierać kilkadziesiąt srebrnych monet jeśli ktoś nie wydawał na lewo i prawo ale tez nie nastawiając się tylko na ciułanie kasy. 100 srebrnych to jedna złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 20:44, BartexooN napisał:

/.../
A nacieszysz się tymi 500 gemami?


Gemy są dane dla testów. Gracze mają kupować, żeby wykryć bugi przed wdrożeniem systemu za pieniążki prawdziwe. 500 gemów to raczej niewiele, tu masz stronkę co możesz sobie za nie nabyć (dziwnym trafem znowu Wiki):
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Gem_Store

Dla mnie nic ciekawego, wolę się skupić na graniu niż Gem Shopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ponoć pobiera jakieś 6gb, więc jak ktoś ma słabszy net, to niech się przygotuje zawczasu. Sporo zmian, z tego co widziałem. Fajnie, że można własne playlisty robić, gdzie moja muza ze skyrima, morrowinda i bg2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 10:36, Budo napisał:

Ponoć pobiera jakieś 6gb, więc jak ktoś ma słabszy net, to niech się przygotuje zawczasu.


Coś w tym jest. Ściągnęło mi około 300 MB a mam dopiero 3% na liczniku. Trzeba będzie trochę dysk opróżnić, by się gra zmieściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się