Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

W tej cenie myślę, że wiele więcej jak GeForce GT420 albo Radeona 5650 nie znajdziesz...
Takie dwa Acery - ciężko będzie lepszej marki coś znaleźć. Przynajmniej bez żadnej promocji...
http://allegro.pl/mocarz-acer-e732zg-p6100-3g-320g-hd5650-1g-win7-i1478393725.html
http://allegro.pl/tytan-acer-5742-p6100-4g-320-gf420-1g-ddr3-hdmi-i1475959683.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję notebooka do firmy ojca o poniższych parametrach, nie mam natomiast rozeznania w producentach, w związku z czym proszę o pomoc.

- Intel i3 / i5,
- min. 4 GB pamięci,
- min. 500 GB HDD,
- przekątna ekranu min. 15.4''''.

Karta graficzna nie gra roli, wszelkie wodotryski są zbędne(typu kamera, czytnik kart itp.), najlepiej żeby był bez systemu.

No i cena. Usłyszałem tradycyjne "jak najtaniej". Przyjmijmy więc, że górna granica to 2500 zł, o ile realne jest w ogóle powyższe zestawienie w takiej kwocie. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 20:41, ScaredOfGhosts napisał:

W tej cenie myślę, że wiele więcej jak GeForce GT420 albo Radeona 5650 nie znajdziesz...
Takie dwa Acery - ciężko będzie lepszej marki coś znaleźć. Przynajmniej bez żadnej promocji...
http://allegro.pl/mocarz-acer-e732zg-p6100-3g-320g-hd5650-1g-win7-i1478393725.html
http://allegro.pl/tytan-acer-5742-p6100-4g-320-gf420-1g-ddr3-hdmi-i1475959683.html


sprzętkom / inwazjapc lepiej omijać z dala ten sklep, problemy z reklamacją, gwarancją, oszuści i kłamcy, wystarczy poczytać opis aukcji allegro.
Zresztą pierwszy link to linia budżetowa Acera "eMachines" nie polecam, drugi link OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do PB...

jestem już prawie zdecydowany na niego.. tylko ten procesor...
mam pytanie
- do jakiego procesora moge go porównać ?
- czy jak dokupię ram... gpu i ram dadzą sobie rade w miarę nowych gier ?

- czy lepiej wziąć coś na i3 ... oraz 5470 ??
- czy taki komp ( powyżej) będzie wydajniejszy w grach/programach czy lepiej PB z 5670 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:11, Chester001 napisał:

- do jakiego procesora moge go porównać ?

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-procesory-rozpiska-osiagow.4344.0.html

Dnia 25.02.2011 o 17:11, Chester001 napisał:

- czy jak dokupię ram... gpu i ram dadzą sobie rade w miarę nowych gier ?

na pół roku ewentualnie do max roku

Dnia 25.02.2011 o 17:11, Chester001 napisał:

- czy lepiej wziąć coś na i3 ... oraz 5470 ??
- czy taki komp ( powyżej) będzie wydajniejszy w grach/programach czy lepiej PB z 5670

Tam gdzie moc procka będzie wykorzystana to będzie wydajniejsze czyli obróbka 2D/3D w grach słabiej ale nie powinno być tragedii.
Zobacz sobie tutaj płynność w grach dla HD5470 http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam depresje....

Przejrzałem wszystkie laptopy w allegro z przedziału 1900-2200 zł.. i muszę przyznać że żadn nie spałnia moich kryteriów
:(
Chodź co prawda znalazłem jednego... za 1999 zł .. z grafiką 5730 ... ale... obudowa lapka była obłożona taką nie miłą w dotyku GUMO podobną czymś.. że jak go obmacałem od razu mi minęła chęć na kupno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 17:32, blacklio2 napisał:

A więc...

procesor 2- rdzeniowy
i grafika powyżej 5650, albo 5650... od biedy
cena najlepiej około 2000 zł +- 100,200
najlepiej z systemem
15 calowy
możliwość samemu dokładania ramu i zmieniania dysku czyli klapka musi być
dobrze by było aby był w miarę solidny...
musi mieć klawiaturę numeryczną

Przeznaczenie:
- gry, programy graficzne, www,filmy,codzienna praca
- ma zastąpić w obliczeniach dużego PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 16:18, blacklio2 napisał:

Pochwal się jaki :)

;)
noo dobra...
więc:
2x2,3
2gb ddr3
i 5730 Radeon HD
500GB
w dość atrakcyjnej cenie...
i oczywiście legalny :P win 7 64 (!)
- w najbliższym szybkim czasie dokupuje 4 GB ramu do niego.

-- jest tylko jeden problem

kamerke mam 2 MP i... jest opóźnienie w obrazie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus n52D

Tylko jest mały już poważniejszy problem... mam na stałe WYŁ. ikonkę z... zasilaniem... czyli nie widzę jaki jest stan baterii z zasilaczem sieciowym czy też jak ten zasilacz odłączę... :/
nie wiem dlaczego tak jest..i nie wiem jak to zmienić..
ktoś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń Baterie (zakładam, że pod 7 nazywa się to tak samo, jak pod Vistą). Jak tam masz jakąś baterię, to zrób tak: odinstaluj ją (kliknij ppm i wybierz Odinstaluj lub po prostu kliknij na niej raz lpm i naciśnij Delete na klawiaturze) i kliknij na Akcja -> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. U mnie na Viście pomogło, winda wykryła baterię i stosowna ikonka wróciła do tray''a. Jeśli w Menedżerze urządzeń nie masz żadnych baterii - cóż, nie pomogę Ci :(.

Mam przy okazji takie pytanie (nie konkretnie do Ciebie - do kogokolwiek, kto będzie wiedział), a może raczej problem - dziś mój notebook pracował na baterii, przełączył się w stan uśpienia i podstawka chłodząca (która cały czas ciągnęła prąd z USB) rozładowała niemal całkowicie baterię. Próba wybudzenia maszynki zakończyła się niepowodzeniem i takim nieciekawym piskiem z okolic HDD. No i właśnie - czy mogło się coś stać (niezbyt) twardemu? Z tego, co się orientuję, to zwykle taki pisk oznacza rysowanie głowic po talerzach (= RIP HDD), ale po włączeniu zasilania sieciowego Windows się uruchomił normalnie (z wyjątkiem komunikatu o nieprawidłowym zamknięciu Windows no i tym, że BIOS zażądał ustawienia daty, godziny etc.), dwa benchmarki HD Tune nie wykazały nic niepokojącego (patrz załączone obrazki), Error Scan też nic nie wykazał póki co (jakieś 50% skanu), dane w SMART też nie wykazują żadnych zmian.

20110303180928

20110303180932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować