Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2011 o 12:56, nightfaler napisał:

Laptop w samochodzie. Dedykowany zasilacz czy przetwornica? Linki mile widziane.


Na pewno przetwornice, natomiast jaki konkretnie model niestety nie orientuję się, kwestia 12V czy 24V no i żeby nie za mała moc była takiej przetwornicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
znajomy szuka laptopa do pracy, ale także do grania - chciałby żeby poniższe tytuły mu działały:
- Heroes VI
- Mafia2
- Wiedźmin 2

koszt laptopa: ok. 2000zł
co proponujecie?


ps. ja w tej cenie 2 lata temu kupowałem Samsung R522 z kartą Mobility Radeon HD 4650 i Wiesiek2 chodzi w miare płynnie na minimalnych, H6 działa idealnie na maxymalnych. Mafia2 nie odpalałem, nie znam tej gry. Może coś z Samsungów? ja jestem mega zadowolony ze swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 09:48, blacklio2 napisał:

Na pewno przetwornice, natomiast jaki konkretnie model niestety nie orientuję się, kwestia
12V czy 24V no i żeby nie za mała moc była takiej przetwornicy.

Autko osobowe wtyki 12v-towe, a na zasilaczu od lapka mam 90W więc, kupować tak żeby przetwornica miała przynajmniej te 90W? A coś odnośnie firm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam kupić laptopa, jak to się mówi "dla graczy" i chciałbym się poradzić, jako że w sprzęcie ostatnio się w ogóle nie orientuje.
Laptop powinien być silniejszy od tego - MSI GX733. Musi, ponieważ tego mam, mam dobrego kupca i będę kupował coś nowszego dla siebie.

Doradzą coś Panie i Panowie?
Co do ceny, jest to trudne do określenia, wiadomo że nie będzie to małe, ale proszę też nie polecać jakiegoś modelu za 8k....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 07:30, blacklio2 napisał:

Bez budżetu to ciężko się odnieść, określ jakiś przedział, jaka wielkość matrycy?


Matryca 15 albo 17. Budżet tak najlepiej do 4 tysięcy, może być maksymalnie ponad, powiedzmy do 5. Co do reszty parametrów, ile się da w tej cenie, lepszy niż ten wyżej podany. Wczoraj troszkę przeglądałem neta i myślałem o tych modelach:
http://www.komputronik.pl/product/131216/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_X53SV_SX200V_8_GB.html
http://allegro.pl/lenovo-z-ssd-y570-i7-8gb-750gb-gt555m-w7-tor-mysz-i1895597848.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę do Ciebie drugi raz, aby doprecyzować jeszcze namiary. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

Otóż zależy mi, aby laptop też był nieźle chłodzony, naczytałem się troszkę o kosmicznych rakietach, na którym pójdzie każda gra, ale przez 15 minut bo zaraz potem przegrzanie.
I przyznam, że mam ogromny dylemat z firmą. Kuzyn dobrego kumpla polecał ASUSy albo Lenovo, od kogo innego zaś słyszałem, że dobre są MSI (choć z tego co widzę drogie...). Kto inny z kolei, że liczy się wnętrze, a firma nie ma znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 09:06, Vaksinar napisał:

> Bez budżetu to ciężko się odnieść, określ jakiś przedział, jaka wielkość matrycy?


Matryca 15 albo 17. Budżet tak najlepiej do 4 tysięcy, może być maksymalnie ponad, powiedzmy
do 5. Co do reszty parametrów, ile się da w tej cenie, lepszy niż ten wyżej podany. Wczoraj
troszkę przeglądałem neta i myślałem o tych modelach:
http://www.komputronik.pl/product/131216/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_X53SV_SX200V_8_GB.html
http://allegro.pl/lenovo-z-ssd-y570-i7-8gb-750gb-gt555m-w7-tor-mysz-i1895597848.html

Lenovo jest klasę wyżej od tego Asusa, karta znacznie lepsza i dodatkowo dysk SSD, wszystko powinno spokojnie chodzić na max w natywnej rozdzielczości.

Jednak małe zastrzeżenie co do Lenovo - mam model z poprzedniej generacji Y560, i faktycznie przegrzewał się, ale wymiana pasty na procesorze i karcie pomogła, ale wyłączanie się było tylko i wyłącznie gdy za oknem było powyżej 28 st. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie lenovo. Na 100% będą problemy z przegrzewaniem się. Dysk SSD 32GB nie kosztuje 1000 zł, a ta grafika nie zrobi takiej wielkiej różnicy. Lenovo nie ma praktycznie żadnego sensownego serwisu i supportu. Np. ostatnie sterowniki do grafiki y560 z radeonami wyszły w marcu i fani BF3 płaczą (w tym ja, bo tekstury są nieoświetlone, przez co w grze prawie nic nie widać). O ile wiem, Asus ma dużo lepszą politykę sterowników, można je instalować bezpośrednio od producenta grafiki. Ja bardzo żałuję zakupu y560, zwłaszcza po kontaktach z ich serwisem i nie sądzę, by to się zmieniło. Przy drugim podejściu na 100% brałbym coś z Asusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 14:39, hans_olo napisał:

Zdecydowanie nie lenovo. Na 100% będą problemy z przegrzewaniem się. Dysk SSD 32GB nie
kosztuje 1000 zł, a ta grafika nie zrobi takiej wielkiej różnicy. Lenovo nie ma praktycznie
żadnego sensownego serwisu i supportu. Np. ostatnie sterowniki do grafiki y560 z radeonami
wyszły w marcu i fani BF3 płaczą (w tym ja, bo tekstury są nieoświetlone, przez co w
grze prawie nic nie widać). O ile wiem, Asus ma dużo lepszą politykę sterowników, można
je instalować bezpośrednio od producenta grafiki. Ja bardzo żałuję zakupu y560, zwłaszcza
po kontaktach z ich serwisem i nie sądzę, by to się zmieniło. Przy drugim podejściu na
100% brałbym coś z Asusa.

ja na moim Y560 i instaluje normalnie sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 15:59, kindziukxxx napisał:

> > ja na moim Y560 i instaluje normalnie sterowniki.
> Z radkiem, czy z gf?
z radkiem

To w takim razie chciałbym dowiedzieć się, jak to robisz :). Próbowałem czyścić kompa z driverów w trybie awaryjnym wg jakiegoś ruskiego poradnika, ale poradnik okazał się być zbyt ruski, bo oryginalne drivery od AMD nie wykrywają zgodności z moim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 16:07, hans_olo napisał:

To w takim razie chciałbym dowiedzieć się, jak to robisz :). Próbowałem czyścić kompa
z driverów w trybie awaryjnym wg jakiegoś ruskiego poradnika, ale poradnik okazał się
być zbyt ruski, bo oryginalne drivery od AMD nie wykrywają zgodności z moim sprzętem.

1. w biosie wyłączasz przełączanie kart.
2. ściągasz to: http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU124AMDCat1110PreDriverV3.aspx
3. wyrzucasz stare drivery
4. instalujesz
5: powinno ci się w GPU-Z pokazać coś takiego


PS. ja zazwyczaj instaluje zwykłe stery nie te mobilne i działają aż miło

EDit:
bezpośredni link http://www2.ati.com/drivers/hotfix/catalyst_11.10_preview/amd_catalyst_11.10_preview3_win7_vista.exe

20111102183118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować