Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R. - twórcy walczą o stabilność pod Vistą

44 postów w tym temacie

Zastanawiam się czy polska wersja gry nie będzie "krzaczyć" się w trybie multi gdy serwer będzie postawiony na np. wersji rosyjskiej. Podobne problemy były (są) podobno przy polonizacji TDU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie obrazaj uzytkownikow visty

kazdemy graczowi stalkera potrzebny jest patch 1.001 - kazdy inteligenty gracz patchuje swoje gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 18:45, morthi napisał:

nie obrazaj uzytkownikow visty

Nie obrażam użytkowników visty. Wychodzę z założenia, że tacy nie istnieją :P.

Dnia 27.03.2007 o 18:45, morthi napisał:


kazdemy graczowi stalkera potrzebny jest patch 1.001 - kazdy inteligenty gracz patchuje swoje
gry

Chyba, że gracz uzywa starszego systemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A poco komu 1.0001? Ktoś jest na tyle głupi żeby używać Visty?

Ten patch nie poprawia tylko działania gry pod Vistę.
The patch fixes the following bugs (tylko te ciekawsze):
*Players can kill teammates with the knife when friendly fire is set to 0
*The user can speed up time with the * key on the numpad in SP
*The player dies when trying to exit out of the skin menu back into gameplay
*Professor Kruglov sometimes can''t open the door to the mobile science lab
*Disappearing piece of scroll belt in Main Menu when the player changes resolution to 800x600
*Game crashed when player fight with pseudodogs on red forest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie widzę niczego złego w używaniu Visty (obecnie używam dwóch OSów - XPka do normalnej pracy i Visty do testów). System operacyjny jak każdy inny.

2. Tak jak przedstawił to CxBP - patch poprawia nie tylko działanie pod najnowszym OSem MS-u. Poza tym mam już powyżej dziurek w nosie sytuacji a la HoMM V, gdzie jeszcze gry nie zdążyłeś porządnie uruchomić a już trzeba kilka patchy zasysać z netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 13:11, Blackhand napisał:

Sorry Domek, ale nie masz racji. Windowsy 95/98 były (rozbudowanymi, ale jednak) "nakładkami na DOSa"

Ech, to ty nie masz racji. Były to samodzielne systemy operacyjne ponieważ miały tablice trybu chronionego, działały na ringu 0 procesora i wszystkie działania systemu operacyjnego, wszelkie funkcje dostępu do sprzętu realizowane były za pośrednictwem API Win32 i żadne za pośrednictwem BIOs, ani funkcji DOS. Pisanie, że były to nakładki na DOSa świadczy tylko o kompletnej ignorancji piszącego. System operacyjny, to nie jest to co widzi użytkownik - nie jest to ani konsola, ani GUI bo to tylko pierdoły dla użytkownika.

Dnia 27.03.2007 o 13:11, Blackhand napisał:

zresztą dokładnie na tej samej zasadzie, co Windows 3.11 i wcześniejsze (nawiasem
mówiąc, one miały też tryb chroniony)

Taaaak? To spróbowałbyś zrobić (programem wykorzystującym wyłącznie API) pod Win 3.x coś tak banalnego jak skopiowanie pliku o wielkości 1,99 GB z miejsca na miejsce. Albo napisać prosty programik sterujący fotonaświetlarką, laserem geodezyjnym, koparką z modułem zdalnego sterowania...
Żadne z tych działań nie było możliwe na Win 3.1x. Wszystkie były możliwe na Win 95. Jakieś pytania?

Dnia 27.03.2007 o 13:11, Blackhand napisał:

z jedną tylko różnicą - od Windows 95 wzwyż razem z Windowsem jest instalowany DOS.

A co to ma do rzeczy, że tryb chroniony był uaktywniany poprzez tryb rzeczywisty ze skonfigurowanym wstępnie dosem 7 i pamięcią tryby rzeczywistego? Co z tego, że dosa tak sprytnie wbudowano, że jego konfiguracja ustawiała wszystkie maszyny wirtualne x86 dla dosbox. Ciekawe jak sprawiłbyś, że na Win 3.x mógłbyś odpalić kilka programów dosowskich sterujących własnymi urządzeniami przez funkcje In/Out procesora? W Win9x bez problemu (ba, było to stabilne).

Dnia 27.03.2007 o 13:11, Blackhand napisał:

A jak nie wierzysz, to sprawdź, jaki rodowód mają pliki msdos.sys,
io.sys, command.com, autoexec.bat czy config.sys
(i czemu wszystkie mają nazwy w formacie 8+3).

Ponieważ Win95 mógł również odpalić wyłączny tryb dos 7 usuwając się z pamięci za wyjątkiem loadera, a po komendzie "exit" mógł na nowo załadować się. Długie nazwy, których obsługi nie miał dos eliminowałyby tą możliwość bo dos zniszczyłby pliki systemu.
A dlaczego boot.ini, ntkernel i pliki wszystkich sterowników Windows XP w system32 mają nazwy w formacie 8+3? ...chyba jakiś przypadek. :P

Dnia 27.03.2007 o 13:11, Blackhand napisał:

Ewentualnie wywal z config.sys linię "DEVICE=C:\WINDOWS\HIMEM.SYS" i dopisz DOS=NOAUTO, zobaczymy,
czy Ci się Windows wtedy uruchomi

Skasuj jedną dowolną linijkę z pliku boot.ini na partycji systemowej w Windows XP, Serwer 2003, Vista i ciekawe czy Ci się wtedy Windows uruchomi... :D Czy to o czymś świadczy?
Wymaganiem Win9x była pełna obsługa pamięci XMS oraz UMB do startu trybu chronionego. Dokładnie tego samego wymaga Windows XP. Tyle, że kod z plików himem.sys i emm386.exe został wkompilowany w ntkernel.

Nie ma to jak laik próbuje udowodnić coś o czym nie ma pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 18:43, hans olo napisał:

A poco komu 1.0001? Ktoś jest na tyle głupi żeby używać Visty?


Uzywam XP na kompie stacjonarnym i Visty na laptopie, ale nie uważam żebym był głupi. System działa jak najbardziepo prawnie. Wszystkie aplikacje, których używam, nie sprawiają żadnych problemów, a do tych które na początku sprawiały zdążyły się pojawić patche. To, że Ty nie uzywasz Visty, nie oznacza, że nikt jej nie używa, więc nie obrażaj tych ,którzy mają inne zdanie od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż ... znajomy jest maniakiem i kupił wersję ang zza granicy
No i trzeba przyznać, że gra wymiata :D

Nie jest to wszystko to co nam obiecano ale fajnie, że gra w końcu wyszła i są fajne flipy z różnymi zakończeniami (póki co widziałem 4) :F

A co do Visty i ogólnych bugów oraz przede wszystkim wkurzających przestojów obrazu na 1-2 sekundy (nie z winy kompa) oraz totalnym brakiem kompatybilności z 8800 GTS/GTX ... no cóż nie okłamujmy się - to wina faktu, iż producent postawił warunek - gra wychodzi tego dnia albo już nigdy no i twórcy musieli wydać nie do końca gotowy produkt i coś czuję, że to będzie produkcja pokroju Far Cry''a pod względem dostępnych patchy
Nic tylko czekam na polską wersję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem :P Ja na lapie może będę miał Vistę już niedługo. Jak widziałem nie była taka zła tylko trochę kompatybilności ze starszymi programami i grami brakuje, ale wytrzymać idzie. A co do samego Stalkera to gra średnio wciąga choć ma swoje smaczki. Może jak już będzie stabilna to kupię?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 19:30, lokiju napisał:

No nie wiem :P Ja na lapie może będę miał Vistę już niedługo. Jak widziałem nie była taka zła
tylko trochę kompatybilności ze starszymi programami i grami brakuje, ale wytrzymać idzie.
A co do samego Stalkera to gra średnio wciąga choć ma swoje smaczki. Może jak już będzie stabilna
to kupię?? :)


nie no ... nie twierdzę, że Vista jest zła ale taka prawda, że trzeba mieć dobrego kompa by się nią pobawić bo inaczej to nie ma sensu zwłaszcza, że np taki Crysis będzie mykał pod DX10 na XPku a inne gry też nie działają lepiej z Vistą niż XP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nie no ... nie twierdzę, że Vista jest zła ale taka prawda, że trzeba mieć > dobrego kompa by się nią pobawić bo inaczej to nie ma sensu zwłaszcza, że
> np taki Crysis będzie mykał pod DX10 na XPku a inne gry też nie działają
> lepiej z Vistą niż XP :P

stary nie wypowiadaj sie na jakis temat jezeli nie masz zielonego pojecia o tym, a co jest dowodem ze nie masz? to ze dx 10 nie wyjdzie na xp-ka, a skoro jest w viscie to graa bedzie optymalizowana pod viste wiec nie uzyskasz takiej grafiki pod xp, a jezeli chodzi o inne gry to nie dzialaja wiele gorzej ma viscie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 18:43, hans olo napisał:

A poco komu 1.0001? Ktoś jest na tyle głupi żeby używać Visty?

Nie bluzgaj ze mnie 11 latku grrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 15:29, lathander1 napisał:

> nie no ... nie twierdzę, że Vista jest zła ale taka prawda, że trzeba mieć > dobrego
kompa by się nią pobawić bo inaczej to nie ma sensu zwłaszcza, że
> np taki Crysis będzie mykał pod DX10 na XPku a inne gry też nie działają
> lepiej z Vistą niż XP :P

stary nie wypowiadaj sie na jakis temat jezeli nie masz zielonego pojecia o tym, a co jest
dowodem ze nie masz? to ze dx 10 nie wyjdzie na xp-ka, a skoro jest w viscie to graa bedzie
optymalizowana pod viste wiec nie uzyskasz takiej grafiki pod xp, a jezeli chodzi o inne gry
to nie dzialaja wiele gorzej ma viscie!

Szczera racja kupiłem vistę i się śmieje ze wszystkich artykułów prasowych typu "Vista to porażka" opisują to czego ja na viście nigdy nie doświadczyłem ale pozatym pocekajmy gdy będą wychodzić gry tylko na dx10 xpekowcy będą płakać :( :::::::::::::::: a my skakać :) )))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 23:20, Flaku napisał:

A poco komu 1.0001? Ktoś jest na tyle głupi żeby używać Visty?

Ktoś tu na kogoś bluzga 5cio latku?

Dnia 21.04.2007 o 23:20, Flaku napisał:

Szczera racja kupiłem vistę i się śmieje ze wszystkich artykułów prasowych typu "Vista to porażka"
opisują to czego ja na viście nigdy nie doświadczyłem ale pozatym pocekajmy gdy będą wychodzić
gry tylko na dx10 xpekowcy będą płakać :( :::::::::::::::: a my skakać :) )))))))))))))

Już powstaje emulator DX10 na XP, wiec nie ma powodu do krzyku, a moc DRM poznasz już niedługo, jak sobie kupisz pierwszą grę dedykowaną pod vistę lub film HDDVD. Ani się obejrzysz a kochana vista stwierdzi, że Twj oryginał nie jest oryginalny i się na Ciebie wypnie. A ja będę sobie oglądał filmy na mplayerze i kto tu będzie płakać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować