Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie wszyscy pokochają trzeciego Fallouta

147 postów w tym temacie

Czyżby Fallout 3 miałby być zupełnie inny od poprzednich części? "Nie wszyscy pokochają trzeciego Fallouta" - nawet jeśli ktoś nie lubił poprzednich części serii to i tak trudno im nie przyznać statusu gier kultowych. Nie sądzę, aby robiono grę niszową, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Jeśli F3 powstanie, to jak najbardziej nastawiony na komercyjny sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę zadowolone twarze fanów fallouta siedzących z padem przed telewizorem i grających w część trzecią :)

Na pewno będzie świetna grafika, a to niestety wystarczy w dzisiejszych czasach, aby sprzedać grę.
Dorzucą jeszcze dobry engine fizyki.

Swoją drogą, ciekawe jakby wyglądał fallout w perspektywie pierwszej osoby :)
Zrujnowałoby to najprawdopodobniej drużyny i sporo elementów taktycznych, jednak mogłoby być interesujące.

Oblivion w świecie fallouta, z jego klimatem, humorem i fabułą byłby genialny, choć na pewno nie powinien zastępować fallouta jako takiego. Lepiej, żeby interfejs i mechanika rozgrywki pozostały takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze bedzie godnym nastepca 1 i 2
I autorzy nie pojda na latwizne i kase i nie zrobia gry dla wszystkich tylko gre z klimatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zatem wnioskować, że fani Fallouta będą zadowoleni z nowej części serii, natomiast gracze, którzy dotychczas nie przepadali za poprzednimi wydaniami, powinni sobie podarować również trzecią odsłonę.

Czyli utrzymaja klimat
TARA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 13:45, Monastor napisał:

Swoją drogą, ciekawe jakby wyglądał fallout w perspektywie pierwszej osoby :)

Moze jak Stalker :-)? Eliminowaloby to oczywiscie rozne aspekty taktyczne, ale klimat moglby byc fajny.
Ja boje sie raczej, ze - wzorem Obka - nowe dzielo Bethesdy bedzie gra dla glupich dzieci. Mimo oznaczenia "M".

BTW, przy przejsciu z trybu turowego na real-time mechanika nie moze zostac taka sama - to po prostu niemozliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic RPGa w falloutowym klimacie, ale nowego Fallouta Bethesda zrobic nie da rady. Takie powroty nie udaja sie prawie nigdy.

Z przyjemnoscia odszczekam to, jezlei si epomyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej spodobał się Fallout Tactics wiem, że to nie jest ta cześć która świadczy o tym jakimi wspaniałymi grami są tytuły z tej serii, jednak 1 i 2 mimo usilnych prób nie pozwala mi się ze sobą bliżej zapoznać :P
Fallout 3 mam nadzieję, że nie uczynią z niego Oblivioba po wybuchu atomowym (chociaż grafika byłaby grzechu warta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 13:51, Elwro napisał:

> Swoją drogą, ciekawe jakby wyglądał fallout w perspektywie pierwszej osoby :)
Moze jak Stalker :-)? Eliminowaloby to oczywiscie rozne aspekty taktyczne, ale klimat moglby
byc fajny.

STALKER, który jest co prawda głównie shooterem, ma jednak sporo elementów RPG (ale mało cRPG) - dlatego pokazuje, że da się zrobić dobry postapokaliptyk bez rzutu izometrycznego. Co do elementów taktycznych - przecież w Falloutach drużyna poruszała się według własnych skryptów, myśmy tylko je modyfikowali wytycznymi (nie strzelaj mi po plecach, nie zażywaj dragów) - więc przy FPP czy TPP nie byłoby de facto żadnej różnicy, mogliby działać tak samo (dziś są już lepsze algorytmy dla AI, więc nawet lepiej).
Dla mnie w Falloucie najważniejszy jest klimat, nie izometria czy turowość. No i system SPECIAL, ale swego czasu Bethesda coś zeznawała o tym, że szanują i uwielbiają tą mechanikę, więc jest nadzieja że nie zwalą tego ważnego elementu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną tylko nadzieję - że graczami, którzy znienawidzą F3 nie będą właśnie... fani poprzednich części. Jeśli Bethesdzie uda się tego uniknąć, to znaczy, że powrót serii się... udał.


Pozdrawiam,
KoZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:09, Lucas the Great napisał:

Co do elementów taktycznych - przecież w Falloutach drużyna poruszała się według własnych skryptów,
myśmy tylko je modyfikowali wytycznymi (nie strzelaj mi po plecach, nie zażywaj dragów) - więc
przy FPP czy TPP nie byłoby de facto żadnej różnicy, mogliby działać tak samo (dziś są już
lepsze algorytmy dla AI, więc nawet lepiej).

Nie chodzi mi o druzyne - gralem w poprzednie czesci wiele razy i wiem, jak dzialaja :-). Problem jest taki, ze skoro gra ma byc z perspektywy pierwszej osoby, to moge sie zalozyc o dowolna sume pieniedzy, ze walka bedzie sie toczyc w czasie rzeczywistym. W systemie turowym z punktami akcji, tak jak w Falloucie, mozna precyzyjnie zaplanowac dzialania postaci, wszystko sobie dokladnie policzyc etc - to sa imho bardzo wazne elementy taktyczne. Poza tym ruch postaci dziala zupelnie inaczej niz w grach typu RT czy RTwP - nie ma symultanicznosci (wylaczajac odosobnione przypadki trafiajace sie np. czasem w ToEE, ale to bylo dla przyspieszenia akcji); to zupelnie zmienia taktyczny obraz sytuacji.

Dnia 28.03.2007 o 14:09, Lucas the Great napisał:

Dla mnie w Falloucie najważniejszy jest klimat, nie izometria czy turowość.

Zgoda - klimat jest wazny. Ale klimat moze miec nawet platformówka czy shmup, a ja bym jeszcze chcial, zeby nowy Fallout byl cRPGiem. No i zeby nie traktowal gracza jak idiote, tak jak Obek...

Dnia 28.03.2007 o 14:09, Lucas the Great napisał:

No i system SPECIAL, ale swego czasu Bethesda coś zeznawała o tym, że szanują i uwielbiają tą mechanikę, więc jest nadzieja że nie zwalą tego ważnego elementu.

Inna sprawa, czy SPECIAL nadaje sie do gry w trybie rzeczywistym, ale to temat na dluzsza dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki Lucas dobrze prawi, nalać mu wó... znaczy się soczku :) Klimat + SPECIAL = Fallout. Licha grafika w 640x480 również w ten klimat świetnie się wpisuje, ale należy pamiętać, że wpisuje się coraz bardziej z każdym następnym rokiem oddalającym nas od premiery Fallouta. Wtedy grafika była uważana za tip-top, cud, miód i orzeszki, zatem licha, z dzisiejszej perspektywy patrząc, grafika w starych F-ach jest niejako wartością dodaną kultowości :). Jeśli Bethesda wyda zatem F3 na silniku, dajmy na to, TES4, ale zachowa klimat, SPECIAL, język, swobodę, mnogość subquestów, poczucie pustki, wyobcowania, beznadzei i braku świetlanej przyszłości - wtedy hit murowany. Oczywiście hit nie dla każdego. Jak Hines sam zapowiada, to nie będzie Baldur''s Dwójka, a gra na elity '';..;''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 13:45, Monastor napisał:

Na pewno będzie świetna grafika, a to niestety wystarczy w dzisiejszych czasach, aby sprzedać grę.
Dorzucą jeszcze dobry engine fizyki.


Dodaj to tego jeszcze tak znaną i wyczekiwaną nazwę jak Fallout 3 i jakiego badziewia by nie zrobili, mają murowany hit. Ludzie będą się zachwycać miesiącami nad grafiką itd ( podobnie jak Oblivion :)) która przyćmi rozgrywkę

Dnia 28.03.2007 o 13:45, Monastor napisał:

Swoją drogą, ciekawe jakby wyglądał fallout w perspektywie pierwszej osoby :)


Nie kracz !!! Falloutivion III :)

Dnia 28.03.2007 o 13:45, Monastor napisał:

Oblivion w świecie fallouta, z jego klimatem, humorem i fabułą byłby genialny, choć na pewno
nie powinien zastępować fallouta jako takiego. Lepiej, żeby interfejs i mechanika rozgrywki
pozostały takie same.


To raczej na pewno nie pozostanie takie same. Patrząc na Obliviona, wątpie czy Bethesda jest w stanie zrobić F3 z takim humorem i klimatem jak poprzednie 2 części. Sama grafika nie wystarczy.
Wypada się zgodzić z roos- `em , Bethesda nie jest w stanie zrobić nowego Fallouta. Wyjdzie im może jakaś fajna gra, ale Fallout raczej to nie będzie. Zrezygnowali podobno z turowej rozgrywki ( oczywiście pod konsole ), co jak dla mnie jest uśmierceniem gry w zarodku.
Moim zdaniem graczami którzy znienawidzą Fallouta będą właśnie jego fani. W dzisiejszym świecie gier nie ma miescja na produkcję typu F1 i F2, teraz sa inne priorytety i wymagania rynku. Liczy się grafika i dynamika. Zresztą kto na konsole kupiłby turową grę... a to tam są największe pieniądze....

p.s. Również z przyjemnością to wszystko odszczekam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierzę w Fallouta, jedna z moich ulubionych gier, trudno bym wątpił. Wszak nowy deweloper ale jak wiadomo i pisze tutaj mają doświadczenie, a to już coś :) Wcześniejsze Fallouty ludzie uwielbiali i nie przepadali, sam nie jestem zwolennikiem rozgrywki turowej w walce, jednak w przypadku tej gry fajnie się sprawdziła. Szkoda że producenci już na początku uprzedzają że będzie wóz albo przewóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając Bethesda''e gra będzie wielkim show graficznym, z masą questów pobocznych i nieistniejącym wątkiem głównym (stwierdzenia typu: świat jest tak rozległy, że wykonując poboczne questy można zapomnieć o wątku głównym" są bezsensowne, bo ten wątek jest tak mierny że ledwo go widać). Nie nalerze do grona największych fanów Fallouta, ale obawiam się, żę trzecia odsłona źle wpłynie na ocene całości niezwykle udanej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować