Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

FORUM 2.2 -> 2.3 UPDATE (lista zmian)

228 postów w tym temacie

Naszą comiesięczną tradycją ;-) wdrażamy właśnie trzeci update do forum. Składa się on kilku bardzo dużych zmian głównie po stronie niewidocznej dla Was – tj. engine oraz cache. Ulepszenia te wynikają z dość oczywistego rozrastania się forum, zarówno rozmiarem samej bazy jak i ilością piszących osób. Dla większości jednak, zapewne najbardziej zauważalną zmianą będzie nowy ciemny skin forum (można go włączyć z poziomu USTAWIEŃ na dole strony głównej forum). Jako ciekawostkę zdradzę, iż ów skin był standardowym na forum 2.0 jeszcze na cdprojekt.info, jednak gdy nowe forum postanowiono wprowadzić razem z gram.pl, zmieniła się także trochę kolorystyka i stanęło na wersji "mlecznej". To jednak dopiero pierwsza połowa tej niespodzianki...

Druga część wynika z życiowego doświadczenia, które podpowiada nam, że na pewno znajdą się osoby, które nie docenią należycie ;) naszego nowego wspaniałego skina. Specjalnie dla nich, a także wszystkich czujących w sobie potrzebę kreatyności (lub którym po prostu zapowiada się nudny grudzień ;) przygotowaliśmy możliwość stworzenia własnego skina na forum. Całość odbywać się będzie w formie konkursu, który potrwa minimum do końca roku i zależnie od zainteresowania zostanie przedłużony lub zmieni formę :). Jest to na prawdę proste (czarny skin wdrożyliśmy w ciągu niecałych dwóch godzin), więc nie ma obaw :). Szczegóły na temat tworzenia własnych skórek znajdziecie w sąsiednim wątku: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2107&u=1

Z uwagi na bardzo duży rozmiar zmian dotyczących cache, nowe rozwiązania mogą wymagać jeszcze nieznacznych ulepszeń i tuningowana w ciągu najbliższych kilku dni. Może to spowodować chwilowe przerwy w działaniu forum – prosimy o wyrozumiałość. Wszelkie pytania dotyczące działania forum i ewentualne problemy/sugestie proszę zgłaszać w tym wątku. Za kod forum odpowiada Leo i będzie on regularnie odpisywał w tym i dotyczącym skinów wątku :))). A tymczasem zapraszam do zapoznania się z pełną listą zmian:

===================================================================

FORUM 2.3 UPDATE (6.12.2005)

Nowa funkcjonalność:
* dodano nową, ciemną skórkę (skin): citrine carbonized. Aby zmienić skórkę, należy wejść do menu USTAWIENIA (na dole strony głównej).
* dostosowano strukturę forum, aby umożliwić użytkownikom tworzenie własnych skinów przez edycję zewnętrznych plików (wersja beta :)
* zmieniono sposób określania które wątki są nieprzeczytane. Od teraz oznaczanie działa w oparciu o datę odwiedzin (zapisywana na serwerze) i ID przeczytanych tematów (cookie), nie historię przeglądarki. Dzięki temu funkcja działa u użytkowników z wyłączoną historią a także umożliwia poprawne oznaczanie tematów u osób korzystających z więcej niż jednego komputera.
* zwiększono rozmiar uploadowanych obrazków do 2MB, każdy obrazek po wrzuceniu na serwer jest konwertowany na JPG (za wyjątkiem plików GIF)
* przy dodawaniu wątku, każda z sześciu kategorii ma krótkie wyjaśnienie pojawiające się po najechaniu myszką.

Poprawki:
* ulepszono system cache forum - dopracowano algorytmy generowania podręcznego cache dla listy wątków oraz listy forum; stworzono i dodano do serwera forum aplikacje optymalizujące cache w chwili niskiego obciążenia bazy oraz generowania go "od nowa" co stały okres czasu (wersja beta :)
* poprawiono odstępy między liniami cytatów o różnym zagłębieniu
* linki na liście stron są "szersze" – łatwiej na nie kliknąć
* długie linki wstawione w treści posta nie psują już układu strony.
* wprowadzono podkreślanie linków w komentarzach na stronie
* poprawiono system rozpoznawania linków. Od teraz umieszczanie linka obok znaków specjalnych, średników, nawiasów itp nie powinno "łapać" ich do linka


FORUM 2.2 UPDATE (3.11.2005)

Nowa funkcjonalność:
* wprowadzono oznaczenie czy dany użytkownik jest w tym momencie na forum. Informuje o tym znajdująca się po lewej stronie xywki ikonka: jeśli jest zielona, osoba ta jest obecnie na forum; jeśli przezroczysta, osoby tej nie ma na forum.
* dodano możliwość umieszczania podpisów pod postami. Treść podpisu można wpisać/zmienić w okienku dodawania posta.
* dodano opcję odfiltrowania ważnych postów z całej dyskusji w wątku: (1) kliknięcie na znaczniku "MÓJ POST" lub "ODP." powoduje wyświetlenie wszystkich moich postów oraz otrzymanych na nie odpowiedzi; (2) kliknięcie na znaczniku "CDP" powoduje wyświetlenie wszystkich wypowiedzi umieszczonych w danym wątku przez pracowników.

Poprawki:
* zmieniono system stronicowania - błędy z niektórymi (końcowymi) numerami stron nie powinny już mieć miejsca.
* wszystkie linki w treści postów są obecnie podkreślone
* zmieniono szkielet listy postów w związku z problemami z niektórymi starszymi wersjami przeglądarek. Obecnie lista postów opiera się na tabelkach, tak jak lista tematów.
* dodanie odpowiedzi na własnego posta nie powoduje już oznaczania tematu jako zawierającego nowe odpowiedzi.
* poprawiono błąd ze wstawianiem podwójnych apostrofów w nazwach tematów
* tematy zawierające starsze wypowiedzi pracowników (dodane przed poprzednią wizytą na forum) są oznaczone jasnoszarymi znacznikami "CDP". Kolorowy znacznik pojawia się tylko przy wątkach zawierający nowe wypowiedzi pracowników, dodane od ostatniej wizyty użytkownika na forum.
* poprawiono błąd z brakiem ramek wokół niektórych komórek na forum (Opera)
* oddzielono style komentarzy od stylu zwykłych postów (na potrzeby dalszych zmian na forum). Z poziomu forum dostępny jest tylko zwykły styl postów.
* wprowadzono kilka poprawek w formatowaniu treści postów (szczególnie odstępy między cytatami a treścią posta)
* liczne drobne poprawki związane z działaniem forum


FORUM 2.1 UPDATE (19.10.2005)

Nowa funkcjonalność:
* wprowadzono nowy sposób oznaczania wątków zawierających odpowiedzi. Tematy takie są przypinane na górze listy tematów ipozostają przypięte aż do ich przeczytania.
* wszystkie posty napisane przez danego użytkownika oraz odpowiedzi jakie dany użytkownik otrzymał są oznaczone w prawym górnym rogu znacznikami "MÓJ POST" / "ODP."
* wyróżniono posty napisane przez Moderatorów (czerwonym napisem "Moderator" poniżej xywki).

Poprawki:
* przyciski ODPOWIEDZ/URL nie powinny już znikać przy niektórych postach (IE)
* zablokowano możliwość wstawiania duplikatów postów
* niedomknięcie tagów formatujących treść nie wpływa na następne posty
* kolory linków są zgodne z kolorem treści (cytat-szary; post pracownika-niebieski; post forumowicza-czarny)
* apostrofy występujące w treści postów nie są już duplikowane przy cytowaniu danego posta
* znaczniki "CDP" (tematy z nowymi wypowiedziami pracowników CD Projekt) nie znikają do końca trwania sesji
* naprawiono problem z wyświetlaniem niektórych specjalnych znaków
* naprawiono problem ze zmianą koloru tekstu umieszczonego wewnątrz kilku tagów
* dodanie posta przez użytkownika nie powoduje już oznaczania tematu jako nieprzeczytanego przez danego użytkownika.
* wszystkie wiersze na liście tematów mają taką samą wysokość ? kilkustronicowe tematy nie wpływają już na wysokość wiersza (IE)
* zablokowano możliwość powstania dwóch tematów z komentarzami do jednego newsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten nowy skin, będe go narazie "używał". Tyle że on nie pasuje gó górnej ( jasnej ) części forum. Powinno byc też w ciemniejszych kolorach wtedy jeszcze fajniej by wyglądało, ale i tak jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tyle że on nie pasuje gó górnej ( jasnej ) części

Chodzi o "do górnej części". A tak przy okazji spytam o wizy. Fajek obiecywał chyba nawet że będą do końca roku i jak ;P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 14:38, Modest-Vermin napisał:

Fajny ten nowy skin, będe go narazie "używał". Tyle że on nie pasuje gó górnej ( jasnej ) części
forum. Powinno byc też w ciemniejszych kolorach wtedy jeszcze fajniej by wyglądało, ale i tak
jest super.


Ano dokładnie się z Tobą zgadzam, nie spodziewałem się takiego fajnego prezentu. ;)
Ciekaw jestem czy CDP wprowadzi kiedyś jeszcze jakieś inne skórki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie ;] ;] Czarna skórka jest lepsza;] narescie coś fajnego dali ale liczyłem ze wraz z nowym update bedzie równiez avatar i wizytówka ale nie ma :( No cóż poczekamy do stycznia.Na nowy rok napewno sprawią nam taki prezent :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

* zmieniono sposób określania które wątki są nieprzeczytane. Od teraz oznaczanie działa w oparciu o datę odwiedzin (zapisywana na serwerze) i ID przeczytanych tematów (cookie), nie historię przeglądarki. Dzięki temu funkcja działa u użytkowników z wyłączoną historią a także umożliwia poprawne oznaczanie tematów u osób korzystających z więcej niż jednego komputera.

Sory za 2 posta ale właśnie na ten udate czekałem.Narescie jest system z starego forum.Tylko tak dalej!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem właśnie na ten drugi skin i jestem zadowolony ;) Na razie z niego będe korzystał, bo jakoś "Milka" mnie raziła :O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli przyzwyczajam się do nowego wyglądu. To co polubiłem w Milce ;p to wyrazistość tekstu. Czarne literki zdecydowanie łatwiej czyta się niż białe. I na dodatek ta moja zepsuta klawiatura;] Teraz to będzie dopiero kupa błędów na forum bo nie będę widziałgdzie je robię;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 15:36, upiordliwy napisał:

Powoli przyzwyczajam się do nowego wyglądu. To co polubiłem w Milce ;p to wyrazistość tekstu.
Czarne literki zdecydowanie łatwiej czyta się niż białe. I na dodatek ta moja zepsuta klawiatura;]
Teraz to będzie dopiero kupa błędów na forum bo nie będę widziałgdzie je robię;p

To postaraj sie pisać bez błędów...albo zmien spowrotem na "Milke" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 14:38, Modest-Vermin napisał:

Fajny ten nowy skin, będe go narazie "używał". Tyle że on nie pasuje gó górnej ( jasnej ) części
forum. Powinno byc też w ciemniejszych kolorach wtedy jeszcze fajniej by wyglądało, ale i tak
jest super.

Zgadzam się - od razu rzuciło mi się to w oczy. Pisząc tego posta zauważyłem też, że za przyciskiem Przeglądaj pojawia się kawałek niepotrzebnego szarego tła.
Poza tym jest fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na sugestie w tym miejscu na pewna zmiane na forum. Chodzi o odznaczenie watkow przyklejonych. Czyli nowe przyklejone pojawialyby sie na szczycie forum, a potem moznaby je odznaczyc. Po prostu czesto przyklejone watki dot. spraw, ktorymi dany forumowicz nie jest zainteresowany, a zawsze pojawiaja sie na szczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 14:33, Destro napisał:

FORUM 2.3 UPDATE (6.12.2005)
Nowa funkcjonalność:
* dodano nową, ciemną skórkę (skin): citrine carbonized. Aby zmienić skórkę, należy wejść do
menu USTAWIENIA (na dole strony głównej).


Może nie jestem zbyt inteligentny, ale gdzie dokładnie znajduje się ten przycisk "ustawienia"? Nie mogę go znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować