Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Znacie jakieś ciekawe gry psychologiczne? Mile widziane wyciskacze łez i wątki miłosne. :D W kryteria łapie się Silent Hill 2, którego dziś (jak dobrze pójdzie) zacznę męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją jakieś gry na PC w stylu Puzzle Quest czy Clash of Heroes gdzie można pokombinować i włączysz na 3-5 minut gdy się na coś czeka lub dla zabicia czasu? I nie chodzi mi o proste tytuły z neta, których są setki, ale o takie z fabułą i najlepiej z multi lub hotseat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 15:40, Fun_g_1_2_3 napisał:

Istnieją jakieś gry na PC w stylu Puzzle Quest czy Clash of Heroes gdzie można pokombinować
i włączysz na 3-5 minut gdy się na coś czeka lub dla zabicia czasu? I nie chodzi mi
o proste tytuły z neta, których są setki, ale o takie z fabułą i najlepiej z multi lub
hotseat.

Fajną grą do pokombinowania i do włączenia zarówno na kilka minut, jak i na dłuższy czas, bez zobowiązującej aktywności przed ekranem (wystarczy myszka; można sobie zminimalizować w dowolnej chwili) jest Desktop Dungeons. Inna, jaka mi przychodzi na myśl, to FTL. Obie te gry jednak nie mają ani jako takiej fabuły, ani multi. Możesz sprawdzić również Hearthstone albo innej karcianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nazwy starej gry. Była to strategia, w której dowodziło się armiami w epoce dinozaurów. Gra podpadała bardziej pod fantasy niż scfi. Były trzy armie, humanoidalne dinozaury, elfopodobni ludzie, i chyba jeszcze demony. Jednem z surowców były jagody, jako pożywienie. Tyle z niej pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 22:28, Pawciu45 napisał:

Szukam nazwy starej gry. Była to strategia, w której dowodziło się armiami w epoce dinozaurów.
Gra podpadała bardziej pod fantasy niż scfi. Były trzy armie, humanoidalne dinozaury,
elfopodobni ludzie, i chyba jeszcze demony. Jednem z surowców były jagody, jako pożywienie.
Tyle z niej pamiętam.


http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2412
Może to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś co było by podobne, czerpało by w jakiś sposób z gier z serii Cultures (te śmieszne rts''y na kanwie mitologi skandynawskiej).
Więc jakby ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości:
Chciałbym rts''a w którym budujemy swoją wioseczkę od podstaw, gdzie każdy człon jakiejś gospodarki jest zależny od poprzedniego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 12:51, nightfaler napisał:

...

Oprócz tego, co wymienił mój poprzednik, dorzuciłbym jeszcze serię Anno. Industry Giant również daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 12:51, nightfaler napisał:

Chciałbym rts''a w którym budujemy swoją wioseczkę od podstaw, gdzie każdy człon jakiejś
gospodarki jest zależny od poprzedniego itp.


Settlers, Alien Nations są najbardziej podobne do Cultures, bo stawiają też na humor. Poleciłbym ci Alien Nations 2, to tacy Settlersi w fantasy.

Jeśli chcesz sam schemat budujemy wioskę to może to być jakieś Anno np. 1404 albo 2070. Polecam też ostatnie Banished, które wyszło wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.factorio.com/

Może nie RTS, może nie w bajecznej oprawie, ale tak czy siak genialny twór polegający na wytwarzaniu dóbr za pomocą całkiem rozbudowanego ekosystemu "wydobywczo-przetwórczo-produkcyjnemu".

Mamy podstawowe materiały kopalniane, które następnie przetwarzamy w półprodukty z których wykonujemy pożądany element docelowy.
Można grać z agresywnymi mobami na mapie, które reagują na stopień zacieczyszczenia przez nas środowiska, ale można też w całości poświęcić się próbom budowy najbardziej ekonomicznych i wydajnych kompleksów gdzie moby zaatakują tylko sprowokowane.

Gra genialna, pożerająca masę czasu, bo w gatunku tych "jeszcze pięć minut, jeszce to i może tamto". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry podobnej do Neverwinter Nights 2. Wiem że od razu rzucicie Baldur''s albo Icewind Dale, ale jestem wzrokowcem i raczej trzymałbym się co najmniej jakości grafiki porównywalnej do NN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 14:44, necron1501 napisał:

Szukam gry podobnej do Neverwinter Nights 2.

Pierwszy Dragon Age, ewentualnie możesz też spróbować Star Wars: Knights of the Old Republic ale ile poziom grafiki jest podobny do NWN2 o tyle klimat zupełnie nie ten.

Dnia 20.02.2014 o 14:44, necron1501 napisał:

Wiem że od razu rzucicie Baldur''s albo Icewind Dale, ale jestem wzrokowcem i raczej trzymałbym się co najmniej jakości grafiki porównywalnej do NN2.

To może zainteresuje Cię mod który przenosi Baldur''s Gate na silnik NWN2? ->
http://www.nexusmods.com/neverwinter2/mods/794/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fneverwinter2%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D794%26preview%3D&pUp=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakiegoś fajnego city buildera, coś w stylu klimatu SimCity albo Settlers? Banished oraz Cities XL znam, więc te propozycje możecie wykluczyć. Zdaję sobie sprawę, że to dość zapomniany gatunek, ale może ktoś coś poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 16:08, Thalanthas napisał:

Może Drakensang? Gra liniowa jak tylko się da ale może się nada. ;)


Próbowałem, odbiłem się. Jakaś taka... bez polotu? Wiem że marny argument, ale Niemcy nie zdołali mnie do siebie przekonać.

@Karharot

Dragon Age już za mną, zarówno 1 jak i 2 część. KOTOR to samo :P

Mod zobaczę, może to będzie to czego mi brakowało :D Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 18:23, skyline20 napisał:

Zna ktoś może jakiegoś fajnego city buildera, coś w stylu klimatu SimCity albo Settlers?
Banished oraz Cities XL znam, więc te propozycje możecie wykluczyć. Zdaję sobie sprawę,
że to dość zapomniany gatunek, ale może ktoś coś poradzi?


Anno 1404 albo 2070?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować