Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2010 o 00:53, Master_Miller napisał:

> > Kto zna coś podobnego do Spellforce 2 z dodatkiem albo Warcraft 3 z dodatkiem?

>
> Dragonshard lub Warlords: Battlecry (albo Heroes of Annihilated Empires, podobno
dobre)?
> Jest jeszcze Armies of Exigo, czysta zrzyna z Wara 3, tylko dużo ładniejsza grafika.

> A X-Wing to space sim, jeśli chodzi o strategię i taktykę, to polecam takie gry
jak Hegemonia,
> jakieś Pax Imperia, Star Trek: Armada, O.R.B., Outforce, Sins of a Solar Empire
(chociaż
> to już raczej gra 4X) czy Conquest: Frontier Wars. Jeśli zaś o space simy z dowodzeniem

> chodzi, to polecam szczególnie grę Star Trek: Klingon Academy. Inne produkcje typu
Empires
> at War czy Bridge Commander też się nadadzą.

Wyjezdzasz mi z dziwnymi tytulami. Sins of a solar empire to nie jest rpg z rtsem ;P

Warlords nudny.


Niestety duzo podobnych gier nie ma bo wiekszosc strategii z elementami rpg to turówki.
Nie wiem o ktorym Warlords mowa ale Warlords Battlecry 3 jest jednym z lepszych tytułów jeżeli nie nastawiasz się na dobrą grafikę. Heroes of Annihilated Empires ma wszystko fajne ale jedna duzą wadę - jest za trudna, ja przynajmniej jej nie ukończyłem, jak sie czujesz na silach to sprobuj. Trudne jest tez Armies of Exigo, ale jak szukasz gry tylko na singla to nic lepszego nie znajdziesz, mi sie bardziej podobalo od Warcrafta 3.
Obie Bitwy o Srodziemie na pewno znasz, jak nie, to warto poznac, chociaz tam jest mało elementów rpg, szczególnie w porównaniu ze Spellforce 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga część posta skierowana była do necrona1501, ale też do ciebie, żebyś załapał, o jakie gry mu chodziło :D. A że Warlords nudny, to już twój problem :D. Mi tam wystarczyłby WarCraft 3, nie muszę grać w jego gorsze klony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do już wymienionych dorzuciłbym Starmageddona, polskiego kuzyna Homeworlda z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami (np. misje mogą się toczyć jednocześnie w trzech miejscach - urok posiadania trzech "command shipów" :)). A ST:Armada, choć dobra, bliżej ma do klasycznych RTSów (pokroju Warcrafta czy Command & Conquer) niż do strategii kosmicznych. Ewentualnie możesz rzucić okiem na drugą część, o ile tylko uda Ci się ją dorwać (co nie jest łatwe, swój egzemplarz, amerykańskie wydanie, zdobyłem cierpliwie przeczesując Alledrogo przez dobrych parę miesięcy :)), tam już 3D jest pełne, występują formacje, niestety, wątek "wydobywczo-budowlany" wciąż jest tam silny a konstrukcja map nadal ma korzenie w klasycznych RTSach (np. "ściany" a postaci pasów asteroid). No i balans w obu Armadach leży i kwiczy - w pierwszej Borg ownuje na lewo i prawo (choć na szczęście pojedynczy Cube nie stanowi takiej potęgi, jak w "The Best of Both Worlds" :)), w drugiej jego miejsce zajmuje 8472 (choć mieszkańcami kwadrantu Alfa Borg nadal może spokojnie pomiatać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 14:17, Demagol napisał:

Druga część posta skierowana była do necrona1501, ale też do ciebie, żebyś załapał, o
jakie gry mu chodziło :D. A że Warlords nudny, to już twój problem :D. Mi tam wystarczyłby
WarCraft 3, nie muszę grać w jego gorsze klony.


Te "gorsze klony" niejedokrotnie przetarły szlak RTS+RPG przed warcraftem 3 ;P Fakt po jego sukcesie (sam gram na bn :P) powstało dużo klonów, ale mam nadzieję, że nie miałeś tu na myśli spellforca :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanko, szukam gry ( najlepiej strzelanki ) która rozgrywana jest podczas wojny w Iraku/Afganistanie, kojarzę tylko nowego MOH-a, a jest coś jeszcze ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę tylko Desert Storm i Desert Storm 2. Te gry to nie FPS''y, a strzelanki z widoku TPP. Gry są średnie. Niestety więcej tytułów nie kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś by się znalazło - może niekoniecznie byłby to Irak i Afgan ale coś w realiach Bliskiego Wschodu to powiedzmy:

- Delta Force: Black Hawk Down + Team Sabre [ ewentualnie starsze gry z serii Delta Force ]

- Conflict: Desert Storm

- Full Spectrum Warrior [ były chyba dwie części - jedna na pewno w CDA ]

- Joint Task Force też chyba podpasi ale to RTS chyba

I parę niskobudżetówek też by się chyba znalazło. No i [ tu nie jestem pewien ] SoF: Payback też chyba miał coś co nieco z tych klimatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 22:41, Tyler_D napisał:

Coś by się znalazło - może niekoniecznie byłby to Irak i Afgan ale coś w realiach Bliskiego
Wschodu to powiedzmy:

- Delta Force: Black Hawk Down + Team Sabre [ ewentualnie starsze gry z serii Delta Force
]

- Conflict: Desert Storm

- Full Spectrum Warrior [ były chyba dwie części - jedna na pewno w CDA ]

- Joint Task Force też chyba podpasi ale to RTS chyba

I parę niskobudżetówek też by się chyba znalazło. No i [ tu nie jestem pewien ] SoF:
Payback też chyba miał coś co nieco z tych klimatów.

OK dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie coś jak Frelancer, tylko nowsze?
Gwiezdne Wilki mają fajną oprawę, ale nie szukam taktycznego tylko bardziej zręcznościówki, gdzie się skupia na własnym statku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem przed chwilą, ale proc 3,0, ja mam 1,7, więc coś mi się zdaje że nic nie znajdę w tej kategorii, ten rynek jest strasznie wg mnie pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych ścigałek 4x4, coś jak 1nsane. Najlepiej takich z naciskiem na fun a nie na realizm. :) Tylko najlepiej żeby nie miały za dużych wymagań. Mam laptopa, dość nowego, ale wciąż tylko laptopa :P

Poza tym jakieś dobre strzelanki sieciowe, może wojenne, które nie wymagają swietnej zrecznosci, lecz potrafią sprawic by ktos kto nie jest uzalezniony mógł się dobrze bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 12:06, Wakizashi napisał:

Szukam dobrych ścigałek 4x4, coś jak 1nsane. Najlepiej takich z naciskiem na fun a nie
na realizm. :) Tylko najlepiej żeby nie miały za dużych wymagań. Mam laptopa, dość nowego,
ale wciąż tylko laptopa :P

Stary 4x4 Evolution i Evolution 2. Ścigałki arcadowe, mające tryb kariery podobny trochę do tego znanego z Gran Turismo. Zbieramy kasę, kupujemy nowe wózki, ścigami się w coraz lepszych imprezach.

Dnia 26.01.2011 o 12:06, Wakizashi napisał:

Poza tym jakieś dobre strzelanki sieciowe, może wojenne, które nie wymagają swietnej
zrecznosci, lecz potrafią sprawic by ktos kto nie jest uzalezniony mógł się dobrze bawić.


Day of Defeat (ten stary). Dosyć brzydki (engine pierwszego Half Life`a), ale gra się dosyć fajnie. Jedynym mankamentem tej gry, to wyjadacze którzy z Mausera celują w mgnieniu oka i potrafią zdjąć oponenta zanim ten się zorientuje, że do niego strzelają. Gra nastawiona na teamplay, nie jest zbyt szybka.

Ja na ten przykład grając 2 dni, potrafiłem coś zdziałać dzięki działaniu zespołowemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4x4 Evolution i Evolution 2 możesz znaleźć chyba tylko na aukcjach internetowych.
Day of Defeat zakupisz spokojnie przez Steam, albo w wersji pudełkowej razem z wszystkimi Counter Strike`ami (prócz Source`a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować