• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.04.2008 o 17:05, MIchał166 napisał:

Problem jest taki że ja nie mam tych plików radial.idb mimo że mam orginał nie wiem czemu
szukałem total comanderem w wyszukaj i nic nie ma;/

a włączyłeś pokazywanie plików ukrytych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2008 o 17:39, MIchał166 napisał:

TAK!!!! chyba wiadomo ze jak bym dobrze nie szukał to nie pisa bym że nie mam

Powiedzcie gdzie znajde ten nr serij bo niechcem szukac plz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie czy będę miał jakieś problemy z TDU na tym kompie??
Dysk:HD Segate 500gb ST3500 320as sata 32mb
Czytnik kart flash 3,5 24wl
Goodram ddr2 2048mb pc 800 cl6
płyta Gigabyte Ga p35 ds3 intel p35 socket 775
Core 2 quad q6600 2,4ghz
Gigabyte Geforce 8800GTS 512mb ddr3/256bit (650/1940

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam wielka prosbe. Kupilem ostatnio gre Test Drive (oryginal) z seri topseller. Gram w profilu online. Jezdze kilka minut, gadam na czacie w grze i nagle wyskakuje mi okno "utracono polaczenie z serwerem" A jak wyjde z gry to wszystko normalnie chodzi, predkosc polaczenia normalna

Prosze pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2008 o 21:40, KrzyCH1995 napisał:

Czy na najmn. bez ścinek pójdzie mi TDU? (o ile ruszy)


Jeśli w ogóle pójdzie, to będziesz miał pokaz slajdów (czyt. niegrywalne). Miałem tą kartę i najlepsze co można z nią zrobić to kupić nową, serio ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpowie mi ktoś na puj post?czy będę miał jakieś problemy z TDU na tym kompie??
Dysk:HD Segate 500gb ST3500 320as sata 32mb
Czytnik kart flash 3,5 24wl
Goodram ddr2 2048mb pc 800 cl6
płyta Gigabyte Ga p35 ds3 intel p35 socket 775
Core 2 quad q6600 2,4ghz
Gigabyte Geforce 8800GTS 512mb ddr3/256bit (650/1940 tzn czy z stym prockiem 4 rdzeniowym coś nie tak bedzie czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2008 o 14:07, MIchał166 napisał:

Odpowie mi ktoś na puj post?czy będę miał jakieś problemy z TDU na tym kompie??
Dysk:HD Segate 500gb ST3500 320as sata 32mb
Czytnik kart flash 3,5 24wl
Goodram ddr2 2048mb pc 800 cl6
płyta Gigabyte Ga p35 ds3 intel p35 socket 775
Core 2 quad q6600 2,4ghz
Gigabyte Geforce 8800GTS 512mb ddr3/256bit (650/1940 tzn czy z stym prockiem 4 rdzeniowym
coś nie tak bedzie czy coś

Masakryczne problemy. Najgorszy ten czytnik kart flash. Chodzi na tych samych przerwaniach co 3 rdzeń Twojego procesora co spowoduje 50% spadek wydajności podczas brania zakrętów.

A na poważnie: na samej górze w poście Akashiego masz link z wymaganiami gry, więc racz waść nie iść na łatwiznę, epatować publikę sprzętem (tak, tak, fajny masz, superancki) i parametrami, tylko zacznij czytać.

@krzys15k -> Masz włączony podczas gry jakiś program, który może bardzo obciążać łączę? Sprawdzałeś firewall czy TDU ma pozwolenie na kontakt z siecią? Zainstalowany patch 1.66? (tak profilaktycznie pytam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Melchah chyba źle mnie zrozumiałeś chodzi mi o to że żadne gry narazie nie są pisane powyżej 2 rdzeni i to może komplikowac sparwe jeżeli myślisz tu ze chciałem sie w jakimś stopniu popisac czy co to jesteś w błędzie o ja nawet tego kompa nie mam jeszcze zamieżam kupic bo 2 strony wcześniej np pisze o swoich problemach z tdu chciał bym w nią pograc a że mam problem z innymi grami(i nie tylko) postanawiam zmienic kompa bo czas najwyższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2008 o 16:00, MIchał166 napisał:

Melchah chyba źle mnie zrozumiałeś chodzi mi o to że żadne gry narazie nie są pisane
powyżej 2 rdzeni i to może komplikowac sparwe


To nie moze komplikowac sprawy. Najwyzej nie wszystkie rdzenie zostana wykorzystane, ale przeciez idiotyzmem by bylo, gdyby gra Ci sie cielo z powodu za duzej ilosci rdzeni. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fifomaniak wiem o tym ale widzisz tego co ja doświadczyłem z komputerami to dla mnie wszystko jest możliwe a dokładniej chodzilo mi o to że bedzie mało wydajnyproc ale w sumie to masz racje poprostu bedzie wykorzystywał mniejszą ilośc rdzeni dzięki za pomoc zaginam zamuwic kompa;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2008 o 16:29, fifomaniak napisał:

ale przeciez idiotyzmem by bylo, gdyby gra Ci sie cielo z powodu za duzej ilosci rdzeni.
:P


Akurat to jest możliwe.
W takim wypadku niezbędne jest wyłączenie odpowiedniej ilości rdzeni (np. w skrócie do uruchomienia programu).
Jakie problemy mogą powodować np. 4 rdzenie?
Np. http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=714&p=2301

Prosiłbym jednak o mniej czatu, a więcej konkretów.

Gra powinna działać bez problemu na 2 rdzeniach. Wszystko rozchodzi się o sterowniki sprzętowe. Jeśli będą aktualne, to nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewien problem i od razu powiem, że kompletnie nie mam pojęcia co robić. Otóż instaluję sobie Test Drive - wszystko jest ok. Kiedy zaś próbuję go uruchomić to albo pojawia mi się czarny ekran, albo komputer sam się restartuje. Nie wiem co jest tego przyczyną, bo wcześniej(jeszcze w tamtym roku) miałem pożyczone TDU od kolegi i wszystko było ok. Mój sprzęt to:
Karta graficzna: GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)/ Procesor: Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX / Pamięc RAM: PDP Patriot Dual LLK 4x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / Dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 / Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3P / Monitor: Samsung SyncMaster 931bw
Do karty graficznej mam poinstalowane najnowsze sterowniki. Do monitora nie wiem nawet jakie mam, ale też prosiłbym by mi ktoś pokazał skąd mogę sterownik do niego ściągnąć. Z góry dziękuję za rozwiązanie mojego problemu:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aha hmm wygląda to na karte może sie uszkodziła w co wątpie albo za mało mocy tzn zasilacz np nie ciągnie karty no ale nie wiadomo możliwe też jest że masz coś z systemem może format pomoże nie stety nie moge ci doradzic no ale prubuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować