• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.04.2007 o 15:09, Mashivi napisał:

A ja również mam problem z uruchomieniem gry. Mianowicie:
1) Uruchamiam grę
2) Czyta, czyta, czyta płytkę...
3) Przestaje
4) Nic się nie dzieje. Nie rusza żaden proces systemowy...
Uprzedzając pytania - płyta w stanie idealnym, nie ma najmniejszej ryski. Posiadam oryginał.
DZIAŁAŁO - gram od 4.IV, dopiero dzisiaj pojawił się taki problem. Komputer spełnia wymagania
sprzętowe. Przy próbie uruchomienia bez płyty wyskakuje komunikat SecuROMu. Mam tylko jeden
napęd, działa w trybie DMA. Próbowałem uruchomić na cracku - bez problemu... Tylko że online
grać się nie da... ;p
Szukałem, nie znalazłem. ;)

Ponawiam pytanie... Od dwóch dni nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2007 o 00:05, kotek84 napisał:

> > Witam.
> > Mam pewien problem.
> > Kupiłem gre, lecz ta zacina mi się (troszkę) i jest to dosyc przzkadzające....
> > z tego co wiem, to nie ma prawa na moi komputeze się zacinac.
> > Karta graficzna- ATI 1650
> > RAM- 1,256GB
> > Powinno chodzic dobze, jednak sie zacina. w czym jest problem? co mam zrobic, aby
chodziło
mozesz sprobowac powylaczac absolutnie wszystko poza tdu. wszystkie komunikatory, przegladarki,
muly, torrenty, wszelkiej masci magiczne programiki. a jak to nie pomoze to wejdz w start->uruchom->
msconfig i tam w zakladce "uruchamianie" wylacz wszelkie niepotrzebne bardziewie, ktore wlacza
ci sie razem z systemem i zrestartuj komputer.
jesli nie pomoze, to posciagaj i zainstaluj do wszystkiego, do czego tylko mozliwe najnowsze
sterowniki.

Jesli i to nie pomoze to zmniejsz detale :)

Jeśli nie pomoże to zmień kompa - mi pomogło i teraz jest śmigawka na kierownicy, z detalami na full AAx4, HDR.
Zresztą nie wiadomo jaki procek, a gra jest prockożerna... W maju ma być pacz. CDP pewnie wyda w połowie wakacji, to powinno sie polepszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Wczoraj doszla do mnie gra i mam problem bo gra niechce mi sie laczyc z internetem o_0 w kazda inna gre normalnie sobie gram chodzi o MP a raptownie w TDU jest problem co to moze byc ? Próbowałem wczoraj próbowałem dzisiaj i ciagle to samo CD-KEY wpisalem na 1000000% poprawnie firewalla tez wylanczalem i nadal to samo przinstalowalem gre 3 razy NIC Internet mam z osiedlowej sieci ( IST Łomża ) czyli IP nie jest zmienne ( chyba ; jezeli ma to jakies znaczenie ) osiedlowa cie w niej jest z 5-15tys. ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2007 o 16:21, sniper98 napisał:

Witam
Wczoraj doszla do mnie gra i mam problem bo gra niechce mi sie laczyc z internetem o_0 w kazda
inna gre normalnie sobie gram chodzi o MP a raptownie w TDU jest problem co to moze byc ? Próbowałem
wczoraj próbowałem dzisiaj i ciagle to samo CD-KEY wpisalem na 1000000% poprawnie firewalla
tez wylanczalem i nadal to samo przinstalowalem gre 3 razy NIC Internet mam z osiedlowej sieci
( IST Łomża ) czyli IP nie jest zmienne ( chyba ; jezeli ma to jakies znaczenie ) osiedlowa
cie w niej jest z 5-15tys. ludzi

Pewnie serwery były albo znowu sa niedostępne. albo nie masz odblkowanych odpoedinch portów. wejdź plik redme w start wszystkie programy tdu i redme i przeczytaj sobie jakie porty powinieneś mieć odblokowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak jak juz mówiłem dzwonilem do operatora i powiedzial ze w sieci niema zadnych zablokowanych portow Niemozliwe zeby servery byly zablokowane wczoraj i dzisiaj :/pozatym koledzy z inneego forum sobie teraz wlasnie smigaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 17:05, Akashi napisał:

[UPDATE]
Poprawka która umożliwiająca odkrycie obszaru Pu''uloa
Tak jak z wcześniejszą poprawką prosimy o info czy pomogła czy nie....poniżej znajdziecie link
do pobrania:
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/test_drive_unlimited/patch/test_drive_unlimited_pl_patch_pu''uloa_fix.zip



U mnie działa ta poprawka, z drugiej jednak strony to źle że ktoś się nie przyłożył i skopał instalke !

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2007 o 19:33, LuQeMaStEr napisał:

Pójdzie mi Test Drive chociażby naśrednich detalach bez chrupania?
GF6800GT
Intel Pentium D 2,8GhZ
1GB RAM
??

Pójdzie :] ja mam 7600gt gb ramu i athlona 64 3000+ i smigam na ful wypasie na 1024 (bez AA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2007 o 22:01, wladcaczeczeni napisał:

> Pójdzie mi Test Drive chociażby naśrednich detalach bez chrupania?
> GF6800GT
> Intel Pentium D 2,8GhZ
> 1GB RAM
> ??
Pójdzie :] ja mam 7600gt gb ramu i athlona 64 3000+ i smigam na ful wypasie na 1024 (bez AA)

pójdzie na średnich tylk procek troszke słaby i może się pocic przy tej grze bo zalecany jest conajmniej 2300+ a gra jest prockożerna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2007 o 16:21, sniper98 napisał:

Witam
Wczoraj doszla do mnie gra i mam problem bo gra niechce mi sie laczyc z internetem o_0 w kazda
inna gre normalnie sobie gram chodzi o MP a raptownie w TDU jest problem co to moze byc ? Próbowałem
wczoraj próbowałem dzisiaj i ciagle to samo CD-KEY wpisalem na 1000000% poprawnie firewalla
tez wylanczalem i nadal to samo przinstalowalem gre 3 razy NIC Internet mam z osiedlowej sieci
( IST Łomża ) czyli IP nie jest zmienne ( chyba ; jezeli ma to jakies znaczenie ) osiedlowa
cie w niej jest z 5-15tys. ludzi

wie ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktos z Was zaobserwowal ,ze TDU strasznie ,az uniemozliwia granie "zatrzymuje sie" w czasie jazdy co ok 10-15sec na jakas chwile co powoduje ze zadna szybsza jazda jest niemozliwa bo co chwila konczy sie na poboczu... a gdy zmienil sterowanie z kierownicy na joystick (!) to gra chodzi bez tych "szarpan" lub z bardzo malymi ,ktore nie przeszkadzaja i to nawet na full ? ( 1280x1024, HDR, AAx2, detale Wysokie) Troche to dziwne ,ze taki wplyw na wydajnosc gry ma kierownica... ,z czyms takim nie spotkalem sie w zadnej "samochodowce" nawet polskich XPand Rally czy GTI Racing gdzie jedynie Force Feedback dzialal troche dziwnie... ale bez wplywu na wydajnosc gier... Czy ktos mial tak samo ? Czy to jakies niedopracowanie sterownikow mojej SpeedLink SL-6695 w wersji 4.1 ..nowszych nie ma :( ,czy ma ktos taka kierownice ( lub podobna z serii np.SL-6696 ,6697, 6698) i te same problemy... A z jakich kierownic korzystacie i nie maja one wplywu (negaywnego) na gre ? Czy moze to byc to ,ze moj joystick ma "podpisany" sterownik a kierownica nie i czy Wasze maja ? ps. mam nadzieje ,ze taki problem wplynal (wplynie) do Atari by rozwiazal to jakis patch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ludzie mam problem...Otóż gdy powinno mnie przenieść z domu na wyspę pojawia się taki błąd (obrazek) Co robić? Wczoraj i wcześniej wszystko ładnie śmigało a teraz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2007 o 11:30, Adamoo007 napisał:

Nie dałem obrazka..już daje:)


A próbowałeś reinstaliki? Często pomaga. Albo zrób przywracanie systemu skoro piszesz że wcześniej działało. A tak przy okazji: to całe przywracanie systemu jest tak prostą rzeczą a niewielu z tego korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2007 o 11:36, vansatan napisał:

> Nie dałem obrazka..już daje:)

A próbowałeś reinstaliki? Często pomaga. Albo zrób przywracanie systemu skoro piszesz że wcześniej
działało. A tak przy okazji: to całe przywracanie systemu jest tak prostą rzeczą a niewielu
z tego korzysta.

Robiłem przywracanie systemu i nic...zauważyłem,że zainstalowało mi właśnie taki plik może cofnąć się przed instalacją tego pliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2007 o 16:21, sniper98 napisał:

Witam
Wczoraj doszla do mnie gra i mam problem bo gra niechce mi sie laczyc z internetem o_0 w kazda
inna gre normalnie sobie gram chodzi o MP a raptownie w TDU jest problem co to moze byc ? Próbowałem
wczoraj próbowałem dzisiaj i ciagle to samo CD-KEY wpisalem na 1000000% poprawnie firewalla
tez wylanczalem i nadal to samo przinstalowalem gre 3 razy NIC Internet mam z osiedlowej sieci
( IST Łomża ) czyli IP nie jest zmienne ( chyba ; jezeli ma to jakies znaczenie ) osiedlowa
cie w niej jest z 5-15tys. ludzi

KTOS wie ocb. ??? Kiedy redakcja odpisze napisalem maila w czwartek ! ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/ciach/

Przyjmuje że wybrałeś profil on-line (kumpel nie wybrał a potem do mnie: ''''ty!, nie chce mi się TDU z netem łączyć!)
Szerze powiedziawszy ja miałem taki problem na początku i nie do końca wiem jak ci pomóc... ale wiesz co? Może to już próbowałeś: loguj się tak aż do skutku. Mi na przykład czasem profil loguje się za 4 razem (sic!) A może nie czekasz? Bo z netem profile lubią sie długo łączyć, nawet do 3 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować