• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam nadzieję,że ten patch(chodzi o problem z obsługą kart z serii gf 8800,Związany z dropami animacji) wyjdzie na początku maja bo robi się to irytujace zapłaciłem za grę , nie wspominając o wysokiej jakości kompie... Więc mam prawo czegoś wymagać a przynajmniej bezstresowej gry. Mam już 46% ale przycinki czasem bywają bardzo uciążliwe. Mam nadzieję, że ta kwestia zostanie poruszona na forum,a może mógłby ktoś podać linka gdzie można sytuajcje badać na bieżąco...
Bardzo proszę o jakąkolwiek formę pomcy.
Dziękuje.Pozdro


P.s Pozdrowiam developera i wydawcę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2007 o 21:46, S.V.P.A.M napisał:

Dobra udało się... mam full detal i max rozdziałke ... wszystko zależy od tego jaki plik "TestDriveUnlimited.exe"
się użyje. Trochę kombinacji i problem z głowy. Sprawdziłem na trzech różnych konfigach w
tym jednym gorszym od zalecanego i chodzi płynnie (średnio 75 FPS).
Powiem tak....doprowadziłem do sytuacji w której gierka chodzi jak żyleta i nadal jest oryginałem
:].

A dla Was informacja....Podstawą jest plik *.exe z wersji angielskiej. Co prawda znaki polskie
typu ą,ę,ć,ź,ń diabli wzieli ale to nic w porównaniu z komfortem grania :].


Mam pytanie,a czy mógłbyś mi przesłać ten plik *.exe na maila metlife@interia.pl ? Ciekawe,że on w ogóle działa z polską wersją gry :) Byłbym wdzięczny za tego exeka bo mam już dość tych przycinek na naszej rodzimej wersji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 20:24, Shifty007 napisał:

Mógłby mnie ktoś oświecić jak w systemowym Firewallu(XP pro sp2) odblokować zakres portów?
Przykładowo 27000-30000. Chcąc oddzielić je myślnikiem otrzymuję komunikat, że w tym polu mogę
wpisać tylko liczby.


Ja wpisywałem tak, że 27000 to do TCP, a 30000 do UDP...ale po wpisaniu tych portów nic się nie zmieniło :/
Czasem mam tak, że spokojnie mogę jechać z kolesiem w swobodnej jeździe, ale to bardzo rzadko, najczęściej widzę delikwenta jedynie na mapie, lub jego samochód to duch który mryga...czy to wina mojego połączenia (Aster 512 kb/s) czy to może wina serwerów ?? Patch zapowiadany na maj poprawi coś w tym aspekcie ?? Na Xboxie 360 chłopaki nie mają tylu problemów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

NIe wiem czy to tylko u mnie i czy to wina ATARi lub CDP, ale zdobyłem przed chwilą tryb "hardkor" (trzeba było w oryginale zostawić, bo to jakoś dziwnie wygląda :P) i jak go używam to "G-meter" mi źle pokazuje. Podczas przyśpieszeń pokazuje działanie siły w przód, a przecież przy przyśpieszeniu wgniata nas w fotel. To samo jak hamujemy pokazuje działanie siły z tyłu, ( a przecież powinno w przód bo w "real life" nas z pasów chce wyrwać:P) O dziwo na zakrętach siłę odśrodkową pokazuje dobrze (odwrotnie do kierunku zakrętu)

Da się coś z tym zrobić, czy to może "G-meter" pokazuje nie wiem, kierunek siły pędu samochodu czy cuś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 00:46, Darth ZajceV napisał:

NIe wiem czy to tylko u mnie i czy to wina ATARi lub CDP, ale zdobyłem przed chwilą tryb "hardkor"
(trzeba było w oryginale zostawić, bo to jakoś dziwnie wygląda :P) i jak go używam to "G-meter"
mi źle pokazuje. Podczas przyśpieszeń pokazuje działanie siły w przód, a przecież przy przyśpieszeniu
wgniata nas w fotel. To samo jak hamujemy pokazuje działanie siły z tyłu, ( a przecież powinno
w przód bo w "real life" nas z pasów chce wyrwać:P) O dziwo na zakrętach siłę odśrodkową pokazuje
dobrze (odwrotnie do kierunku zakrętu)

Da się coś z tym zrobić, czy to może "G-meter" pokazuje nie wiem, kierunek siły pędu samochodu
czy cuś :P

Nie wiem,mam jeszcze poziom ekspert....xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 10:15, Przemoo08 napisał:

> Witam
> Mam pewien problem, a mianowicie podczas gry online w swobodnej jeździe nie widzę żadnych
innych
> graczy. Czasem słyszę tylko ryk silników i potem zazwyczaj następuje utrata połączenia
z serwerem,
> ale po kilku minutach jest znowu. Firewalla wyłączyłem, antywirusa także. Żadnych portów
nie
> odblokowałem, bo nie wiem gdzie i jak... Proszę, pomóżcie mi! Jaka może być przyczyna
tych
> problemów?

Dnia 25.04.2007 o 10:15, Przemoo08 napisał:

Ja miałem tak samo jak ty.Wyłączyłem firewalla,odblokowałem porty.Znajdziesz je w pomocy gram.pl.Tam
jest wszystko napisane ;)



Hmmm... Ale gdzie dokładnie mam wejść, żeby odblokować te porty? Bo byłem w: Panel Sterowania/ Zapora systemu Windows/ Zaawansowane/Neostrada TP i ja tam nie mam tych portów podanych w pomocy technicznej. Sorry, ale jestem totalnym noobem jeśli chodzi o sprawy portów.. Pomóżcie, please!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 20:31, Piotrekgościu napisał:

TDU doprowadza mnie do frustracji, cały czas coś się z grafiką złego dzieje:/ Ale może po kolei:
Gdy zagrałem pierwszy raz włączyłem od razu HDR i... po 10 sekundach gry czarny ekran (co to
ma być kurcze) bystrym spostrzeżeniem wyłączyłem ów HDR myśląc, że to przez niego no i słusznie
- wszystko było super. Do czasu... Po kilku godzinach gry stwierdziłem, że podnniosę sobie
nieco ustawienis grafiki. Włączyłem z powrotem HDR (ale ja byłem głupiiiii) no i zaczęło się
piekło. Grafika zaczęła wariować - mniej więcej tak jak przy ostrym podkręceniu karty graficznej(pojawiały
się czarne trójkąty, znikału tekstury itd.) Szybko wyłączyłem grę, włączyłem ponownie i wyłączyłem
HDR - dalej było źle (qrcze mać, nie może być pomyślałem) Włączyłem jeszcze raz HDR, żeby zobaczyć
co będzie a tam komunikat, że mój kompuś nie obsługuje HDR!!!(mam GF6800GS 128 MB AGP) no ale
co tam ważne że już po tem było dobrze z grafiką. Tylko że teraz przy KAŻDYM włączeniu TDU
jest właściwie to samo - kaszani się obraz i muszę kombinować żeby to naprawić, z tym jeszcze
że ostatnio nie zawsze się udaje. A 2 razy się nawet komp sam uruchomił ponownie. Pomyślałem,
że jeśli to przez to, że HDR się może sam jakoś włącza to ustawiłem antyaliasing na x2 (AA
i HDR nie działają ze saobą w większości gier) No i potym przez trochę był spokój, ale teraz
mam tak, że zawsze się obraz psuje nie ważne co zrobię, a i przy włączaniu AA jest komunikat,
że mój komp tego nie obsługuje!!! ( o zgrozo!!!) Ma może ktoś pomysł co może naprawić zaistniałą
sytuację? Reinstalka TDU nic nie dała odrazu mówię. Może to przez sterowniki do karty?
Mam Athlona 64 2800+ 1 GB RAM i GF6800gs 128 MB AGP
Post "trochę" długi, ale zapisałem w nim wszystko co się działo krok po kroku, żeby wszystko
było jasne.


Jak zaczynają pojawiać się błędy w grafice musisz schować grę do paska i włączyć znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 15:49, Przemoo08 napisał:

A używasz zapory systemu windows czy firewalla w antywirusie?


Zapory systemu Windows i używam G Data AntiVirus, nie wiem, czy jest w nim firewall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam pewien problem.
Kupiłem gre, lecz ta zacina mi się (troszkę) i jest to dosyc przzkadzające....
z tego co wiem, to nie ma prawa na moi komputeze się zacinac.
Karta graficzna- ATI 1650
RAM- 1,256GB
Powinno chodzic dobze, jednak sie zacina. w czym jest problem? co mam zrobic, aby chodziło dobze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.Właśnie poszukałem na waszej strony path''y i ściągąłem ten od wychodzenia na pulpit po włączeniu gry....mam nadzieje, że działa bo ostatnio mocno się zdenerwowalem kiedy nie mogłem pograć z tego powodu....no coż pozostaje znów zainstalować grę i wierzyć w profesjonalizm CDProject.....i to tyle z mojego wywodu.....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 17:05, Cubstone napisał:

> A używasz zapory systemu windows czy firewalla w antywirusie?

Zapory systemu Windows i używam G Data AntiVirus, nie wiem, czy jest w nim firewall.

Hehe,też mam g-datę...musisz wyłączyć firewalla w antywirusie,a włączyć zaporę....tylko w zaporze muszą być odblokowane porty.Jak nie wiesz jak to zrobić to napisz na gg. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 18:24, cedricek napisał:

Witam.
Mam pewien problem.
Kupiłem gre, lecz ta zacina mi się (troszkę) i jest to dosyc przzkadzające....
z tego co wiem, to nie ma prawa na moi komputeze się zacinac.
Karta graficzna- ATI 1650
RAM- 1,256GB
Powinno chodzic dobze, jednak sie zacina. w czym jest problem? co mam zrobic, aby chodziło
dobze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 18:24, cedricek napisał:

Witam.
Mam pewien problem.
Kupiłem gre, lecz ta zacina mi się (troszkę) i jest to dosyc przzkadzające....
z tego co wiem, to nie ma prawa na moi komputeze się zacinac.
Karta graficzna- ATI 1650
RAM- 1,256GB
Powinno chodzic dobze, jednak sie zacina. w czym jest problem? co mam zrobic, aby chodziło
dobze?

To samo bylo(jest) u mnie na Dobrym sprzecie... i chyba -na pewno (!) odkrylem co powoduje te "szarpania"... :( ...kierownica... tak tak ,jak wylaczylem ja w konfiguracji sprzetu a wlaczylem joystick (!) i uruchomilem gre to chodzi bez uniemozliwiajacych jazde "przyciec"... dziwne ale prawdziwe , nie wiem moze inni np. Akashi cos powiedza na ten temat .. z jakimi kierownicami gra dziala bez tych "zaciec"... -moja: SpeedLink SL-6695 z najnowszym driverem v4.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 23:15, Chris119 napisał:

> Witam.
> Mam pewien problem.
> Kupiłem gre, lecz ta zacina mi się (troszkę) i jest to dosyc przzkadzające....
> z tego co wiem, to nie ma prawa na moi komputeze się zacinac.
> Karta graficzna- ATI 1650
> RAM- 1,256GB
> Powinno chodzic dobze, jednak sie zacina. w czym jest problem? co mam zrobic, aby chodziło

> dobze?
>



mozesz sprobowac powylaczac absolutnie wszystko poza tdu. wszystkie komunikatory, przegladarki, muly, torrenty, wszelkiej masci magiczne programiki. a jak to nie pomoze to wejdz w start->uruchom-> msconfig i tam w zakladce "uruchamianie" wylacz wszelkie niepotrzebne bardziewie, ktore wlacza ci sie razem z systemem i zrestartuj komputer.
jesli nie pomoze, to posciagaj i zainstaluj do wszystkiego, do czego tylko mozliwe najnowsze sterowniki.

Jesli i to nie pomoze to zmniejsz detale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować