Zaloguj się, aby obserwować  
Hegemon

Muzyka w grach - najlepsze kawalki

754 postów w tym temacie

Najlepsze kawalki to IMO te, komponowane przez Inona Zura oraz Jeremiego Soule''a :) Komponowali oni muze do m.in. Icewind Dale, Neverwinter Nights, TES IV: Oblivion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem faworyci do tytułu kawałka dziesięciolecia to:
a)Heroes of Might and Magic III - Stronghold;
b)Baldur''s Gate II - muza ze snów;
c)Fallout - Brotherhood of Steel;
d)Fallout 2 - Arroyo;
e)Icewind Dale - Kuldahar;
f)Planescape: Torment - całość, nigdy nie słyszałem takiej fajnej muzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najlepsza muza jest w Gothicu. Jak się idzie przez obóz i ta charfa. Mmmmm.....poezja. Wogóle muza w tej grze kształtuje klimat.
W dwójce też jest dobra, a że dali w Noc Kruka na płytce to se puszczam w pokoju i jest taki fajny
Gothic''owy klimacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się spodobały dwie melodie z Serious Sama :D Mianowicie tamtejsze Jngle Bells (wersja z gitarami elektrycznymi i odgłosy strzałów w tle ;)) i The Grand Cathedral za jej podniosły ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Planescape:Torment - doskonała jako całość
2.Fallout 2 - j.w.
3.Baldurs Gate 2 - motyw na promenadzie w Atkathli (arabski klimat),na wyspie piratów (z fletem), motyw Zamek D''Arnise

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Call of Duty - pierwsza częśc Stalingradu (desant)
2. Hitman 2 - motyw w menu

W innych grach muzyka nie wpadła mi w ucho i w ogóle muzyki prawie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie większość się powtarza i wszyscy zgodnie wybierają "best of the best", ale muszę dorzucić od siebie. Ponieważ dzwięk cenię bardziej niż grafikę w grach, dlatego każdemu polecam zainwestować w dobry zestaw 5.1 i kartę muzyczną Creativa. A co do muzyki to pragnę przypomnieć o takich grach jak American McGee''s Alice (wspaniałe chórki), Sacrifice i Giants: Citizen Kabuto (motywy Mecców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nikt nie wymienil Unreal-a ... Byl DeusEx, ale Unreal zostal zapomniany. Bez niego nie bylo by Deusa :D

Popieram Efekty przestrzenne w dzisiejszych grach, i tych nieco starszych po prosyu wymiataja ... polecam jak najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 15:30, ShadowG napisał:

Byłby, tylko na innym engine.

Niby tak ... ale byla by to wtedy zupełnie inna gra, o innym klimacie ... I kto wie, czy nie przeszedł by do historii zapomniany. Trackerowe kawałki które były tłem Deusa, są nie do podrobienia... A jedynie silnik Unreala w tamtych czasach je upowszechniał. Inne gry miały po prostu wav-y ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Homm3, Nievewiter Nights, GTA Vice City(przeboje z lat 80) Te gry miały niesamowitą muzykę. Może w Neverze było jej mało,ale jak już się pokazała... no i te przygrywki w Homm3 podczas bitwy... niezapomniana muzyka.
A GTA Vice city to często właczałem ttylko po to by posłuchać kawałków z lat 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najleszych kawałków w grach to na pewno "Time only know" z Prince of Persia: The Sands of Time, potem może z Neverwinter Nights zwłaszcza w tawernach :) no i Baldur''s Gate oraz Gothic. W Gothicu II najbardziej podobał mi się fragment który leciał gdy razem z przyjaciółmi bezimienny wkraczał na statek by opóścić Khorinis, czyć było w niej dumę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować