Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2011 o 15:40, vegost napisał:

To nie działa czasami jak z przyciskiem "r" że się do tego przypisuje ? Ja nie mogłem
nic z tym zrobić ;(


Jak przypiszesz broń do ulubionych (przycisk F w ekwipunku) i później wybierzesz Q będziesz miał dostępną listę tych ulubionych zabawek i szybko możesz zamienić jedną na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 15:38, Wojman napisał:


Jak najbardziej da się. Miecz i łuk zaznaczasz jako ulubione. Później przyciskiem Q na
klawiaturze możesz szybko zmieniać broń.

Gra gitara, dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 15:45, Wojman napisał:

Jak przypiszesz broń do ulubionych (przycisk F w ekwipunku) i później wybierzesz Q będziesz
miał dostępną listę tych ulubionych zabawek i szybko możesz zamienić jedną na inną.


Nom teraz to wszystko jasne, chociaż to rozwiązanie nie jest najlepsze. Włącza się wtedy aktywna pauza a można przecież było zrobić pasek skrótów eh.. Mam nadzieję, że poty też można tam chować to by ułatwiło zabawę z mocniejszymi mobami. Ale dzięki :)

@lis_23 tak chodzi o pliki w twoich dokumentach. Znalazłem twoją linijkę u siebie:

[Water]
iWaterReflectHeight=512
iWaterReflectWidth=512

Zmieniasz obie te opcję jak pisało na 1024. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 15:55, vegost napisał:

Nom teraz to wszystko jasne, chociaż to rozwiązanie nie jest najlepsze. Włącza się wtedy
aktywna pauza a można przecież było zrobić pasek skrótów eh.. Mam nadzieję, że poty też
można tam chować to by ułatwiło zabawę z mocniejszymi mobami. Ale dzięki :)


Wejdź w menu szybkiego wyboru (q) i przypisz przedmioty pod przyciski numeryczne (1-0, zwyczajnie nacisnąć wystarczy). Świetnie to rozwiązali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić Skyrima komuś kto za Elder Scrollsami nigdy nie przepadał? Morrowind niezbyt specjalnie mnie wciągnął ponieważ świat w nim przedstawiony był pusty i martwy jak młode nastolatki zażywające heroinę (NPC które tylko łaziły w kółko i nic więcej, meh), system walki był dość przeciętny i fabuła niezbyt wciągająca. Oblivion tak samo, co prawda na początku gry podobał mi się i to nawet bardzo, ale im dłużej grałem tym bardziej zauważałem te same wady co w Morrowindzie i coraz bardziej mnie nudził (nie wspominając durnego level scallingu), jedyne co miał lepsze to questy poboczne, niektóre były naprawdę fajne jak chociażby questy od Dark Brotherhood i przyjemnie jeździło się na koniku :). Skyrim powiela tę błędy czy może jednak nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 16:07, SiDi napisał:

Jaka jest kombinacja do tych drzwi w Pracowni w Czarnymgłazie?

Spoiler

Wyciągnij z ekwipunku zaginiony szpon i dokładnie go obejrzyj a zobaczysz rysunki ktore musi tak samo ulozyc na drzwiach poruszając pierścieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 16:07, SiDi napisał:

Jaka jest kombinacja do tych drzwi w Pracowni w Czarnymgłazie?


Wszystko jest na tacy panie... naprawdę, czasem wystarczy się rozejrzeć po podłodze, albo w inventory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim powiela tę błędy czy może jednak nie?
Grałem również w Obliviona , chociaż przeszedłem w Skyrim kilkanaście questów dopiero musze powidzieć że jednak jest lepszy - oczywiście najlepsza jest nieliniowość i dowolność wyboru danych questów, na razie super, wciąga strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 16:19, Bongo777 napisał:

Skyrim powiela tę błędy czy może jednak nie?
Grałem również w Obliviona , chociaż przeszedłem w Skyrim kilkanaście questów dopiero
musze powidzieć że jednak jest lepszy - oczywiście najlepsza jest nieliniowość i dowolność
wyboru danych questów, na razie super, wciąga strasznie.


Nieliniowość to akurat mocna strona każdej części Elder Scrolls, nie ma tutaj żadnej wątpliwości ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czy w Skyrim, tak samo jak w poprzednich częściach, świat wydaję się martwy i pusty(czy ludki coś robią czy tylko chodzą w kółko jak dzieci zostawione w hipermarkecie), czy poprawili system walki (brakowało mi w nim jakichś kombosów czy finiszerów które by uatrakcyjniły walkę) i czy fabuła jest wciągająca(wątpię żeby ktoś jeszcze ukończył grę dlatego nie pytam o jakość całej fabuły)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 15:27, lis_23 napisał:

bDoDepthOfField=1
bTreesReceiveShadows=0
bDrawLandShadows=0
bShowFloatingQuestMarkers=1
bShowQuestMarkers=1
bShowCompass=1
bMouseAcceleration=1

Wszędzie daj sobie jedynki żeby po włączać. Jest ich tam więcej.

Dnia 12.11.2011 o 15:27, lis_23 napisał:

Redditor Ryz also suggests changing iWaterReflectHeight=512 and iWaterReflectWidth=512
to 1024 and adding the following text to the SkyrimPrefs.ini to improve the quality of
water reflections.

iWaterReflectHeight=512
iWaterReflectWidth=512
Zmień na 1024

Dnia 12.11.2011 o 15:27, lis_23 napisał:

bUseWaterReflectionBlur=1
bReflectExplosions=1
iWaterBlurAmount=4
bAutoWaterSilhouetteReflections=0
bForceHighDetailReflections=1

To skopiuj i wklej do tego pliku.

Dnia 12.11.2011 o 15:27, lis_23 napisał:

po pieresze, w którym folderze SkyrimPrefs mam tych zmian dokonać?
pliki programów - Steam - Steammapps - Common - Skyrim - Skyrim - SkyrimPrefs?
czy
moje dokumenty - My Games - Skyrim - SkyrimPrefs?

Nie wiesz? Do dokonaj w obydwu.

Dnia 12.11.2011 o 15:27, lis_23 napisał:

" Btw istnieje prosty sposob na poprawienie jakosci grafiki bez spadku fps. Wystarczy .....

Linki nie działają.

Dnia 12.11.2011 o 15:27, lis_23 napisał:

jest już też jakis mod na tekstury ale też nie mam pojęcia, co z tym zrobić:
http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=47

Przecież to są skompresowane tekstury, a ty chyba chcesz podbić grafikę?

Zapomniałem w Folderze z grą masz pliczek Very High, możesz się na nim wzorować tzn. otworzyć go otworzyć SkyrimPrefs porównać i pozmieniać tak jak w pliku Very High.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto. Ja osobiście przegrałem w Obliviona jak i Morrowinda po 1h i odstawiałem, odinstalowałem. Do gier podchodziłem z 2-3 razy i moje podejścia za każdym razem się kończyły. Średnio 30minut i w grę już się nagrałem. Teraz...teraz jest inaczej. Skyrim to przepiękny ogromny, otwarty świat z przepiękną ściężką dzwiękową. Masę przyjemnych questów pobocznych jak i głównych. Ten świat na dodatek aż chce się eksplorować. Ogromna możliwość wpływania na Naszą postać pod względem rozwoju postaci, wydawania zarobionych punktów. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 17:18, karolekx23x napisał:

fabuła jaka ? Moze w spoilerze jakies przykłady zadan, co mozna robic w grze ?

Chcesz zobaczyć jak gra się prezentuje?
Ok:



Podałem ci linki do let''s playa (zagrajmy w), oglądasz na własną odpowiedzialność - Spoilery!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować