Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Morrowind pod tym względem był świetny. Nie było żadnych znaczników, tylko czysty tekst jaki się dostawało od NPC''a a potem miało w dzienniku. Pamiętam, że niektórych rzeczy, jaskiń czy NPC do zadania można było szukać po kilkadziesiąt minut :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak Skyrim będzie miało ciekawą i wciągającą fabułę, to będę w stanie wybaczyć jej pomniejsze błędy i niedogodności (ale bez przesady ;)) gdyż wiadomo, że w RPG fabuła jest najważniejsza. Oblivion był pod tym względem słabiutki. Dla mnie ciekawa była tylko gildia złodziei i Mroczne Bractwo, może jeszcze kilka zadań pobocznych. Główny wątek był beznadziejny; nudny, a z czasem zadania zaczęły sprowadzać się do przynoszenia artefaktów z podziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 15:26, Shepard001 napisał:

Jeśli jednak Skyrim będzie miało ciekawą i wciągającą fabułę, to będę w stanie wybaczyć
jej pomniejsze błędy i niedogodności (ale bez przesady ;)) gdyż wiadomo, że w RPG fabuła
jest najważniejsza. Oblivion był pod tym względem słabiutki. Dla mnie ciekawa była tylko
gildia złodziei i Mroczne Bractwo, może jeszcze kilka zadań pobocznych. Główny wątek
był beznadziejny; nudny, a z czasem zadania zaczęły sprowadzać się do przynoszenia artefaktów
z podziemi.


Dokładnie tak... mi osobiście nudziły się te "bramy", do których trzeba było przełazic i zamykać je od środka.. pierwsze dwie były ciekawe, ale później to po prostu sie nudziło.. Ja dodatkowo zrobiłem na początku za dużo głównego questu przez co przez większość część gry dokuczały mi potwory z "bram" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy,a le moim zdaniem jedyne czego Bethezda nie potrafi zrobić to dobrego wciągającego a co ważniejsze "z sensem" scenariusza -widać to zwłaszcza było po takim Falloucie 3 a także i po Oblivionie - do tego jeszcze można by było doliczyć kilkanaście innych - na plus można zaliczyć to, że gry graficznie tworzą na wysokim poziomie, jednak nie samą grafiką człowiek żyje, a cRpg własnymi regułami się kieruje, więc cóż pozostaje jak tylko to by mieć nadzieję na to iż nie zostanie ten tytuł "zmaszczony"

Jednego jestem pewnien, B. zadba o to by ów tytuł miał nieziemski "hype" więc nie zależnie od tego jak będzie ta gra zrobiona już teraz można jej dać minimum 9/10 w ocenach branżowców - ktoś się założy, że będzie inaczej?

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:14, Malcollm napisał:

Bez obrazy,a le moim zdaniem jedyne czego Bethezda nie potrafi zrobić to dobrego wciągającego
a co ważniejsze "z sensem" scenariusza -/.../
> Jednego jestem pewnien, B. zadba o to by ów tytuł miał nieziemski "hype" więc nie zależnie
od tego jak będzie ta gra zrobiona już teraz można jej dać minimum 9/10 w ocenach branżowców
- ktoś się założy, że będzie inaczej? :)

>
Mam na ten temat zupełnie inne zdanie. Kiedy po długim graniu w Diablo siadłem do Morrowinda, byłem zachwycony! Miałem nadzieję, że Oblivion będzie co najmniej równie dobry, ale po jakichś 200 godzinach grania zrezygnowałem. Oblivion, to regres ZeniMax. Ale cóż, każdy uczy się na błędach - własnych, bo te są bardziej dotkliwe. Nie wiem, jaką ocenę dostanie Skyrim. Bardzo możliwe, że 9/10, ale dlatego, że na to będzie zasługiwała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:26, KrzysztofMarek napisał:

Nie wiem, jaką ocenę dostanie
Skyrim. Bardzo możliwe, że 9/10, ale dlatego, że na to będzie zasługiwała...


Oby tak było. W 2010 tylko na Arcanię, z wielkim zresztą niepokojem, czekałem dość niecierpliwie i nie dostałem nic, co chciałbym mieć. W 2011 Jest Skyrim, po którym spodziewam się o wiele więcej niż w przypadku Prawiegothic 4. Byłoby fajnie, gdyby tym razem obyło się bez rozczarowań. Jak na razie, muzyka jest przednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 12:40, Rems napisał:

Dokładnie tak... mi osobiście nudziły się te "bramy", do których trzeba było przełazic
i zamykać je od środka.. pierwsze dwie były ciekawe, ale później to po prostu sie nudziło..


Tyle tylko że nie było potrzeby zamykania wszystkich bram, wystarczyło zamknąć jedną czy dwie, nie pamiętam już dokładnie. Jeśli natomiast ktoś zamknął ich więcej czy wszystkie to po prostu miał większe posiłki w finalnym starciu. Ale fakt faktem że najmocniejszą stroną Obliviona były jednak ciekawe questy poboczne.

Malcollm -->
>Jednego jestem pewnien, B. zadba o to by ów tytuł miał nieziemski "hype" więc nie zależnie od tego jak będzie ta >gra zrobiona już teraz można jej dać minimum 9/10 w ocenach branżowców - ktoś się założy, że będzie inaczej?

Ja za to już dzisiaj mogę przyjąć identyczny zakład tyle tylko że odnośnie Wiedźmina 2. Powiem nawet więcej - w CDA minimum 9+/10 plus "znak jakości"
A tak w ogóle to ciekawa historia, może ktoś zresztą to widział. Wczoraj na ich stronie internetowej Hut, czyli jeden z największych wyjadaczy w tym piśmie napisał, że w Oblivionie można osiągnąć max 25lvl doświadczenia. Później newsa chyba poprawiono na "około 25lvl" co też jest zresztą błędne. Pisze to tak żeby ich ocenami zbytnio się nie sugerować, bo tu właśnie wyszedł ich profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:13, KrzychW napisał:

/.../ > Oby tak było. W 2010 tylko na Arcanię, z wielkim zresztą niepokojem, czekałem dość niecierpliwie
i nie dostałem nic, co chciałbym mieć. /.../

No i JoWood zbankrutowało. Dobrze im tak! Za to, o ile wiem, Piranie mają się dobrze. Moze w tym roku wyjdzie Risen 2. Skyrim ma wyjść w listopadzie, pewnie będzie jak zwykle poślizg, ale oby było warto czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 19:01, Pitej napisał:

Bardzo fajne, ale jak dla mnie to za dużo w pewnym momencie tego "ha! hua! he!" xD


To jest super i wcale nie jest tam za dużo tego "ha! hua! he!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:00, dave03 napisał:

> Dokładnie tak... mi osobiście nudziły się te "bramy", do których trzeba było przełazic

> i zamykać je od środka.. pierwsze dwie były ciekawe, ale później to po prostu sie
nudziło..

Tyle tylko że nie było potrzeby zamykania wszystkich bram, wystarczyło zamknąć jedną
czy dwie, nie pamiętam już dokładnie. Jeśli natomiast ktoś zamknął ich więcej czy wszystkie
to po prostu miał większe posiłki w finalnym starciu. Ale fakt faktem że najmocniejszą
stroną Obliviona były jednak ciekawe questy poboczne.


Wiem, że nie trzeba było, ale przeszkadzało mi to w innych questach (pobocznych) ponieważ na początku zamiast skupić się na expieniu ja robiłem głównego questa.. bo przecież one otwierały się w po zrobieniu iluś tam % głównego questa i dosyć mocno uprzykrzyło mi to grę.. wyobraź sobie wychodzisz z resztką życia zjadłeś wszystko co mogło podnieść ci HP a tu taka brama przy samej drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 11:57, Rems napisał:

Wiem, że nie trzeba było, ale przeszkadzało mi to w innych questach (pobocznych) ponieważ
na początku zamiast skupić się na expieniu ja robiłem głównego questa.. bo przecież one
otwierały się w po zrobieniu iluś tam % głównego questa i dosyć mocno uprzykrzyło mi
to grę.. wyobraź sobie wychodzisz z resztką życia zjadłeś wszystko co mogło podnieść
ci HP a tu taka brama przy samej drodze :)


Dlatego ja np. jak najszybciej skończyłem wątek główny i dopiero wtedy wziąłem się za side questy :) Bo jak zacząłem je robić w trakcie main questa to też mi te bramy i potworki strasznie przeszkadzały.

No ale w Skyrim bram nie będzie a będzie za to inne skalowanie przeciwników więc wydaje mi się, że ta bolączka z Obliviona się już nie powtórzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować