Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Witam wszystkich,
Mam pytanie, jakim programem nagrywacie filmiki i zrzuty ekranu? ściągnąłem próbną wersję Mirils Action! ale po odpaleniu programu nie uruchamiał mi się skyrim - macie jakiś sprawdzony program?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z kodami i steamem? Blokują zdobywanie osiągnięć, ale po ponownym uruchomienia Skyrima można spokojnie dalej osiągnięcia robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 08:59, Mefisto napisał:

Mam pytanie, jakim programem nagrywacie filmiki i zrzuty ekranu?


Ostatnio popularny jest OBS ( http://obsproject.com/ ). To projekt opensource więc nie jest zbyt przyjemny w obsłudze, ale za to darmowy i ma duże możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić sztabki rtęci i ebonu? Ewentualnie znaleźć jak nie kupie ich, ale muszą być u kogoś chyba w sprzedaży ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalzłem bardzo fajny program do nagrywania - Bandicam - bezpłatna wersja pozwala na nagrania 10 minutowe, ale nagranie zajmuje bardzo mało mb, a jakoś rewelacja! :) pełna wersja troche kosztuje, ale jak na razie wystarczy , zawsze mozna sobie scalić te krótkie filmiki . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 16:23, Mefisto napisał:

Znalzłem bardzo fajny program do nagrywania - Bandicam - bezpłatna wersja pozwala na
nagrania 10 minutowe, ale nagranie zajmuje bardzo mało mb, a jakoś rewelacja! :) pełna
wersja troche kosztuje, ale jak na razie wystarczy , zawsze mozna sobie scalić te krótkie
filmiki . Pozdrawiam

aaaaa i fotki też strzela :)

Przepraszam nie to kliknąłem co trzeba , chciałem edycje zrobić. do usunięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 15:53, Ecko09 napisał:

Gdzie można kupić sztabki rtęci i ebonu? Ewentualnie znaleźć jak nie kupie ich, ale muszą
być u kogoś chyba w sprzedaży ;p

Sprawdź u kowalki w białej grani (tej koło bramy, co z kuźni i przyległości korzysta), czasem ma dość rzadkie rzeczy. Nie tylko sztabki ale i rudy. Swoją drogą chyba wszyscy kowale mają zmienny asortyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gwieździe Zarannej jest kopalnia rtęci. Możesz sobie tam wejść i wykopać trochę rudy. Rudę ebonu którą możesz później przetopić na sztabki możesz w dużych ilościach znaleźć w kopalnii na Kruczej Skale (dodatek Dragonborn) oraz w kopalnii która znajduje się koło twierdzy Narzulbur. Poza tym, jak już powiedział S1G, sztabki i rudę możesz znaleźć u różnych kowali. Ich asortyment zmienia się co kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 20:09, leartist napisał:

Są jakieś najwazniejsze mody do skyrima, które można polecić każdemu? Może coś na poprawę
grafiki? Albo poprawę bugów?


Zajrzyj na Skyrim Nexus http://www.nexusmods.com/skyrim/? np. do sekcji TOP 100.
Na bugi na pewno Unofficial Skyrim Patch (oraz patche do DLC, jeśli takowe posiadasz).
Grafikę można zmienić na wiele sposobów, np poprawiając tekstury (znany Skyrim HD 2K), modele (Sktirm Mesh Improvement Mod - SMIM). Popularnym dodatkiem są też tzw. ENB, czyli pliki dodające takie rzeczy jak SSAO, poprawę cieni, promienie słoneczne przechodzące przez liście drzew, głębię ostrości czy zmianę nasycenia barw w grze. Do wyboru jest multum opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak głośność dialogów mam już na maxa a napisów nie mogę nigdzie znaleźć w opcjach ... pomożecie, gdzie ich szukać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 21:09, lis_23 napisał:

Jednak głośność dialogów mam już na maxa a napisów nie mogę nigdzie znaleźć w opcjach
... pomożecie, gdzie ich szukać?.


To są 2 ostatnie opcje w ustawieniach wyświetlania. W wersji angielskiej jest to Settings > Display > Dialogue Subtitles i General Subtitles. W wersji PL to pewnie Ustawienia > Wyświetlanie > Napisy ogólnie i Napisy w dialogach lub coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustanowić kogoś zarządcą swojego domu (Hearthfire DLC)? Poszukałem na necie listę osób, które rzekomo można ustanowić zarządcą, zaciągnąłem do tej swojej posiadłości i nie mam opcji zrobić z nich zarządców, próbowałem kilak osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 13:26, Ecko09 napisał:

Jak ustanowić kogoś zarządcą swojego domu (Hearthfire DLC)? Poszukałem na necie listę
osób, które rzekomo można ustanowić zarządcą, zaciągnąłem do tej swojej posiadłości i
nie mam opcji zrobić z nich zarządców, próbowałem kilak osób.

Ja mogłem zrobić z każdego followera którego aktualnie miałem przy sobie, ale dopiero po pewnym czasie pojawiła się opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 13:49, Mefisto napisał:

Ja mogłem zrobić z każdego followera którego aktualnie miałem przy sobie, ale dopiero
po pewnym czasie pojawiła się opcja.


Tak sobie myśle, że może najpierw trzeba wybudować sobie mały dom i dopiero będzie można kogoś zatrudnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, ja na pewno już miałem mały domek zrobiony zanim zatrudniłem kogoś, wcześniej nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ten Skyrim na steamie coś ciągle synchronizuje za każdym razem jak grę wyłączę? Trochę to wkurzające, nie dość, że gry odpalić nie da się dopóki nie skończy to jeszcze tak obciąża łącze, że praktycznie żadna strona się nie wczytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować