Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień pierwszy

106 postów w tym temacie

No dla mnie, to jest bez dwóch zdań najlepszy artykuł ze wszystkich, które czytałem z serii "tydzień z grą...". Mam nadzieję, że tylko ten autor będzie zamiszczać reszę części do "tygodnia...":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 14:28, donaan napisał:


> A kiedy złożyłeś zamówienie ?
Około 2 tygodni temu jak dobrze pamiętam :)


No to coś nie tak. Ja też powinienem mieć już wysłane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 15:53, Szperacz Robson napisał:

No to coś nie tak. Ja też powinienem mieć już wysłane.

Ja też mam coś nie tak
1 Utworzenie kwitu importowego DPD 06/04/2007 19:50:30 Przesyłka odebrana przez kuriera WA1

;] od 5 h widzę taki komunikat mimo że mieszkam godzinę drogi od warszawy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda artykuł jest mało szczegółowy. Np. nie pisze o tym, że błąd spowodował jeden z laborantów, którzy wówczas kontrolowali prace reaktora. Była to ekipa młodszych i jeszcze niedoświadczonych techników, co było też przyczyną katastrofy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ojjj... czepiasz się, bez obrazy :)
to prawda co piszesz bo kiedyś oglądałem dokument na Discovery o Czarnobylu.
A ten art nie ma być dokumentem tylko ma wprowadzić nas w świat gry :)
Trzeba podejść do tego z dystansem ;)

A u mnie pisze że paczka została już wysłana! jupi! :D
jutro, jak przyjdę z pracy to mam nadzieję że paczuszka sobie będzie czekała na mnie :D
Jeszcze tylko zassać patcha trzeba i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w STALKERA u znajomego (angielska wersja). Według mnie gra jest bardzo dobra i zapewniam, ze fani sie nie zawiodą!! Teraz tylko czekać aż otrzymam edycje kolekcjonerska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma nienajmocniejszy sprzęt to powinien spokojnie poczekać na 4-5 patch i wtedy grać. Inaczej czeka go sporo zabawy w optymalizację, ściągania różnych programików itp.. A efekty mogą być i tak różne. Stalker wyjęty z pudełka w wersji podstawowej jest grywalny choć są miejsca gdzie może się z dużym prawdopodobieństwem wywalić. Ponadto ma szereg drobnych niedoróbek, które wkurzają. Obecnie wyszedł jeden albo już i dwa patche. Na dniach trzeci, a powoli ujawniają skład czwartego. Osobiście po 14 godzinach zabawy dałem na luz. Pierwszy patch sprawia że stare save`y nie wchodzą. Podobno w trzecim mają dać konwerter i pójdą. Sama gra jest bardzo dobra, a po dopracowaniu będzie świetna. I mój ukłon w stronę CD Projektu - polska edycja kolekcjonerska jest naprawdę bogatsza niż angielska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kur... Z BETĄ MI WYJECHAł Człowieku ja mam edycje kolekcjonerską Radiator edition czy cos takiego no ale nareszcie mnei ktoś poparł ..tu się odnosze do Ronx ..dzieki ziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no no, myślę, że artykuł można zaliczyć do "TOP 5 Artykułów z serii Tydzień z..." :-) Ale gry na razie nie kupię, poczekam na patche, a w tym czasie będę grał w WoW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś to interesowało to obszerna galeria zdjęć z autentycznej strefy znajduje się na stronie www.opuszczone.com


PS. Mam nadzieję, że moderatorzy będą wyrozumiali i nie zagwiazdkują adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz, ze gra ukazala sie juz tak dawno, ze niektorzy poprzechodzili ja kilka razy. Dwa to NIE, nie chodzi o pirackie wersje. Spore grono ma wersje angielskie kupione w ogolno dostepnych sklepach internetowych na zachodzie.
Trzy to ta gra jest genialna i ten kto mowi inaczej nie lubi tego typu gier. Slysze po forach, ze gra jest trudna, ze gra jest slamazarna, ze nie da sie celowac, ze trzeba duuzo lazic, ze brak jej fabularnego przeznaczenia.
Odpowiadam na te zarzuty bez zajakniecia. Trudna to ona moze i jest ale na najwyzszym poziomie ale i z tym sobie mozna poradzic po wprawie i zdobyciu lepszej broni (wiekszosc po 1 godzinie juz ma wyrobiona opinie), dalej idac gra nie jest typowym FPS`em i zalozenia takim miala nie byc. To nie jest quake ani duke gdzie frajde mielismy z latajacych gibow .Wiec jezeli ktos tego szuka to sie srodze zawiedzie. Gra jest z gatunku powiedzialbym FPP z domieszka RPG. Celowanie to osobna sprawa bo musimy sie tego po prostu nauczyc. Kolega po 10 minutach mowi "kurcze jaka ta gra jest nierealistyczna. w CS wale heady a tutaj sie nie da bo jest mega rozrzut" Po czym sie okazuje, ze chcial pistoletem walic heady z 30 metrow :) No ale jak CS jest szczytem realizmu dla niektorych to ja nie mam nic wiecej do powiedzenia w tej kwestii. Trzeba duzo lazic w tej grze, a jak. Ale po drodze mozemy odnajdywac wiele smaczkow, mozemy widziec/skupic sie na wspomnianych burzach (tak sa i to swietnie pokazane, ze Wam kopary poopadaja). Zreszta istnieja juz mody pozwalajace na jazde pojazdami. A fabularne przeznaczenie lub jak niektorzy mowia, ze go brak macie w postaci tego artykulu. Oczywiscie nie jest to wymyslona historyjka autora z gram.pl - taka jest fabula w grze i mozna sie tego wdowiedziec od NPC, sklepikarzy, innych STALKEROW. Tutaj uwaga dla romisio, ktory pomylil historie Czarnobyla i katastrody z fabula z gry. Oczywiscie miejsce i okolicznosci sa powiazane ale wierz mi, ze po Strefie/Zonie nie biegaja na prawde bloodsuckery :P
No i to chyba byloby tyle w kwestii podwazania zdan kiepskich opini o grze STALKER: SHADOW OF CHERNOBYL.
Dla mnie jest to gra przelomowa, a dodajac mody bedzie gra genialna starczajaca na dziesiatki o ile nie setki godzin - UWAGA 7 ZAKONCZEN GRY PLUS MULTIPLAYER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować