Zaloguj się, aby obserwować  
Antarax5

Broń biała oraz dystansowa - temat ogólny

166 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2008 o 15:50, Manto napisał:

Najbardziej z broni białych lubie katane.Opłaca sie kupić?

To już zależy do ciebie. Katany raczej nie będziesz miał gdzie i jak używać więc będzie tylko do ozdoby(chyba że jsteś kolekcjonerem w co wątpie) więc sam musisz zdecydować. Można kupić na allegro za grosze wytapianą która nadaje się tylko do powieszenia lub zamówić za dużą kase kutą(od kilku set zł po kilka K) ale taką która nadaje sie do czegoć poza wiszeniem na ścianie. (a i tak nie zrozumiem całej fascynacji katanami, ja wole miecze europejskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 23:59, plmko napisał:

witam... jako że sprzedaż kastetó w polsce jest zakazana, to mam pytanie: Jest cos podobnych
rozmiarów i skuteczności?? Bo na ulicach dosyc niebezpiecznie... pałki teleskopowe odpadaja
:P

Polecam yaware, jest skuteczna, łatwa w użyciu i nie powoduje trwałych uszkodzeń u przeciwnika (chyba, że będziesz uderzał w skroń.

hunter22

Dnia 29.02.2008 o 23:59, plmko napisał:

Kastety czy coś podobnego? Tylko po co, niby do obrony, ale raczej na jednego, dwóch przeciwników i do tego > trzeba umieć sie bić... kup Kukri czy coś podobnego, wszędzie z tym nie bedziesz mógł iść, ale na spacerek to > tak i powinieneś się obronić :P


Nie sądzę, żeby ktoś o zdrowych zmysłach, miał na tyle odwagi, żeby w ulicznej bójce wsadzić komuś nóż w bebechy.

Manto

Dnia 29.02.2008 o 23:59, plmko napisał:

Najbardziej z broni białych lubie katane.Opłaca sie kupić?


Jak chcesz to kup, nikt nie broni [tępą] ;-) Od Ciebie zależy co z nią zrobisz, możesz powiesić na ścianie jako ozdoba w stylu orientalnym lub zapisać się na iaido ( chociaż na początku korzysta się z bokkena ) i ćwiczyć nią. Wszystko zależy od ceny.

lukesky16

Dnia 29.02.2008 o 23:59, plmko napisał:

Jeżeli ma to być tylko ozdoba to odsyłam na allegro, jeżeli użytkowy... to najpierw poćwicz ze 2 lata na
bookenie i dopiero potem kupuj bo sie tylko poharatać można...

Głos rozsądku :-)

all

Jeśli chodzi o samurajskie miecze oraz sztuki walki z nimi związane, chętnie odpowiem na ( rozsądne ) pytania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bradzo lubię Bagnety oraz jeden noż ; nóż SS ( na razie go nie mam ) .Mrzy mi sie orginalny karabin Lee Enfield . Na razie mam Mausera ( replikę ) z ktorego jestem zadowolny ( odsyłam do gramsajta) oraz bagnet od ak 47 rowniez bradzo fajny . Wogole intersuja mnie karabiny powtarzalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę nietypowy problem.Zacząłem pisać opowieść fantasy gdzie bohater ma miecz... Chciałbym żeby był z jakiegoś kamienia szlachetnego. Co byście mi polecili? Ewentualnie może mieć zwykły miecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 10:17, dominikańczyk napisał:

Mam trochę nietypowy problem.Zacząłem pisać opowieść fantasy gdzie bohater ma miecz...
Chciałbym żeby był z jakiegoś kamienia szlachetnego. Co byście mi polecili? Ewentualnie
może mieć zwykły miecz...


Można go zrobić z meteorytu ;P
Poza tym nazwę minerału możesz wymyślić, skoro jest to opowieść fantasy...
Albo poszukać w jakimś spisie minerałów takiego, który cię zadowala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego,że interesuje sie II wojną światową,to chciałbym zafundowac sobie jakieś karabinki z tamtego okresu.Interesują mnie karabiny:Lee Enfield,MP 40,MP 44,Kar98K,Thompson oraz BAR.Wie ktoś gdzie da sie takie zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 10:23, Mathijas W napisał:

Z racji tego,że interesuje sie II wojną światową,to chciałbym zafundowac sobie jakieś
karabinki z tamtego okresu.Interesują mnie karabiny:Lee Enfield,MP 40,MP 44,Kar98K,Thompson
oraz BAR.Wie ktoś gdzie da sie takie zakupić

Najłatwiej jest kupić takie repliki na allegro. Można też poszukać w sklepach internetowych lub różnych targach ale tam mają jak dla mnie za duże ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat nieco zatęchł <otwiera okna, ale od razu do środka wpada stado różowych słoni>, ale zaryzykuję: http://www.bokken.pl/index.php?p324,gwiazdki-ninja-shuriken-4-ramiona czy taki shuriken jest dobry, czy może można kupić gdzieś w necie lepszy (wytrzymalszy)? Chciałbym najlepiej czteroramienny (czuję, że taki będzie mi pasował), ale jeśli ktoś uważa, że są lepsze to proszę o poradę (bezpłatną ;]).
PS. Cena ma znaczenia do 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jak nazywa się sztuka walki bronią białą ( a dokładnie kataną) i czy są jakeiś szkoły. A jeśli są to jakich sztuk uczą? Bo ja slyszałem o iaido ale mi kolega mówil że to tylko walka bez broni. no i czydużo kosztuje sam kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 09:38, Tieru napisał:

Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jak nazywa się sztuka walki bronią białą ( a dokładnie
kataną) i czy są jakeiś szkoły. A jeśli są to jakich sztuk uczą? Bo ja slyszałem o iaido
ale mi kolega mówil że to tylko walka bez broni. no i czydużo kosztuje sam kurs?


To prawdopodobnie będzie kenjutsu, bo w kendo innych broni używają. Co do szkół to w necie poszukaj,bo na pewno się reklamują.
Co do tego miecza to tradycyjny miecz treningowy. szkielet powinien mieć z drewna,a reszte powleczoną pianka i gumą dla ochrony trenujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 09:38, Tieru napisał:

Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jak nazywa się sztuka walki bronią białą ( a dokładnie
kataną) i czy są jakeiś szkoły. A jeśli są to jakich sztuk uczą? Bo ja slyszałem o iaido
ale mi kolega mówil że to tylko walka bez broni. no i czydużo kosztuje sam kurs?

W większych miastach jest mnówstwo szkół różnych stylów walki bronią białą. Jeśli chcesz oparte na japońskiej szermierce to polece: Kenjutsu, Kendo i Aiki-ken. Choć zabardzo się nie napalaj na superwidowiskowe walki bo w szkołach japońskich trwają one bardzo krótko i kończą się znalezieniem pierwszego otwarcia(przez specyfike broni bo katana słabo nadaje się do obrony). Bardziej bym polecał szkoły europejskie. Mogłbyś się zapisać np. do jakiegoś bractwa rycerskiego lub szlacheckiego albo też do szkoły szermierki(to nie tylko floret ale też szabla i szpada). To co wybierzesz to zależy od ciebie, ale z kupnem miecza treningowego bym zaczekał do odbycia kilku treningów aby wiedzieć jaki. I i tak nie spodziewaj się że dadzą ci szybko treningówke do walki, przez długi czas to będzie nauka kroków i postaw które są podstawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:38, Warrior Within napisał:

> o iaido
> ale mi kolega mówil że to tylko walka bez broni. no i czydużo kosztuje sam kurs?


Iaido to sztuka błyskawicznej reakcji na zagrożenie, niezależnie od zajmowanej pozycji. Teoretycznie może być uprawiana z dowolną bronią, w praktyce najczęściej kojarzona jest z kataną, ponieważ takich szkół było najwięcej.

Dnia 29.07.2008 o 16:38, Warrior Within napisał:

słabo nadaje się do obrony). Bardziej bym polecał szkoły europejskie. Mogłbyś się zapisać
np. do jakiegoś bractwa rycerskiego lub szlacheckiego albo też do szkoły szermierki(to
nie tylko floret ale też szabla i szpada). To co wybierzesz to zależy od ciebie, ale


Prędzej bractwo rycerskie. Szermierka sportowa z kataną będzie miała niewiele wspólnego. To są bez wyjątku bronie lekkie, jednoręczne. Szablą jako jedyną można wykonywać cięcia, ale ma ona sporo przepisów kiedy i jak wolno atakować. Np. jeśli przeciwnik ma tempo, a ja go trafię, to punkt może i tak pójść do niego. Uprawiałem przez parę lat szpadę, miałem kontakt z florecistami i szablistami i nie sądzę bym po czymś takim mógł walczyć kataną. Już prędzej poleciłbym jakieś sztuki walki, np. kung-fu, gdzie zapoznać się można z różnymi mieczami. Problem w tym, że jeśli dadzą człowiekowi miecz do ręki od razu, to lepiej im podziękować, a jeśli to porządna szkoła, to potrzeba paru lat zanim się zacznie cokolwiek z bronią ćwiczyć.
Podsumowując albo kendo/kenjutsu/iaido, albo bractwo rycerskie (ale to ewentualnie, bo wątpię by katany były w nich popularne).

Dnia 29.07.2008 o 16:38, Warrior Within napisał:

z kupnem miecza treningowego bym zaczekał do odbycia kilku treningów aby wiedzieć jaki.
I i tak nie spodziewaj się że dadzą ci szybko treningówke do walki, przez długi czas
to będzie nauka kroków i postaw które są podstawą.


Mogą dać mu na chwilę, żeby poczuł się dobrze i żeby go zachęcić. Tak zrobił trener mojej znajomej gdy po rozmowach ze mną poszła do szkoły Kyujutsu popytać się jak to wygląda. Zostawił ją samą w pokoju na parę minut, z leżącym blisko łukiem, którego mogła dotknąć. I wsiąkła. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:55, pkapis napisał:

Prędzej bractwo rycerskie. Szermierka sportowa z kataną będzie miała niewiele wspólnego.
To są bez wyjątku bronie lekkie, jednoręczne. Szablą jako jedyną można wykonywać cięcia,
ale ma ona sporo przepisów kiedy i jak wolno atakować. Np. jeśli przeciwnik ma tempo,
a ja go trafię, to punkt może i tak pójść do niego. Uprawiałem przez parę lat szpadę,
miałem kontakt z florecistami i szablistami i nie sądzę bym po czymś takim mógł walczyć
kataną. Już prędzej poleciłbym jakieś sztuki walki, np. kung-fu, gdzie zapoznać się można
z różnymi mieczami. Problem w tym, że jeśli dadzą człowiekowi miecz do ręki od razu,
to lepiej im podziękować, a jeśli to porządna szkoła, to potrzeba paru lat zanim się
zacznie cokolwiek z bronią ćwiczyć.
Podsumowując albo kendo/kenjutsu/iaido, albo bractwo rycerskie (ale to ewentualnie, bo
wątpię by katany były w nich popularne).

Ja akurta tu wspomniałem o europejskich stylach czyli tych w których walczymy bronią z Europy. Np. szable, jedynki, tasaki, rapiery, półtoraki.

Dnia 29.07.2008 o 16:55, pkapis napisał:

Mogą dać mu na chwilę, żeby poczuł się dobrze i żeby go zachęcić. Tak zrobił trener mojej
znajomej gdy po rozmowach ze mną poszła do szkoły Kyujutsu popytać się jak to wygląda.
Zostawił ją samą w pokoju na parę minut, z leżącym blisko łukiem, którego mogła dotknąć.
I wsiąkła. :-)

Niech się chłopak przyzwyczaja, poza tym jeśli go to naprawde interesuje, a nie jest pod wpływem jakiegoś japońskiego filmu(ostatnio leciał chyba zatoichi) to i tak wsiąknie. Ja od 5 lat walcze pórtorakiem i tasakiem(choć bardziej preferuje łuk) więc mam już w tym pewne doświadczenie. Poza tym też chce mu troche oszczędzić rozczarowania. Bo od jakiegoś czasu jest wszędzie kult katany, która nie jest wbrew przekonaniau najlepszą bronią świata. I dlatego proponuje mu też inne bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 17:07, Warrior Within napisał:

Niech się chłopak przyzwyczaja, poza tym jeśli go to naprawde interesuje, a nie jest
pod wpływem jakiegoś japońskiego filmu(ostatnio leciał chyba zatoichi) to i tak wsiąknie.


Obawiam się, że dużo jest właśnie takich "fanów", którzy naoglądali się filmów, albo za dużo w gry grali. Aż dziw, że jeszcze nie natknąłem się na nikogo, kto chciałby walczyć zanbato. :-)

Dnia 29.07.2008 o 17:07, Warrior Within napisał:

jakiegoś czasu jest wszędzie kult katany,


Tia, nawet wiedźmin Geralt jej używał w filmie i serialu.

Dnia 29.07.2008 o 17:07, Warrior Within napisał:

która nie jest wbrew przekonaniau najlepszą bronią świata.


Oczywiście że nie jest. Najlepszą bronią świata jest polska szabla husarska. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 17:16, pkapis napisał:

Obawiam się, że dużo jest właśnie takich "fanów", którzy naoglądali się filmów, albo
za dużo w gry grali. Aż dziw, że jeszcze nie natknąłem się na nikogo, kto chciałby walczyć
zanbato. :-)

http://www.kuzniarycerska.prv.pl/ tia... zajrzyj tutaj do oferty mieczy i zakładke anime(pomijając że to oni robili wiedźmińskie katany)

Dnia 29.07.2008 o 17:16, pkapis napisał:

Tia, nawet wiedźmin Geralt jej używał w filmie i serialu.

Niestety zamiast dać mu porządne miecze walczył katanopodobnym paskudztwem

Dnia 29.07.2008 o 17:16, pkapis napisał:

Oczywiście że nie jest. Najlepszą bronią świata jest polska szabla husarska. ;-)

W końcu ktoś dobrze gada, to najlepsza z szabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiek ktoś gdzie mógłbym kupić jakiś łuk taki do 100 zł (tak żeby z 30 m bym trafiał w cel) lub jak(z czego, z jakiego drewna itp?) ewentualnie mógłbym takowy sobie zmajstrować, mam na ogrodzie lesczyne ozdobną i podobno jest to dobry materiał na łuk, sam próbowałem ale mi chyba zbyt dobrze nie wyszło tak z 15 m niósł i dlatego też jakiś tutorial by mi się przydał albo chociaż jakiś poradnik dobry
z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aczkolwiek tam chyba trzeba udać się samodzielnie (nie znalazłem takiej informacji żeby zakupu można dokonać przez internet) i nie maja nic w ofercie łuki klasyczne a po za tym chciałbym coś tańszego i prostszego gdyż ja to będę używał bardziej w celach rekreacyjnych niż sportowych i w dodatku jestem amatorem jeśli chodzi o łucznictwo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować