Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Nie wiem czy czytać wersję tłumaczoną przez fanów(?) czy czekać na oficjalne wydanie.
Swoją drogą to czemu polski wydawca wydaje książke dopiero kilka miesięcy po pojawieniu się ang. wersji, a fani mają gotową polską wersje po miesiącu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harry Potteri Książe Półkrwi nie wyróżnia się ani na plus ani na minus, jest w nim dużo z tego co prezentowaly poprzednie części, a także troche nowego. Jednak warto przeczytać.
Harry Potter i Czara Ognia (film) będzie 18 listopada. Najnowsze trillery są np. na
http://prorok.pl/potter/art-978,0.html , a na http://prorok.pl/potter/art-977,0.html jest kilka(naście) zdjęć z filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:40, GaNgStA napisał:

Nie wiem czy czytać wersję tłumaczoną przez fanów(?) czy czekać na oficjalne wydanie.
Swoją drogą to czemu polski wydawca
wydaje książke dopiero kilka miesięcy po pojawieniu się ang. wersji, a fani mają gotową polską wersje po miesiącu...



Tu podobno chodzi o różne większe i mniejsze formalności ktore powinny byc dopelnione zeby ksiazka byla wydana. Ja osobiście nie czytalem fanowskich tłumaczen tylko po angielsku przeczytalem. Niestety rozumiem ze fani tłumaczą to nie dla zysku i tak dalej ale jednak jest to łamanie praw autorskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, to ja dziękuje za takie tłumaczenia - wystarczy mi jak sobie parę napisów do filmów poczytałem ;)
6 tom przeczytałem juz dwa razy i powiem tylko jedno - ja chce już 7!!! ;) Rozczarowała mnie nieco grubość. Myślałem że J.K. Rowling pójdzie za ciosem i każda książka będzie grubsza od poprzedniej. A tu taka niespodzianka in minus. No cóż.
Poza tym czekam też na film. Zajawki wyglądają ciekawie. Mam tylko wielką nadzieję, że będzie go można obejrzeć z napisami. Bo ten dubbing to mnie dobija :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:42, Daerdin napisał:

Rozczarowała mnie nieco grubość. Myślałem że J.K. Rowling pójdzie
za ciosem i każda książka będzie grubsza od poprzedniej. A tu taka niespodzianka in minus.


gdyby była grubsza to z kolei trzeba by było zapewne znacznie dłużej czekać, co byłoby chyba gorszym wyjściem zważywszy na to, że i tak już długo ludzie czekają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książe Pół-krwi jest świetną książką, ale nie podobałą mi się jedna rzecz. Otóż pierwsze 3 tomy był w porównaniu do 4 i 5 dosyć ubogie. Czara Ognia i Zakon Feniks były bardzo długie i rozwinięte. A niestety Książe pół-krwi znów jest książką prostą. Dużo dialogów, mało akcji - ale to oczywiste, że trzeba serię przygotować na zakończenie. Sama fabułą 6 części jest świetna. Nie będę pisał co się działo bo nie chce linczu na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja się chyba wstrzymam z bólami do PL premiery.. jedyna rzecz, która mnie ciekawi to to kto zginie ?? ;)
Kiedyś na jednym z polskich portali internetowych przeczytałem że ktoś z najbliższych kumpli Pottera ma zginać...
Czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 6 tom i muszę stwierdzić, iż był on znacznie ciekawszy i mroczniejszy niż każdy poprzedni. Teraz nie mogę się doczekać tomu 7. Muszę stwierdzić, że lekko się zawiodłem śmiercią pewnej osoby (szczegółów nie będę zdradzał, ci co czytali wiedzą), z drugiej jednak strony myślę, że było to słuszne posunięcię ze strony pani Rowling, gdyż młody Potter będzie w siódmym tomie zdany wyłącznie na siebi, co jak myślę sprawi iż tom siódmy będzie znacznie ciekawszy od poprzedniego ;)

O ile mi wiadomo najlepsze do tej pory tłumaczenie fanowskie to tłumaczenie wykonane przez Armię Świstaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem niedawno filmik i zdjęcia z najnowszej gry z henrykiem garncarzem i muszę stwierdzić , że będzie to niezaprzeczalnie najlepsza ( przynajmniej po względem wizualnym) część jego przygó na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazda z kolejnych czesci byla lepsza pod wzgledem wizualnym od poprzedniczek, ale nic poza tym. Przeszedlem wszystkie czesci, ale widac, ze jest to bardzo prosta gra dla malych dzieciuchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna zecz. Jako , że mieszkam w mieście przygranicznym to mam dostęp do takich rzeczy i właśnie widziałem niemiecką wersję HP i Książe Połkrwi. Zadziwiające tempo tłumaczenia. Zwłaszcza jeśli popatrzymy na nasze tłumaczenie , które pojawi się dopiero za parę miesięcy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 10:10, DigiSoul napisał:

Przeczytałem 6 tom i muszę stwierdzić, iż był on znacznie ciekawszy i mroczniejszy niż każdy poprzedni. Teraz nie mogę się
doczekać tomu 7. Muszę stwierdzić, że lekko się zawiodłem śmiercią pewnej osoby (szczegółów nie będę zdradzał, ci co czytali
wiedzą), z drugiej jednak strony myślę, że było to słuszne posunięcię ze strony pani Rowling, gdyż młody Potter będzie w
siódmym tomie zdany wyłącznie na siebi, co jak myślę sprawi iż tom siódmy będzie znacznie ciekawszy od poprzedniego ;)

O
ile mi wiadomo najlepsze do tej pory tłumaczenie fanowskie to tłumaczenie wykonane przez Armię Świstaków ;)


Jeżeli masz te tłumaczenie Armii Świstaków to prześlij mi na laihtsta@o2.pl i w mailu zdradź mi kto to zginie ! ;)
--> Gangsta ja czytałem że polskie tłumaczenie będzie później dlatego że trzeba czekać oczywiście aż pan Polkowski (tak?) przetłumaczy i dużo czasu zajmie im wydrukowanie tak dużej ilości książek (ale według mnie to i tak długo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler!

Szósty Potter prezentuje bardzo, bardzo zróżnicowany poziom. Podobał mi się początek (rozmowa Ministra Magii z premierem mugoli), a także ostatnie 200 stron - zwłaszcza kompletnie zadziwiająca końcówka (i nie mówię tu o śmierci jednego z głównych bohaterów...).
Zaś sam "środek" książki jest dość nudnawy - interesujące informacje o młodości Voldemorta przeplatane są kolejną częścią tasiemca z cyklu: "nowy nauczyciel" i "zakochałem się w...". Przy czym, bardzo spodobał mi się fragment jednego z wątków miłosnych - ale to już sami przeczytacie w styczniu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lajt, trzeba było nic nie poisać, teraz każdy średnio inteligentny fan się domyśli o co chodzi :/. Ale w sumie szkoda, bardzo lubię tę postać :/.

Z gier mam 1&2 - ale zawiodłem się, to proste gierki dla dzieci, więc już ie kupuję. A z 6 tomem czekam do oficjalnego wydania polskiego :]

HP ROX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:10, Therror napisał:

Lajt, trzeba było nic nie poisać, teraz każdy średnio inteligentny fan się domyśli o co chodzi :/. Ale w sumie szkoda, bardzo
lubię tę postać :/.

Z gier mam 1&2 - ale zawiodłem się, to proste gierki dla dzieci, więc już ie kupuję. A z 6 tomem czekam
do oficjalnego wydania polskiego :]

HP ROX

A co ja takiego napisałem ? Nieczytałem jeszcze VI części i prosiłem żeby mi ktoś przesłał ja ma tłumaczenia Armii Świstaków. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:10, Therror napisał:

Lajt, trzeba było nic nie poisać, teraz każdy średnio inteligentny fan się domyśli o co chodzi :/. Ale w sumie
szkoda, bardzo lubię tę postać :/.


DigiSoul - to chyba do niego powinieneś skierować ten tekst, Lajt Ci niczym nie zawinił :P A kto ma zginąć? Zastanawiam się, gdzie wyście się uchowali, że żaden złośliwiec jeszcze wam tego nie powiedział, no ale powstrzymam się z rozwiewaniem wszelkich wątpliwości:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:51, GanD napisał:

> Lajt, trzeba było nic nie poisać, teraz każdy średnio inteligentny fan się domyśli o co chodzi :/. Ale w sumie
>
szkoda, bardzo lubię tę postać :/.

DigiSoul - to chyba do niego powinieneś skierować ten tekst, Lajt Ci niczym nie zawinił
:P A kto ma zginąć? Zastanawiam się, gdzie wyście się uchowali, że żaden złośliwiec jeszcze wam tego nie powiedział, no
ale powstrzymam się z rozwiewaniem wszelkich wątpliwości:>


A może jednak im powiemy że zginął/ginęła ... eee nie powiem wam bo mnie znajdziecie i krzywde zrobicie albo coś :P

Czekajcie do premiery PL i moja podpowiedz jak nie chcecie sie dowiedziec kto zginął to uważajcie bo spoilerowcy czają się wszędzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:18, lajt napisał:

Jeżeli masz te tłumaczenie Armii Świstaków to prześlij mi na laihtsta@o2.pl i w mailu zdradź
mi kto to zginie ! ;)


OK poszło na maila, jakby ktoś jeszcze chciał to ty prześlij ten ebook dalej ;)

>to GanD

I oto tutaj chodzi, trzeba wzbudzić zainteresowanie, nie to żebym był jakiś wredny (muhahaha ]:-) ), pozatym nie wspomniałem kto ''xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować