Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

Wzruszyłem się po prostu... Jeszcze kilka takich edycji to będziesz mógł książkę napisać. ;)

A co do mojego prowadzenia to faktycznie popełniłem kilka błędów... wszystko to przez tą dwutygodniową przerwę... Błędy może nie były takie wielkie. (nie licząc tego, że przy pierwszym linczu zapomniałem spytać burmistrza o zdanie i tego, że zapomniałem co się dzieje z upitym :P) Następnym razem będzie lepiej... Na szczęście słaba gra mieszkańców doprowadziła do tego, że mało kto pamięta o pomyłkach MG. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo
Jedno mi się nasuwa - LOL.
Naprawdę szkoda mi Furra - sam rozpracował wszystkich bandytów, a i tak miasto przegrało.

Przecież tej edycji nie mogli wygrać bandyci :>
Jeden pada w pierwszym mordzie mafii, drugi od początku jest wyraźnie wskazywany (po co byłyby takie komplementy Furra do zwykłego gracza?). Kolejni też nie zadali sobie wiele trudu, by sie skryć w tłumie.

Proponuję na kilka edycji wrócić do mafii. Tam przynajmniej jest mniej graczy - łatwo napiętnować milczków, a już nawet z nimi gra się jakoś bardziej klei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh...czytałem tą relację z szeroko otwartymi ze zdziwienia oczami, podśmiewając się nerwowo :D. Dobrze, że nie brałem udziału w tej edycji, bo albo bym się załamał psychicznie (jak Furr), albo bym się spalił ze wstydu ( nie jestem pewien, ale chyba jak mieszkańcy), albo bym stracił wiarę w ludzi (jak pozostałe frakcje) :P.
Dzisiaj może zagrajmy w IM jak proponuje windows?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu ktoś mądry wpadł na pomysł, żeby w IM zagrać. :]
To zbiórka na 20? Nie mam jeszcze 100% pewności, ale dawno nie grałem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Kuk mnie zje ale co tam:

Moja propozycja na powiew świeżości ;) (edycje by wy oczywiście dozwolone :>)

Nazwa sesji: Księgowy Mafii



Frakcje:



Mafia – 4 ludzi



Policja – 3 ludzi



Księgowy Mafii – 1 człowiek



Mieszkańcy - reszta



Rozgrywka:

Mg rozpoczyna grę od nocy (zerowej), kiedy to rozsyła każdej osobie role, których NIE MOŻNA wyjawić.

Pierwszego dnia zostaje zawiązana zwykła rozmowa między graczami, mogą oni spekulować nad rozdziałem ról, ale nie można wyjawić kim się naprawdę jest (jest to ogromna różnica między zwykła mafią, czy Któló…).

W czasie, gdy słońce już nie patrzy (noc) Policja rozpoczyna poszukiwania ludzi mafii (po prostu sprawdzają, czy dana osoba nie jest z mafii, Księgowy nie wlicza się w to, jest on rozpoznawany jako mieszkaniec). Ma ona też możliwość zamknięcia jednej osoby co dwie noce do więzienia, by ją ochronić lub przetrzymać (mogą zamykać policjantów ;)). Jeśli okaże się, że osoba w więzieniu jest z mafii automatycznie ginie przez „nieszczęśliwy wypadek". Natomiast jeżeli Policja zamknie Księgowego to by wygrać muszą trzymać go w więzieniu przez dwie noce (aż wszystko wyśpiewa).

Uwaga! Gdy Księgowy zostanie zamknięty GM podaje informacje KTO nim jest!



Mafia zaczyna nocne szarże jako druga. Co noc wskazuje osobę, która ma zginąć w egzekucji. Celem tej organizacji jest znalezienie i zabicie Księgowego, który nie może przekazać posiadanych informacji policji. Mają tylko 5 dni na tę robotę, później Don Makarone, tutejszy przywódca Mafii ucieknie za granicę. Uwaga! Mafia NIE może zabić Księgowego, jeśli ten jest w więzieniu!



Księgowy musi przeżyć 5 dni, aby wreszcie, w nocy zdecydował się pójść na policję. Gdy to się stanie (automatycznie ;)) Wygrywa Miasto, czyli Policja, Mieszkańcy i Księgowy :), gdy zginie wygrywa mafia.



Dnia natomiast Mieszkańcy rozpoczynają debatę nad tym KTO jest z mafii… Wtedy rozpoczyna się lincz. Gracze debatują, a następnie przesyłają potwierdzenie GMowi, kto ma zginąć. Jeśli osobą, która została zlinczowana automatycznie wygrywa mafia.



Zwycięstwo:



Księgowy musi przeżyć 5 dni, aby wreszcie, w nocy zdecydował się pójść na policję. Gdy to się stanie (automatycznie ;)) Wygrywa Miasto, czyli Policja, Mieszkańcy i Księgowy :), gdy zginie wygrywa mafia.



Policja zwycięży gdy zniszczy Mafię, lub przetrzyma dwie noce Księgowego.



Dodatkowe:



Mafiozi mogą ze sobą rozmawiać podczas nocy na privie / gg.

Policjanci mogą ze sobą rozmawiać podczas nocy na privie / gg.

EDIT:

Aby "przejąć" księgowego, mafia musi tak pokierować linczami, aby zginął policjant. Drugiej nocy Mafia (gdy księgowy jest w areszcie) ma 2 "kille", gdyż są popędzani przez Makarone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:25, Magwisienka napisał:

No, chrzest mam za sobą ;)

Belmundo (mafia)
demrenfaris (mafia)
elekrin
Fiarot
paweldomar (katani)
Sam Fisher
skyler
SSj2
wiesniak muu

Lincze: http://phpfi.com/273696

Zwycięstwo mieszkańców!

I jak mój debiut jako MG? :) Ujdzie? :P

Nie ma tu nic o mojej fabule :P Złożonej, fascynującej... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:43, Sam Fisher5 napisał:

Nie ma tu nic o mojej fabule :P Złożonej, fascynującej... :P

Yyy... eee.. no tego...
Gra była oparta na jakże złożonej i fascynującej fabule autorstwa Sama, także to nie moja wina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszej edycji Ktulu, to mogę jedynie przypomnieć słowa Kukowsky''ego, który swego czasu uparcie przekonywał mnie, że bandyci nie mają szans na wygraną. Otóż mają, wystarczy jedynie, że Kuk jest MG, a większość graczy wyłącza myślenie na czas edycji. :P

Logi są extra, w niejednym momencie parsknąłem śmiechem. To samo post Fiarota - idealne podsumowanie edycji. Mam nadzieję, że zachowanie mieszkańców było jednorazowym wybrykiem, bo aż strach pomyśleć, że to tak na stałe... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc debiut jako manitou... Nie powiem, nie poszło mi najlepiej, popełniłem błędy. Pastorowi podałę DOKŁADNĄ rolę, a nie frakcję (na szczęście to był miastowy), w czasie pojedynku przynałem się do tego błędu, dzięki czemu pastor miał potwierdzone w czasie pojedynku to, że był pastorem (chciałem się przyznać do błędu, zły moment), a na sam koniec powiedziałem, że zwyciężają Indianie, gdy sprawa nie była przesądzona (choć potem indianie zabili ZR, więc i tak by wygrali, choc to kolejny poważny błąd). Ogółem to wszystkie błędy, postaram się na przyszłość poprawić:) Niniejszym ogłaszam zwycięstwo Indian!
Link do wsystkich głosów, zabójstw, itd:
http://phpfi.com/273725

Role:
BURMISTRZ - AQ22
KURTYZANA - KULFONITO
DR - BAAL
S?DZIA - SKYLER
SZERYF - MAGI
PASTOR - ELEKRIN
HERSZT - BELMUNDO
ZABÓJCA - DEMRENFARIS
ZR - SAM FISHER
Z?ODZIEJ - WIESNIAK
SZAMAN - NETROMANTA
SZAMANKA - DONKI
SK - FIAROT

AQ22 od tej edycji ( z tego, co wiem) nie będzie mógł grać z powodu zbyt częstego wychodzenia w czasie gry.
Chciałbym jeszcze podkreślić jedną rzecz:

Bardzo dziękuję skylerowi i Kamiloosowi, którzy mi bardzo pomogli w prowadzeniu edycji:) Gdyby nie wy, na pewno baboli byłoby więcej. Wszyscy pozostali, którzy pomogli mi w prowadzeniu edycji, choć w mniejszym stopnoi (elekrin np.) także Wam dziękuję:)

No to dołączyłem do grupy manitou... Mam nadzieję, że nie grało się zbyt źle i że chętnie mnie w przyszłości zobaczycie w tej roli (oczywiście już bez błędów) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mefiperwers na prezydenta

Tyle napiszę xD


Eh... pograłbym sobie, ale ten net... Na początku tygodnia jakaś edycja może być :P Wtedy z Wami pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować