Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2005 o 21:22, Budo napisał:

60 kart i ani grama więcej.
Co do tych dwóch kart to są podobnej klasy. Możesz wsadzić dwie te i dwie te :P


Jeden mówi, że 60 to max, drugi, że 75 to nawet ok... co ja mam począć :D ( bez skojarzeń... )
Obu nie chcę wstawiać, bo są wg. mnie tej samej klasy, a River Boa, robi jak dla mnie rzecz korzystniejszą tzn. jest islandwalkiem i regeneruje się.

BTW: Gra ktoś w MtG OnLine ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2005 o 21:27, Dark_Kai230 napisał:

BTW: Gra ktoś w MtG OnLine ?


Ja niby trochę grałem... Ale nie mam kredytówki, coby zapłacić:). Ale gdyby nie t-grałbym z WIELKĄ chęcią. U mnie właściwie nie ma nikogo, z kim można grywać:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2005 o 21:27, Dark_Kai230 napisał:

Jeden mówi, że 60 to max, drugi, że 75 to nawet ok... co ja mam począć :D ( bez skojarzeń...
)


15 kart na sideboard to nie są karty do gry. Jest to zapas, który możesz mieć na turniejach, aby wymienić kart w deku, tak żeby lepiej pasowały do talii przeciwnika. Deki mają wymiar 60 kart- to dobry standard, można dać więcej, ale nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 22:22, Budo napisał:

> Jeden mówi, że 60 to max, drugi, że 75 to nawet ok... co ja mam począć :D ( bez skojarzeń... )

15 kart na sideboard to nie są karty do gry. Jest to zapas, który możesz mieć na turniejach,
aby wymienić kart w deku, tak żeby lepiej pasowały do talii przeciwnika. Deki mają wymiar 60
kart- to dobry standard, można dać więcej, ale nie ma sensu.


Wiedziałem, że coś pokopałem :D Więc te 15 to zapas na zmiany. No to ok. Postaram się mieć 60 tzn. powwalać to co mi się naprawdę nie przyda.

Co do tego MtG OnLine to ja nie płacę a gram :D Jak ? Gdy trzeba się zalogować to pod spodem jest co by grać we free version ( pewne ograniczenia :/ ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 09:47, B. Riv napisał:

a ja mam karte Enormous Baloth zielony Beast 7/7


Eeee, no fajnie, ale staraj się pisać konstruktywnie, tak żeby coś z tego wynikało, bo nic nam po tym jak się każdy będzie swoimi kartami tylko chwalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale staraj się pisać konstruktywnie, tak żeby coś z tego wynikało, bo nic

Dnia 27.12.2005 o 10:20, Budo napisał:

nam po tym jak się każdy będzie swoimi kartami tylko chwalić...

sprobuje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ciągle się zastanawiam nad swoją drugą talią i nie mogę nic konkretnego wybrać. Najbardziej skłaniam się ku jakiemuś zielonemu naporowi, ale ceny kart do takiego deku są powalające...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego idiotę w klasie, który sprzedał mi Sword of light and shadow za 7 zeta! 3 Time of Need za 8 i Seshiro, the Anointed; Sosuke,son of seshiro; Sachi, daughter of seshiro za 12 zeta!
Pozdro Budo i thx za pomoc w deku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 11:10, Budyn napisał:

Mam takiego idiotę w klasie, który sprzedał mi Sword of light and shadow za 7 zeta!
3 Time of Need za 8 i Seshiro, the Anointed; Sosuke,son of seshiro; Sachi, daughter
of seshiro
za 12 zeta!
Pozdro Budo i thx za pomoc w deku!


O Jezu! Poznaj mnie z nim xD
Nie no tacy ludzie to skarb, chyba zrobiłeś interes życia :D
Szczególnie z tym Swordem Ci się udało, bo nie dość że to karta droga to jeszcze rzadka.
Co do pomocy to nie ma sprawy, nie wiem, czy pisałem, ale możecie jeszcze spojrzeć na taką kartę- commune with nature- fajna sprawa w deku na kritach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się zapytać jakie dodatki wchodzą w skład poszczególnych formatów, ponieważ sie ostatnio dowiedziałem że moje Lightning Bolty już niewchodzą do EXT. I gdzie można się dowiadywać na bieżąco o zmianach w formatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co do deków i formatów polecam stronę którą podałem wczesniej
http://www.mtgcity.com/rank/topsites.asp?id=magic4yo
Tooth to wg mnie łątwy dozagięcia dek, ale widziałem fajny z wykorzystaniem takich kart jak Darksteel Colossuss, Sundering Titan i Kiki-Jiki Mirror Breaker. Z Tootha wyciągasz colossussa, a gobosem robisz tokeny i wjeżdżasz nimi. Co do deków jeszcze to można użyć rozmaitych wyszukiwarek w stylu Brainburst- poszukajcie w googlach nie znam dokładnie adresu- są tam zwycięskie deki z różnych turniejów i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm miałby takie dwa malutkie pytanka.
1. W jaki sposób tapuje się landy (w sensie pobierania energii) czy raz w ciągu całej swojej tury wyciąga się tyle energii ile wydaje ci sie że będzie potrzebne (i jeśli jej nie zużyjesz to spala się i tracisz punkty życia), czy też tapujesz stopniowo za każde kolejne zaklęcie jakie rzucasz (w turze przeciwnika nie można chyba tapować, więc w jaki sposób można rzucać instanty)
2. Czy stwory z statusem Wall, oprócz tego że nie mogą atakować mają jakieś dodatkowe bonusy/ograniczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 15:54, Hubi Koshi napisał:

Hmm miałby takie dwa malutkie pytanka.
1. W jaki sposób tapuje się landy (w sensie pobierania energii) czy raz w ciągu całej swojej
tury wyciąga się tyle energii ile wydaje ci sie że będzie potrzebne (i jeśli jej nie zużyjesz
to spala się i tracisz punkty życia), czy też tapujesz stopniowo za każde kolejne zaklęcie
jakie rzucasz (w turze przeciwnika nie można chyba tapować, więc w jaki sposób można rzucać
instanty)


Ląd możesz tapnąć kiedy chcesz. Jak rzucasz instanta w turze przeciwnika, to oczywiście tapniesz odpowiednią ilosć ladów w jego turze, to naturalne. Jeśli na przykład zaczynasz turę i masz 7 lądów, i 2 karty na ręce (Couterspella i Air Elementala), to tapujesz 5 lądów, wykładasz Elementala i kończysz turę zostawiając sobie dwa niezatapowane lądy,żeby rzucić gościowi kontrę. W normalnych warunkach można wyłożyć tylko jeden ląd na turę.

Dnia 01.01.2006 o 15:54, Hubi Koshi napisał:

2. Czy stwory z statusem Wall, oprócz tego że nie mogą atakować mają jakieś dodatkowe bonusy/ograniczenia

Nie, tylko tyle. Wall to stworek, który nie może atakować. W nowych edycjach ta umiejętnosć nazywa się bodajże defender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz JA mam pytanko, co do pewnego miłego comba;), które żem sobie obmyślił.
Day of the Dragons, Imagecrafter.
Kiedy mój Dzień Smoków ma być wywalony, chcę zadziałać tym czarodziejem. Target creature''s type becomes that type. Rozumiem, że chodzi tu o to, że: Typ danego stworka staje się tym [wybranym wcześniej] typem, tak?
Bo w takiej sytuacji byłoby wesoło:)! Moje stworki wracają, a Smoki zostają:P! Hmm...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Smoki to w ogóle osobny rozdział w produkcji deków. Nikt nie musi przedstawiac takich kart jak Treva The Renewer i reszta wspaniałych smoczych multikolorów, lub smoków z nowszych edycji w stylu Kokusho The Evening Star. Jednak zauważ że ten mag tapuje się do tej umiejętności, co znaczy że tylko jednego tokena sobie zamienisz, chyba że znajdziesz sposób na jego odtapowanie. Albo znajdziesz jakiś masowy odtapowywacz. Biorac pod uwagę nakład many i kart i many potrzebnych do tego komba to raczej się nie opłaca :/ Pozwolicie że zapodam pare fajnych "smoczych" kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować