Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2006 o 23:09, gloody napisał:

JA bym raczej tym nie grał. Chyba, że masz shadowy w talii.


No właśnie dlaczego nie? W moim decku chodzi idealnie. Może coś powiem więcej. Używam
4x Souls of the Faultless,
4x Mourning Thrull,
4x Blind Hunter,
2x proxy Stronghold Overseer
4x proxy Serra Avenger
Narazie większość partii kończyła się tym, że byłem dobrze boniony przez długi czas, a jak wchodził Overseer i nikt go nie ściągnął (gram tylko w Type2) czymś w rodzaju Mortify to partia była wygrana. ;) Oczywiście, mam jeszcze instanty, sorcery, enchanty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wklejaj obrazki kart o których mówisz, tak na przyszłość :)
Te krity całkiem niezłe, ale zastanów się nad większą ilością multikolorów z odpowiednich dodatków, lub wczesniejszych. Ze starych dodatków wychodziły często multi takie jak teraz Gildie i to bardzo potężne, że wymienię hul breach, czy terminate. No i orzhoviańskie legendy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 14:40, Budo napisał:

Wklejaj obrazki kart o których mówisz, tak na przyszłość :)


OK. ;)

Dnia 30.09.2006 o 14:40, Budo napisał:

Te krity całkiem niezłe, ale zastanów się nad większą ilością multikolorów z odpowiednich dodatków,
lub wczesniejszych. Ze starych dodatków wychodziły często multi takie jak teraz Gildie i to
bardzo potężne, że wymienię hul breach, czy terminate. No i orzhoviańskie legendy :)


...a moge ich używać w Type 2? Znaczy Magica znam od 3 lat, ale dopiero od miesiąca staram się złożyć swoją pierwszą porządną talię, która po ulepszeniu mogłaby iść na jakiś turniej, chociażby miejski czy coś takiego. Tak w zasadzie nie potrzebuję więcej multikolorowych critów, a z czarów to jedynie Mortify jest multi. Miałem Castigate`y, ale wolałem zamienić na Dimir Machinations, jakoś lepiej chodziło. A zresztą, dam obrazki kart, które mogą być w moim decku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 18:33, Galadin napisał:

...a moge ich używać w Type 2? Znaczy Magica znam od 3 lat, ale dopiero od miesiąca staram
się złożyć swoją pierwszą porządną talię, która po ulepszeniu mogłaby iść na jakiś turniej,
chociażby miejski czy coś takiego. Tak w zasadzie nie potrzebuję więcej multikolorowych critów,
a z czarów to jedynie Mortify jest multi. Miałem Castigate`y, ale wolałem zamienić na Dimir
Machinations, jakoś lepiej chodziło. A zresztą, dam obrazki kart, które mogą być w moim decku.


Hmm, tego nie wiem, to cześciowo stare karty, nie jestem pewien czy mozna tymi dodatkami grać w t2. Musisz sprwdzić :)
co do przedstawianych przez Ciebie kart:
Bond całkiem niezły
Dimir Machinations- nie lepiej jakiś solidny discard, zamiast czegoś takiego? Distress? Duress?
Dous in Gloom- zamień na jakąs dobra niszczarkę- np Rend Flesh, albo na dużego draina z x w stylu Swalowing Plague
Psychotic Episode- lipa
Last Gasp- całkiem niezłe :)
Rais Dead- eee, masz ressurection ;P
Tutor- no niby- o ile sie przydaje
Carom- nie takie złe, ale imo sa lepsze karty
Chastise- drogie ale niezłe
Ivory Mask- w sumie efektowne, ale drogie i nie wiem czy takie super przydatne
Twój dek wyglądałby z tymi wszystkomi kartami trochę jak smietnik. Ni obraź sie, ale tu nie jakiejś jednej taktyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 18:45, Budo napisał:

Twój dek wyglądałby z tymi wszystkomi kartami trochę jak smietnik. Ni obraź sie, ale tu nie
jakiejś jednej taktyki...


Nie, to nie jest mój deck. ;p To są karty, które w nim testuje. ;) Tutor jest na specjalne okazje, np. żeby wyciągać Ivory Mask. U mnie w klubie bardzo często używa się Persecute (2 czarne, 2 colorless - mówisz kolor a gracz odsłania rękę i discarduje wszytkie karty tego koloru, często to przesądza o wyniku końcowym), no i na decki typowo z czerwonym damage Maska się przydaje.

Porządny discard? Niekoniecznie, Distress to Kamigawa która wypada z Type2. A Machinations pozwala na kontrole takich niebieskich wrednych decków. Nie wiem do konca jak to jest, ale u mnie wszyscy odrzucają już karty z Kamigawy, bo podobno wypada po premierze TS z Type2. Na Extend musiałbym chyba wydać może nawet kilka tysięcy żeby mieć dobrą talię. ;)

Dnia 30.09.2006 o 18:45, Budo napisał:

Rais Dead- eee, masz ressurection ;P


Nie rozumiem?

Dnia 30.09.2006 o 18:45, Budo napisał:

Rend Flesh


Znowu Kamigawa. Ale dzięki za radę, widzę że przydają się niszczarki. ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 19:05, Galadin napisał:

> Rais Dead- eee, masz ressurection ;P

Nie rozumiem?


Budo chodziło o to że zamiast tego Rais Dead możesz wrzucić sobie Ressurection, który obrazek dał pod swoim postem. Jest to o tyle dobre że jeżeli masz spaślaków w decku to możesz sobie spokojnie je na stół wrzucać po śmierci, a nie drugi raz płacić jego koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 19:12, MastAlol napisał:

Budo chodziło o to że zamiast tego Rais Dead możesz wrzucić sobie Ressurection, który obrazek
dał pod swoim postem. Jest to o tyle dobre że jeżeli masz spaślaków w decku to możesz sobie
spokojnie je na stół wrzucać po śmierci, a nie drugi raz płacić jego koszt.


Ajć, nie zauważyłem. Ale to mi nie zrobi różnicy, nie mam tak drogich critów prócz Overseera. A przecież tak łatwo Overseera ubić sobie nie pozwolę. ;) I rację ma kolega wyżej - Zombify lepsze. ;_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Cholera był błąd i wcieło mi posta. Ogólnie to napisałem że patrze na talie pod kątem extenda, w t2 wybór jest iestety ograniczony. I napisałem że raczej Orzhov razem z Selesnya i Azorius jest imo jedną ze słabszych gildii bloku.

Galadin----> słonia masz?
Loxodon Gatekeeper (jak chcę dodać obrazek wywala mi błąd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 20:39, Budo napisał:

Galadin----> słonia masz?
Loxodon Gatekeeper (jak chcę dodać obrazek wywala mi błąd).


Właśnie zastanawiam się nad Loxodonem/ami. Bardzo dobre cirty. Ale spokojnie, musi minąć sporo czasu zanim ustabilizuje talie i side. No niestety T2 ma ograniczenia, ale na niego mnie tylko (ledwie) stać. A tak właściwie to najwięcej partii rozgrywam przeciwko Golgarii - strasznie ciężko się gra z tą gildią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2006 o 20:50, Galadin napisał:

Właśnie zastanawiam się nad Loxodonem/ami. Bardzo dobre cirty. Ale spokojnie, musi minąć sporo
czasu zanim ustabilizuje talie i side. No niestety T2 ma ograniczenia, ale na niego mnie tylko
(ledwie) stać. A tak właściwie to najwięcej partii rozgrywam przeciwko Golgarii - strasznie
ciężko się gra z tą gildią.


No tak Golgari mogą pocisnąć, poza tym wyszło do nich całkiem sporo topów- nie szukając daleko Grave-Shell Scarab i Putrefy. No i można wrzucać tego... kurde zapomniałem, dek na nim był kiedyś i gra w Rocku :(
Taki beast zielono-czarny, kto mnie poratuje? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 21:14, gloody napisał:

Spiritmonger? :)


Dziękówa :)
Ależ to badziewie jest przypakowane :P

Słuchajcie wie ktoś gdzie legalne będzie fioletowe rarity kart, czy to taki bajer czy będa jakieś regulacje co do turniejów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 21:19, MastAlol napisał:

Znalazłem tylko Spiritmongera z BG :P Ale nie znam się na taliach to nie wiem czy do Rocka
by się nadawał i czy o niego ci chodziło.


O niego właśnie, w sumie ta karta to jeden z kluczowych elementów Rocka :)
Przejrzałem sobie jeszcze raz karty z ts... biały kolor zapowiada sie najsilniej chyba... w sumie mnie to cieszy, bo będę na jego bazie ulepszał swój nomadowy dek :)
Zwróccie uwage na niektóre karty, imo powinny one być erkami a sa uncommonami, najlepszy przykład to griffin guide...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne wrażenie, że od wydania bloku Mirrodin cały Magic stracił swój urok. Jakoś te karty nowe nie mają klimatu, no Kamigawa była świetna moim zdaniem, ale Ravnica to już nie. Mam duże oczekiwania co do 10 edycji, że zostanie dodana i odnowiona duża liczba starszych kart do Standart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No cóż, mi sie osobiście mirrodin bardzo podobał, wiele klimatycznych kart, chociaż była to mała rewolucja jeśli chodzi o klimat. Podobają mi sie koty i Loxodony :)
Kamigawa bardzo fajna, niestety nie ma sie co oszukiwać- nie był to mocny dodatek. Potem Ravnica- bajzel i wszystko do góry nogami, a teraz Time Spiral- znowu trochę bajzlu (duzo przedruków, nowe rarity, potężne karty), ale mimo to mam nadzieję że ten dodatek będzie fajny, póki co moge powiedzieć że bardzo podobaja mi sie arty- Pentarch Paladin rządzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować