Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2006 o 15:54, siepu napisał:

Od czasu rejestracji musisz odczekać jeśli dobrze pamiętam godzinę - zabezpieczenie przed spamerami
co na bana reagują założeniem nowego konta.


Takimi jak Budyn ^^ (joke)

gloody---> założyłem hasło, żeby taki gloody jeden nie mógł dołączyć, znasz go może? Okropny typ ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:23, Budo napisał:

gloody---> założyłem hasło, żeby taki gloody jeden nie mógł dołączyć, znasz go może? Okropny
typ ;]


Znam Go. Beznadziejny jest tez nigdy nie chcę z nim grac... Ale ze mną możesz zagrac przecież! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:51, Galadin napisał:

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat talii z dodatku do TS? Bo te pierwsze talie uważam za
bezsensowne. Nie mają klimatu, jaki miała np. Ravnica.


Talie tzn? Chodzi o gotowe theme decki? Mamy 4
Fun With Fungus
Sliver Evolution
Reality Fracture
Hope''s Crusaders
Imo najlepsze są slivery i knighty, grzyby to taki bardziej fun dek, chociaz nie mówię że nie będzie to działać, a reality fracture to jakaś lipa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2006 o 18:45, Budo napisał:

Talie tzn? Chodzi o gotowe theme decki? Mamy 4
Fun With Fungus
Sliver Evolution
Reality Fracture
Hope''s Crusaders
Imo najlepsze są slivery i knighty, grzyby to taki bardziej fun dek, chociaz nie mówię że nie
będzie to działać, a reality fracture to jakaś lipa ;]


Yh, wszystkie theme decki to tylko szkic pomysłów, ew. baza do późniejszego rozbudowania - z założenia decki te nie nadają się do niczego innego jak gry przeciwko innym theme deckom niestety. No i przy polskich cenach jest to po prostu strata pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 19:03, siepu napisał:

Yh, wszystkie theme decki to tylko szkic pomysłów, ew. baza do późniejszego rozbudowania -
z założenia decki te nie nadają się do niczego innego jak gry przeciwko innym theme deckom
niestety. No i przy polskich cenach jest to po prostu strata pieniędzy.


No kiedyś PCD były bardzo dobre moim zdaniem, zwłaszcza w Mirrodinie. W tych z TS jedynie ten 3-kolorowy może coś namieszać, ale to jest czysty napór. Orzhov zjada takie na śniadanie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos mi powiedziec czemu karty kture byly kiedyswarte troche teraz na alegro moozna maksymalnie spszedac za 100zl?? i zeby niebylo jest ktos ze Słubic(lubuskie nad Odrą)kto gra w MtG??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 19:38, RafiXxx napisał:

A moze ktos mi powiedziec czemu karty kture byly kiedyswarte troche teraz na alegro moozna
maksymalnie spszedac za 100zl?? i zeby niebylo jest ktos ze Słubic(lubuskie nad Odrą)kto gra
w MtG??


Taka kolej rzeczy, czasem na nie które karty jest większy popyt, a czasem nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2006 o 19:03, siepu napisał:

Yh, wszystkie theme decki to tylko szkic pomysłów, ew. baza do późniejszego rozbudowania -
z założenia decki te nie nadają się do niczego innego jak gry przeciwko innym theme deckom
niestety. No i przy polskich cenach jest to po prostu strata pieniędzy.


Mówisz do mnie jak do idioty, a przeciez ja to dobrze wiem. Ale dla kogoś kto dopiero zaczyna them deck to dobre wyjście, nie powiesz mi że takie knighty nie można przerobić na coś działającego i to łatwo? Ja zaczynałem magica w kamigawie i kupiłem pcd Kami Reborn, dek był beznadziejny i smieszny, ale wtedy sie jarałem i od początku zaczynałem przygodę z magickiem. I nie ważne że jedną erka był gohei a druga iname czarny. Teraz mój dek już nie przypomina tamtego, zostały chyba tylko lądy i kilka kart. Straciłem na tym trochę kasy, ale nie była to zła decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 19:52, Budo napisał:

Mówisz do mnie jak do idioty, a przeciez ja to dobrze wiem. Ale dla kogoś kto dopiero zaczyna
them deck to dobre wyjście, nie powiesz mi że takie knighty nie można przerobić na coś działającego
i to łatwo? Ja zaczynałem magica w kamigawie i kupiłem pcd Kami Reborn, dek był beznadziejny
i smieszny, ale wtedy sie jarałem i od początku zaczynałem przygodę z magickiem. I nie ważne
że jedną erka był gohei a druga iname czarny. Teraz mój dek już nie przypomina tamtego, zostały
chyba tylko lądy i kilka kart. Straciłem na tym trochę kasy, ale nie była to zła decyzja.

Jeżeli z tamtej tali zostało ci jedynie kilka kart to po co w ogóle ja kupowałeś?

A tak ogólnie jeżeli chodzi o them decki to od czasu do czasu zdarzają się takie których kupno nie jest taką głupią decyzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 20:09, Pyromatics napisał:

Jeżeli z tamtej tali zostało ci jedynie kilka kart to po co w ogóle ja kupowałeś?

A tak ogólnie jeżeli chodzi o them decki to od czasu do czasu zdarzają się takie których kupno
nie jest taką głupią decyzją.


Tak jest jeśli zaczynasz, nie wiesz co zrobić to kupujesz gotową talię, proste nie?
Jedyną talią PCD która była warta kupna to ta z "dzidą", reszta to takie typowe do porządnej rozbudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2006 o 20:09, Pyromatics napisał:

Jeżeli z tamtej tali zostało ci jedynie kilka kart to po co w ogóle ja kupowałeś?


Lol nie czytałeś? Bo zaczynałem dopiero magicka i nie wiedziałem o co chodzi. Nie wiedziałem które krity sa dobre, co to first strike, protekcja ani czemu ten kosztuje 2 a ten 10 many. Jak niby miałem złożyć dek? Wolałem kupić gotowy, a potem ulepszać go stopniowo w miare jak poznawałem gre.

Dnia 14.10.2006 o 20:09, Pyromatics napisał:

A tak ogólnie jeżeli chodzi o them decki to od czasu do czasu zdarzają się takie których kupno
nie jest taką głupią decyzją.


Wiem, np szczury ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej zaczynając jest poprosić jakiegoś doświadczonego gracza w okolicy, żeby za jakieś 20 pln ci coś złożył - jeśli mieszkasz w większym mieście, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem jakiegoś zawodowego tradera, który commonów zbednych ma mnóstwo i z przyjemnością się ich pozbędzie, jeśli zysk będzie i dla ciebie. Zwłaszcza że większość takich ludzi jest uczciwa i nowi gracze im też leżą na sercu. Imho lepszego początku wyobrazić se nie można.
Gorzej, jeżeli mieszkasz na jakimś odludziu i chcesz zacząć grać z kumplami, wtedy owszem, PCD nie jest taką złą decyzją, jeśli nie chce ci się na Allegro bawić, choć w ciemno też bym nie kupował, lepiej zawsze popytać bardziej doświadczonych ludzi na forum co sądzą o każdym z nich.
Osobiście mogę powiedzieć, że Fungusy i WW z obecnego dodatku to najlepsze preconstructy od baardzo dawna (Bait & Bludgeon z Mirrodina?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze jest też znać sprawdzone talie, te stare i te nowe :P To pomaga, bo taka talia powiedzmy na elfach nie może sie nie sprawdzić, choć czasem, czasem....ale nie ma tali idealnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra w sprawie konkursu jeszcze spraw kilka, po 1 jak myślicie, opłaca się zakładać nowy temat np" Magic The Gathering - turniej forumowiczów"? Czy będziemy pisać tutaj?
Jestem zmobilizowany założyć taki temat, napisać FAQ i regulamin?

Ale muszę wiedzieć czy będzie chociaż z 4 graczy żeby mogły być już jakieś emocję? No kogo z was mogę liczyć?
Jak coś to jutro mógłbym już napisać regulamin, założyć temat i zacząć robić listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Myśle, żeby dopisywaćsie do tego wątku, jeden temat o MtG wystarczy, a można dopiąć do niego FAQ, regulamin i informacje, że takie turniej sie odbywa :]
Ja osobiście sie pisze na ten turniej, może być fajna zabawa :D
Choć z checią wcześniej zobaczył bym regulamin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

----------------REGULAMIN Konkursu MTG edycja forumowa----------------
1. Do każdej odsłony turnieju zgłaszają się chętni, czas trwania zapisów do każdej edycji to 1 dzień (myślę że wystarczy)
2. Programem przez który uczestnicy będą grać jest Wizard, jego najnowszą wersję można pobrać z /tutaj będzie link/, wraz z obrazkami.
3. Sędziować może którykolwiek z UCZESTNIKÓW! Natomiast nie może sędziować nikt postronny, mecze mogą także odbywać się bez sędziego za zgodą obydwu stron.
4. Format każdego następnego turnieju (Normal, Prismatic, Sealed, Primal, czy też inny zaakceptowany przez Wizards of the Coast), będzie wybierać zwycięsca poprzedniej edycji.

MYŚLE że to tyle może być wstępem, co myślicie o takim rozwiązaniu, z waszymi radami będę to ulepszał. Mówcie co dodać, co zmienić, żeby było dobrze. Jutro można by było zacząć rozgrywki lub chociaż zapisy (taki wstępny turniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować