Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Starzy ludzie - czy macie dla nich szacunek, co o nich myślicie.

176 postów w tym temacie

Ale mnie dziś wkurzyła jedna Babcia. Gadam z kumplami o polityce i mówię, że mnie w tym Tusku jego niemiecka twarz przeraża, to ta babcia od razu: że po mojej wypowiedzi widać, jaki elektorat ma PIS, że elektorat PO jest bardzo wychowany itp (szczególnie po tych wszystkich rzeczach co krążą w necie), i potem zaczęła obrażać, mnie, moich rodziców itp. Jak wsiadałem już do autobusu chciałem krzyknąć spie*** dziadu! Ale sie powstrzymałem ;/ ( żałuje tego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 13:31, Szympek napisał:

Ale mnie dziś wkurzyła jedna Babcia. Gadam z kumplami o polityce i mówię, że mnie w tym Tusku
jego niemiecka twarz przeraża, /.../

No popatrz tylko, a ja nawet bym się nie domyslił, że Tusk ma "niemiecką twarz". Z Kaszubów pochodzi, a ja na Kaszubach ładnych parę sezonów pracowałem, w Niemczech też byłem i nijak w Kaszubach tego niemieckiego wyglądu dopatrzyć się nie potrafię. Owszem, u Francuzów mogę się dopatrzyć cech semickich ale niemieckość u Kaszubów? Zresztą sam język kaszubski to odmiana polskiego, kto wie, czy nie bardziej zbliżona do pierwowzoru niż współczesny język polski...
No tak, mówisz, że się powstrzymałeś od uwag... ale za to ogłosiłeś to przed znacznie liczniejszym gronem forumowiczów, więc nie sądzę, żeby Ci to na plus zaliczyc... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to on nie jest z Kaszub tylko tak mówi ( słyszałem w TV to ) ale to nie o polityce temat. W mojej wypowiedzi chciałem przedstawić jak ,,grzeczni" są niektórzy starsi ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szacunek tylko do niektórych.
Powiem wam co zrobił mój kolega(byłem przy tym)
otóż stoję w windzie z kolegą naciskam 6 piętro, starsza babcia w moherowym berecie zastanawia się do słownie 10 min jaki guzik nacisnąć(żadnych przeprosin czy co)(nawet o pomoc nie prosiła).
mój kolega nie wytrzymał i powiedział do niej ty szmat* ***** naciskaj ten guzik albo wypie******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo dużo zajęć na oddziałach geriatrycznych w szpitalach i nie mam zbyt dobrej opinii na temat ludzi w podeszłym wieku... Szanuję ludzi, którzy na to zasługują. Sam wiek nie ma zbyt wielkiego znaczenia.
Kolejną sprawą jest fakt, że dyskryminuję strasznie ludzi z moherowymi kapeluszami... Wzbudzają u mnie ogromną awersję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 14:07, Szympek napisał:

Po pierwsze to on nie jest z Kaszub tylko tak mówi ( słyszałem w TV to ) ale to nie o polityce
temat. W mojej wypowiedzi chciałem przedstawić jak ,,grzeczni" są niektórzy starsi ludzie.

Tja, nie o polityce. Ale zawsze żeś o polityce wspomniał, więc się nie dziw odpowiedzi.
No i jak są "grzeczni" niektórzy starsi ludzie?
Mówisz publicznie, to i możesz spodziewać się ze strony widzów/słuchaczy riposty. A niby czego oczekiwałeś, że babcia się z Toba zgodzi? Albo będzie milczała? Nie ma tak dobrze, każdy ma prawo do publicznej wypowiedzi, i babcia też. Było nie wyrażać publicznie swoich poglądów....
A ciekaw jestem, jak to babcia Ciebie obraziła i Twoich rodziców też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 14:23, greg_f napisał:

Miałem bardzo dużo zajęć na oddziałach geriatrycznych w szpitalach i nie mam zbyt dobrej opinii
na temat ludzi w podeszłym wieku... Szanuję ludzi, którzy na to zasługują. Sam wiek nie ma
zbyt wielkiego znaczenia.

Ja zaś miałem opiekę nad starszymi osobami i nad niemowlakami. Wiesz, jaka jest główna róznica? A tak, że starszemu z wiekiem sie pogarsza a niemowlakowi sie poprawia. Ale w końcu, ten starszy też był kiedyś niemowlakiem. Pomyślałeś o tym?

Dnia 05.10.2007 o 14:23, greg_f napisał:

Kolejną sprawą jest fakt, że dyskryminuję strasznie ludzi z moherowymi kapeluszami... Wzbudzają
u mnie ogromną awersję...

No to się nie dziw, że odpłacają Ci równą awersją. Może jeszcze powiesz, że ich awersja jest nieuzasadniona a Twoja jest? To by była mentalność Kalego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 14:36, KrzysztofMarek napisał:

Ja zaś miałem opiekę nad starszymi osobami i nad niemowlakami. Wiesz, jaka jest główna róznica? A tak, że starszemu z wiekiem sie pogarsza a niemowlakowi sie poprawia. Ale w końcu, ten starszy też był kiedyś niemowlakiem. Pomyślałeś o tym?


oO Co to ma wspólnego z moją wypowiedzią? Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że każdy kiedyś będzie stary i nie wiem jakim zgredem sam będę, ale póki co mam taki do sprawy stosunek.

Dnia 05.10.2007 o 14:36, KrzysztofMarek napisał:

No to się nie dziw, że odpłacają Ci równą awersją. Może jeszcze powiesz, że ich awersja jest nieuzasadniona a Twoja jest? To by była mentalność Kalego...


Opisałem co o takich ludziach myślę, a nie że pokazuję im swoją niechęć. Również nie napisałem, że oni mi czymś takim odpłacają...
Szukasz dziury w całym, czy nabijasz sobie posta? O to bym Cię nie podejrzewał, ale bezcelowość Twojego posta mnie przeraziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 14:50, greg_f napisał:

> /.../ > Szukasz dziury w całym, czy nabijasz sobie posta? O to bym Cię nie podejrzewał, ale bezcelowość
Twojego posta mnie przeraziła.

Ooo! Rzeczywiście?
Ja nie muszę nabijac sobie postów. Powinieneś to zauważyć.
Napisałeś, że miałeś zajęcia na oddziałach geriatrycznych w szpitalach i nie masz zbyt dobrej opinii o ludziach starszych. Ja zwróciłem Ci uwagę, że to, co piszesz o starszych, może odnosić się do niemowlaków, tylko kolej rzeczy jest inna. Niemowlęctwo już przeszedłeś i Twoi rodzice się z Toba męczyli, ale mając perspektywę, że z tego wyrośniesz. Starsi ludzie już takiej perspektywy nie mają . Sprawiasz wrażenia, jak byś o tym nie wiedział...
Masz do ludzi z "moherowymi kapeluszami" awersję. I to ogromną.
Awersja budzi awersję. Tym bardziej, jeśli jest nieuzasadniona. A Twoja awersja jest nieuzasadniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dosłownie nie obraziła, ale powiedziała coś takiego ,,Ci co głosują na Pis to idioci i chamy" i parę innych ale już dalej ignorowałem ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to czy kogoś szanujemy nie zależy od wieku, lecz od tego co sobą prezentuje.
Są takie starsze osoby które (przykładowo) fakt, że ktoś im od razu miejsca w autobusie nie ustąpił tylko dopiero po chwili tłumacząc się, że nie widział przyjmują normalnie. Tzn. dziękują i siadają. A są i tacy co zrzędzą, że mu sie nie chciało wstać, a nie zapomniał, że jest niewychowany, taki siaki i owaki. Żenada.
Niektóre starsze osoby są wyrozumiałe i potrafią pewne rzeczy pojąć ale niektórzy to tylko "Jaka ta dzisiejsza młodzież jest..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 11:34, Szympek napisał:

Może dosłownie nie obraziła, ale powiedziała coś takiego ,,Ci co głosują na Pis to idioci i
chamy" i parę innych ale już dalej ignorowałem ją.


Nie ma czym się denerwowac, bo dziś w telewizji też był dziadek, który jak usłyszał o Tusku to walnął w kamerę i zaczął wyzywac jego zwolenników itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 12:42, mała16 napisał:

Wg mnie to czy kogoś szanujemy nie zależy od wieku, lecz od tego co sobą prezentuje.
Są takie starsze osoby które (przykładowo) fakt, że ktoś im od razu miejsca w autobusie nie
ustąpił tylko dopiero po chwili tłumacząc się, że nie widział przyjmują normalnie. Tzn. dziękują
i siadają. A są i tacy co zrzędzą, że mu sie nie chciało wstać, a nie zapomniał, że jest niewychowany,
taki siaki i owaki. Żenada.
Niektóre starsze osoby są wyrozumiałe i potrafią pewne rzeczy pojąć ale niektórzy to tylko
"Jaka ta dzisiejsza młodzież jest..."



RAcja, ja z przyjemnością ustąpie miejsca każdej starszej osobie, jednak nie zawsze zauważe, starsi róznie to komentuja, niektórzy grzecznie spytają czy nie ustapie im miejsca, a niektórzy zaczynają " ziapać", :"ale jest ta dzisiejsza młodziez, nawet miejsca nie ustapi starszej osobie, kto go wychował, itp..." normalnie wziąłbym taką osobe i #$#%$... naprawde nie lubie takich ludzi.......Ale ogólnie starszych należy szanować i ja to robie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam szacunek do osób starszych (przynajmniej do większości ) ale denerwuje mnie to gdy jade autobusem siedze sobie a tu obok stoi staruszka i czeka aż jej ustapie miejsca jak kilka kroków dalej jest tyle wolnych miejsc może to dziwne ale zdarzyło mi sie to kilka razy i jeszcze sie upominały żeby im ustąpic mocherowe berety jedne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 20:24, Widow4 napisał:

ja mam szacunek do osób starszych (przynajmniej do większości ) ale denerwuje mnie to gdy jade
autobusem siedze sobie a tu obok stoi staruszka i czeka aż jej ustapie miejsca jak kilka kroków
dalej jest tyle wolnych miejsc może to dziwne ale zdarzyło mi sie to kilka razy i jeszcze sie
upominały żeby im ustąpic mocherowe berety jedne...


To prawda... Często się zdarza, że może usiąśc sobie na innych miejscach, ale koniecznie chcą te, na którym siedzisz. To potrafi wkurzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę u starszych ludzi tego, że nie potrafią powiedziec proszę, ani przepraszam, a co dopiero dziękuję. Zawsze jak wracam do domu busem to zamiast poprosic, żebym ustąpił miejsca oni gadają złośliwe komentarze na mój temat oraz na młodzież. Jak to ostatnio jakiś dziadek mówił: "Matka was nie wychowała. W moich czasach....(wiadomo chyba)" . Jakoś chyba go nie wychowała, bo proszę to nie umiał powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam lubię starszych ludzi bo są zazwyczaj mili ;] A szacunkiem trzeba darzyć wszystkich no może o prócz przestępców xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 07:57, albinskia napisał:

ja tam lubię starszych ludzi bo są zazwyczaj mili ;] A szacunkiem trzeba darzyć wszystkich
no może o prócz przestępców xD


Zależy na jakich trafisz. Widocznie ty na miłych trafiasz, a ja wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować