Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2006 o 21:30, Lak4 napisał:

chciałbym się was spytać czy będzie mi dobrze chodził gothic i czy będę mugł zobaczyć jego
piękną grfike.

mam Intel pentium d 2,93 ghz, 1500 ddrII ram, i geforce 7600 gs 512 mb??

Masz szansę na płynną grę przy średnio-wysokich detalach, jeżeli uprzednio zmodyfikujesz plik .ini.
Bez tego Gothic rwie na każdej konfiguracji. Przykładowo, na moim sprzęcie (widoczny w podpisie) G3 działa płynnie na około-średnich detalach, bez cieni i roślinności. Rwie tylko czasami, oraz oczywiście podczas używania kamieni teleportacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 21:38, Sztywny-pl napisał:

> chciałbym się was spytać czy będzie mi dobrze chodził gothic i czy będę mugł zobaczyć
jego
> piękną grfike.
>
> mam Intel pentium d 2,93 ghz, 1500 ddrII ram, i geforce 7600 gs 512 mb??
Masz szansę na płynną grę przy średnio-wysokich detalach, jeżeli uprzednio zmodyfikujesz plik
.ini.
Bez tego Gothic rwie na każdej konfiguracji. Przykładowo, na moim sprzęcie (widoczny w podpisie)
G3 działa płynnie na około-średnich detalach, bez cieni i roślinności. Rwie tylko czasami,
oraz oczywiście podczas używania kamieni teleportacyjnych.



a jak zmodyfikować ten plik .ini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 16:45, rogal123 napisał:

Gothic 3 bede mial za kilka dni :P ale juz dzisia sprawiłem se nowego kompa prcek Inter Duo
6600-czy jak to sie pisze GeForce 8800GTX, 2 giga ramu i pytanie jak bedzie mi goticv chodzil
wiem ze dobrze ale jak bde mogl grac na high detalach!! wszystko na masxa i bez cienc??

wuahahahahahahahahah a gdzie kupiłeś te 8800GTX? w mainowskiej czy u nghoździkowej? :D stary :P:P:P pzecież układ G80 bęzie miał premiere na święta więc albo masz dojścia (czytaj: wujek pracuje w Nvidii) albo ściemniasz :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki za spam ale: czy ma ktoś tweaka na konfig: 1,5 GB ramu 1,8 GHz (sempron 2600) i 7600GS ?
byłbym wdzęczny bo gra jest odjazdowa poprostu bajka z 1000 i jednej nocy ale chachy ptwornie, a jednak gram :D bo gra jest tego warta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byc może się komuś przyda - zmodyfikowałem plik .ini gry i dosyc pomogło, oto główne miejsca modyfikacji:

Cache.SizeImage=128000000
Cache.SizeMaterial=12800000
Cache.SizeMesh=12800000
Cache.SizeSound=12800000
Cache.SizeCollisionMesh=12800000
Cache.SizeAnimation=25600000
Cache.SizeSpeedTree=10000000

ResourceCache.u32ImageMaxMemUsage_High=96000000
ResourceCache.u32MeshMaxMemUsage_High=70000000
ResourceCache.u32SoundMaxMemUsage_High=40000000
ResourceCache.u32MaterialMaxMemUsage_High=20000000
ResourceCache.u32CollisionMeshMaxMemUsage_High=20000000
ResourceCache.u32AnimationMaxMemUsage_High=40000000
ResourceCache.u32SpeedTreeMaxMemUsage_High=10000000
ResourceCache.u32ImageMaxMemUsage_Medium=70000000
ResourceCache.u32MeshMaxMemUsage_Medium=40000000
ResourceCache.u32SoundMaxMemUsage_Medium=20000000
ResourceCache.u32MaterialMaxMemUsage_Medium=15000000
ResourceCache.u32CollisionMeshMaxMemUsage_Medium=16000000
ResourceCache.u32AnimationMaxMemUsage_Medium=30000000
ResourceCache.u32SpeedTreeMaxMemUsage_Medium=7500000
ResourceCache.u32ImageMaxMemUsage_Low=32000000
ResourceCache.u32MeshMaxMemUsage_Low=30000000
ResourceCache.u32SoundMaxMemUsage_Low=10000000
ResourceCache.u32MaterialMaxMemUsage_Low=10000000
ResourceCache.u32CollisionMeshMaxMemUsage_Low=13000000
ResourceCache.u32AnimationMaxMemUsage_Low=25000000
ResourceCache.u32SpeedTreeMaxMemUsage_Low=5000000

Mniej więcej po zmianie tych wartości na moim sprzęcie AMD Sempron 2200+, Radeon 9550 128 MB i 1024 MB RAM bardzo mocno wdające się we znaki na słabych sprzętach doczytywanie terenu mocno ustąpiło(raz na jakiś czas coś się mocniej musi doczytac, co trwa jakąś sekundę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 10:48, Tomek1990 napisał:

Mniej więcej po zmianie tych wartości na moim sprzęcie AMD Sempron 2200+, Radeon 9550 128 MB
i 1024 MB RAM bardzo mocno wdające się we znaki na słabych sprzętach doczytywanie terenu mocno
ustąpiło(raz na jakiś czas coś się mocniej musi doczytac, co trwa jakąś sekundę).


Wszytsko pięknie ładnie ale JA POTRZEBUJE NA 2600+ sempronka 7600 i 1,5 GB arrrrr :P
kurcze bo mam te rewolte w cape dun i mi rwie jak szalone 5 KLATEK NA TAKIM KOMPIE??????? i oczywiście nie warzne jakie ustawiemnia :( na każdym tnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2006 o 10:02, Dark SMG napisał:

wuahahahahahahahahah a gdzie kupiłeś te 8800GTX? w mainowskiej czy u nghoździkowej? :D stary
:P:P:P pzecież układ G80 bęzie miał premiere na święta więc albo masz dojścia (czytaj: wujek
pracuje w Nvidii) albo ściemniasz :p


Głupstwa opowiadasz:
post nr. 1313
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=197087&st=1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 10:02, Dark SMG napisał:

> Gothic 3 bede mial za kilka dni :P ale juz dzisia sprawiłem se nowego kompa prcek Inter
Duo
> 6600-czy jak to sie pisze GeForce 8800GTX, 2 giga ramu i pytanie jak bedzie mi goticv
chodzil
> wiem ze dobrze ale jak bde mogl grac na high detalach!! wszystko na masxa i bez cienc??

wuahahahahahahahahah a gdzie kupiłeś te 8800GTX? w mainowskiej czy u nghoździkowej? :D stary
:P:P:P pzecież układ G80 bęzie miał premiere na święta więc albo masz dojścia (czytaj: wujek
pracuje w Nvidii) albo ściemniasz :p

To ty bzdury opowiadasz, te karty można już kupić za 3000-4000 zł :
http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=5186
Zanim zaczniesz wmawiać komus o tym, że nie można kupić jakiś kart upewnij się, że napewno nigdzie ich nie ma. Natomiast zakładam, że koleś napewno udaje, bo te karty jak widać po cenach są strasnie drogie.

p.s. To nie są zamówienia na przyszłość te karty mają na magazynie wystarczy popatrzyć na ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 15:24, Bosper napisał:

> > Gothic 3 bede mial za kilka dni :P ale juz dzisia sprawiłem se nowego kompa prcek
Inter
> Duo
> > 6600-czy jak to sie pisze GeForce 8800GTX, 2 giga ramu i pytanie jak bedzie mi goticv

> chodzil
> > wiem ze dobrze ale jak bde mogl grac na high detalach!! wszystko na masxa i bez cienc??

>
> wuahahahahahahahahah a gdzie kupiłeś te 8800GTX? w mainowskiej czy u nghoździkowej? :D
stary
> :P:P:P pzecież układ G80 bęzie miał premiere na święta więc albo masz dojścia (czytaj:
wujek
> pracuje w Nvidii) albo ściemniasz :p
To ty bzdury opowiadasz, te karty można już kupić za 3000-4000 zł :
http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=5186
Zanim zaczniesz wmawiać komus o tym, że nie można kupić jakiś kart upewnij się, że napewno
nigdzie ich nie ma. Natomiast zakładam, że koleś napewno udaje, bo te karty jak widać po cenach
są strasnie drogie.

p.s. To nie są zamówienia na przyszłość te karty mają na magazynie wystarczy popatrzyć na ilości.


Jak chcesz to moge Ci wyslac na maila zdjecie ze mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wazne dla mnie pytanie .a mianowicie czy Pentium D 2.8 ( 2 rdzenie) wystarczy do gothica 3? pytam o sam procesor czy jest odpowiedni. moze ktos ma podobne- chcialbym wiedziec jak sie gra na takim procku czy przycina w miastach i podczas walk itp. slyszalem ze gra wykoszystuje 2 rdzenie, to prawda?daje to cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 20:26, danzelmario napisał:

Mam wazne dla mnie pytanie .a mianowicie czy Pentium D 2.8 ( 2 rdzenie) wystarczy do
gothica 3? pytam o sam procesor czy jest odpowiedni. moze ktos ma podobne- chcialbym wiedziec
jak sie gra na takim procku czy przycina w miastach i podczas walk itp. slyszalem ze gra wykoszystuje
2 rdzenie, to prawda?daje to cos?


Nie wiem ja mam

athalona 2,2 gh czyli jakby pentium 3,2 powiem ci tylko jedno ja mam nowego kompa jak ustawisz na małą szczegułowość to będziesz miał gorszą grafikę od gothica 2 w którym grałem na maksimum i miałem lepsze ale sie nie przycina jak gram na średnim to przycina się tylko W Monterze tam ja chodzić nie mogłem najgorzej jest też w miejscach gdzie jest pełno roślin jak napkrzykład obok Silden w reśnie miejscach troche się przycina tobie też tak powinno być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 20:26, danzelmario napisał:

Mam wazne dla mnie pytanie .a mianowicie czy Pentium D 2.8 ( 2 rdzenie) wystarczy do
gothica 3? pytam o sam procesor czy jest odpowiedni. moze ktos ma podobne- chcialbym wiedziec
jak sie gra na takim procku czy przycina w miastach i podczas walk itp. slyszalem ze gra wykoszystuje
2 rdzenie, to prawda?daje to cos?

ale komputer to troche więcej niż procesor.... ja mam Semprona i gram ;-) ważny jest ram i grafika sam procesor wiosny nie czyni swoją droga troche głupie pytania zadajesz masz jeden z mocniejszych na rynku procqw i się zastanawiasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 21:01, Ubiqlue napisał:

ale komputer to troche więcej niż procesor.... ja mam Semprona i gram ;-) ważny jest ram i
grafika sam procesor wiosny nie czyni swoją droga troche głupie pytania zadajesz masz jeden
z mocniejszych na rynku procqw i się zastanawiasz...

ja wiem czy mocniejszy??? pentium w grach slabo sie sprawuje raczej i nie wiem czy jest to wystarczajacy procesor zeby normalnie grac na tych srednich detalach.co do ramu i grafiki to 2 giga ram i 7600GS @GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 20:56, ryciu6 napisał:

Nie wiem ja mam

athalona 2,2 gh czyli jakby pentium 3,2

2.2 czeczywiste taktowanie tak? - dwa rdzenie? czy jeden. podobnbo gothic wykorzystuje 2 rdzenie- ale na ile to pomaga? tego nie wiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 21:01, Ubiqlue napisał:

ale komputer to troche więcej niż procesor.... ja mam Semprona i gram ;-) ważny jest ram i
grafika sam procesor wiosny nie czyni swoją droga troche głupie pytania zadajesz masz jeden
z mocniejszych na rynku procqw i się zastanawiasz...


W komputerze procesor jest wazniejszy niz ram .
A Pentium D to nie jest jeden z mocniejszych procesorow na rynku tylko jeden ze slabyszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 08:28, krisquall napisał:

Dla uzytkownikow Intel Pentium D xxx i tych ktorzy zamierzaja go kupic ...
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2795&p=16

dla mnie te testy dziwne sa. zeby x1900XT w oblivion miał ponad 100 klatek w 1600 na 1200?sory ale nawet 8800GTX tyle nie ma:/ w tejh samej rozdzialce tyle ze wygładzaniem ma 47( http://pclab.pl/art23133-11.html) a jak widac liczba fpsów za bardzo nie spada wraz z rozdzielczoscia..i pare innych dziwnych rzeczy jak to ze pentium d ma zawsze ponad 2 razy mnie fpsów..i to w najwyzszych trybach gdzie procesor ma mniejsze znaczenie.jakies nie rzetelne te wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 01:00, danzelmario napisał:

> Dla uzytkownikow Intel Pentium D xxx i tych ktorzy zamierzaja go kupic ...
> http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2795&p=16
dla mnie te testy dziwne sa. zeby x1900XT w oblivion miał ponad 100 klatek w 1600 na 1200?sory
ale nawet 8800GTX tyle nie ma:/ w tejh samej rozdzialce tyle ze wygładzaniem ma 47( http://pclab.pl/art23133-11.html)
a jak widac liczba fpsów za bardzo nie spada wraz z rozdzielczoscia..i pare innych dziwnych
rzeczy jak to ze pentium d ma zawsze ponad 2 razy mnie fpsów..i to w najwyzszych trybach gdzie
procesor ma mniejsze znaczenie.jakies nie rzetelne te wyniki.


To nie sa testy kart graficznych tylko procesorow wiec nie wiem gdzie Ty widzisz wyniki kart graficznych. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować