Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2007 o 19:25, TigerXP napisał:

> > > ja tylko po prostu chce rzeby gierka chodziła na medium płynnie
> > > > A to oto ci chodzi. To mam dla ciebie dobrą wiadomość nie musisz wymieniać
niczego. A
> teraz
> > standardowo ta zła, co byś nie zmienił to i tak będzie ci się przycinać.
> podsumowując grafika Rad 9200 , procek ten sa i Ram ten sam i chyba będzie chodził płnnie


Ram sobie możesz zostawić, 2gb to całkiem sporo, karta do wymiany. Tak jak napisałem na w miare
wydajną karte wydasz ok 400-450pln. Wybór zależy od twoich osobistych preferencji, ja preferuje
Gf dlatego dałem przykład 7600gs. Jeśli wolisz to mozesz wybrać coś z rodziny 1600 ATI. Na
tym możesz zakonczyć wymiane w kompie. Jednak dodając 400pln kupujesz athlon 3000 i płyte główną
pod niego. W tym przypadku nie dość że masz szybszego proca to ponadto proc wyciągnie więcej
z karty. Przy obecnym celeronie proc bedzie troszke opózniał karte.

czyli jak zostawie proca tego co mam i wymienie karte będzie mocno ścinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 19:30, Koski111 napisał:

patrzyłem na allegro i w sumie wyszło 600pln

nie robmy smietniska. myslalem ze mpowisz o kwocie co najmnie 1500 (bo mowiles o platformie core duo.:/) wiec sie zaqstanow ile masz to ci tu pomozemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popieram danzelmario, pomyśl ile masz kasy na wydanie ja w tym czasie zjem kolacje i zabierzemy się za porady za jakiś czas. Bo juz zaraz 4400:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 19:39, Koski111 napisał:

800pln


To już ci napisałem co masz za 800pln drugi raz się powtarzać nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 19:41, TigerXP napisał:

> 800pln

To już ci napisałem co masz za 800pln drugi raz się powtarzać nie bede.

wlasnie. kolega wybrał optimum sprzet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 19:41, TigerXP napisał:

Właśnie popieram danzelmario, pomyśl ile masz kasy na wydanie ja w tym czasie zjem kolacje
i zabierzemy się za porady za jakiś czas. Bo juz zaraz 4400:)

swięta przwda my tu sobie gadamy a najlepsiejszy serial by przeleciał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 19:39, Koski111 napisał:

800pln


Sama karta graficzna, dająca ci rzeczywistą możliwość plynnego grania w G3 na medium kosztowałaby ok. 600zł, a najtańszy Core 2 Duo to min. 700zł, więc o takim sprzęcie zapomnij. No i jeżeli zamierzasz kupować na Allegro musisz bardzo uważać albo kupować z zaufanych i pewnych źródeł. Za taką kase, możesz myśleć o Athlonie 64 (na podstawce S939), płycie na chipsecie nForce3 (coś w tych okolicach cenowo - wydajnościoych) i może Radeonie 9800 ew. w wersji Pro. Myśle, że złożenie za tyle czegokolwiek na PCI-E jest nierealne.

PS. Na jakiej podstawce jest ten Celeron? Może da się wymienic jedynie pltę główną i grafikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 19:50, MKRaven napisał:

> 800pln

Sama karta graficzna, dająca ci rzeczywistą możliwość plynnego grania w G3 na medium kosztowałaby
ok. 600zł, a najtańszy Core 2 Duo to min. 700zł, więc o takim sprzęcie zapomnij. No i jeżeli
zamierzasz kupować na Allegro musisz bardzo uważać albo kupować z zaufanych i pewnych źródeł.
Za taką kase, możesz myśleć o Athlonie 64 (na podstawce S939), płycie na chipsecie nForce3
(coś w tych okolicach cenowo - wydajnościoych) i może Radeonie 9800 ew. w wersji Pro. Myśle,
że złożenie za tyle czegokolwiek na PCI-E jest nierealne.

PS. Na jakiej podstawce jest ten Celeron? Może da się wymienic jedynie pltę główną i grafikę?
celeron2,4GHZ\EPOX-4pea91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co mam do wydania 800pln i moja koncepcja jest take żebyzałorzyć proca athloni płyte główną karte zostawić co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 19:56, Koski111 napisał:

wiecie co mam do wydania 800pln i moja koncepcja jest take żebyzałorzyć proca athloni płyte
główną karte zostawić co wy na to

detale na jakich pograsz sie nie zmienia,płynnosc jedynie na tych samych co obecnie grasz bedzie ciut wieksza. to twoj wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 19:56, Koski111 napisał:

wiecie co mam do wydania 800pln i moja koncepcja jest take żebyzałorzyć proca athloni płyte
główną karte zostawić co wy na to


Moim zdaniem najsłabszym punktem twojego kompa jest grafika, więc taka zmiana to, jak dla mnie, wywalanie kasy w błoto. Nic ci to nie da: przyrost wydajności nikły i ani nie przejdziesz na PCI-E, ani na nowsze typy procesorów. To już lepiej wywal całą kasę na najlepszą kartę dla AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2007 o 19:11, danzelmario napisał:

to juz subiektywna ocena. ale spojrz ogolnie na jakosc! nie gorsza niz w gothic a nawet lepsza
bym stwierdził. i w dodatku chodzi 3 razy lepiej!

No jakośc jest ogólnie bardzo dobra,a co do płynności to pewnie masz rację.Cóż jaki ten świat jest okrutny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2007 o 19:08, Burzol napisał:

Podaj mi konfigurację sprzętową, która uciągnie G3 w 1600x1200, wszystko na maximum, oczywiście
średnia płynność na poziomie co najmniej 25 FPS. Znasz taką? Bo ja nie... A za 3 lata komp
wystarczajcy do tego kupisz za jakieś 2500 albo mniej.

Prosze bardzo o to filmik z G3 w roździelczości 1600x1200 ,a nawt wiekszej...
http://www.youtube.com/watch?v=7EOssphLyKc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 20:04, TigerXP napisał:

Chwalisz gre dlatego że za trzy lata będe mógł w nia pograć na uwczesnym średnim sprzęcie?

Nie.

Dnia 07.02.2007 o 20:04, TigerXP napisał:

Zresztą danzelmario juz ci chyba wyjaśnił że problem nie lezy w sprzęcie tylko w kodzie gry.


Tyle to ja wiem, przecież grałem w demo g3. A tak w ogóle to przecież żadna gra nie chodzi tak naprawdę płynnie, mimo że tak się wydaje. 50 FPS nie oznacza płynnego obrazu, po prostu oko ludzkie nie jest w stanie zarejestrować tych "skoków" w tak małych odstępach czasu. Może za te 3 lata zwisy g3 też nie będą tak zauważalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 14:21, Burzol napisał:

Tyle to ja wiem, przecież grałem w demo g3. A tak w ogóle to przecież żadna gra nie chodzi
tak naprawdę płynnie, mimo że tak się wydaje. 50 FPS nie oznacza płynnego obrazu, po prostu
oko ludzkie nie jest w stanie zarejestrować tych "skoków" w tak małych odstępach czasu. Może
za te 3 lata zwisy g3 też nie będą tak zauważalne ;)


Hę?! Przecież wyświetlanie na monitorze wogóle polega na bardzo szybkim, niezauważalnym dla ludzkiego oka odświeżaniu obrazu. Jak sam napisałeś, to nie jest mała liczba FPS, tylko zwisy spowodowane złym gospodarowaniem pamięciom i doczytywaniem świata. Za 3 lata to będziemy narzekali na Gothic 5 ;) i chyba nikt nie kupuje i nie produkuje gry, w którą będzie można pograć za trzy lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2007 o 12:20, boduczek napisał:

Prosze bardzo o to filmik z G3 w roździelczości 1600x1200 ,a nawt wiekszej...
http://www.youtube.com/watch?v=7EOssphLyKc

powiedz mi co chcesz udowodnic? ze gothc to super gra?.owszem na takiej karcie płynosc jest wysoka 40 fps to pewnie inimum ale co z tego? ja tez mam płynnosc ( w nizszej roizdzielczosci oczywiscie i nieco mniejszych detalach) ale i tak tnie gra bo doczytuej z dysku.i tego nie zmieni zaden 8800GTX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 12:20, boduczek napisał:


> Podaj mi konfigurację sprzętową, która uciągnie G3 w 1600x1200, wszystko na maximum, oczywiście

> średnia płynność na poziomie co najmniej 25 FPS. Znasz taką? Bo ja nie... A za 3 lata
komp
> wystarczajcy do tego kupisz za jakieś 2500 albo mniej.
Prosze bardzo o to filmik z G3 w roździelczości 1600x1200 ,a nawt wiekszej...
http://www.youtube.com/watch?v=7EOssphLyKc


Nie wiem czy zauważyłeś ale na filmiku też są doczytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować