Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

oks ;] ale itak dokupie ramu bo zawsze sie przyda ;) a mam nadzieje ze bedzie mi chodził plynnie na minimalnych przynajmniej :) ...... ale slyszalem ze procesor wcale do gthica 3 niemusi byc jakis wypasiony musi byc dobry ale pozatym musi miec duzo ramu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 16:52, batek15 napisał:

oks ;] ale itak dokupie ramu bo zawsze sie przyda ;) a mam nadzieje ze bedzie mi chodził plynnie
na minimalnych przynajmniej :) ...... ale slyszalem ze procesor wcale do gthica 3 niemusi byc
jakis wypasiony musi byc dobry ale pozatym musi miec duzo ramu!!!

No tak ja mam Amd duron 1Ghz 512 ramu i 9550 i gra chodziła okropnie, czasami o dziwo chodziła ładnie w medium(!)
Byłem u kolegi który ma lepszy proc i ramu kartę taką samą a ścina się tak jak u mnie, ten silnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 16:52, batek15 napisał:

oks ;] ale itak dokupie ramu bo zawsze sie przyda ;) a mam nadzieje ze bedzie mi chodził plynnie
na minimalnych przynajmniej :) ...... ale slyszalem ze procesor wcale do gthica 3 niemusi byc
jakis wypasiony musi byc dobry ale pozatym musi miec duzo ramu!!!


Proponuje 1,5 gb Ramu i to w zupelnosci wystarczy :), ale nie do Crisisa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej a wyszła ta łatka lub dodatek niewiem co to jest zmniejszajaca wymagania gry ??? a czy może jest jajak łatka poprawiająca płynność gry ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na co mógłbym liczyć mając athlona 64 x2 3800+, 1,5GB ramu, geforce 7900 GS(lekko podkręcony)
rozdzielczośc - 1024 na 768 i żeby było płynnie
PS na tym konfigu jeszcze przed kręceniem karty w test drive unlimited chodziło ze wszystkim płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 16:52, batek15 napisał:

oks ;] ale itak dokupie ramu bo zawsze sie przyda ;) a mam nadzieje ze bedzie mi chodził plynnie
na minimalnych przynajmniej :) ...... ale slyszalem ze procesor wcale do gthica 3 niemusi byc
jakis wypasiony musi byc dobry ale pozatym musi miec duzo ramu!!!

Na moim staruszku to nawet G2 Noc Kruka sie trochę zawiesza

20070423204056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O płynności możesz zapomnieć. Nieważne jakiego byś miał kompa to i tak będzie ścinać. Jednak patrząc na twoją konfiguracje, to nie bedzie duże ścinanie. Jeśli jesteś w stanie wytrzymać małe przycinki co jakiś czas to pograsz, a gierka bedzie wyglądała pięknie. Jeśli nie jesteś w stanie tego wytrzymać, to nawet nie bierz się za gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 20:02, kaganiec napisał:

na co mógłbym liczyć mając athlona 64 x2 3800+, 1,5GB ramu, geforce 7900 GS(lekko podkręcony)
rozdzielczośc - 1024 na 768 i żeby było płynnie
PS na tym konfigu jeszcze przed kręceniem karty w test drive unlimited chodziło ze wszystkim
płynnie


Mozesz liczyc, ze a nuz sie uda i nie bedzie Ci scinalo tak jak mi, na duzo lepszym od Twojego kompie... ale nie liczylbym zbytnio, bo cuda to sie relatywnie rzadko zdarzaja mimo wszystko ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 16:52, batek15 napisał:

oks ;] ale itak dokupie ramu bo zawsze sie przyda ;) a mam nadzieje ze bedzie mi chodził plynnie
na minimalnych przynajmniej :) ...... ale slyszalem ze procesor wcale do gthica 3 niemusi byc
jakis wypasiony musi byc dobry ale pozatym musi miec duzo ramu!!!

Wiesz niby to jest prawda,ale w praktyce to się nie sprawdza.Jeśli interesują Cię detale powyżej średnich to musisz mieć 2 gb ram , GF 7900 MSi /Radeon X1950XTX i jakiegoś C2D.Bez tego się nie obejdzie.A co do twojego sprzętu to po zakupieniu ram powinieneś sobie własnie tak zagrać,lecz nie zbanana jest wola Innosa.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 08:44, kibot napisał:

Mi na GF 5500, 512 MB RAM i 3,06 Ghz - na najniższych gra chodzi średnio (da się wytrzymać).
Chodzi mi szybciej niż Oblivion bez programu Oldblivion :)

I znowu to samo... Skoro tak mówisz udowodnij to. Przecież żeby G3 działał,wogóle potrzeba 1 gb ramu (ale w tedy jest prawie niegrywalny) Ty masz 512 ram i chodzi Ci na średnich -nieźle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 08:58, kibot napisał:

Ale na serio chodzi mi dość płynnie, lecz co 20 sekund staje na chwilke by doczytac kawałek
obszaru. U kolegi na mocniejszym kompie gra mu sie bardziej zacina. Źle dopracowali te gre
:(

Dobra,skoro mówisz prawdę udowodnij to filmikiem,bo nawet ktoś kto zna się na komputerach jak nie wiem co np. danzelmario powie Ci że to nie możliwe.Nie ma sensu kłamać - skoro mówisz prawdę - udowodnij to, jeżeli kłamiesz - to po prostu nie odpowiadaj i nie spamuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 09:05, boduczek napisał:

> Ale na serio chodzi mi dość płynnie, lecz co 20 sekund staje na chwilke by doczytac kawałek

> obszaru. U kolegi na mocniejszym kompie gra mu sie bardziej zacina. Źle dopracowali te
gre
> :(
Dobra,skoro mówisz prawdę udowodnij to filmikiem,bo nawet ktoś kto zna się na komputerach jak
nie wiem co np. danzelmario powie Ci że to nie możliwe.Nie ma sensu kłamać - skoro mówisz prawdę
- udowodnij to, jeżeli kłamiesz - to po prostu nie odpowiadaj i nie spamuj...


Boduczku, Ty i Twoja krucjata pod hasłem "Kłamiesz!":). Zachowujesz się jak ten ludzik ze swojego avatara.
Wyobraź sobie, że tak: Jest to możliwe. Grałem na najniższych detalach mając 512 ramu. Nie ma żadnego problemu z uruchomieniem gry, zwłaszcza po zmodyfikowaniu *.ini. Wygląda paskudnie, ale da się grać. Przy 1GB działa tak samo. Przy dwóch też. Na tym polega specyfika Gothica 3. Memory leaki wypełniają pamięć, niezależnie od tego ile jej masz, jakiej wielkości jest swap i czy masz włączony SpeedBoost. Procesor i Karta graficzna nie mają tu znaczenia od pewnego momentu, poza faktem oczywiście, że tekstury lepszej jakości i shader 3.0 troszkę przyspieszają ten proces. Prośba o filmik jest nie do zrealizowania. Jak nagrać film nie zaprzęgając procesora i pamięci do jego nagrywania? Komórką?
Gra jest niezoptymalizowana i wygląda na to, że nigdy nie będzie. Ale sądząc po pierwszej godzince, zanim to wyinstalowałem po co optymalizować kolejną grę z questami "Zabij trzy dziki", "Zbierz 95 badyli". To gniot.

Pomyśl - dlaczego ktoś miałby kłamać, że działa mu Gothic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi fenomen takiego zjawiska, gdy ktoś komuś nie wierzy (a Boduczek ma do tego podstawy, ja zreszą też) to od razu prowadzi jakąś krucjate. Typ napisał że na 512 ramu gra mu chodzi dobrze. A ja na to mówie że niemozliwe, chyba że dobrze=5fps, wtedy zwróce honor. Ponadto ma karte FX5500, 5500 to jeden z najbardziej wykastrowanych modeli kart w historii. Na tym gothic 2 by ścinał. Jego proc to co prawda 3.06, jednak celeron, czy mam mówić o tym procku coś więcej? Puste megaherze, nic więcej. Chodzi lepiej niż oblivion. Grałem w obie gry i stwierdzam że gothic nigdy nie będzie chodził lepiej niż obek. Wygląd obu gier to rzecz względna, jednemu sie podoba, drugiemu nie. Jednak mniejsze wymagania obliviona, to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2007 o 09:59, Kaen napisał:

Boduczku, Ty i Twoja krucjata pod hasłem "Kłamiesz!":). Zachowujesz się jak ten ludzik ze swojego
avatara.

A co ma piernik do wiatraka?

Dnia 24.04.2007 o 09:59, Kaen napisał:

Wyobraź sobie, że tak: Jest to możliwe. Grałem na najniższych detalach mając 512 ramu. Nie
ma żadnego problemu z uruchomieniem gry, zwłaszcza po zmodyfikowaniu *.ini. Wygląda paskudnie,
ale da się grać. Przy 1GB działa tak samo. Przy dwóch też. Na tym polega specyfika Gothica
3. Memory leaki wypełniają pamięć, niezależnie od tego ile jej masz, jakiej wielkości jest
swap i czy masz włączony SpeedBoost. Procesor i Karta graficzna nie mają tu znaczenia od pewnego
momentu, poza faktem oczywiście, że tekstury lepszej jakości i shader 3.0 troszkę przyspieszają
ten proces. Prośba o filmik jest nie do zrealizowania. Jak nagrać film nie zaprzęgając procesora
i pamięci do jego nagrywania? Komórką?

Oh...Jakoś np. danzelmario mógł pokazać jak chodzi mu Gothic 3,a wasze argumenty są beznadziejne.jesli było by w tym choć trochę prawdy to dajcie jakiś dowód.Wiekszośc osób które grały w G3 powiedza Ci to samo NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI !! co do nagrania to od czego jest Fraps? Tak jak mówiłem G# chodzi coraz lepeij na coraz słabszych sprzętach...

Dnia 24.04.2007 o 09:59, Kaen napisał:

Gra jest niezoptymalizowana i wygląda na to, że nigdy nie będzie. Ale sądząc po pierwszej godzince,
zanim to wyinstalowałem po co optymalizować kolejną grę z questami "Zabij trzy dziki", "Zbierz
95 badyli". To gniot.

A w kórym z RPG masz na początku inne misje?I nie skończyłęś dlatego że Ci się znudziło tylko dlatego że nie szło grać na takich paramertach.

Dnia 24.04.2007 o 09:59, Kaen napisał:

Pomyśl - dlaczego ktoś miałby kłamać, że działa mu Gothic?

Te pytanie nie do mnie kieruj lecz do tych którzy opowidają bzdury.Przecież z tyłu gry są napisane wymagania minimalne,i napewno nie ma tam 512 ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować