Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2006 o 22:53, 777misiek napisał:

Witam, pojdzie gothic na moim staruszku?
AMD Athlon XP, 2066 MHz (12.5 x 165)
1,5 GB ram
RADEON 9200 SE (128 MB)

z gory dzieki za odp :)


No dobra, pomyłka, wg. większości testów w rozdzielczości 800*600 w min. detalach będzie działać jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to nei ma co rozmawiać opcja taka, poczekać, kupić grę, i sie zobaczy. Chodzi to spoko nie to łatwimy kase i coś trzeba dokupić do kompa :P Ja mam Athlona 64 bit 3800, 1 GB ramu, Radeon 9700. I to jest moj sposób. Wiem że menu odpale a co dalej ?? Czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 23:23, ziptofaf napisał:

> Witam, pojdzie gothic na moim staruszku?
> AMD Athlon XP, 2066 MHz (12.5 x 165)
> 1,5 GB ram
> RADEON 9200 SE (128 MB)
>
> z gory dzieki za odp :)

No dobra, pomyłka, wg. większości testów w rozdzielczości 800*600 w min. detalach będzie działać
jak trzeba.


A jak zmienie karte na geforce 7600GT to bedzie chodzic plynnie chociaz na srednich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 23:47, 777misiek napisał:

> > Witam, pojdzie gothic na moim staruszku?
> > AMD Athlon XP, 2066 MHz (12.5 x 165)
> > 1,5 GB ram
> > RADEON 9200 SE (128 MB)
> >
> > z gory dzieki za odp :)
>
> No dobra, pomyłka, wg. większości testów w rozdzielczości 800*600 w min. detalach będzie
działać
> jak trzeba.

A jak zmienie karte na geforce 7600GT to bedzie chodzic plynnie chociaz na srednich?

heheh ja mam GS a właściwiue miałem :( po 2 godzinach zabawy padła :( kurde teraz musze czekać aż z gwarancji wróci, bynajmniej jak masz 1 GB ramu to nie ma problemu może nawet na wysokich poleci bo 7600 to świetna katra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 09:43, rav1985 napisał:

1gb pamieci to min do gry, popytaj sie osob ktor juz grały i wszystkie to potwierdza

A nie prawda
Ja gram na sprzęcie
Leadtek WinFast PX6800 TDH (256ddr)
P4 3 Ghz (2mb)
512 Drr2 (533mhz)

I można grać na Medium !! tylko się troche tnie
Lecz na Low detalach da się grać nawet nawet :)

Ps; G3 mam od kumpla z Niemiec (żeby nie było że mam Pirata) dostałem go w prezencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszmy prośbe do CD-Projektu o to by napisał na jakim sprzęcie jak można grać (chodzi mi o 5 różnych kompów--żeby pokazać jaki sprzęt jest wystarczający na niskie detale jakie na medium a jakie na high). Przecież on już na pewno ma GOthica III i go testował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste jak drut
LOW- 1024x768
Sempron-Celeron (S2500+.C2.4)
512-1GB
radeon 9500-9800 128mb
Geforce 5900-6600 128mb

Medium 1024x768
Athlon 64 3200+ pentium4 5xx 6xx 2.8-3ghz
1gb-1.5gb
radeon x800, x 1650xt 128/256mb
geforce 6800, 7600gs 128/256mb

High 1024x768
Athlon x2 3800+ pentium d 8xx, 9xx 2.8ghz-3.6ghz
2gb
radeon x1800 x1900GT i wyzej 256/512mb
geforce 7800,7900gt,gs 256/512mb

Max 1280x1024

Athlon x2 4400+ + OC Core 2 duo e6600 i wyzej
2gb-4gb
Radeon x 1900XTX, x1950xtx 512mb
Geforce 7900GTO@GTX, 7900GTX, 7900GX2 512mb/1024mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe to ja ze swoim sempronem 1,8 GHZ, 1 giga rami i 76000GS moge odpalić na średnich :D hehehe
bo akurat procc ma najmniej do roboty jeśli karta ma wszyskie "bajery", w przypadku gdy ich nie ma ( SM3, DX9,0c) to procek musi emulować te efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny jakby ktoś z CDP powiedział jak się mają oficjalne wymagania Gothica 3 do tego jak naprawdę Gothic działa na takim sprzęcie jak podany w wymaganiach. Bo z tego co widzę na niemieckim forum to nie za dobrze to wygląda. Interesuje mnie też to czy wiecie może czy twórcy w którymś patchu zoptymalizują kod gry i będzie ona działała lepiej na słabszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 13:19, Kocis1524 napisał:

Byłbym wdzięczny jakby ktoś z CDP powiedział jak się mają oficjalne wymagania Gothica 3 do
tego jak naprawdę Gothic działa na takim sprzęcie jak podany w wymaganiach. Bo z tego co widzę
na niemieckim forum to nie za dobrze to wygląda. Interesuje mnie też to czy wiecie może czy
twórcy w którymś patchu zoptymalizują kod gry i będzie ona działała lepiej na słabszym sprzęcie.

Nie pamietam takiej gry, w ktorej po patchu wzroslaby wydajnosc na tych samych maszynach. Stabilonosc owszem, ale nie wydajnosc. Ciezko zrobic patcha takiego by naniosl tak powazne zmiany. Na to nie ma co liczyc... Moze dodatek cos zmieni, ale raczej zmieni na gorsze. Z Gothicami tak juz jest - slabo chodza, sa zabugowane, ale i tak gra sie jak w dzielo boskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 13:34, muchy-polatuchy napisał:

> Byłbym wdzięczny jakby ktoś z CDP powiedział jak się mają oficjalne wymagania Gothica
3 do
> tego jak naprawdę Gothic działa na takim sprzęcie jak podany w wymaganiach. Bo z tego
co widzę
> na niemieckim forum to nie za dobrze to wygląda. Interesuje mnie też to czy wiecie może
czy
> twórcy w którymś patchu zoptymalizują kod gry i będzie ona działała lepiej na słabszym
sprzęcie.
Nie pamietam takiej gry, w ktorej po patchu wzroslaby wydajnosc na tych samych maszynach. Stabilonosc
owszem, ale nie wydajnosc. Ciezko zrobic patcha takiego by naniosl tak powazne zmiany. Na to
nie ma co liczyc... Moze dodatek cos zmieni, ale raczej zmieni na gorsze. Z Gothicami tak juz
jest - slabo chodza, sa zabugowane, ale i tak gra sie jak w dzielo boskie.


Chodzi mi ogólnie o to żeby gra się nie lagowała i jej wymagania były na serio takie jak oficjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 13:34, muchy-polatuchy napisał:

Nie pamietam takiej gry, w ktorej po patchu wzroslaby wydajnosc na tych samych maszynach.


ja pamiętam przynajmniej jedną taką grę - Far Cry. po patchach tej grze przybyło z kilkanaście (jak nie wiecej) FPSów jednocześnie znacznie poprawiając grafikę :] a tyle FPsów to spora różnica, więc nigdy nie mów nigdy. wszystko zależy od tego jak bardzo zdolni są programiści, bo zdolny programista może dużo zrobić, a myślę, że ludzie z Pyranha Bytes są na tyle dobrzy, że kiedyś może dadzą nam te pare klatek więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No gdyby ladowanie obszarow bylo Oblivionowe to byloby IMO i tak juz dobrze (gralem niecala godzine w niem wersje z 1GB ramu). Freezy dobijaja.
@cinus`
W FC gralem, ale ciezko mi bylo stwerdzic czy na patchach jakis byl wzrost... bo gralem na jednych z ostatnich. Wiec moze. Ale w G3 nie liczylbym na to, a jesli w ogole to za kilka miesiecy... Bo patche do FC przeciez wychodzily dosc dlugo po premierze. A taka sytuacja nie jest komfortowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lagowanie się Gothica 3 wynika między innymi z tego że za jednym razem muszą być ładowane przedmioty z każdego pomieszczenia itd. Gdyby chociaż same pomieszczenia się doładowywały to już było by o wiele lepiej.
Modle się o wydanie dema przed 3 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do CDP. Wasza wersja PL ma posiadac wiele poprawek? Co to za dokładnie poprawki i czy POPRAWIĄ dzialanie gry? Bo jesli nie to nie widze sensu takiego wielkiego uskoku PL premiery...co wy tam dacie? Zaimpletowany obecny patch od PB(ktory niewiele pomaga swoja droga) i tyle? A my mamy czekac 3 tyg dłuzej? Czy Wy CDP sami wprowadzicie jakies swoje poprawki i czy to poprawi dzialanie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobią zapewne takiego patcha że Gothic III pojdzie na Pentiumie II. Przecież oni muszą pozmieniać teksty w całej grze - to troche zabawy jest z tym (i czasu). Więc ogólnie sądzę, że te 2 i tygodnie jestem wstanie przetrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 16:20, Konrades napisał:

Zrobią zapewne takiego patcha że Gothic III pojdzie na Pentiumie II. Przecież oni muszą pozmieniać
teksty w całej grze - to troche zabawy jest z tym (i czasu). Więc ogólnie sądzę, że te 2 i
tygodnie jestem wstanie przetrzymac

Jakie teksty gra jest już gotowa w wersjii pl tylko te błędy opuźniają wydanie. CDP samo nie mogło przecież implementować tekstów. Oni tylko przetłumaczyli i dali PB do zaimplementowania i z tego co wiem to Pb już odesłało im ta płyte bodajrze jeszcze przed europejską premierą. Chyba, że są błędy w polskiej wersjii Gothica( w tłumaczeniu) i dlatego poprawiają tyle czasu lub może czekają na drugiego patcha, którego Pb ma żekomo niedługo wypuścić dokładnie nie wiem kiedy ale takie pogłoski się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować