Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiilot działa na PC

48 postów w tym temacie

Pozostaje jeszcze tylko pytanie "po co?" Pilot-Wiilot zamiast myszki, to może i jest jeszcze jakieś rozwiązanie. Natomiast granie w gry, które pisane były z myślą o WSADzie i myszce może nie być zbyt wygodne. Co innego na Wii, gdzie gry pisze się specjalnie pod ten kontroler.

No chyba, żeby urządzenie tego rodzaju przyjęło się na PC i producenci gier wydawaliby gry natywnie obsługujące pilota. Ale to chyba póki co niemożliwe. Nintendo nie po to wymyśliło Wiilota i stworzyło do niego konsole by teraz oddawać pole PCtowcom. Inne firmy też analogicznego kontrolera nie stworzą, bo potem nie wypłaciłyby się z odszkodowań za naruszenie praw patentowych.

Jeszcze jedno mi przychodzi do głowy: emulator Wii na PC. Nie, to też nie będzie działać. Ani PS2 ani też pierwszy Xbox nie doczekały się póki co żadnego porządnego emulatora, mimo iż ta druga konsola to najzwyklejsze Pentium III z GeForcem 2 na pokładzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak sobie kupie pilocika i go zrobię w swoim notebooku :) ot taki gadżet z łóżka będę kontrolował :P Szkoda że do PS2 nie można podłączyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przed użyciem warto przeczytać "readme"

NOTE! You may not use this software on military bases, or for military purposes, or in Israel (which amounts to the same thing). Violation of the license agreement will be prosecuted. See the readme for the license agreement.

:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej wy to działa!!! Wystarczyło kilks minut biegu do najbliższego MM! Jak narazie testowałem zamiast myszki na pulpicie i sprawdza się naprawdę nieźle... teraz spróbuję z G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to wiadomo od dość dawna... sporo tygodni temu widziałem film na youtube, jak pewien miły pan grał w WoW za pomocą wiilota - wyglądało na całkiem wygodne sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po wyjściu konsoli pojawiło się sporo informacji, że Wiilot bezproblemowo współpracuje z PC. Niewiele póżniej widziałem film na You tube wykorzystania wiloota w Half Life 2. Zresztą wszystkie 3 pady (Wiilot, X360 i PS3) bezproblemowo współpracują z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak nie wykorzystuje potencjału wiilota... lepsza już myszka. Dopiero wykorzystywanie przez komputer wiilota tak jak na Wii da pozytywne efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować