Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Ale trochę to potrwa zanim wykryją wszystkie błędy. Ja, mimo że grę już od wczoraj posiadam, to na razie jeszcze nie grałem (szkoła:( ). Ale w piątek już prawdopodobnie instaluję, bo muszę się przekonać, czy gra jest aż taka dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mimo tych wszystkich bledow - polecam :) na prawde bardzo przyjemnie sie gra :) i koniecznie patch zainstaluj :) jednoski sa zbalansowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mi ślinka cieknie, ale muszę wytrzymać. Jutro zaliczę biologię i prawdopodobnie będzie spokój. A teraz idę spać, bo nie za bardzo widzi mi się zaspać na lekcje. Dobranoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 01:42, morthi napisał:

coz...UBI bardzo sie spieszylo zeby wydac gre i wychodza teraz te wszystkie niedorobki...

UBI bardzo się spieszyło?!!! Przecież opóźnili wypuszczenie gry o kilka tygodni!! Nie pamiętasz jak niedawno wszyscy pomstowali na to opóźnienie.
A niektórzy mówili: lepiej żeby wydali trochę później, ale dopracowaną grę niż wczesniej i z bugami :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 03:07, A-cis napisał:

> coz...UBI bardzo sie spieszylo zeby wydac gre i wychodza teraz te wszystkie niedorobki...
UBI bardzo się spieszyło?!!! Przecież opóźnili wypuszczenie gry o kilka tygodni!! Nie pamiętasz
jak niedawno wszyscy pomstowali na to opóźnienie.


Nie da się dogodzić wszystkim, niestety. Zawsze coś komuś nie pasuje, a to za długo trzeba czekać, a to że za szybko i jest niedopracowana, a to plastik tandetny :). Jakoś nie przeszkadzają mi w cieszeniu się grą niedoróbki rzędu zachodzących napisów na siebie czy też sporadycznego braku synchronizacji mowy z animacją.

Cieszę się, że mogę grać w coś na co tyle czekałem, a błędy zostaną zapewne poprawione w niedługim czasie. Sądząc po postach na forum to chyba mało kto podchodzi w ten sposób :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 03:32, Arqadius napisał:

Nie da się dogodzić wszystkim, niestety. Zawsze coś komuś nie pasuje, a to za długo trzeba
czekać, a to że za szybko i jest niedopracowana, a to plastik tandetny :). (...)


Nie uważam się za jakiegoś wiecznego malkontenta ale ten plastik jest rzeczywiście słaby. Jeżeli spód wieczka jest nim wysłany to wszystko ok, nie ma tam żadnego nacisku więc nic się nie psuje. Gorzej natomiast jest z dołem. U mnie wystarczyło już te super doładowane pudełeczko Poradnik+Instrukcja+digipack aby ten plastik pękł w prawym rogu. W sumie to go już wyjęłem z tamtąd i muszę przyznać, że i bez niego skrzynka bardzo dobrze wygląda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wspomnianego opisu Impregnowanej Strzały po angielsku znalazłem jeszcze kilka tekstów nie przetłumaczonych.
- opis specjalizacji czarownika Vayshana (Czarna Ręka)
- opis specjalizacji łowczyni Ylthin (Dziewica Jednorożca)
- opis Mistrza Łask (zdolność z magii światła)
- opis specjalizacji Iriny (Trener Gryfów)
- opis specjalizacji łowcy Wyngaala (Szybko Uderzający)
- opis specjalizacji Jezebeth (Kusicielka)
- opis czaru Widmowe Zastępy

Wszystkie wymienione opisy są po angielsku. Muszę jednak zaznaczyć, że wspomniane specjalizacje sprawdziłem jedynie w oknie tawerny. Nie wiem czy po najęciu bohatera tekst dalej jest nieprzetłumaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 01:51, morthi napisał:

mimo tych wszystkich bledow - polecam :) na prawde bardzo przyjemnie sie gra :) i koniecznie
patch zainstaluj :) jednoski sa zbalansowane :)


Bardzo podoba mi sie twoj optymizm. HoMM V Buggerfall.

Ale co do zbalansowania jednostek to sie nie zgodze. Wydaje mi sie ze jest zbyt duza różnica miedzy poziomami. A przede wszystkim jednostki zadaja zbyt duzo obrazen przez co trudno jest osiagnac bardzo ciekawe dluzsze walki przy wyrównanych siłach jak to mialo miejsce w trojce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 03:07, A-cis napisał:

> coz...UBI bardzo sie spieszylo zeby wydac gre i wychodza teraz te wszystkie niedorobki...
UBI bardzo się spieszyło?!!! Przecież opóźnili wypuszczenie gry o kilka tygodni!! Nie pamiętasz
jak niedawno wszyscy pomstowali na to opóźnienie.
A niektórzy mówili: lepiej żeby wydali trochę później, ale dopracowaną grę niż wczesniej i
z bugami :DD


Wydaje mi sie ze madrzy i wplywowi gracze blagali Ubi o jak napozniejsze wydanie HoMM V. I tak dobrze ze nie wyszla w lutym bo bylaby kompromitacja. Teraz nie jest najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 07:41, Napek napisał:

Oprócz wspomnianego opisu Impregnowanej Strzały po angielsku znalazłem jeszcze kilka tekstów
nie przetłumaczonych.
- opis specjalizacji czarownika Vayshana (Czarna Ręka)
- opis specjalizacji łowczyni Ylthin (Dziewica Jednorożca)
- opis Mistrza Łask (zdolność z magii światła)
- opis specjalizacji Iriny (Trener Gryfów)
- opis specjalizacji łowcy Wyngaala (Szybko Uderzający)
- opis specjalizacji Jezebeth (Kusicielka)
- opis czaru Widmowe Zastępy

Wszystkie wymienione opisy są po angielsku. Muszę jednak zaznaczyć, że wspomniane specjalizacje
sprawdziłem jedynie w oknie tawerny. Nie wiem czy po najęciu bohatera tekst dalej jest nieprzetłumaczony.


Przypominam, że mam zainstalowaną łatkę 1.1, więc prawdopodobnie to jej prawka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apeluję, żeby ktoś, kto siean tym zna, powiedział wszystkim ,co z robić, jeżeli nie można zainstalowac patcha 1.01. Mnie na przykład, kiedy włączam patch, wyskakuje komunikat, że nie mam w ogóle zainstalowanych Heroesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 08:17, Zdrojo napisał:

Apeluję, żeby ktoś, kto siean tym zna, powiedział wszystkim ,co z robić, jeżeli nie można zainstalowac
patcha 1.01. Mnie na przykład, kiedy włączam patch, wyskakuje komunikat, że nie mam w ogóle
zainstalowanych Heroesów.


Najpierw sprawdź czy instalujesz odpowiednią wersję patcha. Jest patch EK do wersji EK i patch zwykły do wersji DVD i CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 07:41, Napek napisał:

Oprócz wspomnianego opisu Impregnowanej Strzały po angielsku znalazłem jeszcze kilka tekstów
nie przetłumaczonych.
- opis specjalizacji czarownika Vayshana (Czarna Ręka)
- opis specjalizacji łowczyni Ylthin (Dziewica Jednorożca)
- opis Mistrza Łask (zdolność z magii światła)
- opis specjalizacji Iriny (Trener Gryfów)
- opis specjalizacji łowcy Wyngaala (Szybko Uderzający)
- opis specjalizacji Jezebeth (Kusicielka)
- opis czaru Widmowe Zastępy

Wszystkie wymienione opisy są po angielsku. Muszę jednak zaznaczyć, że wspomniane specjalizacje
sprawdziłem jedynie w oknie tawerny. Nie wiem czy po najęciu bohatera tekst dalej jest nieprzetłumaczony.


Zauważyłem, że jeżeli w jednym, miejscu dany czar lub zdolność nie jest przetłumaczona to nie jest ona już przetłumaczona nigdzie. W końcu nikt nie pisze programów zawsze od początku tylko korzysta z modułów no i jeżeli raz się machniesz to wszędzie jest ten błąd. Z drugiej strony łatwiej to wychwycić i poprawić. Na szczęscie dla mnie to mały błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 08:20, isildur-ps napisał:

> Apeluję, żeby ktoś, kto siean tym zna, powiedział wszystkim ,co z robić, jeżeli nie można
zainstalowac
> patcha 1.01. Mnie na przykład, kiedy włączam patch, wyskakuje komunikat, że nie mam w
ogóle
> zainstalowanych Heroesów.

Najpierw sprawdź czy instalujesz odpowiednią wersję patcha. Jest patch EK do wersji EK i patch
zwykły do wersji DVD i CD.


Ja też ściągnęłem wersję patcha do mojej wersji Herousa, a wyskakuje błąd, że nie mam zainstalowanego.
Może przez to, że nie instalowałem w domyślnym katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rejestracji: kiedy wpisuje się klucz do gry?

Drugie jest takie, że po zarejestrowaniu przeze mnie gry (nie pojawiło się żadne pole do podania klucza) i próbie połączenia się przez serwis ubi.com w grze, pojawia się błąd 0.7.0

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 08:29, Sweelinck napisał:

Mam pytanie odnośnie rejestracji: kiedy wpisuje się klucz do gry?

Drugie jest takie, że po zarejestrowaniu przeze mnie gry (nie pojawiło się żadne pole do podania
klucza) i próbie połączenia się przez serwis ubi.com w grze, pojawia się błąd 0.7.0

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzic????

Klucz podajesz właśnie po połączeniu z serwerami ubi. A błędy też są idiotycznie poopisywane.
Nie wie ktoś, gdzie znajdę tabelę kodów, żeby zobaczyć co nawala i samemu spróbować jakoś sobie z tym poradzić? Wyskoczył mi na początku 500 i pół godziny przesiedziałem, żeby sprawdzić, że nie wykrywa mojego połączenia internetowego. A wystarczyło tak napisać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 08:25, Alan_to_ja napisał:

Ja też ściągnęłem wersję patcha do mojej wersji Herousa, a wyskakuje błąd, że nie mam zainstalowanego.
Może przez to, że nie instalowałem w domyślnym katalogu.


Ja nie instalowałem w domyślnym katalogu, a mi patch działa. (wersja kolekcjonerska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować