Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2006 o 22:03, morthi napisał:

o tym mozesz zapomniec:) badz tez napisac maila na adres kontakt@gram.pl :) i moze Ci CDP odpowie
co z mapami :)


Czy ja wiem.. Ostatnio ruszył jakiś konkurs na mapy. Może te zwycięskie zostaną udostępnione jako te, które obiecał nam CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 10:46, Krejt napisał:

Przeoczyłem babolka w CombatLogu, dorzuć to proszę do kolejnego UOPatcha:
http://www.mytempdir.com/994930


kampania PIERWSZA
misja CZWARTA (upadek króla)

Otóż na mojej wersji ->1.1 ->1.11 -> 1.2 ->1.3 collector edtion buty które mamy zdobyć są bez grafiki - w razy musiałem podchodzić do tej bitwy o buty. :)
Może to tylko u mnie był ten problem więc podaje konfiguracje:
Manufacturer: GigaByte 8IPE100-G
Processor: Celeron 233, 2.66GHz
Memory: 1024mb RAM 400MHz
Hard Drive: 120GB
Video Card: Radeon 9600ultra
Monitor: Vision Master 1451 (19cal)
Sound Card: Realtek 97
Speakers/Headphones: easy touch Stereo HeadPhones ET-248
Operating System: XP proff (no SP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 18:21, s2nto napisał:

Co ten patch 1.3b wnosi i czemu nie padła żadna istotna informacja na ten temat na łamach gram.pl?

Bo to patch nieoficjalny, niezatwierdzony przez CDP. Sami użytkownicy poprawiają błędy znalezione w Homm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam ostatnie pytanie - odnośnie dodatku do HoMM V. Mianowicie cena jaką obecnie możemy wyczytać na łamach gram.pl to 60złotych. Tutaj się pojawia moje pytanie - jaka to będzie cena przy użyciu wPLN i czy transport będzie można opłacić przy pomocy WPLN? A może będzie dostawa darmowa?

3 posty zrzędu jednak rzadko tutaj zaglądam to i dużo pytań nagle się nasuwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 18:26, Marrbacca napisał:

> Co ten patch 1.3b wnosi i czemu nie padła żadna istotna informacja na ten temat na łamach
gram.pl?
Bo to patch nieoficjalny, niezatwierdzony przez CDP. Sami użytkownicy poprawiają błędy znalezione
w Homm


To znaczy co poprawiają? Czy to się nie będzie drapać z NETem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze heroes 5 w ktorych grasz wygladaja (a dokladnie rzecz ujmujac to napisy i opisy i inne teksty wystepujace w grze) tak jak wygladaja :) a nie tak jak wygladaly w oficjalnej profesjonalnej polskiej wersji wydajen przez CDP
dlaczego herosi 5 byli tacy a nie inni po polsku- oto stanowisko CDP odnosnie do wyjasnienia co to znaczy "profesjonalna polska wersja jezykowa"
http://www.gram.pl//forum_post.asp?tid=12902&pid=31

poprawki jakie zrobilismy znajdziesz w pliku readme tego patcha oraz na "nieoficjalnej" oficjalnej stronie nieoficjalnego patcha do heroes 5 - http://members.lycos.co.uk/homam/


co do dodatku to zapewne cena po uzyciu wpn bedzie wynosic okolo 46-8 zl :) a rpzesylka bedzie darmowa jezeli wykorzystasz zeton darmowej przesylki - czyli tak jak w przypadku innych dodatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 18:28, s2nto napisał:

To znaczy co poprawiają? Czy to się nie będzie drapać z NETem?

Błędy w polonizacji wprowadzone przez nieprzetestowane dokładnie kolejne patche. Poprawione jakieś 1700 plików tekstowych. :)
Nic się nie gryzie z rozgrywką sieciową, bo nie ingerujemy w mechanikę, tylko w pliki językowe.
Dodam nieskromnie, że wszystkie dynamiczne opisy czarów w polskim patchu 1.3 to moja robota. :P Zresztą cały nieoficjalny patch 1.2f - dzieło wielku pasjonatów HoMM5 - został zaaplikowany do oficjalnej polskiej poprawki 1.3.
1.3b to już tylko drobne korekty techniczne i stylistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2006 o 18:12, s2nto napisał:

kampania PIERWSZA
misja CZWARTA (upadek króla)

Otóż na mojej wersji ->1.1 ->1.11 -> 1.2 ->1.3 collector edtion buty które mamy
zdobyć są bez grafiki - w razy musiałem podchodzić do tej bitwy o buty. :)


Mam ten sam problem i kilka razy podchodziłem żeby skończyć tą misję. Ciekawe w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 19:55, Delfin napisał:

Mam ten sam problem i kilka razy podchodziłem żeby skończyć tą misję. Ciekawe w czym problem?


Te buty są nie widzialne - zaglądając do ekwipunku musisz chwytać każdą pustą komórkę i aż je w końcu chwycisz. Oczywiście po tym jak wygrasz walkę w podziemiach, tam gdzie się znajduje przedmiot (dokładne lokum butów znajdziesz w poradniku dołączonym przez CDP).

Dzięki za pomoc wszystkim i za support co do tego nieoficjalnego patcha, biorę się za instalacje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 21:26, s2nto napisał:

> Mam ten sam problem i kilka razy podchodziłem żeby skończyć tą misję. Ciekawe w czym problem?


Te buty są nie widzialne - zaglądając do ekwipunku musisz chwytać każdą pustą komórkę i aż
je w końcu chwycisz. Oczywiście po tym jak wygrasz walkę w podziemiach, tam gdzie się znajduje
przedmiot (dokładne lokum butów znajdziesz w poradniku dołączonym przez CDP).

Dzięki za pomoc wszystkim i za support co do tego nieoficjalnego patcha, biorę się za instalacje.
:D



Wiem. że tak jest, ale jest w tym błąd że nie ma tekstury wogóle nawet jak dostaje te buty to na górze ekranu pojawia sie biały kwadrat zamiast ilustracji z butami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie ukonczylem gre na heroicznym!!! bylo niekiedy ciezko ale napewno jest do przejscia. Jednak porady z "poradnika" CDP na poziomie heroicznym mozna wlozyc miedzy bajki. W kazdej kampani glownym bohaterem chcialem osiagnac supertalent ale zadnymm mi sie to nie udalo((( Stad moje pytanie czy komus udalo sie zdobyc supertalent w kampani i czy ktos juz ukonczyl gre na heroicznym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 00:08, Ryan75 napisał:

/ciach/

Hmm... w kampanii nie da się wszystkich bohaterów doprowadzić do umiejętności rasowej...
Na przykład Findan ma na początku Umiejętność Taktyka, a to uniemożliwia mu poznanie Szczęścia natury. Nie pamiętam jak było z innymi bohaterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 00:27, windows00 napisał:

> /ciach/

chyba sie mylisz z "skill wheel" wynika ze kazda z super rasowych zdolnosci wymaga 4 zwyklych oraz rasowej zdolnosci wiec zawsze jedna zdolnosc jest teoretycznie "wolna", choc najczesciej jest juz wybrana na poczatku przez komputer wiec teoretycznie jest to mozliwe, chyba ze cos staoi na przeszkodzie w "podumiejetnosciach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do edytora map. Po włączeniu gdy chcę stworzyć mapę z podziemiami to nie mogę umieścić ( w podziemiach) żadnego terenu natomiast budynki, bohaterów itd. da się umieszczać normalnie. Szukałem na forum ale chyba nikt nie miał takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować