Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

>Powiedz mi jak wielkim utrudnieniem

Dnia 08.11.2006 o 11:43, Daimon_Frey napisał:

jest włożenie płyty? Tak Ci to w życiu przeszkadza, że musisz złamać prawo?


W jaki sposóbwg Ciebie łamię PRAWO skoro grę kupiłem, czyli wydawca/producent nie traci nic na tym co robię? Poza tym, łamię jeśli już postanowienia licencji a nie prawo, czy to tak trudno zrozumieć? Licencja != prawo w naszym kraju.
Gram na lapie więc noszenie ze sobą kilku płyt, jak najbardziej jest dla mnie utrudnieniem, a rzadko w domu jestem.

Dnia 08.11.2006 o 11:43, Daimon_Frey napisał:

To może pójdziemy
o krok dalej, jeśli włożenie płyty jest takim utrudnieniem i płyty się niszczą, to może kupię
grę a do instalacji ściągnę pirata z sieci?


Nie popadajmy w skrajność, mówimy o konkretnym przypadku.

Dnia 08.11.2006 o 11:43, Daimon_Frey napisał:

Jak już Olamagato wspomniał, złamałeś tym prawo.


Kolejny raz mylisz pojęcia.

Dnia 08.11.2006 o 11:43, Daimon_Frey napisał:

nie ma (...) Bo gdy ulegnie zniszczeniu... na szczęście ostatnio jeden z polskich dystrybutorów
wprowadził dożywotnią gwarancję na nośniki, co problem rozwiązuje." Wytłuszczenie
moje. Tak więc jak płyta z H5 Ci się zniszczy CDP bez problemu ją wymieni.


Owszem wymieni, tylko ja za to zapłacę, konkretnie za przesyłkę, więc czemu muszę narażać się na koszta? Poza tym dożywotnia gwarancja nie zapewnia mi otrzymania nośnika w nieskończonym czasie, tylko w czasie życia danej gry. Zniknie z rynku i zapomnij o gwarancji. Pewnie zaraz ktoś powie, że kto gra w 6-cio letnie gry, ale to nie jest argument.

Jak już powiedziałem, nie widzę sensu takich dyskusji - ile ludzi tyle opinii; chodziło mi o zwrócenie uwagi jak reagują pewne osoby na na pytania odnośnie pozbycia się zabezpieczeń w legalnych grach. Zamiast chamskiego traktowania wystarczyłoby zbyć milczeniem takie posty i po sprawie, ewentualnie wyjaśnić po krótce, że takich informacji tutaj nie otrzyma.

To tyle z mojej strony w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkimi krokami zbliza sie kolejny nieoficjalny patch w wersji updated :) oraz nowy skillwheel :) zainteresowanym zalecam sledzic watek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 13:36, Arqadius napisał:

W jaki sposóbwg Ciebie łamię PRAWO skoro grę kupiłem, czyli wydawca/producent nie traci nic
na tym co robię?


Czyli uważasz, ze skoro kupiłeś oryginalnych, powiedzmy Herosów, uprawnia Cię to do ściągnięcia pirata?
Ciekaw jestem jak byś coś takiego policji tłumaczył.

>Poza tym, łamię jeśli już postanowienia licencji a nie prawo, czy to tak trudno

Dnia 08.11.2006 o 13:36, Arqadius napisał:

zrozumieć? Licencja != prawo w naszym kraju.


Czyli bez problemu można łamać umowę zawartą z dystrybutorem? Ciekawe.
Po to jest umowa, żeby jej przestrzegać.

Dnia 08.11.2006 o 13:36, Arqadius napisał:

Gram na lapie więc noszenie ze sobą kilku płyt, jak najbardziej jest dla mnie utrudnieniem,
a rzadko w domu jestem.


A to już jest tylko i wyłącznie Twój wybór. Sam zdecydowałeś się na utrudnienia.

Dnia 08.11.2006 o 13:36, Arqadius napisał:

Jak już powiedziałem, nie widzę sensu takich dyskusji - ile ludzi tyle opinii; chodziło mi
o zwrócenie uwagi jak reagują pewne osoby na na pytania odnośnie pozbycia się zabezpieczeń
w legalnych grach. Zamiast chamskiego traktowania wystarczyłoby zbyć milczeniem takie posty
i po sprawie, ewentualnie wyjaśnić po krótce, że takich informacji tutaj nie otrzyma.


Tak się reaguje na tym forum gdy ktoś korzysta z rzeczy nielegalnych. Niektórzy reagują ostrzej od innych.
Zresztą zastosuje względem Ciebie to samo, sam mogłeś zbyć milczeniem uwagę morthiego.
Jak już powiedział Olamagato, rób sobie co chcesz, ale nie mów o tym tutaj i się tym nie chwal.
No i skończmy może ten temat, bo nie o tym powinniśmy tutaj mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 12:18, Olamagato napisał:

Zauważ, że ten problem w konsolach praktycznie nie istnieje.


W konsolach być może nie, ale w napędach optycznych, czy to CD, czy DVD - owszem;) Jak wiadomo w takich odtwarzaczach podczas każdorazowego włożenia/wyjęcia płyta bezpośrednio przylega do wysuwanej części napędu. Na swoim przykładzie powiem, że posiadam dwa napędy - nagrywarkę CD i odtwarzacz DVD. Heroesa V od momentu zakupu, czyli od początku czerwca wyjmowałem z DVD może zaledwie kilka razy, gdyż korzystam głównie z CD. I co się okazuje? Płytkę z H5 odtwarzacz czyta bez problemu, pytanie tylko jak długo. Płyta jest bowiem cała w smugach i rysach...

Oczywiście jest póki co dożywotnia gwarancja udzielana przez CD Projekt. Oczywiście słowa "dożywotnia" nie można brać dosłownie. Trzeba to raczej przyjmować jako "dopóki istnieje CDP"(lub "istnieje w takim kształcie jak obecnie"). No bo nigdy nie ma stuprocentowej gwarancji, że za załóżmy jakieś 30 lat nadal będziemy mieć tę gwarancję. Kiedyś gdzieś przypadkowo natrafiłem na wiadomość, że CDP ma w planie debiut na giełdzie, aczkolwiek nie jestem co do tego przekonany. Gdyby jednak okazało się to prawdą, to któż poręczy, że ta firma nie upadnie lub nie zostanie wchłonięta przez jakiegoś innego giganta elektronicznej rozrywki? Wtedy już nie będzie gdzie wymienić płytek;)

Mówisz, że gry pod Vistą mają się uruchamiać w całości z nośnika. Jeśli miałoby to uczynić naprawdę duży krok w walce z piractwem to jestem jak najbardziej za. Jeśli jednak miałoby to być kolejne "rewolucyjne" rozwiązanie, które przestępcom życia nie utrudnia, to myślę że nie ma sensu wprowadzać takiej nowinki. No, chyba że w komputerach zastosowanoby, podobnie jak w konsolach, odtwarzacze, które nie dotykają części optycznej płyt. Nie znam się zbytnio na różnicach technicznych w działaniu gier na konsolach a PC-tach, ale wydaje mi się, że piracka gra na taki np. Xbox 360 jest dla przeciętnego użytkownika nie odtworzenia, w przeciwieństwie do gry na PC. Jeśli duży wkład ma w to właśnie to działanie gry prosto z płyty, o którym wspominałeś, to jestem za takim rozwiązaniem również ka komputerach stacjonarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jakiej Ty masz firmy odtwarzac ze tak Ci "zjechal" plyte ? ja swoich heroskow praktycznie w ogole nie wyciagam z napedu odkad dostalem gre :) czyli od 6 czerwca :) mysle ze wyjeci bylo gora 20 razy - a tak caly czas znajduja sie w napedzie (combo lie-on) smug, rys czy innych zadrapan brak.

w swojej przygodzie z komputerem uszkodzeniu ulegly mi jedynie dyskietki z gra skaut kwatermaster(ktore niefortunnie pozyczylem znajomemu) i plyta z shadow of death (rowniez pozyczona)a tak nie uswiadczylem problemow z pekajaca plyta czy innymi probelmami :)wystarczy szanowac swoja wlasnosc :)

leza gdzies i dyskietki 5,25" ktore zapewne po znalezieniu odpowiedniego napedy beda sie chcialy odczytac :)

nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie uzywaja crackow do oryginalnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:55, morthi napisał:

to jakiej Ty masz firmy odtwarzac ze tak Ci "zjechal" plyte ?


LG niestety.

A tak z innej beczki (to pytanie do wszystkich) - mam taki problem na mapce "Smoczy rycerz". Otóż zaraz na początku gry obok bohatera znajduje się czerwony namiot klucznika, a nieco wyżej czerwony strażnik graniczny. I żeby ruszyć w górę, muszę przejść przez ten posterunek. Ale nie wiem dlaczego, za nic w świecie nie mogę odebrać klucza. Wchodzę do tego namiotu wielokrotnie. Ile razy bym nie wszedł, to i tak nie ma żadnej reakcji, cały czas pisze że nie odebrałem klucza i nie mogę przejść przez posterunek strażnika. Dodam, że dzieje się tak na wersji 1.3. Spotkał się ktoś może z podobnym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:29, Majkell napisał:

Heroesa V od momentu zakupu, czyli od początku czerwca wyjmowałem z DVD
może zaledwie kilka razy, gdyż korzystam głównie z CD. I co się okazuje?
[...] Płyta jest bowiem cała w smugach i rysach...

Na Twoim miejscu reklamowałbym napęd. Jeżeli płyta, która jest cały czas w napędzie rysuje się, to znaczy, że napęd za każdym razem przy wyłączaniu odtwarzania opuszcza płytkę na tackę, a to już jest poważna wada projektowa napędu. Prawidłowy napęd opuszcza płytę na tackę tylko w jednym wypadku - gdy nastąpiło polecenie wysunięcia płytki. Na dodatek źle zbudowane/wykonane napędy mają wadliwe hamulce, które muszą najpierw jak najszybciej całkowicie zatrzymac płytę przed jej opuszczeniem. Najbardziej drastyczne wersje tak skopanego napędu można poznac po tym, że w czasie wysuwania płytka kręcia się na tacy. Taki napęd nadaje się od razu na śmietnik. Niestety wiele różnych modeli LG ma obie te wady wraz z trzecią wadą, która jest początkowe rozpędzanie płyty do prędkości > x56, co powoduje w napędzie, u słabszych płytek, ich eksplozyjne rozerwanie na drobne kawałki. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie przesadzajmy. Ja niefortunnie pozyczylem komus HIV i wcale nie taki dramat, wyszła za 19.90 niedawno :) wiec nie potrzeba dożywotniej gwarancji na 30 lat nikomu. Wystarczy, że nie bedziesz z plytki jadł śniadania to ci posluzy te pare lat, dopoki gra nie stanieje do 3 piw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 13:47, morthi napisał:

Wielkimi krokami zbliza sie kolejny nieoficjalny patch w wersji updated :) oraz nowy skillwheel
:) zainteresowanym zalecam sledzic watek :)


A Możecie zrobić też nowego skillwheel-a w wersji do druku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 09:08, kotok napisał:

A Możecie zrobić też nowego skillwheel-a w wersji do druku.


Jak pojawi się nowy skillwheel ze zmienionymi opisami to pozmieniam w tym do druku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nazwy talentow i zdolnosci sie nie zmienia :) zmieniaja sie tylko ich opisy :) a tego nie ma w wersji drukowanej :) wiec za bardzo nie bedziesz mial co zmieniac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w patchu HoMM5_Unofficial_Patch_v1.3b_updated3 i wczesniejszym jest malutki bug .opis artefaktu Iceberg_shield
jest napisane "''Dodaje 2 do Obrony bohatera i zwiększa o 50% ochronę przed czarami żywiole Ognia."
chyba powinno byc ..."oparte" na zywiole ognia
Pozdrawiam ."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 11:08, Bafometus napisał:

w patchu HoMM5_Unofficial_Patch_v1.3b_updated3 i wczesniejszym jest malutki bug .opis artefaktu
Iceberg_shield
jest napisane "''Dodaje 2 do Obrony bohatera i zwiększa o 50% ochronę przed czarami żywiole
Ognia."
chyba powinno byc ..."opartymi" na zywiole ognia
Pozdrawiam ."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sumie glownie do CDProjekt - co z polska premiera HoF? Na zachodzie juz za tydzien a u nas?? Co w pudelku?

A do wszystkich?

Jest polska wersja instrukcji fanowskiej do homm5? Tej z Seal of Approval?
Jesli tak to moge link prosic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej cieszy mnie, że:
"This patch is quite big, as it contains all patches previously released. You can install it on any H5 version (1.0, 1.1, 1.2, 1.3). So you wont need to upgrade up to 1.3 to install this one."
W końcu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie - jak będzie w praktyce, to dopiero zobaczymy (pamięta ktoś jeszcze kłopoty z patchami do edycji DVD?)

Póki pamiętam - to może ktoś by w końcu poprawił nazwę zdolności czarnoksiężnika - Szczęście Wojownika?
Tłumacz polskiej wersji znów się "popisał" - po angielsku nazywa się to Warlock''s Luck a nie Warrior''s Luck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 09:39, morthi napisał:

nazwy talentow i zdolnosci sie nie zmienia :) zmieniaja sie tylko ich opisy :) a tego nie ma
w wersji drukowanej :) wiec za bardzo nie bedziesz mial co zmieniac :)


To chyba nie widziałeś tej wersji drukowanej. Ja chyba lepiej wiem co tam jest ;P


=>xtoff
>Jest polska wersja instrukcji fanowskiej do homm5? Tej z Seal of Approval?

Jeszcze nie ma, czekaj cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do patcha. Wygląda na to, ze praca nad edytorem będzie musiała się od nowa zacząć :)

Z nowych funkcji podoba mi się p2p, czyli ładowanie map od innych z poziomu samej gry. Taka funkcja występuje już od dawna np. w UT2004 jeśli się nie mylę.
No i w końcu wampiry nie będą wysysać życia od innych nieumarłych.
Wygląda też na to, że do SkillWheela będzie trzeba dodać jeszcze jedną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować