Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2007 o 17:44, Bosper napisał:

Ok, tylko grafika w dzisiejszych grach zarzyna komputery znacznie bardziej, niż wtedy. Jam
miałeś słaby sprzęt to nawet bohaterem wlokłem się długo do zamku w H3. Jednak teraz to jest
podwojone przez moc i siłę grafiki, która naprawde spowalnia sprzęt.


podwojenie spowolnione przez moc... dobre ...:))) ale rozumie co mialeś na myśli ...
nie wiem (znaczy wiem ...spisek producentów softu z producentami hardware) po jaką cholere do strategi wpie...ją 3D??? i to jeszcze tak niedopracowane i rzekłbym brzydkie...

Dnia 06.02.2007 o 17:44, Bosper napisał:

Zgadza się, jest to duzy mankament(jeśli chodzi o to spowalnianie), ale w dzisiejszych czasach
zauważyłem, że nawet mając zalecane wymagania gra spowalnia bądź się zacina. Jednak co do kampanii
to miło zagrać sobie, przejść i cieszyć się, że była fajna i dobrze zrobiona(po za tym pozwala
poznać grę i jej możliwości, do tego zmusza do gry każdym zamkiem). Uważam dlatego, że kampania
jest mocną stroną każdej gry.


taaa... odpal sobie demo supreme commandera ... ;))) nie wiem jakiego sprzetu ta gra potrzebuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 08:00, scott napisał:

No to trochę pograłem i..

dzieki ... wiem że gra na takiej mapce zabiera b.dużo czasu... ja staram sie grać w weekend''y (żona sie nie czepia a dzieciaki na dworze) ale domyślam się że przez godzine to nie daleś rady pograć do 3 mieś... mimo wszystko i tak dzieki ...
też myśle że hommV optymalizowany jest jedynie pod kampanie ... generator map ... imo to im totalnie nie wyszed, zrobiony na... "odczep sie"... poza tym... moc 3D ich przytłoczyła ... chociaż z drugiej strony co ma AI do 3D ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was widzial
NagaTemle?
Cyclops Stockpile?

jesli nie to zamieszcze pozniej screeny

a wiec wszystko jasne: bedzie zamek Orków i Nag (swiadczyc o tym moga tak jak pisalem wczesniej - artefkaty, a teraz takze wyzej wymienione budynki :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 08:00, scott napisał:

No to trochę pograłem i..

dzięki ...
domyślałem się że tak będzie ... tzn. że nie będziesz miał wystarającej ilości czasu ;))) sam grająć na b.dużej rezerwuje sobie weekend (żona sie wtedy nie czepia i dzieciaki gitary nie zawracają), ale tak jak powiedziałeś gra nie jest zoptymalizowana, na to na co powinna być, czyli na gre na mapkach, a kampania, to tak jak pisałem wcześniej imo tylko dodatek (dobry ale dodatek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 08:23, Dtet napisał:

> No to trochę pograłem i..
dzieki ... wiem że gra na takiej mapce zabiera b.dużo czasu... ja staram sie grać w weekend''y
(żona sie nie czepia a dzieciaki na dworze) ale domyślam się że przez godzine to nie daleś
rady pograć do 3 mieś... mimo wszystko i tak dzieki ...
też myśle że hommV optymalizowany jest jedynie pod kampanie ... generator map ... imo to im
totalnie nie wyszed, zrobiony na... "odczep sie"... poza tym... moc 3D ich przytłoczyła ...
chociaż z drugiej strony co ma AI do 3D ???

doszedłem do 1,5 miecha większośc tur przeklikałem - bez rozgrywki - testowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno kody w wersji 2.1 nie działają a muszę je mieć bo skasowałem save''y w kampanii a nie chce mi się grać. A tak przy okazji jaki był masz najlepszy wynik? Mój w pierwszej kampanii 13875(i ranga czarnego smoka, poziom heroiczny), a na mapach 2726(poziom heroiczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 11:58, Verbatim napisał:

Podobno kody w wersji 2.1 nie działają a muszę je mieć bo skasowałem save''y w kampanii a nie
chce mi się grać. A tak przy okazji jaki był masz najlepszy wynik? Mój w pierwszej kampanii
13875(i ranga czarnego smoka, poziom heroiczny), a na mapach 2726(poziom heroiczny)


wejdź na stronę tawerny link w poście na samej górze i tam poszperaj w dziale pliki jest save odblokowujący wszystkie misje kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko zdaje się potwierdzać teorię Nag. Bardzo mnie to cieszy :)
Jeśli w 3D będą choć trochę podobne do Lamii (Nag z Etherlords) to jestem już w nich zakochany :D A w dodatku ich miasto będzie prawdopodobnie w klimatach dalekowschodnich :]
A co do drugiego zrzuciku - ta jaskinia cyklopów wygląda komicznie, ale w dobrym znaczeniu tego słowa :) Żeby tylko cyklop w wydaniu Nval nie miał twarzy jak ta wyryta na kamieniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 15:42, Napek napisał:

Jeśli w 3D będą choć trochę podobne do Lamii (Nag z Etherlords) to jestem już w nich zakochany
:D A w dodatku ich miasto będzie prawdopodobnie w klimatach dalekowschodnich :]

Miasto dalekowschodnie będzie fajne (Guild Wars: Factions ;P) jeśli oczywiście się pojawi. :P
Mógłbyś może dać jakiś screen z Etherlordsa? Niby mam E2, ale mam też krótką pamięć. ;]

Dnia 07.02.2007 o 15:42, Napek napisał:

A co do drugiego zrzuciku - ta jaskinia cyklopów wygląda komicznie, ale w dobrym znaczeniu
tego słowa :) Żeby tylko cyklop w wydaniu Nval nie miał twarzy jak ta wyryta na kamieniu :D

Jakbyś stawiał kamienne drzwi i chciałbyś na nich coś umieścić, to ciekawe jakby to wyszło. ;] Ja bym chciał zobaczyć cyklopa nie-strzelca (za dużo tych kamieniarzy ;P). A może Nagi i Cyklopi w jednym zamku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, jeśli możesz, skąd wziąłeś te screeny? Z edytora? Ja do niego prawie nie zaglądam. (za słaby komp :P)

Adham - zaraz postaram się wrzucić tu jakąś Lamię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 17:14, Napek napisał:

A powiedz mi, jeśli możesz, skąd wziąłeś te screeny? Z edytora? Ja do niego prawie nie zaglądam.
(za słaby komp :P)

Adham - zaraz postaram się wrzucić tu jakąś Lamię :)


tak z edytora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś tu zamawiał Lamie :) A przepraszam, Wampirzyce.
Swoją drogą, jeśli kiedyś dostanę w swoje ręce tego, kto nazwał Lamie w polskiej wersji Wampirzycami, to zrobię mu coś bardzo niemiłego ;)

20070207174052

20070207174108

20070207174120

20070207174131

20070207174143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Do niedawna też uważałem, że zarówno w strategiach jak i w RPG nie jest potrzebna pełna grafika 3D, jednak to się zmieniło np w Bitwie o Śródziemie 1 grafika jest 3D i jest naprawde dobra i dopracowana, w H5 tez nie narzekam, w H4 była rzeczywiście paskudna. Chodzi oto, że producenci gier chcą zachwycić(swojimi umiejętnościami w tworzeniu grafiki), a do tego mają zapewne tajne układy(czt. zmowy) co do wymagań sprzętowych, tak aby interes się cały czas kręcił. "Chcesz nową grę i chcesz ja na full detalach, zmień coś w kompie lub zmień całego kompa", to ich dewiza, do tego dochodzą abonamenty(a ludzie jak te "muchy do lepu") kupują gry z abonamentami(WoW) zamiast postawić się producentom i powiedzieć" "abonamentowi mówimi stanowcze NIE"
Niestety taki jest kapitalizm i nic na to nie poradzimy, mnie Heroes 5 pasuje i jest jedną z lepiej dopracowanych gier( w dzisiejszych czasach), do tego nie jest tak drogie, jak była np 3 ( 150zł za podstawke i po 80 zł za dodatek) cztyli gra nie była nawet 2 razy droższa niż dzisiejsza a śmiałbym powiedzieć 3 razy(nie zapominajmy o inlfacjii, której od roku 97 nazbierało się trochę a teraz następca jest 2 razy tańszy niż był).

hehe to by było na tyle, nie ma co narzekać bo 3/4 nowych gier ma błędy bardzo rażące, tak jak np. Gothic 3 czy Bfme 2, są tutaj różne błędy ale w obu przy padkach bardzo drażniące. Takie czasy nastały, że autorzy dbają bardziej o grafikę niż merytoryczną część gry - niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 17:42, Napek napisał:

Chyba ktoś tu zamawiał Lamie :) A przepraszam, Wampirzyce.
Swoją drogą, jeśli kiedyś dostanę w swoje ręce tego, kto nazwał Lamie w polskiej wersji Wampirzycami,
to zrobię mu coś bardzo niemiłego ;)


tylko żeby to nie był zamek w stylu krasnoludów ze same nagi :/
tam jakoś jeszcze ujdzie ale 2 zamki to już byłaby przesada
ale miejmy nadzieje ze będzie bardziej zróżnicowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 17:42, Napek napisał:

Chyba ktoś tu zamawiał Lamie :) A przepraszam, Wampirzyce.

A, trzeba było od razu po ''polskiemu'' mówić. :P To wiem o co chodzi i w sumie to mogą być i takie Nagi. ;P
Ale czy będzie dla nich cały zamek? Ja raczej obstawiam neutralną jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 18:02, Adham napisał:

Ale czy będzie dla nich cały zamek? Ja raczej obstawiam neutralną jednostkę.


Dlaczego by nie cały zamek? Z tego materiału można całkiem porządną frakcję zrobić :)
Udanym przykładem frakcji Nag jest według mnie ta: http://www.mytempdir.com/1207037
Pod tym linkiem znajduje się pdf prezentujący Frakcję Temple oraz Stronghold - udane propozycje pewnej grupy fanów. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować