Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2007 o 20:56, Kukowsky napisał:

Moje byczki kochane... Moje krówki... Dobra kończę, bo mnie za jakiegoś szaleńca jeszcze weźmiecie. :P


Jeśli ktoś już miał uznać Cię za szaleńca to na pewno zrobił to widząc pierwszy raz gramsajta poświęconego Rzepie :))
A gorgonek raczej na pewno już nie uświadczymy. Chyba, że Ubival dogada się z Blizzardem i dostaną koncesję na stworzenie miasta o nazwie Farma Muu Muu a''la Diablo 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Nival stworzył nową rasę Krasnoludów, jednak mnie bardzo doskwiera brak rasy barbarzyńskiej z Behemotami, które mogą być przecież z Orkami. Wybaczcie mi jeśli się pomylę, bo z przyczyn technicznych nie przeszedłem do końca ani kampanii w podstawce, ani w dodatku... Nie chce mi się teraz też czytać historii na homm5.gram.pl, ale wydaje mi się że Orki powinny być "elitarną" rasą "ateistów"... co do Sylatha(windows00)... o ile pamiętam, jest "czczony" w Srebrnych Miastach, a stamtąd trochę daleko na wschód :P Przydałby się też w drugim dodatku garnizon wodny i neutralne jednostki, których rodzimym terenem byłoby morze. Nie mówię tu o tworzeniu nowej rasy, bo byłoby to ciężkie do zbilansowania(chodzi mi o to, że na morzu generalnie nie występują żadne kopalnie, a całodzienne wychodzenie na brzeg i schodzenie na statek co kilka tur wydaja mi się pozbawione sensu). Ze dwie, trzy jednostki na wzór potwora morskiego i syreny z HoM&M IV. Cóż jeszcze mogę powiedzieć... Nic nie przychodzi mi do głowy :) o, mam: przepraszam za wszelkie błędy w powyższym poście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Nival stworzył nową rasę Krasnoludów, jednak mnie bardzo doskwiera brak rasy barbarzyńskiej z Behemotami, które mogą być przecież z Orkami. Wybaczcie mi jeśli się pomylę, bo z przyczyn technicznych nie przeszedłem do końca ani kampanii w podstawce, ani w dodatku... Nie chce mi się teraz też czytać historii na homm5.gram.pl, ale wydaje mi się że Orki powinny być "elitarną" rasą "ateistów"... co do Sylatha(windows00)... o ile pamiętam, jest "czczony" w Srebrnych Miastach, a stamtąd trochę daleko na wschód :P Przydałby się też w drugim dodatku garnizon wodny i neutralne jednostki, których rodzimym terenem byłoby morze. Nie mówię tu o tworzeniu nowej rasy, bo byłoby to ciężkie do zbilansowania(chodzi mi o to, że na morzu generalnie nie występują żadne kopalnie, a całodzienne wychodzenie na brzeg i schodzenie na statek co kilka tur wydaja mi się pozbawione sensu). Ze dwie, trzy jednostki na wzór potwora morskiego i syreny z HoM&M IV. Cóż jeszcze mogę powiedzieć... Nic nie przychodzi mi do głowy :) o, mam: przepraszam za wszelkie błędy w powyższym poście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 21:25, Lfdracon napisał:

Nie chce mi
się teraz też czytać historii na homm5.gram.pl,

To co jest teraz to namiastka tego co będzie niedługo (ale ja nic nie mówiłem :P)

Dnia 03.02.2007 o 21:25, Lfdracon napisał:

ale wydaje mi się że Orki powinny być "elitarną"
rasą "ateistów"...

Ja zawsze tak twierdziłem, twierdzę i będę twierdził.

Dnia 03.02.2007 o 21:25, Lfdracon napisał:

co do Sylatha(windows00)... o ile pamiętam, jest "czczony" w Srebrnych Miastach,

Jesłi u Czarodziei można mówić o kulcie, bo jak czytamy w ich opisie: "Czarodzieje nie traktują jednak Smoków jako bóstwa tylko jako potężne istoty. Wierzą, że wiedza i mądrość dadzą im moce podobne, jakie mają Smoki."

Dnia 03.02.2007 o 21:25, Lfdracon napisał:

a stamtąd trochę daleko na wschód :P

Jednak na początku również Imperium Sokoła czciło Sylatha... Dopiero Władca Brian zwrócił się ku Elrathowi, a niezadowoleni z tego faktu założyli Wolne Miasta. Więc tam na pewno czczą Sylatha.

Dnia 03.02.2007 o 21:25, Lfdracon napisał:

Przydałby się też w drugim dodatku garnizon wodny i neutralne
jednostki, których rodzimym terenem byłoby morze. /dale ciach ;]/

Miasto może być nad brzegiem morza, a kopalnie normalnie na powierzchni. Gorzej byłoby z jednostkami, które potrzebowałyby wody do poruszania się (jak np. potwory morskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:48, brendan napisał:

akurat też walczę w tej misji i także zauważyłem, że garnizony miast są bardzo silne ale bez
''nadzoru'' herosów, co do ataku z południa ja doświadczyłem wizyty gościa stamtąd (wykazał
się niezłym pomyślunkiem nawet bo po wylądowaniu popędził do mojego bazowego miasta i zajął
je odcinając mnie od moich podstawowych jednostek) akurat po wyczerpującym oblężeniu i zdobyciu
drugiej nekropolii, musiałem wspomóc mą przetrzebioną armię jednostkami umarlaków ale dzięki
niezastąpionym tytanom, czarom wskrzeszania i widmowych zastępów dałem radę go odeprzeć - nie
muszę dodawać w jakim stanie jest teraz moja armia po takich dwóch bitwach ;) dziwne, że ja
gram na normalu i jestem molestowany z południa a Ty na ciężkim nie


heh, juz wiem czemu mnie nie atakuja z poludnia, po prostu w portach stoja tacy silni straznicy (z jednej strony ok. 500 kawalerzystow a z drugiej ok. 600 tych kostuch z kosami) - musze najpierw zajac polnocne miasto, mam nadzieje ze bedzie tam czar ''natychmiastowa podroz'' - nie wyobrazam sobie inaczej ominac straznikow. Po trzech probach caly czas dostaje lomot. Mam nadzieje, ze nie bede musial zaczynac od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


/ciach/

Ja tam czekam na zamek bagienny, barbarzyńcy mogą być też, ale głównie zamek bagienny(potwory prosto z bagien np. wiwerny, oslizgi itp. lepiej pasujące do tego otoczenia niż w h3 gorgony czy hydry. Mozna wymyślać tutaj bardzo dużo rozmaitych potworów, takich jak chociażby węże morskie, jaszury itp. Natomiast rasą dominującą mogli by być jaszczuroludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 22:38, Bosper napisał:


/ciach/

Ja tam czekam na zamek bagienny, barbarzyńcy mogą być też, ale głównie zamek bagienny(potwory
prosto z bagien np. wiwerny, oslizgi itp. lepiej pasujące do tego otoczenia niż w h3 gorgony
czy hydry. Mozna wymyślać tutaj bardzo dużo rozmaitych potworów, takich jak chociażby węże
morskie, jaszury itp. Natomiast rasą dominującą mogli by być jaszczuroludzie.


To mozesz sie rozczarowac bo jesli sprawdza sie przypuszczenia to nie bedzie tam za duzo tych jednostek ktore wymieniles
Naga Temle --- tam byly pokazane

mi sie wydaje ze pierwszym dodatkiem (kolejnym) bedzie zamek Orków (grajac w podstawke byly artefakty krasnoludów - teraz w dodatku mamy artefakty Orków wiec :D )
PS to tylko moje zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2007 o 22:54, Luke PL napisał:

mi sie wydaje ze pierwszym dodatkiem (kolejnym) bedzie zamek Orków (grajac w podstawke byly
artefakty krasnoludów - teraz w dodatku mamy artefakty Orków wiec :D )
PS to tylko moje zdanie :D

Zgadza się, ale autorzy wspomnieli także o niespodziance, być może w nowym dodatku bedą 2 armie zamiast jednej dodane, bo na mapie ashan ciagle jest jedna nie zajęta stolica, która czeka na zasiedlenie :D

Po za tym nie wiem dlaczego nie ma terenów bagiennych itp, to było doś charakterystyczne dla Herosów
Nie liczę na żadne egzotyczne zamki typu Wrota żywiołów(zreszta uważam je za niezbyt ciekawy zamek), jednak bagna i bestie z bagien to dosyć ciekawe i pasujące jednostki do uzupełnienia klimatu, mamy smoki ogniste czemu nie mamy mieć odpowiedników wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 22:38, Bosper napisał:

Mozna wymyślać tutaj bardzo dużo rozmaitych potworów, takich jak chociażby węże
morskie, (...) Natomiast rasą dominującą mogli by być jaszczuroludzie.


Już niemal na pewno rasą będą Nagi :) Bo kogo innego, postawionego na równi z ludźmi, elfami i nieumarłymi, określić można mianem "węży wodnych"? (zakładając, że to obraźliwe określenie :P)

Nie wiem czy przeglądałeś poprzednią stronę tego wątku, ale pozwolę sobie założyć, że nie ;) Jeśli byłbyś ciekaw na jakiej podstawie wysnułem powyższy wniosek, to zapraszam do zapoznania się z tym postem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27597

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukonczylem te misje. mega czasochlonna i trudna. W Al Safir nie ma karczmy, wiec nigdy nie bedzie tam herosa. Ale za to jest "budynek/lza ashy/nie pamietam nazwy" - wiec i tak przeciwnik ma przewage, bo ma zwiekszony tygodniowy przyrost. Po zdobyciu Al Safir - wlacza sie cutscenka, widac poleglych zombie, a ja nie walczylem zombiakami. Widac, ze mapka jest tak zaprojektowana, ze Al Sahir zdobywa sie armia z trzech miast necro. Poza tym, na poludniowej wyspie, w miescie Przystani mozna wybudowac magie do 5 lvl - ja niestety bylem zmuszony najpierw zdobyc Al Sahir zeby zdobyc Natychmiatowa Podroz i ominac mega silnych straznikow na pd wyspie. Mam nadzieje, ze infromacje sie przydadza. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie tylko zapytac czemu autorun HOMM V wlacza mi sie po wegiersku???
To wina ze mam angielska winde???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jaki poradnik na temat prowadzenia walk? I jeszcze coś na temat pierwszej misji Sylvan "Uchodźcy" (za nic nie umiem utrzymać tych garnizonów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 09:34, moonman napisał:

ukonczylem te misje. mega czasochlonna i trudna. W Al Safir nie ma karczmy, wiec nigdy nie
bedzie tam herosa. Ale za to jest "budynek/lza ashy/nie pamietam nazwy" - wiec i tak przeciwnik
ma przewage, bo ma zwiekszony tygodniowy przyrost. Po zdobyciu Al Safir - wlacza sie cutscenka,
widac poleglych zombie, a ja nie walczylem zombiakami. Widac, ze mapka jest tak zaprojektowana,
ze Al Sahir zdobywa sie armia z trzech miast necro. Poza tym, na poludniowej wyspie, w miescie
Przystani mozna wybudowac magie do 5 lvl - ja niestety bylem zmuszony najpierw zdobyc Al Sahir
zeby zdobyc Natychmiatowa Podroz i ominac mega silnych straznikow na pd wyspie. Mam nadzieje,
ze infromacje sie przydadza. Powodzenia.



jeszcze przed snem także zdobyłem Al Safir (garnizon był imponujący m.in.50 tytanów, 250 arcymagów, 100 rakszy, 200 dżinów i mrowie pomniejszych), tym razem korzystając z silnej, mieszanej ale głównie nieumarłej armii tak więc cut scenka w moim przypadku pasowała ;) co do ataków z południa nie bardzo rozumiem, gdyż ja wycieczki stamtąd przyjmuję cały czas, na szczęście po pierwszej rozgromionej bardzo silnej armii następne to już raczej przypadkowe zbieraniny, jednakowoż zmuszające mnie do pilnowania lądowisk w miarę silną drugą armią - dzisiaj zbieram kolejny (trzeci już raz - podoba mi się ta misja ;)) raz armię i wreszcie wybieram się na południe, jeżeli są tam tak silni strażnicy to nie dla blokowania wycieczek wojsk Markala ale by uniemożliwić nam lądowanie tam przed zajęciem Al Safir i pozyskaniem czaru podróży co jest logiczne, gdyż zadanie zdobycia Lorekeep pojawia się po tym fakcie - naprawdę dziwne, iż na ciężkim poziomie Markal nie nękał Cię z południa, ''lucky you'' ;)


lampak -> na jakim poziomie trudności grasz? na normalu nie miałem żadnych problemów z odparciem bodajże trzech ataków na różne garnizony przed przybyciem Biary, nawet nie musiałem dokonywać żadnych uzupełnień - trochę praktyki w wykorzystywaniu możliwości jednostek i dasz radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie do redaktorów strony homm5.gram.pl - kiedy zostaną ogłoszone oficjalne wyniki konkursu Kuźnie Opowieści? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 14:15, Lfdracon napisał:

Ja mam jeszcze pytanie do redaktorów strony homm5.gram.pl - kiedy zostaną ogłoszone oficjalne
wyniki konkursu Kuźnie Opowieści? :)

Kiedy tylko otrzymamy mejla zwrotnego od Sol z potwierdzeniem, że już możemy publikować informacje o zwycięzcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czyli jednak może będą bagna. Ja myślę, że nie mamy zapowiedzi dodatku bo to będzie bardzo duży dodatek dodajacy własnie nie jedną a 2 grywalne rasy, i obym miał racje :D

Zwazywszy na to jak szybko został zapowiedziany dodatek KP i jak szybko od zapowiedzi ujrzał on światło dzienne, mozemy wnioskować, iż w okolicach wakacjii coś już na ten temat będziemy wiedzieli konkretnie o ile nie będziemy nawet mogli już grać

Ciekawe z drugiej strony czemu ten fragment został wycięty z podstawowej wersjii gry, bo przeszedłem całą kampanię H5 oraz H5 KP i nie słyszałem takich słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do map do rozgrywki wieloosobowej, znalazłem i ściągnąłem ogromne ilości dodatkowych map z sieci, lecz nie potrafie ich użyc, znalazłem wiadomość że mapy trzeba umieścić w katalogu "Heroes of Might and Magic V/maps" tak też zrobiłem lecz w żadną z map nieda się zagrać ponieważ niewidać ich w oknie wybierania mapy (jest tylko parę oryginalnych map).

posiadam grę w wersji DVD 1.0 PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 misja - ostatnia kampania.

Czy na tej mapce trzeba sie spieszyc? Tzn. czy Markal drastycznie rosnie w sile w miare uplywu czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się spieszyć. To znaczy warto się pospieszyć, zajmując miasta, ale na ostateczną bitwe z Markalem, lepiej się dobrze przygotować. Miasta przystani z pewnością zapewniają większy przyrost jednostek, niż jedna nekropolia Markala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować