Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2007 o 19:08, eL Fron napisał:

Nie trzeba się spieszyć. To znaczy warto się pospieszyć, zajmując miasta, ale na ostateczną
bitwe z Markalem, lepiej się dobrze przygotować. Miasta przystani z pewnością zapewniają większy
przyrost jednostek, niż jedna nekropolia Markala.


dzieki, markal rozgromiony... bardzo fajna plansza - w sumie latwa, ale potrojny pojedynek z markalem mocno grywalny... on na mnie szal - to ja mu jednostke ogarnieta szalenstwem wyteleportowalem w srodek jego szyku itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 19:08, Krejt napisał:

> czyli nie jest juz potrzebny plik H5_UnofPatch_v2.1_WeekFix ?
Nie implementowałem go - czyli nadal jest potrzebny. Czymkolwiek jest. ;)
Żebym jeszcze wiedział co to takiego. ;) Musiałem coś przegapić. Mógłbym dostać link do posta
tłumaczącego co i jak?


Hmm, widze, że wykryto nowe błędy i już są poprawki ;) Może wydamy Unofficial''a B ?? A jeśli chodzi o WeekFix''a. Dodatek (Kuźnia Przeznaczenia) wprowadza nowe nazwy tygodni do gry, gdzie jest przyrost stworzeń obecnych w dodatku. Dodatkowo zastępuje te stare. Np.: tydzień niedźwiedzia. WeekFix "uwstecznia" tłumaczenie, przez o wszystkie teksty wyświetlane są poprawnie.

A Patch musi być w formacie H5M, bo inaczej się nie da :D Nie wpływa to jednak na żadne aspekty rozgrywki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2007 o 07:23, Napek napisał:


Już niemal na pewno rasą będą Nagi :) Bo kogo innego, postawionego na równi z ludźmi, elfami
i nieumarłymi, określić można mianem "węży wodnych"? (zakładając, że to obraźliwe określenie


H5 rozwija się jak warcraft3 - tam w dodatku też nagi dali
jak dla mnie to troszkę za wiele tych odniesień w h5 do warcrafta i - klimaty prawie takie same się robią :( już w podstawce strasznie warcraftem zalatywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 10:27, scott napisał:

jak dla mnie to troszkę za wiele tych odniesień w h5 do warcrafta i - klimaty prawie takie
same się robią :( już w podstawce strasznie warcraftem zalatywało


Widocznie Nival i Ubisoft chcą złapać plusa u Blizzarda, żeby, tak jak kiedyś napisałem, dostać pozwolenie na wydanie dodatku z miastem Farma Muu Muu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 13:00, Napek napisał:

> jak dla mnie to troszkę za wiele tych odniesień w h5 do warcrafta i - klimaty prawie takie

> same się robią :( już w podstawce strasznie warcraftem zalatywało

Widocznie Nival i Ubisoft chcą złapać plusa u Blizzarda, żeby, tak jak kiedyś napisałem, dostać
pozwolenie na wydanie dodatku z miastem Farma Muu Muu :P



masz na myśli prawa autorskie do Thunder Bluff z armią taurenów i słodkich taurenic? ;) byłoby ehmmm mlecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 13:31, brendan napisał:

masz na myśli prawa autorskie do Thunder Bluff z armią taurenów i słodkich taurenic? ;) byłoby
ehmmm mlecznie ;)


Gdzie tam :P W tym nie byłoby żadnego dramatyzmu. Co innego 7 rodzajów krów o diabelskim rodowodzie (a każda ze spisą lub halabardą) robiących ciągle "muu muuuu muuu mu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Kiedy przysłali mi ta grę, to jak zwykle na początku zabrałem się za odklejanie "Certyfikatu jakości CD PROJEKT ", oczywiście z należyta ostrożnością :) ... czym oni to przykleili ?? W trzech z czterech możliwych miejscach na pudełku zniszczyła mi sie folia ( chyba za mocny klej dali ). Jakoś nie robi mi to specjalnej różnicy, bo aż takim estetą nie jestem, ale tak z ciekawości : mieliście podobne problemy ?? Do tej pory jakoś nigdy nie sprawiało mi problemu odklejenie tego "zabezpieczenia", a trochę już tego było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 15:24, Napek napisał:

Gdzie tam :P W tym nie byłoby żadnego dramatyzmu. Co innego 7 rodzajów krów o diabelskim rodowodzie
(a każda ze spisą lub halabardą) robiących ciągle "muu muuuu muuu mu" :D

Chlip... krowi level... ;<
Muszę pograć w DII, teraz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem podobnej, choć troszkę innej natury. Jedna z nalepek (taka okrągła z wykrzyknikiem :P) na opakowaniu Sagi HoMM po odklejeniu zostawiła paskudny biały ślad Mimo, że zszedł po zastosowaniu spirytusu, to i tak oszpecił folię, pod którą siedzi okładka :/ Myślałem, że mnie coś trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba taką nalepkę na opakowaniu premierowego Spellforce''a (pierwszej części). Zostawiłem, mam nadzieję, że odpadnie sama ze starości. ^^
A z HoMMikami problemu nie miałem. W sumie to podstawka - EK i nie było tam zbyt dużo problemów z naklejkami, a dodatek przyszedł w DVD-boxie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma teraz umiejętności wskrzeszania szkieletów łuczników, to w jaki sposób się ich wskrzesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 23:30, do- napisał:

Skoro nie ma teraz umiejętności wskrzeszania szkieletów łuczników, to w jaki sposób się ich
wskrzesza?

Wraz z najnowszym patchem do dodatku (2.1) zmienił się sposób działania Nekromancji. Teraz oprócz szkieletów możesz wskrzeszać także inne jednostki Nekropolii, nawet Widmowe Smoki. Wszystko zależy od tego jaką jednostkę zabijesz. A skoro możesz wskrzeszać wszystkie jednostki, umiejętność wskrzeszania Kościanych Łuczników nie ma racji bytu. Teraz Nekromancja pozwala na przywrócenie 20%, 40% lub 60% poległych jednostek (mogę się mylić - z pamięci mówie). Dodatkowo jest ograniczenie w postaci Mrocznej Energii. Wskrzeszenie każdej jednostki koszuje odpowiednią ilość punktów ME. Więcej na ten temat znajdziesz w poście Napka: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27488
Masz tam link do tematu na forum Heroes Round Table i tabelkę jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale musze gdzieś wyładować swoja frustracje. Tyle czasu, bo od premiery minął już chyba ponad rok, po kilku patchach, dalej mamy wadliwy produkt :((( Czekałem na patcha 2.1 bo liczyłem, że w końcu będe mógł sobie pograć na b. dużej mapce z np. 5-6 koputerami. I co ?? i dalej jest to samo ... 2 miesiąc 3 tydzień ... tury AI trwają dalej około 20 min i wiecej !!! Przypomne tylko że mój komputer przewższa zalecany przez producenta gry. To już jest przegięcie !!! Mam DOŚĆ @#$%^ !!! Gram w serie HOMM od początku. Już HOMM 4 było bublem, jednak nie takim jak V. W HOMM IV pograłem, przeszedlem kampanie i wróciłęm do 3. HOMM V doprowadza mnie do szału, o malo nie połamałęm płyty ;) KOŃCZE z serią HOMM !!! Nie mam już siły czekać na kolejne patche, aktualizacje i nabijanie mnie w butelke !!! A produkty firmy uBI i nIVAL bedze omijał szerokim łukiem...
No i to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie patche mam zainstalować po zakupie złotej edycji Heroes V? Wszystkie od początku czy tylko te do kuźni przeznaczenia? czy jeszcze inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na cchwile obecna mozesz zainstalowac patch 1.3 - wersja empikowa dla podstawowej wersji heroes ( o tutaj sie patche koncza niestety) - do sciagniecia wylacznie ze stronki gram.pl - patch dla wersji empikowej
dla dodatku 2.1 - do sciagniecia ze stroki gram.pl badz kazdej innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 00:17, Dtet napisał:

Sorry, ale musze gdzieś wyładować swoja frustracje. Tyle czasu, bo od premiery minął już chyba
ponad rok, po kilku patchach, dalej mamy wadliwy produkt :((( Czekałem na patcha 2.1 bo liczyłem,
że w końcu będe mógł sobie pograć na b. dużej mapce z np. 5-6 koputerami. I co ?? i dalej jest
to samo ... 2 miesiąc 3 tydzień ... tury AI trwają dalej około 20 min i wiecej !!! Przypomne


taki problem miałem tylko na patchu 1.4 do podstawki więc grałem na 1.4 obecnie w dodatku na 2.0 i 2.1 takich problemów nie miałem - może posprzątaj trochę kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tury kompa długo trwają tak samo jak trwały w H3(ty pewnie nie pamiętasz, ale jak wyszła 3 część herosów ludzie nie mieli kompów z kosmosu) Grało się na Pentium 133 32 Ram i słabą grafiką, które i tak były wyższe niż zalecane przez producentów H3. Jak włączyłeś 8 graczy to tury trwały też po 20 min dlatego grało się maxymalnie z 3 kompami. Potem jak uruchomiłem tą grę na P3 800 MHz 128 Ram i karcie z akceleratorem grafiki to dopiero gra zaczęła śmigać a komputer ruszał się w parę min. ( 7 kompów), często to nie trwało nawet 1 minuty. Zapewne w H5 jest tak samo i jak za dwa lata kupisz obie nowy sprzet to H5 będzie ci śmigał jak nie wiem co.

Co do kampani to H5 ma najlepsza kampanię ze wszystkich części, gdyż nie jest za długa nie jest za krótka oraz nie jest monotonna(jak w H3 rozwal w kompa, znajdź artefakt i to w sumie wszystkie rodzaje, do tego w H3 komputer miał na poczatku 6 zamków a ty 2 i już pierwsza misja była trudna jak nie wiem co). Mnie się H3 podobała ale ze względu na skirmistrza, i przede wszystkim "płonące pośladki", ale przeszłość należy pogrzebać i H5 przewyższa H4(wielokrotnie) pod względem rozbudowy i powrotu do starych sprawdzonych metod rozbudowy z H3. Natomiast H3 nalezy w końcu oddać do lamusa, gra była b.dobra ale nie można ciagle żyć przeszłością. H5 wprowadza wiele nowości przez co jest ciekawsza od H3

p.s. W H4 tury komputera też trwały długo jak nie miałeś lepszego sprzetu ze 3 razy.
Zagraj sobie kampanie z H5 i KP i oceń wtedy dopiero, która część jest lepsza
Po za tym nie widziałeś gier z większymi błędami tak jak by chociaż brak zbalansowania armii w bfme 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować