Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2007 o 08:38, scott napisał:

> Sorry, ale musze gdzieś wyładować swoja frustracje. Tyle czasu, bo od premiery minął już
chyba
> ponad rok, po kilku patchach, dalej mamy wadliwy produkt :((( Czekałem na patcha 2.1 bo
liczyłem,
> że w końcu będe mógł sobie pograć na b. dużej mapce z np. 5-6 koputerami. I co ?? i dalej
jest
> to samo ... 2 miesiąc 3 tydzień ... tury AI trwają dalej około 20 min i wiecej !!! Przypomne


taki problem miałem tylko na patchu 1.4 do podstawki więc grałem na 1.4 obecnie w dodatku na
2.0 i 2.1 takich problemów nie miałem - może posprzątaj trochę kompa.



Dokładnie - mimo, iż moja płyta główna z A64 poszła do krainy wiecznych bitów i musiałem złożyć coś tymczasowego z sempronem (chociaż mocno podkręconym) i starusieńką na dzisiaj już grafiką radka 9800 pro (staruszek tyż podkręcony ;)) cięszę się grą na maksymalnych ustawieniach z 16xanizo - jest płynnie i komfortowo, nie doświadczyłem żadnego ze słynnych bugów (od początku grałem na 1.4) a tury AI nawet grając przeciwko kilku na dużych mapach idą w miarę szybko - myślę, że najważniejszą rolę gra tu procek i pamięć, musowo 1gb na dobrych timingach. O takim szczególe jak ustawienie szybkich ruchów AI w opcjach nawet nie wspomnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tia... też mam już dość narzekania i hołubienia H3 - było super i też wtedy spędzałem setki godzin wciągnięty bez reszty ale jak niejaki Heraklit parę latek temu rzekł ''panta rei'', nadeszła H4 i mimo, iż była zewsząd opluwana wniosła szereg wartościowych nowinek jak wreszcie aktywny heros na polu bitwy, system karawan, żyjące i poruszające się neutralne istoty, eliksiry itd itp, bawiłem się tam również setnie kończąc wszystkie kampanie z oboma dodatkami włącznie - moim skromnym zdaniem szkoda, że Nival ugiął się pod presją maniaków H3 i cofnął serię w rozwoju jeżeli chodzi o pewne mechanizmy gry, gdyż ich nic już nie zadowoli i będą zawsze narzekać a gra straciła szereg możliwości rozgrywki, dobrze, że zreflektowali się i przywrócili chociażby karawany w dodatku, dzięki cudownej grafice i klimatowi, ciekawym kampaniom i rodzącym się jak grzyby po deszczu nowym mapom H5 zdecydowanie będzie teraz hegemonem serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w koncu :) sprawiliscie sie :)

teraz tylko czekamy byscie patcha nieoficjalnego tez umiescili w kolejnym patchu ;)

wydaje sie ze nadchodzi czas spokoju w krainie homm5 ;) cdp wykonalo swoja prace i gracze sa szczesliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mogę zrobić to przekazać info do lokalizacji :) Mam nadzieję, że Ubi nie zrobi nam nie miłej niespodzianki z następną poprawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 13:34, morthi napisał:

w koncu :) sprawiliscie sie :)

teraz tylko czekamy byscie patcha nieoficjalnego tez umiescili w kolejnym patchu ;)

wydaje sie ze nadchodzi czas spokoju w krainie homm5 ;) cdp wykonalo swoja prace i gracze sa
szczesliwi


mam inna wersje, ale musze wiedziec ;)

czy ten patch czyni wersje emikową wersją standardową 1.41? tzn. czy w przyszlosci trzeba bedzie czekac np. na 1.5 ver standard czy 1.5 ver. empik ?

czy ta cala wersja empikowa spatchowana do 1.41 zawiera w sobie poprawke lokalizacyjna tzw. 1.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 13:36, Akashi napisał:

Jedynie co mogę zrobić to przekazać info do lokalizacji :) Mam nadzieję, że Ubi nie zrobi nam
nie miłej niespodzianki z następną poprawką.


Ej, kiedy zamierzacie mi przysłać HV z Gwarancji ? Ile ja jescze muszę dzwonić ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tylko skonczymy patcha to wysle go do was na kontakt gram.pl :)

mamy troche jeszcze w nim do zrobienia :) - trzeba uaktualnic opisy umiejetnosci i zdolnosci ktore pojawily sie po patchu 2.1

@Moonman
obstawiam ze patch do wersji empikowej znosi roznice miedzy wersjami
a co do poprawki lokalizacyjnej... coz.. trzeba samemu sprawdzic czy w pliku sound.pak znajduja sie te 3 pliki z data modyfikacji 31.06.2006 (o ile dobrze pamietam taka mialy one date)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z tą grą... jestem w pierwszej misji, trzeciej kampanii (necropolis). Chodzi w niej o unikanie patroli wroga. No a problem jest następujący: zwidziłem całą część mapy po zachodniej stronie rzeki, natomiast na połowę wschodnią nie da się dostać, bo jedyną drogę blokuje bohater wroga, gdy go zaatakuje to jest koniec misji, najgorsze jest to że przez jakiś 10 tur z koleji nie zmienił on pozycji nawet o centymetr... Nie wiem, to może jakiś błąd w grze, a może tak ma być ,tylko w takim wypadku co ja mam zrobić żeby przejść na drugą strone rzeki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka masz wersje gry? polecam zaktualizowac ja do najnowszej czyli 1.41 - takiego problemu nie powinienes miec. Jesli jednak Ci sie pojawil wynika on z tego ze nie aktywowal sie skrypt na mapie (dziwne gdyz nie spotkalem sie jeszcze z tego typu bledem)
pozostaje Ci rozpoczac mapke od nowa - wrodzy bohaterowie powinni patrolowac juz plansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 13:38, moonman napisał:

czy ta cala wersja empikowa spatchowana do 1.41 zawiera w sobie poprawke lokalizacyjna tzw.
1.11

Czysto teoretycznie (nie wiem jak praktycznie, bo nie mam tej wersji): edycja empikowa wyszła w wersji 1.2. Poprawka lokalizacyjna wyszła przed patchem 1.2 i instalowała się na wersję 1.1. Więc logicznie rzecz biorąc ta edycja od początku miała w sobie poprawkę lokalizacyjną.

@ Pirek5
A czy jak do niego podchodzisz to zaczyna Cię ścigać? Jesli tak, to zabaw się z nim w "kotka i myszkę" - on puście sięw pościg za Tobą, otwierając drugą część mapy. Jesli natomiast nie rusza się z miejsca, to chyba pozostaje Ci tylko zacząć scenariusz od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 14:05, morthi napisał:

jaka masz wersje gry? polecam zaktualizowac ja do najnowszej czyli 1.41 - takiego problemu
nie powinienes miec.


Mam wersję 1.4, zgodnie z Twoją radą zaraz zaktualizuje do 1.41

Dnia 06.02.2007 o 14:05, morthi napisał:

pozostaje Ci rozpoczac mapke od nowa - wrodzy bohaterowie powinni patrolowac juz plansze


No jeżeli nie patch nie pomoże to nie widze innej możliwości...

windows00

Niestety, zupełnie się nie ruszają, nawet jak stoje bezpośrednio obok niego, to nie atakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak nadal bo :

Gram sobie w dodatek z nowym pachem 2.1 + unoficjal i chyba w 3 misji krasnali w filmiku - co innego goście mówią a co innego jest napisane tak że cały filmik jest bez sensu ???? miało być to poprawione i co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> taki problem miałem tylko na patchu 1.4 do podstawki więc grałem na 1.4 obecnie w dodatku na

Dnia 06.02.2007 o 08:38, scott napisał:

2.0 i 2.1 takich problemów nie miałem - może posprzątaj trochę kompa.


sprzątanie nic nie pomaga...niestety ... może dam HommV jeszcze jedna szanse i przeinstaluje całą gre ...chociaż wątpie żeby pomogło... gre mam zainstalowaną od momentu zakupu, a patche instalowaem tak jak wychodziły... RAM''u mam 2 Gb kingston, procek - P4 3400, grafa GF7900GT, za mało na gre strategiczna ??? ech szkoda gadać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 14:12, windows00 napisał:

Więc logicznie rzecz biorąc ta edycja od początku miała w sobie poprawkę lokalizacyjną.


logicznie rzecz ujmujac to patch 1.4 tez powinien posiadac poprawke 1.11 (poprawka lokalizacyjna) a jej nie mial - stad pytanie moonmana jest jak najbardziej na miejscu :)
Dopuki ktos sie nie wypowie z posiadaczy edycji empikowej/pracownik cdp to wiedziec tego nie bedziemy

tak czy owak - poprawka lokalizacyjna (1.11) jest konieczna gdyz bez niej nie bedziemy slyszec niektorych glowos w filmikach w kampanii lochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


u mnie przestoje trwały jeszcze dłużej niż -naście tur (pamiętam że były momenty w któych patrole przystawały na dość długo, nie tylko w pobliżu rzeki), więc może spróbój poczekać
moja wersja gry to 1.3 (edycja empikowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2007 o 14:46, Dtet napisał:

sprzątanie nic nie pomaga...niestety ... może dam HommV jeszcze jedna szanse i przeinstaluje
całą gre ...chociaż wątpie żeby pomogło... gre mam zainstalowaną od momentu zakupu, a patche
instalowaem tak jak wychodziły... RAM''u mam 2 Gb kingston, procek - P4 3400, grafa GF7900GT,
za mało na gre strategiczna ??? ech szkoda gadać ...


mam podobny konfig i działa u mnie no problem - dziwna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze almy my walnelismy sie albo ubi cos zmienilo...

niestety patch 2.1 zjada patcha 2.0A od cdp (czyli poprawke lokalizacyjna do kuzni)
wyciagalem teksty z tamtego patcha i wsadzalem je do naszego by wszystko dobrze dzialalo ale jak widac musialem cos przeoczyc ew zmiany pojawily sie jeszcze jakies inne..

dzieki za wiadomosc - ktos sie na pewno tym zajmie :)

@Dtet
h5 ma niestety problemy z dzialaniem na kartach gf7xxx - z czego to wynika nie wiem. probowales moze grac w rozdzielczosci 1024x768 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 14:50, morthi napisał:

czas na aktualizacje do wersji 1.41 :) na gram.pl znajdziesz link do tego patcha :) warto zainstalowac


wiem,wiem czekałem na niego dość długo, ale dzięki za podpowiedz
siedzę w pracy i właśnie ściągam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować