Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2007 o 17:45, Bosper napisał:

/ciach/

Do niedawna też uważałem, że zarówno w strategiach jak i w RPG nie jest potrzebna pełna grafika
3D, jednak to się zmieniło np w Bitwie o Śródziemie 1 grafika jest 3D i jest naprawde dobra
i dopracowana, w H5 tez nie narzekam, w H4 była rzeczywiście paskudna. Chodzi oto, że producenci
gier chcą zachwycić(swojimi umiejętnościami w tworzeniu grafiki), a do tego mają zapewne tajne
układy(czt. zmowy) co do wymagań sprzętowych, tak aby interes się cały czas kręcił. "Chcesz
nową grę i chcesz ja na full detalach, zmień coś w kompie lub zmień całego kompa", to ich dewiza,
do tego dochodzą abonamenty(a ludzie jak te "muchy do lepu") kupują gry z abonamentami(WoW)
zamiast postawić się producentom i powiedzieć" "abonamentowi mówimi stanowcze NIE"
Niestety taki jest kapitalizm i nic na to nie poradzimy, mnie Heroes 5 pasuje i jest jedną
z lepiej dopracowanych gier( w dzisiejszych czasach), do tego nie jest tak drogie, jak była
np 3 ( 150zł za podstawke i po 80 zł za dodatek) cztyli gra nie była nawet 2 razy droższa niż
dzisiejsza a śmiałbym powiedzieć 3 razy(nie zapominajmy o inlfacjii, której od roku 97 nazbierało
się trochę a teraz następca jest 2 razy tańszy niż był).

hehe to by było na tyle, nie ma co narzekać bo 3/4 nowych gier ma błędy bardzo rażące, tak
jak np. Gothic 3 czy Bfme 2, są tutaj różne błędy ale w obu przy padkach bardzo drażniące.
Takie czasy nastały, że autorzy dbają bardziej o grafikę niż merytoryczną część gry - niestety.


no z grafiką 3D w H4 to się trochę zagalopowałeś ;) i nie doszukiwałbym się żadnych teorii spiskowych w produkcji gier, one po prostu rozwijają się wraz z możliwościami sprzętu i jak już wielokrotnie było powtarzane nikt nie przejmuje się raczej komputerowymi trzecimi światami jak nasz, gdzie ogół jest oburzony gdy nowa gra kuleje lub w ogóle nie uruchamia się na gf4 czy nawet gf2 - sprawa jest boleśnie prosta - jeżeli chcemy cieszyć się i podziwiać pracę grafików trzeba mieć w miarę nowoczesny sprzęt, tak samo z grami sieciowymi na abonament - powiem Ci tyle, że przez 1,5 roku byłem jedną z ''much'' płacących za mieszkanie na serwerach Blizzarda w WOW''ie i nie miałem ani przez chwilę wątpliwości, że te pieniądze im się należą za ten ogrom pracy, jaki wkładają w nieustającą ewolucję tego świata. Podążając twoim tokiem myślenia równie dobrze można postawić się innym ''wyzyskiwaczom'' i powiedzieć na przykład ''mercedesom mówimy stanowcze NIE'' - jak rzekłeś taki jest kapitalizm i albo Cię stać albo nie jeździsz ;)
Dla mnie żądania by w tym wypadku serię HOMM zatrzymać w epoce kamienia łupanego czyli grafice 2D są po prostu zabawne, nikt nikomu nie broni spędzać czas z H2 czy H3 (ta ostatnia szczyci się ciągle żywą scena produkującą mapy) - ja dawno temu, kiedy tylko usłyszałem, że nad H5 pracuje Nival byłem o grafikę spokojny znając Etherlords i rzeczywiście, kiedy nadeszła pora by H5 zasmakować nie ustaję w zachwycie nad nową twarzą świata M&M - zawsze jednakowoż ''de gustibus...'' ;)
Poza dyskusją są oczywiście takie gnioty jak niesławny G3 gdzie całkowicie zaniechano jakiejkolwiek optymilizacji, wypuszczając niegrywalną wersję alpha i do dzisiaj śmiejąc się w twarz fanom paczując całkowicie nieistotne drobiazgi - kochałem serię Gothic lecz G3 do dziś nie zakupiłem i tu możemy mówić o formie buntu wobec takiego traktowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 18:57, Palmerex napisał:

Ale nie musze posiadac tego 2.0A zeby zaktualizowac do 2.1?



nie, 2.0A jest nieoficjalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo nie odwiedzałem tego tematu. :) W związku z tym może mi ktoś przybliżyć co działo sie przez ostatnie 2 tyg.?? :) byłbym wdziedzny, a jest trochę czytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Próbuje odpalić gierkę a tu nic. Pojawia się baner, potem odświeża kilka razy i wyłącza. Przed formatem kompa działał normalnie. Z dodatkiem jest to samo. Gierki są oryginalne i wcześniej podstaawówka działała, teraz obie nie chcą. HELP!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 19:47, Gano napisał:

Mam problem. Próbuje odpalić gierkę a tu nic. Pojawia się baner, potem odświeża kilka razy
i wyłącza. Przed formatem kompa działał normalnie. Z dodatkiem jest to samo. Gierki są oryginalne
i wcześniej podstaawówka działała, teraz obie nie chcą. HELP!!!!


Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej i najnowszy DirectX. Powinno pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Herosów V DVD v.1.2 i czy można jakoś je "upgrejdować" do v.1.4 bo jak ściągnąłem odpowiednie patche to mi wyskakuje, że herosy nie są zainstalowane i koniec, nic sie nie instaluje. :( Pomoże ktoś ?? help plx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 19:06, Maestro1992 napisał:

Długo nie odwiedzałem tego tematu. :) W związku z tym może mi ktoś przybliżyć co działo sie
przez ostatnie 2 tyg.?? :) byłbym wdziedzny, a jest trochę czytania :)


Wydaje mi się, że jedynie ostatni tydzień można uznać za w miarę burzliwy.
Oto skrót wydarzeń :)
1. Ukazały się patche 1.41/2.5. Linki do nich - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27496

2. Patch 2.5 wprowadził ogromne zmiany do działania Nekromancji i Treningu. O tych zmianach pisze windows00 tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27638

3. Ukazał się uwzględniający powyższe zmiany skilwheel. Post z linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27625

4. Ekipa Unofficiala wydała łatkę 2.1A. Oto post DiDivor''a z linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27466

5. CDP wydało patch 1.41 dla edycji empikowej. Chciałoby się powiedzieć "wreszcie". (mnie na szczęście ten problem nie dotyczył :P) - http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1493

Mam nadzieję, że to drobne podsumowanie zaspokoi Twój głód wiedzy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 20:14, Napek napisał:

> Długo nie odwiedzałem tego tematu. :) W związku z tym może mi ktoś przybliżyć co działo
sie
> przez ostatnie 2 tyg.?? :) byłbym wdziedzny, a jest trochę czytania :)

Wydaje mi się, że jedynie ostatni tydzień można uznać za w miarę burzliwy.
Oto skrót wydarzeń :)
1. Ukazały się patche 1.41/2.5. Linki do nich - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27496

2. Patch 2.5 wprowadził ogromne zmiany do działania Nekromancji i Treningu. O tych zmianach
pisze windows00 tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27638

3. Ukazał się uwzględniający powyższe zmiany skilwheel. Post z linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27625

4. Ekipa Unofficiala wydała łatkę 2.1A. Oto post DiDivor''a z linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27466

5. CDP wydało patch 1.41 dla edycji empikowej. Chciałoby się powiedzieć "wreszcie". (mnie na
szczęście ten problem nie dotyczył :P) - http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1493

Mam nadzieję, że to drobne podsumowanie zaspokoi Twój głód wiedzy ;]


Dzieki teraz już wiem co sie działo :) przynajmniej mniej wiecej ;] zaraz sobie ściągne patch 2.1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie od czego i w jaki sposób zależy ilość Mrocznej Energi? Ile tej "many" regeneruje się w ciągu tury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 20:26, morthi napisał:

male sprostowanie :) patch 2.1 :) patcha 2.5 jeszcze nie doczekalismy sie


O żesz ty orzeszku, racja :D Nie zauważyłem :P Miejmy nadzieję, że moje słowa nie okażą się proroczymi ;)
...albo niech się okazują, ale po wyjściu następnego dodatku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 20:34, Napek napisał:

Miejmy nadzieję, że moje słowa nie okażą się proroczymi ;)

Nie chcesz likwidacji błędów czy tak powolnej likwidacji błędów? :P

Dnia 07.02.2007 o 20:34, Napek napisał:

...albo niech się okazują, ale po wyjściu następnego dodatku ;]

Następny dodatek to chyba już 3.0 będzie. :P
A ja tylko dodam, ze bardziej niż na 2.2/1.5/3.0 czekam na... WoG 3.59 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) a takie pytanie..Czy w kampani sylvan Findanem mogę osiągnąć Szczęście Natury<taka zdolność> bo on ma tam na początku taktyke i to mi psuje moje plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 20:40, Adham napisał:

> Miejmy nadzieję, że moje słowa nie okażą się proroczymi ;)
Nie chcesz likwidacji błędów czy tak powolnej likwidacji błędów? :P


Pisząc tamto zdanie zdecydowanie bliżej mi było do tej drugiej wersji, choć żadna z dwóch wymienionych przez Ciebie nie wyraża dokładnie moich intencji :)
Po prostu jestem zwolennikiem wydania mniejszej ilości łatek, z których każda poprawia dużą ilość błędów, aniżeli zasypywania graczy gradem malutkich patchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 18:41, Napek napisał:

/ciach/

No, no, no...
Takie zamki to ja chętnie zobacze w drugim dodatku. Szkoda, że to tylko projekt fanów...
Zmieniłbym tylko Trolle na Cyklopy (tylko nazwę i wizerunek) i zdolność Warlorda (chyba, że rzucałby ten czar automatycznie na początku walki i trwałby on do jej końca).
No to mi narobiłeś smaku :D

@ do-
Zależy od poziomu bohatera, a dodatkowo zwiększa ich ilość każdy Nekromanton (+150 pkt). ME odnawia się raz na tydzień, w pierwszym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 20:45, Napek napisał:

Po prostu jestem zwolennikiem wydania mniejszej ilości łatek, z których każda poprawia dużą
ilość błędów, aniżeli zasypywania graczy gradem malutkich patchy :)


Tja... a ja się boję o moje łącze, które przy tych większych patchach (ot, ostatnio 2.1) siada. :P
Mam neo 128. ;] Więc proszę się nie dziwić, że narzekam. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować