Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Ponieważ to jest inna gra to chyba będzie droższa niż zwykły dodatek. Boję się że może być ok. 110 zł.
Miejmy nadziję że będzie tania, ale mam czarne przeczucia co do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to jest inna gra to chyba będzie droższa niż zwykły dodatek. Boję się że może być ok. 110 zł.
Miejmy nadziję że będzie tania, ale mam czarne przeczucia co do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 13:30, Byl napisał:

Trochę szkoda że TotE będzie samodzielny, bo cena będzie napewno wysoka, ale są też plusy:
Będzie to napoeno bogate wydanie(jak ktoś na tym zacznie przygodę z HoMM to musi wiedzieć jak
co robić, więc będzie instrukcja itp.) no i może wzbogacimy się o nowych fanów.

To że doatek jest stand-alone nie oznaca, że będzie droższy. To w końcu tylko dodatek. Tak jak mówił Morthi, Dark Crusade też było samodzielnym dodatkiem, a cena była standardowa jak na dodatek. Drugim argumentem jest to, że w Cechach (albo na Słowacji nie pamiętam już :P) cena Tribes of the East jest taka sama jak cena Hammers of Fate (była o tym mowa w tym wątku, wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 14:10, Byl napisał:

Ponieważ to jest inna gra to chyba będzie droższa niż zwykły dodatek. Boję się że może być
ok. 110 zł.
Miejmy nadziję że będzie tania, ale mam czarne przeczucia co do ceny.

110 zł za dodatek?!?!
Nie przesadzajmy, mieszkamy w Polsce i CDP na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że więcej jak 59,90 za dodatek liczyć sobie nie mogą.
TotE nie dodaje AŻ tyle, by cenić go na więcej niż standardowa cena dodatków od CDP (bo nie mówimy tu o EA i dodatkach do Simsów :d).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodatki do simsow 2 chodza po ok 80 zl :) ale nie sadze by taka cene osiagnely Plemiona... CDP duzo wpompowalo w reklame wiec wydanie tanszego dodatku jest bardziej oplacalne gdyz kupi go wieksza ilos osob (vide promocja w sklepie gram.pl gdzie mozna bylo nabyc kuznie przeznaczenia za 20 czy 30 zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 14:19, morthi napisał:

dodatki do simsow 2 chodza po ok 80 zl :)

Dlatgo napisałem, że w naszych rozważaniach nie bierzemy pod uwagę dodatków do Sims 2 ;]

Dnia 21.05.2007 o 14:19, morthi napisał:

ale nie sadze by taka cene osiagnely Plemiona...

Na szczęście na to nie ma żadnych szans :)

Dnia 21.05.2007 o 14:19, morthi napisał:

CDP duzo wpompowalo w reklame

Chyba podstawki ;) albo najwyżej HoFa, bo reklam TotE jeszcze nie widziałem (oprócz jednego newsa na gram.pl).

Dnia 21.05.2007 o 14:19, morthi napisał:

wiec wydanie tanszego dodatku jest bardziej oplacalne gdyz kupi
go wieksza ilos osob (vide promocja w sklepie gram.pl gdzie mozna bylo nabyc kuznie przeznaczenia
za 20 czy 30 zl)

Chyba że o taką reklamę chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko czy plemiona pojawia sie terminowo czy tez bedzie znowu 3 tygodniowy (albo i dluzszy) poslizg z polska wersja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 14:31, morthi napisał:

zastanawia mnie tylko czy plemiona pojawia sie terminowo czy tez bedzie znowu 3 tygodniowy
(albo i dluzszy) poslizg z polska wersja...

Nie oszukujmy się - Polska nie jest głównym "targetem" dla Ubisoftu, więc raczej będziemy musieli poczekać trochę na dodatek. Tak samo jak musieliśmy czekać na podstawkę i Hammers of Fate.
Smutne, ale prawdziwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co znalazłem na Celestial Heavens http://celestial.dreamhosters.com/

Heroic Corner links to an interview in Russian with a Nival representative. Here is what I can gather from an automatic translation:

The three campaigns will feature the Orcs, the Academy and the Necropolis.
Rob King has once again worked on the score.
Isabel, Freyda, Duncan, Wulfstan and Zehir will return.
Arantir will be the Big Bad Villain.
Orcs hate demons and wish to battle Biara.
Nival claims that the orcish castle will feature the most unusual and beautiful architecture of the entire Heroes series.
Reader Alexander sends me more info:

"The Orc hero will be the Barbarian, strong on attack and completely against the use of magic. He''s basically a might hero, but has some "Spellbreaker" type abilities that allow him to reduce the effects of enemy magic on his units. All units in the Orcish army possess the unique ability of being subordinate to the call of the blood, they become more enraged: more martial and more aggressive. But the main thing is the more active they are, the better they battle. The Orc units are:

Goblin - described as "mean, cowardly, and terribly dull," will run away at the sign of danger.
Centaur - hybrid man-horse, ranged unit
Orc Warrior - strong infantry, backbone of the army
Orc Shaman - the only spellcasters, they use haste and slow and if necessary know how to sacrifice goblins
Orc Chieftain - the largest and strongest orcs, armed with big two-handed axes
Something called a Wyvern, I assume it''s the Pao-Kai - large flying lizards
Cyclops - units that can attack city walls in a siege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 16:11, DArkon1990 napisał:

Patrzcie co znalazłem na Celestial Heavens http://celestial.dreamhosters.com/

No to szybki jesteś -,-
Informacje z tego wywiadu już od kilku dni są tutaj: http://homm5.gram.pl/news.php?id=176
Po polsku i szerzej niż w tym skrócie z CH.
Była już o tym mowa w tym wątku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2007 o 13:30, Byl napisał:

No wiesz może Nival nie czytało Tolkiena itp.


Własnie napisałem, że Nival dobrze zrobił grę i podzielił ja na rasy czego nie było w H3 a z tego co pamietam to H3 robiło 3DO, które upadło po klesce H4 i innych problemach, a prawa do gry wykupił Nival( z tego co widzimy na szczeście bo dobrze i dokładnie robi swoje gry, w miarę szybko wypuszcza patche-wierzcie mi EA robi to tak mozolnie, że aż strach oraz ma tanie gry podstawka kosztowała nie całe 100zł a dodatek 50zł bez Wpln, które obnirzały cenę, myslę, że dodatek nowy będzie kosztował w granicach od 70-80zł, w końcu po Nivalu mozemy się spodziewać dobrych cen w przeciwieństwie do EA, które to gry ma drogie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tańczących leperkaunów już chyba nie zobaczymy;) To z nimi zrobili w czwórce to było chyba jakieś nieporozumienie. Z jednostek z czwartej części chętnie zobaczyłbym satyrów, meduzy, albo jadowite pomioty (szczególnie te ostatnie;)) Choć i tak najlepiej byłoby, gdybyś zobaczyli jakieś zupełnie nowe jednostki neutralne... Czas pokaże co z tego wyjdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 16:52, Bosper napisał:

Własnie napisałem, że Nival dobrze zrobił grę i podzielił ja na rasy czego nie było w H3 a
z tego co pamietam to H3 robiło 3DO, które upadło po klesce H4 i innych problemach, a prawa
do gry wykupił Nival

Eeee? :s
Nival niczego nie wykupywał. Prawa do marki Might & Magic przejął Ubisoft, a Nivla zgłosił się do nich z propozycją stworzenia Heroes of Might & Magic V. Przygotowali nawet coś na kształt ich wizjii gry.

Dnia 21.05.2007 o 16:52, Bosper napisał:

( z tego co widzimy na szczeście bo dobrze i dokładnie robi swoje gry,
w miarę szybko wypuszcza patche-wierzcie mi EA robi to tak mozolnie,

EA nie można realnie porównywać do innych twórców i dystrybutorów.

Dnia 21.05.2007 o 16:52, Bosper napisał:

myslę,
że dodatek nowy będzie kosztował w granicach od 70-80zł

Max to będzie 59,90 IMO

Dnia 21.05.2007 o 16:52, Bosper napisał:

w końcu po Nivalu mozemy się spodziewać
dobrych cen w przeciwieństwie do EA, które to gry ma drogie).

I znowu - Nival TYLKO robi grę. Cenami i dystrybucją zajmuje się Ubisoft (a w Polsce CDP).

@ Rafal G

Dnia 21.05.2007 o 16:52, Bosper napisał:

Z jednostek z czwartej części chętnie zobaczyłbym satyrów, meduzy

Meduzy z HoM&M IV były fajne ;)
A Satyry miały oryginalną animację ataku - kop z półobrotu :d
Na szczęście nie będzie już kurczaka, znaczy Feniksa na wzór tego z H4 :P (bo jest już z własnym wyglądem owy stwór).

Dnia 21.05.2007 o 16:52, Bosper napisał:

albo jadowite pomioty (szczególnie te ostatnie;))

To była dobra jednostka. Niestety musiała konkurować z Wampirem i nie miała realnych szans na wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 17:00, Rafal G napisał:

Tańczących leperkaunów już chyba nie zobaczymy;) To z nimi zrobili w czwórce to było chyba
jakieś nieporozumienie. Z jednostek z czwartej części chętnie zobaczyłbym satyrów, meduzy,
albo jadowite pomioty (szczególnie te ostatnie;)) Choć i tak najlepiej byłoby, gdybyś zobaczyli
jakieś zupełnie nowe jednostki neutralne... Czas pokaże co z tego wyjdzie;)


Te leperkauny były całkowicie do niczego i napewno ich nie zobaczymy i na szczęście. A co do tych jednostek co wymieniłeś to ja też chciałbym je ujrzeć w homm5. Ciekawe jakby wygladały w wersji od nivala? I jak dla mnie to mogliby dodać wszystkie jednostki <tylko te ciekawsze> z poprzednich serii jako neutralne jednostki. Nie dość, że byłoby więcej jednostek to fajnie byłoby zobaczyć, niektóre <z resztą wszystkie> stare jednostki w nowej oprawie. Oczywiście jeszcze mogliby dodać kilka lub kilka naście nowych jednostek, chociaż to byłoby trochę trudno, bo skąd tyle pomysłów wziąć.

A co myślicie jakby chłopowi zrobić jako alternatywne ulepszenie pikiniera lub halabardiera albo giermka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 17:17, windows00 napisał:

Meduzy z HoM&M IV były fajne ;)


I miały bardzo interesującą zdolność - nie pamiętam jak ona się nazywała, ale atakowane jednostki kamieniały i umierały;) Czasem było to bardzo przydatne szczególnie w walce z silniejszym przeciwnikiem.

Dnia 21.05.2007 o 17:17, windows00 napisał:

A Satyry miały oryginalną animację ataku - kop z półobrotu :d


A jeśli do kopa dodać fakt, że były stosunkowo twardą jednostką z niezłym atakiem i wysoką wytrzymałością, otrzymalibyśmy całkiem interesującą postać;)

Dnia 21.05.2007 o 17:17, windows00 napisał:

Na szczęście nie będzie już kurczaka, znaczy Feniksa na wzór tego z H4 :P (bo jest już z własnym
wyglądem owy stwór).


Kurczak zagrożenia nie stanowi;) Choć ptak gromu też był tam taki kurczakowy, tyle że niebieskawy;) Taki ptak gromu podobny do nowego feniksa mógłby być interesujący.

Dnia 21.05.2007 o 17:17, windows00 napisał:

> albo jadowite pomioty (szczególnie te ostatnie;))
To była dobra jednostka. Niestety musiała konkurować z Wampirem i nie miała realnych szans
na wybór.


Niestety tak było, też najczęściej brałem wampiry. Ale jadowite pomioty wymiatały - niezwykle silny atak + trucizna robiły swoje.


@Radek15

Możemy być pewni, że nowe jednostki będą się ładnie prezentowały. Co do wykorzystania większej ilości jednostek z poprzednich części, to chyba na to liczyć nie możemy, choć byłoby naprawdę fajnie. A na zupełnie nowe jednostki zawsze jakiś pomysł znajdzie;) Pikinier/halabardnik/giermek jako ulepszenie chłopa? Jestem za:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Nie wgłębiam się w szczegóły wiem, że od H5 jest Nival/Ubi i że któryś z nich wykupił prawa do marki, proszę nie chwytaj mnie za słówka. Czasami się nie mozna połapać z tymi twórcami dystrybutorami do niedawna myślałem, ze Ubi robi grę teraz juz wiem że są tylko dystrybutorami, miesza się to wszystko a czesto o twórcach słyszy się mniej niż o dystrybutorach.

Czemu EA nie można, moim zdaniem to dystrybutor jak każdy inny i wiem, że mają naprawde w głegokim powazaniu fanów iu naprawde musi byc armagedon, zeby coś starali się poprawiać w ich bardzo słabo dopracowanych grach( a patche mało poprawiają i czesto psują to co było dobre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

Możemy być pewni, że nowe jednostki będą się ładnie prezentowały.


I tu nie mam najmniejszych wątpliwości.

Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

Co do wykorzystania większej ilości jednostek z poprzednich części, to chyba na to liczyć nie możemy, choć
byłoby naprawdę fajnie.


No ja też żałuje może przynajmniej jakaś większość powróci.

Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

A na zupełnie nowe jednostki zawsze jakiś pomysł znajdzie;)


Z pomysłowościa Rosjan to napewno.

Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

Pikinier/halabardnik/giermek jako ulepszenie chłopa? Jestem za:)


A która jednosta bardziej ci pasowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Pikinier/halabardnik/giermek jako ulepszenie chłopa? Jestem za:)

Dnia 21.05.2007 o 18:05, Radek15 napisał:

A która jednosta bardziej ci pasowała?


Najbardziej prawdopodobny wydaje się giermek, biorąc pod uwagę jak prezentował się w czwórce i chyba on najbardziej by mi odpowiadał. A dwójkę pikinier/halabardnik stawiam na równi (w trójce to była w zasadzie ta sama jednostka;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Meduzy hmm może i była to fajna jednostka, ale strasznie kojarzy mi się z mitologią(mimo to, że w serii Heroesa jest pełno mitologicznych stworów to i tak one najbardziej), dlatego wolałbym np beholdery, które poznałem dopiero w gierce Baldur''s Gate 2 lub Wiwerny(jednak o wyglądzie podobnym z H3 czy BG1 lub podobne do Fealbeast z LotRa), może dodadzą troche nowych i fajnych jednostek neutralnych bo narazie mamy ich naprawdę mało(z tego co pamietam są feniksy, wilki, podobno yeti-tego nie widziałem jeszcze w KP, chimery, Czarni Rycerze, Mumie, jednak tych dwóch ostatnich cięzko nazwać 100% neutralnymi to po prostu nieumarli, którzy nie zmieścili się w zamku Nekromantów).


Może nalezało by zrobić w H6 8 poziomów jednostek i bynajmniej nie chodzi o super smoki tylko o dodanie dodatkowych jednostek uzupełniajacych, które by sie przydały w niektórych zamkach np coś pomiedzy dzisiejszym 5 a 6 poziomem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

I miały bardzo interesującą zdolność - nie pamiętam jak ona się nazywała, ale atakowane jednostki
kamieniały i umierały;) Czasem było to bardzo przydatne szczególnie w walce z silniejszym przeciwnikiem.

Było to (afair) Kamienne spojrzenie. Moja ulubiona zdolność i ogólnie jednostka :D

Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

A jeśli do kopa dodać fakt, że były stosunkowo twardą jednostką z niezłym atakiem i wysoką
wytrzymałością, otrzymalibyśmy całkiem interesującą postać;)

Nigdy nie lubiłem z nimi walczyć ;]
A wykupywać ich, nigdy nie wykupywałem, bo były przydatniejsze jednostki do kupienia.

Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

Kurczak zagrożenia nie stanowi;) Choć ptak gromu też był tam taki kurczakowy, tyle że niebieskawy;)
Taki ptak gromu podobny do nowego feniksa mógłby być interesujący.

Ptak Gromu w jedynej formie jaka może być to chyba jedynie Pao Kai, w końcu w DM raził nas piorunami.

Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

Niestety tak było, też najczęściej brałem wampiry. Ale jadowite pomioty wymiatały - niezwykle
silny atak + trucizna robiły swoje.

No i tutaj też była ciekawa animacja ataku :)

Dnia 21.05.2007 o 17:43, Rafal G napisał:

Pikinier/halabardnik/giermek jako ulepszenie chłopa? Jestem za:)

Najbardziej z tych trzech pasuje Giermek IMO
Halabardnik i pikinier mieli potężne bronie, które były ciężkie i ich obsługa wymagała większych zdolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować