Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 11:01, lewak napisał:

Kiedyś w tym temacie pytałem o to, czym jest strategia turowa i o co właściwie w Heroes V chodzi.
Dużo z Waszych odpowiedzi nie zrozumiałem, ale już teraz wiem, czym jest turówka. Od jakiegoś
czasu gram w Medieval II: Total War. Czy ktoś znający się na obu tych grach mógłby mi powiedzieć,
jakie są różnice między nimi (pomijając inne realia i fabułę, którą ma HV)?

W Medievalu bitwy chyba sa w real time , a w Herosach jednostki ruszają sie po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 11:03, Asthariel napisał:

W Medievalu bitwy chyba sa w real time , a w Herosach jednostki ruszają sie po kolei.


Czy to jedyna różnica między nimi? Chyba gdzieś czytałem, że w HV można rozwijać jednostki (lub tylko dowódców, nie pamiętam. Wiem tyle, że są elementy RPG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 11:30, lewak napisał:

> W Medievalu bitwy chyba sa w real time , a w Herosach jednostki ruszają sie po kolei.


Czy to jedyna różnica między nimi? Chyba gdzieś czytałem, że w HV można rozwijać jednostki
(lub tylko dowódców, nie pamiętam. Wiem tyle, że są elementy RPG).

Tak , dowódcy awansują na kolejne poziomy i zdobywają umijętnosci , a zołnierzy mozna awansowac na wyższy poziom ( lub jeden z dwóch d Dzikich Hordach) po wykupieniu odpowiedniego budynku. Oprócz tego jest podział na kampanię i misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście już swoje Egzemplarze Dzikich Hord ???? Ja już dostałem i zaraz będę instalował PL wersję, zachowam tylko plik sound.pak z Eng wersji, jak mi się dubbing nie spodoba :), miłego grania życzę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 12:23, DArkon1990 napisał:

Dostaliście już swoje Egzemplarze Dzikich Hord ???? Ja już dostałem


Napisz co nieco, ładna instrukcja? a najlepiej screena wrzuć, a jeszcze lepiej sie nie chwal, bo zazdrość ... ściska :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 12:40, lowsys napisał:

> Dostaliście już swoje Egzemplarze Dzikich Hord ???? Ja już dostałem

Napisz co nieco, ładna instrukcja? a najlepiej screena wrzuć, a jeszcze lepiej sie nie chwal,
bo zazdrość ... ściska :]


No intrukcja wporzo, trochę większa niż w Kuźni, inny instalator nić w Eng wersji i w POdstawce z Kuźnią, no i się właśnie teraz instaluje, zaraz oblukam płytkę w poszukiwaniu tej niespodzianki, i narazie to wszystko. No i gra chodzi bez płytki tak jak Heroes 5 wersja 1.6 i 3.0 Eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest spis jednostek taki jak w podstawce? I może jakiś poradniczek?
PS. Wcześniejszy avatar był o niebo ładniejszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Pupa, nie ma żadnej niespodzianki, pokroju Dark Messiah w postaci mapki, jest tylko Kompedium i Koło Umiejętności, i to tyle z tej niespodzianki, czyli jest ta sama zawartość płytki co w Eng wersji, jedynie co się zmieniło to to że jest inny Instalator, no i PL wersja, no i Logo Dzikich Hord już nie jest prztłumaczone w Menu tak jak w Kuźni, a po za tym to wszystko jest tak samo. Heh Morthi co poszło nie tak ;> ???, co to za niespodzianka ????, ten Mroczny Mesjasz w postaci Mapki czy co ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 12:59, Byl napisał:

A jest spis jednostek taki jak w podstawce? I może jakiś poradniczek?
PS. Wcześniejszy avatar był o niebo ładniejszy!


Jeśli ci chodzi o ten rozkładany Spis Jednostek, to brak czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mój przeciwnik robi to że jego jednostki maja po 300 tych punktów życia i jeszcze jedno pytanie czy za każdym razem jak naprzykład wybija mi duża cześć wojska musze sie wracać do zamku żeby zabrac nowych żołnierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 13:39, morthi napisał:

powinien byc edytor pl
mroczny mesjasz bedzie w edycji kompletnej


Heh no nie był w PL wersji, jest w Eng wersji, heh co do DMa Homam 5, heh trochę zwalenie, Eng wersję można ściągać z różnych stron, a PL tylko w Kompletnej 0_o trochę słabo, ale i tak nie nażekam, mapka jednak nie jest fajna, i te 15 sekundowe opoźnienia z głosem heh, a Co do Dzikich Hord PL, pamiętacie takie coś w Kuźni, w postaci Co innego pisze, a co Innego mówią, w jednej z mapek w Singlu (DH) jest takie coś a konkretnie w Misji Agraela, tej z Dema, i obawiam się że może być tak samo w Kampaniach, i jednak chyba wklepie sound.pak z eng wersji do PL wersji, bo ten Agrael XD tak samo jak Duncan i Raelag w Kuźni cichutki, oj cichutki. Linda był głośniejszy i wyrażniejszy. Ale narazie się z tym zamiarem wstrzymam zobaczę jak reszta postaci w Kampaniach (chodzi o te postacie co już były w Kuźni Przeznaczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bez rewelacji jeśli chodzi o dodatki w tej wersji... Tylko instrukcja opisująca podstawowe rzeczy i nic więcej + karta rejestracji. Krucho:( zobaczymy jak chociaż wygląda polska wersja i w końcu będzie można wejść na stronę ubi i się z kimś zmierzyć. To teraz tak bardziej już na temat. Kiedy patch 3.1:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juhu! Moje dzikie hordy właśnie doszły! Nic tylko brać i grać :D Przekonam się wreszcie, czy ten dodatek lepszy od Hord jest. (w demo nie grałem niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 13:39, morthi napisał:

powinien byc edytor pl


Niestety nie został dodany :( Dlaczego nie wiem...

Zrządzenie losu?

Szkoda, że się nie udało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 16:50, Bayuer napisał:

Pewnie niedługo unofgicial patch znowu ruszy pełną parą. Heh. Teraz kiedy wyszła już polska
wersja Hord może ktoś się pobawi w przetłumaczenie niektórych modów stąd na nasz język...
http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=7338


Pewnie tak, część modów można teraz spolonizować, może to zaraz zrobię, a inne trochę poźniej.

Aha Morthi ja biorę Skill Wheela in Game, na siebie, teraz to będzie moja robota anie jakiegoś Czarnego Iwana Muhahahah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOW - dostalem w terminie paczuszke z gierka - juz o 10 rano :D W demko nie gralem ale w fulla sobie pogram i zobacze jak to sie je :D
Moze mi ktos powiedziec o co chodzi z tymi "kroplami krwi" dodawanymi i odejmowanymi podczas walki u Barbazyncow?

A to co w zawaszie najbardziej mi sie podoba to to ze nie musze miec plyty w napedzie - wreszcie wolny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:45, tymoteusz b napisał:

WOW - dostalem w terminie paczuszke z gierka - juz o 10 rano :D W demko nie gralem ale w fulla
sobie pogram i zobacze jak to sie je :D
Moze mi ktos powiedziec o co chodzi z tymi "kroplami krwi" dodawanymi i odejmowanymi podczas
walki u Barbazyncow?

A to co w zawaszie najbardziej mi sie podoba to to ze nie musze miec plyty w napedzie - wreszcie
wolny :D


Poczytaj instrukcję albo Kompedium to się dowiesz, ale to głównie chodzi o siłę "Gniewu Krwi", im więcej masz tych kropli tym lepiej i mocniej wojują.

P.S. Heh wyszły komplikacji z powodu tego Skill Wheela in-Game, nie ma plików tekstowych tylko pliki nazwa pliku.xdb nie wiem jak tłumaczyć tego Skilla :P. Chyba że mam jakąś okrojoną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować