Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2006 o 15:11, vazon napisał:

Poniewaz duzo ludzi nie trafilo jeszcze na strone gram.pl. I tu zysk maja Ci co sa nieuczciwi.


Nieuczciwi będą dopiero ci, którzy nie wyślą zamówionej gry kupującemu.
Albo ci, którzy sprzedając grę podają nieprawdziwe o niej informację.
Zaś: kupić coś taniej a sprzedać drożej - to nie jest nieuczciwść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:11, vazon napisał:

Poniewaz duzo ludzi nie trafilo jeszcze na strone gram.pl. I tu zysk maja Ci co sa nieuczciwi.

tak juz jest na tym parszywym swiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:15, Ururam Tururam napisał:

> Poniewaz duzo ludzi nie trafilo jeszcze na strone gram.pl. I tu zysk maja Ci co sa nieuczciwi.


Nieuczciwi będą dopiero ci, którzy nie wyślą zamówionej gry kupującemu.
Albo ci, którzy sprzedając grę podają nieprawdziwe o niej informację.
Zaś: kupić coś taniej a sprzedać drożej - to nie jest nieuczciwść.


Wiadomo ale bardziej mi chodzilo o tych co wysylaja cegłe w paczce zamiast kupowanego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:22, vazon napisał:

> > Poniewaz duzo ludzi nie trafilo jeszcze na strone gram.pl. I tu zysk maja Ci co sa
nieuczciwi.
>
>
> Nieuczciwi będą dopiero ci, którzy nie wyślą zamówionej gry kupującemu.
> Albo ci, którzy sprzedając grę podają nieprawdziwe o niej informację.
> Zaś: kupić coś taniej a sprzedać drożej - to nie jest nieuczciwść.

Wiadomo ale bardziej mi chodzilo o tych co wysylaja cegłe w paczce zamiast kupowanego towaru.

a nikt by sie na poczcie nie skapnal ze to cegla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:38, FireSniper napisał:

a nikt by sie na poczcie nie skapnal ze to cegla?


Zależy kogo masz na myśli - pocztę czy odbiorcę. Pocztę to nic nie obchodzi, ale pewnie masz na myśli odbiorcę. Ten ostatni wpłaci kasę na konto "oszusta", który następnie zniknie i szukaj wiatru w polu. Niektórych spryciarzy da się złapać, ale niektórych nie. Szczerze mówiąc nie znam procedur na Allegro, ale sądzę, że da się je jakoś obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zemsta- specjalne umijętność łowcy
Postawowy: Pozwala łowcy na wybór jednego wrogiego oddziału. Wszystkie jednostki Łowcy będą miały 40% szansę na zadanie podwójnych obrażeń. Jednak aby było to możliwe trzeba najpierw zabić dwie jednostki z tej grupy.

Zaawansowany: Pozwala łowcy na wybór dwóch wrogich oddziałów. Wszystkie jednostki Łowcy będą miały 40% szansę na zadanie podwójnych obrażeń. Jednak aby było to możliwe trzeba najpierw zabić dwie jednostki z tej grupy.

Ekspercki: Pozwala łowcy na wybór trzech wrogich oddziałów. Wszystkie jednostki Łowcy będą miały 40% szansę na zadanie podwójnych obrażeń. Jednak aby było to możliwe trzeba najpierw zabić dwie jednostki z tej grupy.

Pozwala na wybór czterech wrogich oddziałów. Wszystkie jednostki Łowcy będą miały 40% szansę na zadanie podwójnych obrażeń. Jednak aby było to możliwe trzeba najpierw zabić dwie jednostki z tej grupy.


Chyba jakoś tak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 16:37, Vardens napisał:

Zemsta- specjalne umijętność łowcy
Chyba jakoś tak to będzie.


Niezłe :) Widać, że specjalne zdolności poszczególnych klas będą mogły sporo namieszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczęscie natury:
Podnosi szczęscie wszystkich jednostek podczas ataku.

Deszcz strzał:
Pozwala na atak wszystkich jednostek znajdujących się na liście "Zemsty"

Zaklęty strzał:
Wszystkie ataki będą teraz wzmocnione czarem.
Atak będzie wyciągał manę z bohatera.

Śmiertelny atak:
Pozwala na atak dowolnej jednostki na polu.
Jeśli jest ona na liście Zemsty to atak jest krytyczny, oraz zabija przynajmniej jedną jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się w tłumacza, ale nie wiem co jeszcze można?
Tylko jak przetłumaczyć zdanie:

The inflicted damage is 3 times his or her level.

Bo trzeba dodać do śmiertelnego strzału i deszczu strzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dosłownie to bedzie " zadane obrażenia to 3 razy poziom herosa/heroiny:P" to chyba troche mało wiec moze jakis mnożnik dodatkowy tam będzie. Jeśli chodzi o skille to polecam http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/ranger_skills_abilities.shtml tam są wszystkie skille oraz te dokładnie opisane raciale. trzeba znać angielski tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tamtąd to biorę.
a co do zdania to właśnie tak mi wychodziło ale jakoś tak nie za bardzo miało sens, bo właśnie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 16:55, Vardens napisał:

Pobawię się w tłumacza, ale nie wiem co jeszcze można?
Tylko jak przetłumaczyć zdanie:

The inflicted damage is 3 times his or her level.

Bo trzeba dodać do śmiertelnego strzału i deszczu strzał

Zadane obrażenia są równe trzykrotności poziomu jego lub jej - pewnie chodzi o bohatera (chyba mniej więcej tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o racial skillach - mi sie wydają lekko niewyważone gdyż np nekromancja bedzie słaba przy trainingu gatingu ( te 2 kazdy zna z dema)czy np atficerze http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/ability_artificer.shtml zobaczcie jakie tam są bonusy ;d np + 9 do inicjatywy i podobne bajery. elemental chains są dosc trudne do wykonania zeby uzyskac dobry bonus a avenger czyli ta cała zemsta tez mi sie wydaje słaba. bonus jak przy luck''u do niewielu jednostek i jeszcze 40% tylko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>avenger czyli ta cała zemsta tez mi sie

Dnia 04.05.2006 o 17:11, gloin napisał:

wydaje słaba. bonus jak przy luck''u do niewielu jednostek i jeszcze 40% tylko:)

Jesli chodzi o Avengera to ta umiejetnośc nie wydaje mi sie słaba. Z tego co pamietam to przy wysokim szczęsciu jednostka zadaje maksymalne obrażenia, a przy tej zdolności jest szansa (i to spora) na zadanie podwójnych obrażeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 17:11, gloin napisał:

a co sądzicie o racial skillach - mi sie wydają lekko niewyważone gdyż np nekromancja bedzie
słaba przy trainingu gatingu ( te 2 kazdy zna z dema)czy np atficerze http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/ability_artificer.shtml
zobaczcie jakie tam są bonusy ;d np + 9 do inicjatywy i podobne bajery. elemental chains są
dosc trudne do wykonania zeby uzyskac dobry bonus a avenger czyli ta cała zemsta tez mi sie
wydaje słaba. bonus jak przy luck''u do niewielu jednostek i jeszcze 40% tylko:)


Ja zawsze lubiłem akademię,oraz artefakty zbierane w grze, dlatego mi się to podoba.
A co do Zemsty to nie jestem peiwen czy w 100% dobrze przetłumaczone, a na stronie nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 17:19, boogie85 napisał:

>avenger czyli ta cała zemsta tez mi sie
> wydaje słaba. bonus jak przy luck''u do niewielu jednostek i jeszcze 40% tylko:)
Jesli chodzi o Avengera to ta umiejetnośc nie wydaje mi sie słaba. Z tego co pamietam to przy
wysokim szczęsciu jednostka zadaje maksymalne obrażenia, a przy tej zdolności jest szansa
(i to spora) na zadanie podwójnych obrażeń

nie :) szczescie to podwójny dmg :P tak bylo zawsze w herosie 2 3 i 4 ( tu nie jestem pewien bo mało grałem) dlatego tak trudno dojśc do skilla szczescie natury czy jakos tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 17:36, gloin napisał:

nie :) szczescie to podwójny dmg :P tak bylo zawsze w herosie 2 3 i 4 ( tu nie jestem pewien
bo mało grałem) dlatego tak trudno dojśc do skilla szczescie natury czy jakos tak:)

Pewnie masz racje, sugerowałem się poprzednimi częsciami, ale czy to oznacza ze przy maksymalnym szczesciu jednostki zawsze bedą zadawały podwójne obrażenia? To chyba spore przegiecie. Wiem, że umiejetności maja znacznie wzmocnic armię ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że znalazłem przyczynę i rozwiązanie problemu dotyczącego dostępu do serwisu ubi.com z polskiej wersji dema. Zamieszczam je tutaj, zakładając że nikt tego jeszcze przedemną nie umieścił (sprawdzić nie jestem w stanie - w tym temacie przybywa jedna strona postów na kilka godzin, przy czym więkrzość to powtarzające się pytania, a czasu na śledzenie tematu mi niestety brakuje).

Przyjrzałem się tym plikom które odpowiadają za problemy z trybem multiplayer. Problem nie ma żadnego związku z plikami ustawień! Zainstalowałem demo polskie w osobnym katalogu i przyjrzałem się plikowi wykonwywalnemu gry. Plik znajdujący się w angielskiej wersji dema H5_Game.exe jest w 0.9.0.17, modyfikowany dnia 6 kwietnia 2006 o godzinie 17:28. Plik H5_Game.exe znajdujący się w polskiej wersji dema jest w wersji 0.9.0.15, ostatnio modyfikowany dnia 2 kweitnia 2006 o godzinie 00:32.

Jak to się stało że gra działa po zainstalowaniu polskiego dema na angielską wersję? Podejrzewam że wszystko zaczyna się od deinstalacji gry. Nie wiem jak inni odinstalowywali angielskie demo, ale ja to robiłem przy użyciu instalatora do polskiego dema (początkowo chciałem zachować obie wersje). Prawdopodobnie instalator zostawił plik wykonywalne gry - i nie ruszał go podczas instalacji polskiego dema, ponieważ uznał go jako nowszy niż ten który znajdował się wraz z polskim demem. W takim razie, jedyny sposób na uruchomienie trybu multiplayer w polskim demie, to podmienienie pliku wykonywalnego gry H5_Game.exe za pomocą pliku z angielskiego dema. Zatem ktoś (sugeruje aby zrobił to CDP) powininen go wrzucić na serwer. Sam od razu zaznaczam że nie mam możliwości wysłania tego pliku gdziekolwiek (zajmuje odrobine ponad 10megabajtów, a korzystam z połączenia internetowego o bardzo wąskim transferze upload).

Następnym razem sugeruje aby CDProjekt bardziej dogłębnie zbadał sprawę, a nie kończył na stwierdzeniu - nam działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...po co się męczycie z tym tłumaczeniem?
Wszelkie potrzebne informacje są w polskim demie w pliku texts.dat (można otworzyć np. Winrarem)

A poniżej próbka polonizacji specjalnej zdolności Łowcy (nie powinno przypadkiem być Strażnik?):

Mściciel (Avenger)
Unikalna umiejętność Łowcy. Łowca może wybrać jako swój ulubiony cel 1 przeciwnika z Gildii Mściciela znajdującej się w jakimkolwiek mieście Sylvan. Wszystkie oddziały Łowcy mają 40% szans na zadanie temu stworzeniu krytycznego trafienia zadającego im podwójne obrażenia. Aby móc wybrać dane stworzenie jako ulubiony cel, Łowca musi zabić dwa zgrupowania takich stworzeń.

Lepszy Mściciel
Unikalna umiejętność Łowcy. Łowca może wybrać jako swój ulubiony cel 2 przeciwników z Gildii Mściciela znajdującej się w jakimkolwiek mieście Sylvan. Wszystkie oddziały Łowcy mają 40% szans na zadanie tym stworzeniom krytycznego trafienia zadającego im podwójne obrażenia. Aby móc wybrać dane stworzenia jako ulubiony cel, Łowca musi zabić dwa zgrupowania takich stworzeń.

Ekspercki Mściciel
Unikalna umiejętność Łowcy. Łowca może wybrać jako swój ulubiony cel 3 przeciwników z Gildii Mściciela znajdującej się w jakimkolwiek mieście Sylvan. Wszystkie oddziały Łowcy mają 40% szans na zadanie tym stworzeniom krytycznego trafienia zadającego im podwójne obrażenia. Aby móc wybrać dane stworzenia jako ulubiony cel, Łowca musi zabić dwa zgrupowania takich stworzeń.

Mściciel Arcymistrz
Unikalna umiejętność Łowcy. Łowca może wybrać jako swój ulubiony cel 4 przeciwników z Gildii Mściciela znajdującej się w jakimkolwiek mieście Sylvan. Wszystkie oddziały Łowcy mają 40% szans na zadanie tym stworzeniom krytycznego trafienia zadającego im podwójne obrażenia. Aby móc wybrać dane stworzenia jako ulubiony cel, Łowca musi zabić dwa zgrupowania takich stworzeń.


Szczęście Natury (Absolute Luck)
Do ataku oddziałów bohatera zawsze doliczana jest premia szczęścia.

Impregnuj Strzałę (Imbue Arrow)
Łowca może nałożyć na swoje strzały klątwy lub zaklęcia powodujące obrażenia. Każdy atak Łowcy (Wielokrotny Strzał lub Bezbłędny Strzał) nie tylko będzie teraz wywoływał obrażenia, ale także natychmiast wyzwoli nałożone na strzałę zaklęcie impregnowania czerpiąc manę od Łowcy.

Deszcz Strzał (Multishot)
Łowca może zaatakować wszystkie stworzenia znajdujące się na jego liście ulubionych celów. Łowca zadaje 3 razy więcej obrażeń niż normalnie.

Bezbłędny Strzał (Snipe Dead)
Łowca może zaatakować dowolne stworzenie przeciwnika znajdujące się na polu bitwy. Liczba zadawanych obrażeń równa się trzykrotnej liczbie poziomu doświadczenia Łowcy. Jeśli atakowane stworzenie znajduje się na liście ulubionych celów Łowcy, wówczas zadane zostaje trafienie krytyczne i liczba obrażeń jest podwójna, a strzał zabija przynajmniej jedno stworzenie.

Jak się dogłębnie w nim pogrzebie mozna znaleźć kilka ciekawych rzeczy, m.in. coś o nazwie Sphinx Riddles i wiele innych (jaką premię daje dany tydzień czy dane miasto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować